Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Francia vagy olasz? Részletek lenn... fórum

Francia vagy olasz? Részletek lenn... (beszélgetős fórum)

30. michelle.r (válaszként erre: 25. - Agi03)
2011. dec. 28. 16:23

okos kislány

;))


Ajánlom figyelmedbe a Pons sorozatot. Az árára nem emlékszem, én olaszt vettem, de biztos, hogy bőven tízezer alatt volt. Nagyon jó hanganyagok vannak hozzá.

29. Agi03 (válaszként erre: 28. - Ninácska88)
2011. dec. 27. 13:36
Ezzel a "tologatással" vigyázz, mert én ugyanígy voltam...majd a vizsga után, majd a szemeszter végén, majd a következő vizsgaidőszakom nyugisabb lesz. :)
2011. dec. 27. 10:55

hátra van még 2 vizsgám januárban, talán utána... De az is lehet, hogy csak nyáron lesz időm rá.. :-)

A fősulin felvettem a múlt félévben az olaszt, de a tavaszi szemeszterben is szeretném folytatni... de a franciáról sem szeretnék teljesen lemondani. Félő, hogy csak nyáron jutok el odáig, hogy tudjak vele foglalkozni. :D

27. Agi03 (válaszként erre: 26. - Ninácska88)
2011. dec. 26. 22:51

Én könyvtárból vettem ki, és fénymásoltam. A hanganyaga pedig fenn van neten is, rá kell keresni.


Nekem tetszik ez a könyv.


Mikor kezdenél bele újra a franciába?

26. Ninácska88 (válaszként erre: 25. - Agi03)
2011. dec. 26. 21:04

Ez a könyv letölthető netről? Könnyen tanulható?

Ha vége a vizsgáimnak, lehet visszazökkenek a francia nyelv tanulásába.. :-)

25. Agi03 (válaszként erre: 15. - Ninácska88)
2011. dec. 25. 19:30

Nekem megvan az Allons-Y könyv megoldással és hanganyaggal. Lehet, azt kellene sokat hallgatni, és addig ismételni papagájként, amíg nem jön közel rutinból a helyes?


Illetve egy másik nyelvtanuló programba is belenéztem. Valahogy a francia felé húz a szívem-eszem. Csak az a kiejtés lenne könnyebb...vagy én ügyesebb. :)

24. Agi03 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2011. dec. 25. 19:27
:-)
23. Ninácska88 (válaszként erre: 22. - Db78bacc4f)
2011. dec. 23. 17:27
Én is szívesen kiköltöznék vagy legalább eltöltenék egy pár napot Párizsban!
2011. dec. 23. 09:52
Én franciát tanulnék és ki is költöznék Párizsba, vagy Nizzába.
2011. dec. 23. 08:19
Szerintem az olasz az egyik legkönyebb nyelv a világon. Ha jó a nyelvérzéked, egyedül is megtanulhatod, de kint az igazi. Egyszerű a kiejtése és a nyelvtana. Ha jól beszélsz olaszul, megérted a spanyolt és valamennyire az írott franciát. Viszont az utóbbi két nyelvvel többre mész. Ha csak hobbyból tanulsz nyelvet, azt válaszd, amelyik jobban tetszik.
20. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 22. 19:43
Inkább az olasz... Latin alappal legkönnyebb, utána a spanyol, portugál (stb). már sokkal egyszerűbb. (Szegeden az egyik főiskola vezetője a diákjai összesítése alapján kb. 12 nyelvet beszél... Latin, olasz, angol, görög; ógörög (ebből doktorált), mellesleg még spanyol, portugál; + szláv nyelvcsoportból az orosz, lengyel, bolgár, szerb, horvát, stb.)
19. L.Ann (válaszként erre: 13. - Cb82b220ce)
2011. dec. 22. 19:38
értem, hát akkor legyen Neked igazad. ;)
18. Gumicsirke (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2011. dec. 22. 19:31
Bocs..:)) De én nagyon-nagyon nem szerettem:D És akkor még finom voltam..:DD
17. michelle.r (válaszként erre: 16. - Gumicsirke)
2011. dec. 22. 19:28

Tisztelettel beszélj a francia nyelvről, vagy hallgass mindörökre!

;))

2011. dec. 22. 19:25
Hát a kiejtés tényleg biztos könnyebb. Én franciából pl frászt kaptam attól, hogy van egy 5 szavas hosszú mondat, és kiejtesz belőle 5 betűt:D
2011. dec. 22. 19:24

A nyelvtan hasonlít egymáshoz. Az olaszt könnyebb otthon megtanulni (szerintem), mivel a szavak kiejtése egyszerűbb. A franciát tavaly nyáron el kezdtem tanulni itthon... végül feladtam, pár hónapja megvettem a "Tanuljunk könnyen gyorsan franciául" c. könyvet, belelapozgattam, de mivel nincs hozzá hanganyag, ismét letudtam ennyivel a francia nyelv tanulását.

Olaszt tanfolyamon kezdtem el tanulni, nagyon megszerettem. Ha youtube-on nézel olasz / francia nyelven disney dalokat, onnan is könnyen tanulhatsz :-)

2011. dec. 22. 19:23
A tesóm és én is olaszul tanultunk általánosban, könnyű volt. Tesóm franciából érettségizett. Iszonyú nehéz a nyelvtan. Az olasz picit hasonlít a magyarra.
13. cb82b220ce (válaszként erre: 11. - L.Ann)
2011. dec. 22. 19:21
Elhiszem, hogy olvastad csak én beszélem mindkettőt és ezért írom :-)
2011. dec. 22. 19:21
Én franciát és spanyolt is tanultam, és tényleg hasonlít. De olaszt nem, így nem tudom, hogy melyik hasonlít jobban:DD
11. L.Ann (válaszként erre: 10. - Cb82b220ce)
2011. dec. 22. 19:19

hangzásra lehet nem hasonlít, de nyelvészetileg közelebb állnak egymáshoz.

én is azt gondoltam, hogy az olasz és a spanyol között erősebb kötődés van, mint a francia és spanyol között, de aztán valahol olvastam róla, hogy ez egy tévhit, bármennyire is furcsán hangzik.

10. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - L.Ann)
2011. dec. 22. 19:13
Szerintem az olaszhoz sokkal közelebb áll a spanyol, nagyon sok szempontból. Egyáltalán nem hasonlítanám össze a spanyolt a franciával, sőt, nagyon az olaszt sem csak annyiban, hogy latin nyelv, ennyi.
9. michelle.r (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 22. 19:10

Franciát otthon egyedül szerintem tuti nem fogsz megtanulni. A ragozás, a nyelvtani rendszere nem sétagalopp. Az olasz lényegesen egyszerűbb.


Az viszont csak egy városi legenda, hogy ha egy francia beszél hozzád, tudsz neki olaszul válaszolni. Vannak hasonló szavaik, de nem több, mint az angol-francia párosításban.


Viszont a francia a világ legeslegszebb nyelve, az olasz csak utána következik ;)

8. L.Ann (válaszként erre: 5. - Agi03)
2011. dec. 22. 19:07
a kiejtés mindenképp könnyebb, a ragozás is, a mondatszerkezet is. a szavakban rengeteg hasonlóság van, de míg az egyiket kb úgy ejted, ahogy írod, a másikat teljesen máshogy. a franciához egyébként a spanyol is közel áll, közelebb, mint az olaszhoz. sőt, közelebb, mint az olasz a spanyolhoz. pedig azokban aztán tényleg sok hasonlóságot lehet felfedezni. az olasz szép, dallamos nyelv, de egy franciával, vagy spanyollal többre mennél.
7. cb82b220ce (válaszként erre: 4. - Agi03)
2011. dec. 22. 19:05
A kiejtésen kívül nem emlékszem nagyon másra mert a nyelvtanuk hasonlóan nehéz :-D
2011. dec. 22. 19:01
Én tanultam franciát, és utáltam..ezen kívül más infóm nincs:DDDD de nekem elég nehéznek tűnt.
5. Agi03 (válaszként erre: 3. - L.Ann)
2011. dec. 22. 18:54
Lehet, hogy akkor célszerű lenne először az olaszt tanulni? Mert az könnyebb, és itthon szeretnék nyelvet tanulni. Majd azután belevágni a francia nyelvbe, ami talán az olasz után már könnyebb lenne valamennyivel?
4. Agi03 (válaszként erre: 2. - Cb82b220ce)
2011. dec. 22. 18:52
Mi az, ami az olaszban könnyebb, mint a franciában? Gondolom, a kiejtés könnyebb (?). Azon túl van még más, ami könnyebbnek mondható?
3. L.Ann (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 22. 18:51
egyik nyelv sem kapcsolódik igazán az angolhoz, nem egyszerűsíti meg a tanulást. a franciában és az olaszban van sok hasonlóság, de az olasznak egyszerűbb a nyelvtana, és a kiejtése. a franciával viszont többre mész. szerintem ne tanuld egyszerre a kettőt, mert összekavarodsz. legalábbis nekem nem jött össze. az olaszt szerintem egyedül is könnyű megtanulni, míg a franciát nem.
2011. dec. 22. 18:49

Szóval :-D

Szerintem olasz!

Könnyebb picivel mint a francia.

Egyébként szerintem nem olyan huhh de rengeteg a hasonlóság benne! Ezt azért mondom mert olaszul jól beszélek, franciát is tanultam 6 évig de valahogy nem maradt meg bennem.

2011. dec. 22. 18:46

Két konkrétabb kérdésem van ezen nyelvekkel kapcsolatban:


1) ANGOL UTÁN (amiből felsőfokúm van) melyik nyelvet könnyebb tanulni itthon, egyedül - FRANCIÁT VAGY OLASZT?


2) A FRANCIA és az OLASZ nyelv hasonlósága előny, vagy inkább hátrány lehet abban az esetben, ha valaki közel egyszerre kezdi tanulni a kettőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook