Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Főzés egyszemélyre fórum

Főzés egyszemélyre (beszélgetős fórum)


2018. dec. 10. 15:54
Sosem tudtam egyszemélyre főzni,szerintem nem is lehet.:)
15. 74f8c12b8e (válaszként erre: 14. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 25. 07:50
Írd le,hogy még miket szeretsz,miket szoktál főzni,úgy könnyebb további tippeket adni.
14. 74f8c12b8e (válaszként erre: 9. - Berbooo)
2012. szept. 25. 07:48
A maradékot öntsd le tojásban elkevert tejföllel,amit ízesítesz só bors-vegetával,és süsd meg sütőben,Hasábkrumplival nagyon finom
2012. szept. 25. 07:38
Nálam rendelés vagy munkahelyi étkezde. Mondjuk jól főznek.
2012. szept. 24. 21:48

Hát nem lehet könnyű. Paprikás krumpli- krumplis tészta és így tovább...

A fagyasztó tényleg jó megoldás lenne. PL fasírtot meg hasonlókat lefagyasztani...

11. katus3 (válaszként erre: 9. - Berbooo)
2012. szept. 24. 21:44
A maradék karfiolból főzz levest!
10. zsé58
2012. szept. 24. 19:56

Főzök pörköltet egy csirkecomb, két csirkeszárny,

két-három dab nyak. Egy fél csibecombot hozzá vagy nyakat, vagy szárnyat megeszek, és már tele a hócipőm. Kénytelen vagyok másnap is azt enni, mert mélyhűtőből kivett pörkölt már nem az igazi. Vagy egy fél csirkemellet elvágok vékony szeletekre, rántom, hozzá cukkinit egy darabot, és az se fogy el. Nem tudok olyan keveset főzni, hogy egy evésre elfogyjon. Egyedül a palacsinta sütésben vagyok profi. Régen egy kiló liszt volt a legkevesebb,(három férfi ette ) ma már tudok sütni 2-3 darabot.

2012. szept. 24. 19:38
ja az a baj hogy a karfiolombol is kétszer rántottam már és még most is van ugyhogy holnap is azt eszem pedig már unom nagyon :S és igy van mindennel :s
8. globus (válaszként erre: 5. - Berbooo)
2012. szept. 24. 19:20

Hát akkor... tervezz konkrét menüt előre egész hétre, és kalkuláld be, hogy esetleg miből lehet olyan maradék, amit fel tudsz használni a következő kajához. Pl.főtt rizs töltött paprikához, vagy száraz zsemle máglyarakáshoz, stb.

Főzős műsorokban csinálnak egytányéros menüket, de szerintem ott nagy pazarlás megy :) Csak látszólag egyszerű, mert minden a kezük alá van készítve.

2012. szept. 24. 19:17
6 éve van egyszemélyes háztartásom :(
2012. szept. 24. 19:16
Ja és egyébként azt is megpróbálhatod, hogy ha van olyan kolléganőd, akivel jóban vagytok és ő is magára főz, akkor egyik nap egyikőtök csinál enni, másik nap a másik. Két főre könnyű főzni!
2012. szept. 24. 19:15
sajna messze vagyok az otthontol :S . fagysztora meg nem költenék...
2012. szept. 24. 19:15
A mélyhűtő a kulcs valóban! Megcsinálhatsz előre egy csomó mindent, fasírtot, rakott zöldségeket, tésztaszószt, husit stb, aztán egy adagban fagyaszthatod. Krumplis ételeket max két napig eszed, de eláll a hűtőben is 1-2 napig, tehát ha haramadnap eszed a paprikáskrumplit, szerintem akkor sem lesz semmi bajod.
2012. szept. 24. 19:10

Szia! Annyit veszek, amennyit megeszek. Nem veszek fölöslegesen kaját, csak olyat amit biztosan egy-két napon belül elfogyasztok. Illetve mostanában rendelek, vagy anyámtól hozok(vagy ő hoz), mert ő naponta főz. Ha főzök, csak olyat, amit megkívánok-az meg elfogy hamar. :)

Ennél egyszerűbbet én sem tudok. Ráadásul egy csomó pénzt, energiát megspórolok.

2012. szept. 24. 19:09
Szia! Ha tudsz, szerezz be egy kisebb fagyasztót, és adagokban próbálj tárolni. Bár sokan nem szeretik a fagyasztott kaját, viszont egyetlen adagot kotyvasztani minden alkalommal eléggé macerás, és energiapazarló is. Ha már néhány féle ételed lesz, válogathatsz, hogy éppen mi legyen ma :)
2012. szept. 24. 19:05

hali!


most ugy hozta a sors hogy egy évig vagy magamra főzök vagy munkahelyi menza. eddig a menza volt de nem vált be :D.

ki hogyan oldja meg hogy semmi ne romoljon meg megbontva a hűtőbe mégis válétozatosan egyen, köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook