Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fruktóz malabszorpció - beszélgessünk fórum

Fruktóz malabszorpció - beszélgessünk (beszélgetős fórum)


2019. jún. 9. 11:28
Szeptemberben megyek újabb tükrőzésre most biopsziával.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Nyamitörp)
2019. jún. 9. 11:11
Vastagbelem gyullad be 🙁
2019. jún. 9. 09:53
Lehet hisztaminintolerancia is vagy kontaminált vékonybélszindróma. Vagy ezeket is vizsgálták?
4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Sirga)
2019. jún. 9. 08:18
Pont ez a baj, hogy hiába van hasmenésem vagy laza székletem napi 2-3x a pco ir miatt nem fogyok. Novemberben volt az egyik legsúlyosabb gyulladásom akkor 6 napig véres hasmenésem volt de olyan durván hogy leszálni alig bírtam a wcről. Akkor fogytam 6 kg azóta összesen 10kg és megint megállt. Amit az ir miatt kellene diétát tartanom az üti a fruktózt 🙄🙁
3. Sirga (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. jún. 9. 08:00

Barátnőmnél a glutén okoz bélgyulladást.

Van egy nagyon szigorú diéta, amit fruktánérzékenység kiszűrésére fejlesztettek ki, de ha hasmenéses vagy, feltételezem, hogy nem nagyon van túlsúlyod, márpedig ez komoly fogyással (is) jár. (A mennyiségre nem tér ki, csak az elfogyasztható élelmiszereket szabályozza.) Nézz utána, és döntsd el, érdemes-e belevágnod - minimum 3 hónap. A neve: FODMAP.

Jobbulást kívánok!

2019. jún. 8. 20:16
Bocsánat kicsit elírtam itt ott. 😅
2019. jún. 8. 20:09

Sziasztok!


9 éve vannak bél problémáim (állandó hasmenés vagy nagyon laza széklet fuppadni nem mondanám hogy jobban puffadok mint az átlag 🤔 a hasam sem szokott fájni étkezés után max székelés előtt) és 5 éve rendszeres durva bélgyulladásaim. Első császárom következményeként összenőtt mindenem, vastag brlem megcsavarodva rossz helyen tapadt - ebből diverculitis ( kitágult az a szakasz) lett ami elvileg nem annyira súlyos. Diagnózis 100% még mindig nincs.

Laktóz glutén negatív és még másik 3 vérvétel eredmény (nem tudom pontosan mit néztek) pajzsmirigy rendben (bár pco-s ir-s vagyok)

Fruktóz.. Nos hivatalosan negatív papíron a kilégzés teszt eredmény csak 19 értéket fújtam. Viszon alig 15 perc után hogy megittam elkezdett menni a hasam aznap 9x és még másnap is rosszul voltam.

Doktornő azt mondta az emberek nagyon kis % nem hidrogént lélegez ki hanem metánt?! X fruktóz terhelésnél lehet közéjük tartozom. Próbáljam meg a diétát.

7 hónapig szedtem a Salazopirint ami le lett váltva xalazinra, mert nagyon elkezdett hullani a hajam. Pangrolt is el kellett kezdenem de semmi változás.

Nekem igazából nem áll össze a kép a fruktóz kapcsán.

Kérdésem leginkább hogy nektek ha valami olyat esztek amit a diéta nem javasol milyen tünetekkel jár? Minden fruktózosnak fáj a hasa? Az a bajom hogy nem tudom kiszűrni mi az amit bírok mi az a mennyiség mert hasmenésen kívűl nincs igazából tünetem a kisebb izűleti fájdalmakon néha 1-1 migrén (magasvérnyomás) stresszen kívűl. Por, virágpor, poratka, kozmetikumok gyógyszer allergia van. A bélgyulladást se tudom ki kerűlni mert nem találom az összefüggést 🤷‍♀️🙁

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook