Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fontos kerdes az Orsz. Egeszs. Penztarral kapocsolatban. (TB) fórum

Fontos kerdes az Orsz. Egeszs. Penztarral kapocsolatban. (TB) (tudásbázis kérdés)

12. kacifant (válaszként erre: 11. - Ba9d1cefa0)
2009. szept. 7. 21:56
En meg 2005-ben kotottem azt a "szerzodest", akkor ha jol emlekszem, a minimal ber 11%-at fizettem.
2009. szept. 7. 21:54
Úgy gondolom, ha kaptál csekkeket. akkor Határozat is készült arról, hogy fizeted a járulékot magad után, ezzel kellene elfáradnod oda ahol e határozat készült. Vidd az összes csekket, a gyermek születési anyakönyvi kivonatát, tudom macerás de ha vissza kapod az összeget, akkor megéri. Egyébként a jogszabályok alapján dolgoznak és, ha vissza jár, vissza is kapod.
10. kacifant (válaszként erre: 9. - Krozika)
2009. szept. 7. 21:53
Ezt a papirt tolttettek ki velem, de csak annyi tulfizetest irt ki a szamitogep, amennyi azota keletkezett, hogy az APEH atvette ezt a dolgot. Az elotte levo idoszakrol nem tudnak mit mondani, ezt mondta a holgy, mert az az OEP-hez folyt be.
2009. szept. 7. 21:10
Ha nem kellett fizetni, akkor az APEH-nél túlfizetésként kell hogy megjelenjen a befizetett járulék. Az APEH minden évben folyószámla kivonatot szokott küldeni azon adóalanyoknak akiknek valamilyen egyenlegük van. A túlfizetést egyébként a 0917 számú nyomtatványon vissza lehet igényelni!
8. kacifant (válaszként erre: 4. - 89b99f816e)
2009. szept. 7. 21:07
Hat, ez az! Csak a csekkek jottek, en meg mindig tobb havit adtam fel ritkabban, igy mindig volt kis tulkfizetes. De a GYES ota csak tulfizetesnek kell lennie, ezt mondta az APEH-os holgy.
7. kacifant (válaszként erre: 5. - E48ab364a9)
2009. szept. 7. 21:05
Az APEH nagyon segitokesz volt, de csak ez a kis osszeg jon vissza toluk, azt hiszem max. 2honap.
6. kacifant (válaszként erre: 3. - Gerduska)
2009. szept. 7. 21:04
De azt sem tudom, egyaltalan hova forduljak ezzel, mert az APEH irodabol szoktam csekket kapni, ok viszont csak 1-2 havit teritenek vissza, mert ennyi ideje van ez a TB dolog az o kezukben. Elotte az OEP tartott nyilvan engem, oda ment a penz. 2 ev alatt meg nem is kis osszegrol van szo.:((
2009. szept. 7. 21:03

Szia, szerintem van egy kis hiba a dologba, hogy közbe azt hiszem 2007 januárjától az APEHnak kell fizetni.

Nem emlékszem pontosan a dátumra, csak tudod volt az a törvény meg miegymás módosítás, sajnos...

Vagy összekeverem valamivel?:S

Az APEHtől meg valamit visszaszerezni, max. jóváírják.

4. 89b99f816e (válaszként erre: 2. - Kacifant)
2009. szept. 7. 21:02
Úgy lenne fair, ha visszaadnák, de simán el tudom képzelni, hogy valamit kitalálnak, hogy ne kelljen. Érdeklődd meg náluk! Ez is szomorú, h nem írtak egy levelet "hogy te hülye, ne fizesd már, mert biztosítva vagy!" ( a hüyét ne úgy értsd :) )
3. gerduska (válaszként erre: 2. - Kacifant)
2009. szept. 7. 20:58

szerintem ha megvannak a bizonylatok,meg ugye e GYES-röl a határozat,muszály lenne nekik visszaadni.

Remélem sikerrel jársz.

Szia.

2009. szept. 7. 20:55

Sajat magam fizettem 2005 ota az egeszsegbiztositasi jarulekot, havi fix osszeget. Kozben GYES-es anyuka lettem es a GYES eddig eltelt 2 eve alatt is fizettem ezt az osszeget, mert a csekkeket folyamatosan kuldtek, es nem tudtam, hogy aki GYES-en van, az automatikusan biztositott. Az OEP meg persze csak nyelte a penzt.

Vissza tudom igenyelni valahogyan ezt a penzt?

2009. szept. 7. 20:52
Fontos kerdes az Orsz. Egeszs. Penztarral kapocsolatban. (TB)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook