Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Forex tapasztalatok... fórum

Forex tapasztalatok... (beszélgetős fórum)

1 2
2021. aug. 5. 12:26
Csak ámulok és bámulok, ahogy olvasom itt a hozzászólásokat. Margin, pip, spread, úgy írtuk ezekről, mint igazi profik. Nekem mindig gugliznom kell, ha meg akarom ezeket érteni. Ezért használok különféle stocks app [link] lehetőségeket, mert ott legalább vizuálisan látom, hogy most csökkent vagy növekedett egy árfolyam. Mert mondták nekem, hogy olvassak könyveket, de nem hiszem el, hogy a sikeres befektetők sok ezer oldalas könyveket elolvastak. Bízom benne, hogy majd a tapasztalat meghozza nekem is azt, ami nektek már megvan. Ugyanígy voltam a kriptokkal, ma meg már kriptotárcám is van.
37. K1mS33th4leR (válaszként erre: 36. - 7597f50bf3)
2021. júl. 30. 15:37
Az első ismerkedés nagyon hétköznapi légkörben történt - egy metrókocsiban láttam egy hirdetést, amely ingyenes FOREX kereskedési képzésre invitált. Sok szabadidő - miért nem megy?
2011. dec. 23. 09:46

én ha kereskedek akkor SL / TP úgy állítom be 30/100 arány legyen meg minimum.

Így ha 3 rossz uzletet csinalok és csak 1 jót akkor is nullán vagyok.

De általában 60-40 ben profit jon ossze.

2011. dec. 23. 09:42

Igen arról van szó.

:)

Semmi baj

34. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 33. - 6c4fb2f974)
2011. dec. 22. 15:07
persze, ha a ciprusi ironforexről van szó, akkor bocs:)
2011. dec. 22. 14:59

[link]


aztán mindenki csinál, amit akar:)))

32. 698beaffa4 (válaszként erre: 30. - Sziszimuszi)
2011. dec. 19. 13:29
nincs.:-( sajnos
31. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 29. - 0379577b17)
2011. dec. 17. 17:36

Lehet vele.

Szerencsejátékkal is lehet, miért pont a Forex-szel ne lehetne?

2011. dec. 13. 20:52
Hahó!Van itt valaki?
2011. dec. 7. 17:06
Egyre többen kétségbe vonják, hogy valóban lehet a forex-szel pénzt keresni. Neked mi a véleményed?
28. 0379577b17 (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2011. nov. 25. 07:19

Szia Ginike!

A forex egyáltalán nem befektetésre alkalmas pénzügyi terület, hanem kifejezetten spekulációs tevékenységet szolgáló eszköz.

2011. nov. 22. 18:45

Sziasztok!

mi történt?! Meghalt az élet a fórumon???

26. 0379577b17 (válaszként erre: 17. - Qcumen)
2011. nov. 17. 05:42

Tökéletesen egyetértek Veletek.

Itt is igaz: Aki tudja, csinálja, aki nem tudja, az tanítja.

Valóban van pénz benne, csak kitartás, folyamatos tanulás, a saját szabályok (Maney Management) kőkemény betartása nagyon fontos.

25. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 24. - Hekate22)
2011. okt. 18. 00:53

Nyilván 1 LOT-nál 10 egység a +/-, TÁ-tól függetlenül.A probléma ott van, hogy én pl. nem tudtam volna megfelelően használni a kockázatkezelési szabályaimat ilyen mértékű TÁ-nél. Én régebben a konzervatív 1%-os szabályt alkalmaztam.Ez egy 5000-es számlánál 50 USD-t jelent, ami 5!!!pip elmozdulás, de inkább 3,4 a spreadtől függően.Ez még M1-en is vakrepülés, nemhogy feljebb:)) Mivel a legtöbb kezdőnek a money és riskmanagement, vagy a stop nem sokat jelent, ezért darálják halomra a néhány 1000 USD-s számláikat:)

Persze erre találták ki forexbrókerék a mini meg microlotot, amiben az a szép, hogy az életben nem megy ki a bankközire, tehát ha gond van, betesznek egy méretes tüskét és viszlát:))Egy ECN-nél ez nincs, csak ahhoz meg tőke kell.

Néhány ezres számlával nem lehet messzire menni,az csak hobbinak jó, de előbb-utóbb úgyis ledarálják.

Én a vállalti kötvénytől az ETF-en át a részvényekig sok mindent adok-veszek, de a kedvencem az opció.(nem deviza, hanem rv, ETF)Önmagában is sok lehetőséget rejt, de meglévő részvény v ETF pozíciót is lehet vele biztosítani.

24. Hekate22 (válaszként erre: 23. - 6c4fb2f974)
2011. okt. 17. 18:47

Sorry, akkor részemről is..

nagyon sok olyanba futottam már bele, aki osztja az észt, csak azt nem tudja miről, ezért szoktam kérni, hogyha osztja akkor nevezze nevén a gyereket...:-)

...de Neked sikerült, úgyhogy a továbbiakban hajrá...:-)


Tőkeáttét kérdése érdekes dolog...

az alapszabályt nagyon kevesen tudják,vagy inkább sokan rosszul tudják:

1 pip elmozdulás, EUR/USD-n 1 lotnál, +/- 10 usd , függetlenül a Tőkeáttét nagyságától..

szóval azért mert 500-as a TÁ-em attól nem fogok nagyobbat fogni, vagy bukni 50 pipen, mint 1-es vagy 10 est TÁ-el, csak a marginom lesz sokkal kisebb...illetve egy kisebb számlán ezért nagyobbat tudok fizikailag bekötni, és ezzel sokan visszaélnek...de ha helyén van az ember agya, akkor a nagyobb TÁ a célravezetőbb...


Jobb lenne ha átlagembenek lenne 30-50.000 usd-ja tőzsdézni, akkor ideális lenne az opciós, agy árúpiac is, de azokkal a mazsola tőkékkel, amivel a legtöbb magyar nekifog, azon szerintem inkább csak a forexen életképes az ember...

egy mondjuk 5000 usd-s számlán egyszerűen nem lehet egy normál kontraktus opciót bekötni, de a forexen össze lehet vele pöntyögni 1000 dollárt, ami már egy egész jó fizetésnek számít sokaknak itthon...

23. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 20. - Hekate22)
2011. okt. 14. 00:20

"kicsit karcos vagy"- nem kicsit, de most próbálok visszafogott lenni:)))

A margin igénnyel én óvatos lennék.igaz, hogy alacsony a margin igény, de ez tudjuk, nem véletlen:)Azért könnyebb egy 2,3,500-as tőkeáttételes számlát lenullázni, mint egy 1:1-est.

Engem pl az orosz válság idején az mentett meg a csődtől, hogy nem volt tőkeáttétes pozim, és ki tudtam ülni...

Azóta is tartom ezt a szokásomat, igaz az IB-nél csak kb.4x-est adnak, de az sem kell.

"olyan hogy USDEUR ETF ilyen konkrétan nem igazán létezik"- ebben teljesen igazad van,FXE a neve. azt "szeretem" a hoxában, hogy ha valahol szakkifejezéseket használok, akkor jön valaki, aki leolt, hogy ne villogjak már, legyek érthető.Ha meg érthetően akarok fogalmazni, akkor megkapom, hogy legyek szakszerűbb..ki érti ezt:)))

22. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 21. - Qcumen)
2011. okt. 13. 22:57

"a előre látást általánosságban értem nem pontosan " hát azzal édeskevésre mész, hogy általában emelkedni v esni fog valami, ugyanis venni és eladni adott időben adott áron kell, nem úgy általában:)a jó hír, hogy 50% esélyed van, hogy eltalálod az irányt, jobb, mint a lottó:)

itt az előbb- teljesen jogosan-kaptam, hogy pontatlanul fogalmaztam.

hogy most is karcos legyek: mi van akkor, ha az USA-ban kijön egy veszett rossz GDP adat, majd rá 5 mp-re bejelentik, hogy ki kell húzni az államnak a kakiból a SocGen-t?

Akkor most az USD vagy az EUR fog gyengülni?

Ahhoz tényleg nem kell jósnak lenni, hogy kitaláld, a görögök csődbe mennek..de mikor?milyen körülmények között..stb.Azt sem tudhatod, hogy ezt már beárazta a piac, vagy a bejelentéskor fog zakózni az EUR.

Meg lehet, hogy jól látod az irányt, de jön egy korrekció, és kilövi a számládat..utána az ár megy az általad látott irányba...szívás:)Forexen 2,3,500x tőkeáttétellel néhány pip elmozdulás, és repkednek a margin call-ok. Persze lehet microlottal is kereskedni, csak minek:)))))

Szóval csak óvatosan azzal a "nem kell sok sütnivaló"-val.Ha nem kellene hozzá ész, akkor Mo-on mindenki forexből lenne milliomos, mert hülyéből van bőven:)

21. qcumen
2011. okt. 13. 14:24

juhé látom kezd kicsit feléledni a tisztelt társaság...


igen a forex bankőzi dev piac de sokkal nagyobb élet van ott mint a bét -en

a előre látást általánosságban értem nem pontosan

azt mindenki tudhatja ha az amcsiknál nem megfelelő a gazdaség teljesírtménye vagy nagy a munkanélküliség akkor gyengül a dollár

ehhez nem kell sok sütni való

vagy hogy a görögök franciák bejelentik hogy baj van akkor várható hogy az euró gyengül


de ezt ne nekem keljen elmagyarázni ti sokkal tapasztaltabb és menőbbek vagytok.....

2011. okt. 10. 16:59

Látom kezd életre kelni a téma,kicsit lemaradtam. :-)


Kamuka, priviben válaszoltam, írj nyugodtan...


Nikkei

...kicsit karcos vagy...bár ez persze magánvélemény.

nem kell mindenkinek rögtön profinak lenni.

én sok felé megfordultam, opciók, részvények, árúpiac, ETF-ek, Futures-k, de a forex mellett tettem le végül a voksom.


mellesleg olyan hogy USDEUR ETF ilyen konkrétan nem igazán létezik...

Inkább:FXE = euro ETF, vagy UDN vagy UUP

csak ha már így profiként "villogunk", akkor nevezzük nevén a gyereket...

ja és hát a margin igénye sem pici...szemben a forexel.

ha már nem forex, akkor inkább futures:

/DX, vagy /6E...

2011. okt. 1. 17:00

Sziasztok!


Nem tudná valaki megadni Hekate22 e-mail címét?

Nagyon fontos lenne..

18. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 17. - Qcumen)
2011. szept. 23. 15:31

"a tőzsde az kockázatos és közben az esetek többségében minden előre látható és minden pár napra előre tudható":)))))))))))))

előre 3 dolgot tudsz a tőzsdén biztosan: az árak 1, emelkedni, 2 stagnálni(sávozni), 3, esni fognak...csak a valószínűségük más:)

a forexnek meg (majdnem)semmi köze a tőzsdéhez, a forex nem szabályozott piac, a tőzsde pedig szabályozott. azért csak majdnem, mert a globexen szabályozott keretek között kereskedhetsz deviza határidőkkel, vagy az amerikai tőzsdén pl USDEUR ETF-el.

Amúgy ha minden előre tudható pár napra, akkor áruld már el lszi, hogy mennyi lesz pl a SPY ETF PONTOS ára mondjuk kedden 20 órakor?:)))

17. qcumen
2011. aug. 30. 11:07

Sajnos én is csatlakozok Hekate22 véleményéhez


aki jól csinálja az elvan és csöndben van vagy átadja a tapasztalatait a kezdőknek vagy is tanít


a sok nagy mellényű pancser aki csak menőzik azok meg az ügyfelek pénzét elkaszinózzák


és a cég nem vállal rá semmit mert a tőzsde az kockázatos és közben az esetek többségében minden előre látható és minden pár napra előre tudható és aki figyelmes az csak a tudását kamatoztatja .


A forex kereskedés egy jó üzlet de felkészülés nélkül csak vesztes leszel

senki nem megy a vízbe ha nem tud úszni ! legalább is akinek esze van


a kis gyerek is csak egyszer teszi a kezét a tűzbe

16. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 15. - Hekate22)
2011. ápr. 13. 22:03
Akikkel én dolgoztam nem játszották el az ügyfelek pénzét. A cég pénzével kereskednek, ami más tevékenységük eredménye.
15. Hekate22 (válaszként erre: 14. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. ápr. 13. 18:41

Tudod az a baj, hogy ebben a szakmában a "hivatásosok" általában jóval pancserabbak, mint az otthon dolgozók. ahogy írtad, nulla tanulás után komoly ügyfélpénzeket bíznak rájuk, ők meg eljátszanak vele, mintha kaszinóban lennének...

jó pár ilyenhez volt szerencsém, és valóban nagyon kevés az olyan aki fel tud nőni a feladathoz.

szerintem aki ezt valóban tudja csinálni, az általában nem dolgozik megbízásból, hanem szépen csöndben, elvan magának otthon...konkrétan: annak nincs igazán arra szüksége, hogy másvalakinek dolgozzon...ha arra van szüksége, ott az esetek nagy részében, és tényleg tisztelet a kivételnek, ott már baj van...

14. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 13. - Hekate22)
2011. ápr. 12. 22:43

Nagyjából én is így látom. Bár, én magam nem kereskedem, de dolgoztam együtt olyanokkal, akik napi 8-10 órában ülnek a képernyők előtt. Nekik ez a munkájuk és pár napos tréning után dobják őket a mély vízbe. Nagyon kevesen tanulnak meg úszni...


Szóval, tényleg nem annyira rózsaszín, de persze vannak azért, akik komoly eredményeket érnek el idővel.


Ezek szerint a saját bőrön, saját pénzen tapasztaltak sem sokban térnek el a hivatásosokétól.

2011. ápr. 12. 21:28

kb 5 éve csinálom. 4 éve adtam fel az akkori állásomat és azóta csak ez van. magam kereskedek.napi kb 2-4 órát töltök vele.


hosszan kell tanulni, sok a tanulópénz, nem olyan rózsaszín a dolog mint ahogy sokan hiszik elsőre. de megtanulható.ez nem szerencsejáték, hanem egy szakma. aminek ha betartod a szabályait, akkor működik.

sokmindent csináltam már benne. tanítottam régebben, mostmár csak egy-egy magántanítványt vállalok. kb 1 éve írtam egy robotot. én mert amiket találtam a neten, azok egyike sem volt számomra megbízható. ez is jól mükszik. de mellette még én is kereskedek. egyszerűen megszerettem.

kb 1000 usd-től el lehet kezdeni gyakorolni. hogy megélj belőle?

számold ki...max 10%-ot lehet hosszú távon keresni/hó. ha mondjuk 200.000 ft-ra van szükséged havonta, akkor ez azt jelenti, hogy kb 10.000 usd alaptőke kell ahoz, hogy megél belőle... és így ezzel lehet kalkulálni.


az hogy pikk-pakk meggazdagszik belőle valaki, az szinte sose fordul elő...én abban hiszek hogy ez nagyon jó kis munka, amiből tisztesen meg lehet élni, nincs főnököd, aki ugráltat, és relatíve sok a szabadideje az embernek, amit maga oszt be.


kb 2 év kell ahoz, hogy erre a szintre eljusson valaki, de addig kell bele munkát tenni...

de összeségében jó buli lesz...:-))

12. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 11. - Hekate22)
2011. ápr. 12. 11:55

Na, akkor mondj egy kicsit többet erről az egészről, mert érdemes lenne felpörgetni a topikot, szerintem!


Hogyan kezdted, nagyjából hol tartasz most, milyen fázisokon mentél keresztül, mennyi a minimum, ami alatt inkább mással foglalkozzon szerinted az ember stb...?


Egyáltalán te tradelsz vagy mások tradelnek helyetted vagy éppen robotot használsz stb...?


Mennyi időt töltesz el vele naponta?

11. Hekate22 (válaszként erre: 10. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. ápr. 12. 11:49
A jelek szerint nem...én évek óta ebből élek...lehet vele...:-)
10. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 4. - Alfoldi13)
2010. dec. 3. 16:26

Lehet!


De tényleg nem érdekelt ez itt senkit?

2010. jan. 30. 09:09
,,,,?????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook