Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
4345. Edja (válaszként erre: 4344. - Benedekdorottya)
2011. jún. 22. 19:11
Nagyon édes videók!!! Lehet, hogy mát irtam valahol, de Yodácskámat is megnézhetitek a youtube-on, "Yoda cuclizik" cimen.Az én édeském hat hetes kora óta igy alszik el, cumizva.Hiába mondom neki, hogy már két éves nagy fiúk nem szoktak cumizni, őt nem érdekli. Ha álmos, belöki hálószoba ajtót, megkeresi a "cumiját" és szépen álomba cumizza magát.
2011. jún. 22. 14:29
Ha már you-tube videók,keressetek rá a "MIRCO french bulldog" címszóra!Egy (szerintem) nagyon cuki francia bulldog és családja mindennapjait mutatja be Japánban!Már kb 230 videó van fenn róluk és imádom nézni őket!
4343. Bélush
2011. jún. 22. 12:04
4342. Vigyorex6 (válaszként erre: 4341. - Bobcsi82)
2011. jún. 22. 11:08
:O)))
4341. Bobcsi82 (válaszként erre: 4333. - Vigyorex6)
2011. jún. 22. 11:06

Így van,ezt én is tapasztalom.. bent az udvaron látja hogy teszem a jutalomfalatot a zsebembe és ha odajön elsőre vagy visszahozza a játékot és odaadja.. már ül is le,mert tudja hogy jár érte a jutalom. Nagyon tudja :D.. viszont az utcáról visszahívás már nehézkes.. tényleg sokfelé figyel és nem akar egyből odajönni hozzám, pedig jutalmazom akkor is ha odajön. De bízom benne hogy ez változni fog, mert egyébként tényleg kis okos. A hangsúlyból már érzi ha rosszat csinált.

A legjobban azt bírom hogy ha a térkőre pisil, amit nem szeretünk akkor egyből mondjuk neki hogy nem szabad.. és (próbálunk) mérgesen nézni, majd eltelik pár perc.. lemegy a térkőről és ránk néz miközben elkezd pisilni a jó helyre.. na akkor van dicséret,nagyon büszke magára :DD

4340. Vigyorex6 (válaszként erre: 4338. - Bélush)
2011. jún. 22. 10:38

:) Fejlődőképes a skac! :D

Amúgy nagyjából másfél éves korára mintha új kutyát kapnál. Sokat komolyodnak. Persze előtte kell a következetes nevelés, de ahogy kezd benőni a feje lágya minden más lesz.

4339. Vigyorex6 (válaszként erre: 4336. - Volpertinger)
2011. jún. 22. 10:36

Kinek mi! :O)

Nekem fontos volt. Szeretem ha ülve veszi el a kaját és amikor megdinkul és már alig kap levegőt, akkor letudom ültetni és persze a pacsit is ülve adja + mikor az ágyban a gyomorszájamba akarja vetni magát, akkor egy intéssel letudom fektetni és megkímélem magam - 15 kilótól meg a fájdalomtól. :D

4338. Bélush
2011. jún. 22. 10:20
kitartó leszek és megcsináljuk de mivel még nagyon kicsi így ez távolibb terv.de már most bejött az újságpapíros dolog
4337. Volpertinger (válaszként erre: 4331. - Vigyorex6)
2011. jún. 22. 10:10
Egyáltalán nem buták. Én is azt hittem, hogy ezek a kis prüntyik tök ostobák, de aztán kaptam ajándékba ezt a bulldogot, meg nálam volt hónapokig egy mopsz, plusz naponta találkoztam egy hihetetlenül jólnevelt bolognesével, és teljesen megváltozott a véleményem. Szerintem simán felismerik az arckifejezésedet is, meg a hangsúlyokat a beszédedben. És mivel szinte mindig szobakutyák, folyamatosan az emberek közelében vannak, nagyon jól megfigyelik az embereket - a mozdulatokat, sóhajokat, stb.
2011. jún. 22. 10:03

Én nem tanítottam meg ülni. Ülve ugyanakkora, mint állva, lesz*rom :)

Visszajön, az fontos.

Kiskorában sem rombolt egyáltalán, nem rágott szét semmit.

Néhány dolgot pedig mindenfajta fenyítés ellenére csinál, pl. kibányássza a wc papír gurigát a fürdőszobai szemetesből, és azt szétrágja. De ezek nagyjából ártalmatlan dolgok, úgyhogy belenyugodtam.

2011. jún. 22. 10:00
Az enyém a porszívóra gerjed. Pláne, ha leveszem a fejét (a porszívónak), és a csővel szippantok be valami alá. Azt imádja. Ráharap a csőre, beszippantódik a nyelve, erre ledermed, hihetetlenül röhejes döbbent fejet vág, majd letép magát a porszívócsőről. És ez így megy évek óta :)
4334. Bélush (válaszként erre: 4333. - Vigyorex6)
2011. jún. 22. 09:51
Csak összejön bizok benne mondjuk itthon a lakásba már csináljuk hogy eldob visszahoz elkérem tőle de lehet hogy nem tudja mit beszélek csak jó mókának tartja
4333. Vigyorex6 (válaszként erre: 4332. - Bélush)
2011. jún. 22. 09:49
Na ez a legnehezebb talán! :) Mert kint sokfelé terelődik a figyelme és mikor kis szeles volt, akkor az istenért sem akart visszajönni. :O) ...és ezt sok helyről hallottam.
4332. Bélush
2011. jún. 22. 09:32
Ezek a kutyák nem szépek, hanem gyönyörűek ;) Én csak annyit szeretnék elérni nála hogy poráznélkül jöjön melletem meg ha hivom visszajöjjön nah meg ha játszunk visszahozza amit eldobok és persze vissza is kapjam :D
4331. Vigyorex6 (válaszként erre: 4330. - Bélush)
2011. jún. 22. 09:17

Mert amúgy olyan kis okosak! :O)


Nekem anno azt mondták mikor kutyát akartam, hogy: Ahh, nem elég, hogy csúnya...de mért kell ilyen buta kutyát venni?


Ahhoz képest leül ha kérem és lefekszik + a pacsiadást két nap alatt megtanulta. Többet nem várok el tőle. Nem munkakutya, de azt hiszem nem hülye.

4330. Bélush (válaszként erre: 4329. - Vigyorex6)
2011. jún. 22. 09:10
De amúgy meg olyan kis okosnak tűnik :D
4329. Vigyorex6 (válaszként erre: 4328. - Bélush)
2011. jún. 22. 09:06

:DDD Nálunk is ez volt. Öregem! Lógott a felmosón, meg a partvison. :)

Hangosan rá kell förmedni!!! "Nem szavad!" Meg csinálj az eszközzel hangzavart. Vágj oda egy nagyot vele a kutya előtt a földre.


A kábeleknél ugyanez, csak akkor vágj rá a fenekére, de a nem szabad, tényleg nagyon fontos!


Nem hinném, hogy zavarni fogja a pisilésben. + ez egy átmeneti időszak, utána már nem kell neki benti hely, hanem kint kell elvégeznie a dolgát.

4328. Bélush
2011. jún. 22. 08:58
idöm van rá azzal nincs gond.neki a kedvence az amikor felmosok v a parfissal probálkozom de hát nem és nem lehet mert azonnal rágni meg húzogatni kell nah meg a kábelek hát azokkal se tudok mit tenni mert eltüntetni nem bírom öket.tapssal probálkozom mert nem vok a testifenyités híve de ez a újságpapíros dolog tetszik csak ez még egy kérdést merit fel mert ő arra probálgat már pisilni és ez nem-e megzavarja szegényt :D (télleg bonyolult ez a "gyereknevelés")
4327. Bobcsi82 (válaszként erre: 4324. - Bélush)
2011. jún. 22. 08:47

Szia!

Én is használom az újságpapír módszert, de tény hogy sok türelem nagyon-nagyon sok. ... Van amikor bejön van amikor nem.. pl. mikor a függönyt próbálja rángatni az erkélyajtónál akkor elég csak picit megzörgetni az újságpapírt és már abba is hagyja, mert tudja hogy azért már kapott a seggére.Viszont a kanapénál ez nem jön be sajnos.. Hiába szóltam rá és adtam egyszer-kétszer a fenekére, mégis felmegy és befekszik a sarokba, onnan néz rám.. (amúgy ilyenkor annyira édes:D) dehát mégse lehet oda felmenni. Szóval nagyon nem egyszerű, nem tudom miért van az hogy vannak olyan dolgok amiket csakazért is csinál. Pedig igyekszünk következetesek lenni és minden nap fogalkozni vele.

4326. Vigyorex6 (válaszként erre: 4324. - Bélush)
2011. jún. 22. 08:40

Hát...ő még nagyon pici, sok türelem kell hozzá, de ha elég következetes vagy, akkor később már érteni fog a hanglejtésedből.

Ha én pl szólok neki olyan stílusban, akkor már tudja, hogy bújjon el, mert ha megkeresem. :O)


Amúgy ha meg is köveztek én használtam az újságpapír módszert. Ha rosszat csinált, akkor összetekertem és kb 4 lapos újságot és kapott a fenekére. Csak hangja van, de nem üt nagyot.

Ismerek olyat, aki párnával csinálta. Cserébe a kutya bosszúból legyilkolta a párnát.

Később már tudja, hogy a nem szabad kifejezés és az újság felmutatása egyenlő azzal, hogy rosszat csinált.


Viszont minden kutya más. Nem biztos, hogy bejön, de én így csináltam és nálunk nem okozott kárt, kivéve egyszer de akkor is a mi hibánkból.

4325. Vigyorex6 (válaszként erre: 4323. - Zsanett001)
2011. jún. 22. 08:33

:O)))

Néha az idősek nagyon cukik amúgy.

Egyszer sétáltunk Spikyval és jött szembe egy néni és egy bácsi.

A néni megszólal, hogy jééé, ott egy nyuszi!

Mire a papa mondja neki, hogy az nem nyuszi, hanem kutya.


De a szomszéd mamóka is kérdezte mikor először látta, hogy mi ez, nyúúúl? :D

4324. Bélush
2011. jún. 22. 08:03
Ti hogy oldjátok meg ha tiltani akkartok valamit a "gyereknek"?
2011. jún. 21. 19:10
Sziasztok! Képzeljétek a múltkor mi is hogy jártunk. Sétáltattuk Byronkámat, és az út szélén állt egy idős házaspár. Kérdezte a mami, hogy milyen fajta ez a kutya, a papa pedig mint nagy kutyaszakértő egyből rávágta, hogy hát ez a FRANCIA BOXER. :) Nem hittem a fülemnek :D
4322. Vigyorex6 (válaszként erre: 4320. - Volpertinger)
2011. jún. 21. 18:46
DE NAAAGY! :DDD
4321. Volpertinger (válaszként erre: 4320. - Volpertinger)
2011. jún. 21. 18:27
*valaki
4320. Volpertinger (válaszként erre: 4319. - Edja)
2011. jún. 21. 18:27

Valamelyik már elhunyt nagy színésznek, asszem Körmendy Jánosnak volt boxere. Egyszer sétáltatta, odament egy nő, köszönt a művész úrnak, aztán mondta a kutyának: "Úristen, de ronda vagy!" Erre Körmendy azt mondta a nőnek: "Asszonyom, magát is fölnevelte veleki!"


:))))

4319. Edja
2011. jún. 21. 16:48
Yodától is szoktak félni az emberek... Szegénykém, pedig annyira tud örülni mindenkinek, azt hiszi, hogy őt mindenki szereti. Erre azt mondja neki az egyik bunkó: "Úristen de rusnya vagy" Komolyan mondom utáltam azt a parasztot!! (Hozzáteszem külsejében meg sem közelitette Yodát.)
4318. wicky85
2011. jún. 21. 15:35
A mieink már voltak mini boxerek, meg valami kínai kutyák... Amikor most jöttek hozzánk kiskutyát megnézni valaki megkérdezte, hogy az anya kutya náthás-e azért hörög ennyire, pedig csak bepörgött az idegenektől, ment volna játszani. Nem értem az ilyeneket! Főleg minek akar ilyen kutyust, aki ennyire nem tudja, hogy milyenek?
4317. Vigyorex6 (válaszként erre: 4312. - Volpertinger)
2011. jún. 21. 09:56
...és hamarabb kárt tesznek a bulldogban, mint ők bennük! Ez tuti!
4316. Vigyorex6 (válaszként erre: 4311. - Dexterbaba)
2011. jún. 21. 09:54

Jajah, meg felkapkodják őket. :D Akkor ők meg ugrálnak az emberek a kutya miatt, akkor meg jön a : Jajj, jajj, véreb! :D

Hányok (bocs). :O)

❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook