Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Főzelékek bevezetése fórum

Főzelékek bevezetése (beszélgetős fórum)


2007. nov. 20. 14:59

Én mindig főzök a fiamnak!Nagyon ritka ha véletlen konzervet kap!

Először nyers almával keztük ,az öszitől fájt a pocia.Majd a krumplit kevertem almával,és így tovább répa sütőtök ,cékla, ezeket variáltam,sótlanul eleinte csak késöbb kezdtem só és olaj használatba!! Ma már a mi ebédünkből szedem ki az alapanyagot(zöldség) fűszerezés elött és abbol keverek levest vagy főzeléket!

8. Mokka78 (válaszként erre: 3. - 2e0b730a23)
2007. nov. 20. 14:54
Ne erőltesd! Az én fiamat akkor keztem hozzátáplálni amikor kinérte az ételt a szánkból! 5és fél hósan
2007. nov. 20. 09:22
a kis drag mindent megevett, meg nem volt lehet 4 honapos es mar csipegetett ezt azt/
2006. dec. 1. 22:23
Én 6 hónapos koráig nem adtam neki semmit anyatejen kívül. Aztán elkezdtem rizspéppel amibe szépen próbáltam belecsempészni különböző gyümölcsöt, zöldséget. Hát nem mindig jött össze. Minden esetre 2 hónap alatt rájöttem, hogy a nyers almával ne is próbálkozzak, meg a sótlan főzelékekkel mert úgysem eszi meg, csak kifújja. De azt is észrevettem, hogy az üveges ételeket szó nélkül bekanalazza, és ha pedig én csinálom meg neki akkor nem. Miért vjon?
2006. nov. 30. 12:36

Én 4 hónaptól adtam gyümölcsöt,6 hónaptól kezdve főzeléket.Persze, utána szopi, hogy a tej ne apadjon, és mert kéri.

Most 7 hónapos, így eszik, szopi , gyümölcs, szopi, főzelék, szopi, szopi.

Anyatejet nem tettem hozzá, anélkül is jól evett.

Ha valami nem ízlik, nem eröétetem.

2006. nov. 27. 22:01
Andicica, varj ki es kiserletezz uj izekkel. Nalunk hasonlo volt a helyzet 9 hos korig, amikor bevezettuk a hust. Azutan nagyon meglodult az etvagya, azota is igazi haspok. Eroltetni semmikeppen ne eroltesd, az evest szeretni kell!
2006. nov. 27. 15:36
kisfiam 5,5 hónapos,de nem fogad el semmilyen főzeléket,gyümölcspépet max.1-2kiskanállal.Csak szopizni hajlandó,teázni sem szeret.Szerintetek mit tegyek?
2006. nov. 21. 22:17
én az első kisfiamnál fél évesen vezettem be a főzelékeket. az első hetekben még nem hagytam ki szoptatást csak kiegészítésnek adtam a gyümölcsöt, főzeléket. almával, barackkal, majd krumplival, sütőtökkel kezdtem. én tettem bele anyatejet, nem is volt semmi gondunk az új ízekkel.
2006. nov. 21. 19:11
Hány hónapos korban lehet bevezetni a főzelékféléket és hogy célszerű,olyanra gondolok hogy szoptatás mellett vagy kihagyva a szopit és úgy adni a főzeléket?Milyen legyen az első amit kapjon,legyen-e benne anyatej/álítólag jobban elfogadja/.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook