Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fózolt laminált parketta tisztántartásáról van tapasztalatotok? fórum

Fózolt laminált parketta tisztántartásáról van tapasztalatotok? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 28. 12:45

A fózolt laminált padló tisztításáról mi korábban számtalan embert megkérdeztünk. Az elmondottak alapján a takarításuk nem probléma, és nem gyűlik fel ott a kosz.


A fózolás egyébként azt jelenti, hogy a padló élét 45 fokban 1 mm-re levágják. A laminált padló ettől függetlenül tökéletesen illeszkedik egymáshoz, ez csak karakteresebbé, természetesebbé varázsolja a laminált padlót.


Az illesztési pontosság egy másik kérdés. Erre érdemes mindig rákérdezni, mert változhat márkánként.


Üdv,

Jepetto Parketta Stúdió

2012. jún. 19. 20:17
köszönöm :-)
2012. jún. 18. 06:06
Ez a legújabb gyártási mód a szalagparkettánál. Kevésbé csúszik széjjel, mint a korábban gyártottak. Tisztítását már leírták.
5. gamelcsi (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2012. jún. 17. 16:11
Neked van ilyen otthon? Nappaliban szeretnénk 2 gyerkőc mellé...amit mi néztünk 2-3 mm-es hézag van közte.
2012. jún. 17. 16:10
lehet igazad van..:) szóval olyan laminált parkettát néztünk legutóbb, ahol nem tökéletesen illeszkedik egymáshoz a két parketta, hanem egy pici 2-3 mm-es rés van köztük. (kicsit olyasmi mint a hajópadló) Ránézésre nekem nagyon tetszik, csak nem tudom gyerekek mellett ez mennyire praktikus, ezért gondoltam hátha másnak több tapasztalata van vele.
2012. jún. 17. 15:58

Szerintem legtöbben nem is értik, miről van szó...nem mindenki tudja, mi az, hogy fózolt!

A laminált egyedül a vízre érzékeny és ha rosszul rakják le, felpúposodhat, de azon még lehet segíteni.

Nem kell tőle félni, szinte minden házban-lakásban van már lamináltos helység, ahogy én látom.

2012. jún. 17. 15:56

A fózolás, ha jól gyártották, nem jelenti, hogy hézag lenne.

Alapos porszívózás, nedves (nem vizes-tocsogós) feltörlés, és nincs vele gond.

Minden laminált padlót össze kell illeszteni valahogy! A pattintósnál is van rés, csak nagyon kicsi.

Egyedül gőzzel tisztítani nem szabad, akkor felpúposodik.

2012. jún. 17. 15:43
Kérlek segítsetek, nagy dilemmában vagyunk, hogy be merjük-e vállalni. Nem ragad meg a kosz, a víz a résekben? Nem kényes nagyon? Tapasztalokat írjátok le kérlek!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook