Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Folytatás vagy szakítás? fórum

Folytatás vagy szakítás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Folytatás vagy szakítás?

30. nishi
2010. dec. 25. 19:43

Sziasztok!

A barátommal 5 hónapig voltunk együtt, én szakítottam vele, mert úgy éreztem már nem szeretem. 2 hónap telt el, és olyan érzésem van, mintha megvilágosodtam volna. Azt mindig is tudtam, hogy Ő nagyon értékes ember, és meg fogom egyszer bánni ezt a döntésemet. De akkor úgy éreztem jónak. (eldobtam a biztost a bizonytalanért)

Tényleg nagyon megbántam, és utálom, hogy fájdalmat okoztam neki.

Az a baj, hogy még felhívni sincs merszem, mert félek a reakcióitól. Hogy ellök magától, még ha nem is akarna. Pedig tudom, hogy nagyon szeretett.

Ti mit gondoltok? Megérdemlem és most nekem kell szenvednem... vagy küzdjek a szerelmünkért?

Van valakinek hasonló története?

2009. jún. 10. 16:36

Sziasztok!


Van egy barátom kb 3 év (együtt is élünk)

Sajnos ő már az elejétől fogva eljárt hétvégén és csak mindig egy-két nap múlva járt haza.

természetesen megnéztem a telefonját ahol láttam, hogy más csajokkal sms. ezet stb. Dehát a rózsaszín köd elvakított.


Kb fél éve már a szex sem jó a kapcsolatunkban, egyszerűen nem akar szexelni.


Múltkor azt mondta, hogy már nem kíván engem, én elköltöztem egy kis időre de persze vissza könyörögte magát.


De azóta felbukkant az életemben egy "pasi" aki igazán szimpatikus számomra. Elég gyakran találkozunk (szinte már soha nem vagyok otthon) és a barátnőm az alibi. Ezért örök hála Neki.



Nem tudom, hogy mit csináljak már nem tudok mit kitalálni, hogy hova, kivel megyek.

A legjobb lenne befejeznem vele, de olyan nehéz elmondani.

2009. márc. 24. 18:40

Mi 7hónapja lassan hogy együtt élünk a párommal és mi egy héten egyszer biztos összekapunk valami apróságon. Ha komolyabban veszekszünk, akkor ilyenkor 20percig nem beszélünk egymással, aztán egy jó szexel kibékülünk. Ha nem veszekszünk egy héten, akkor az csoda. Eddig 3hétig bírtuk veszekedés, összekapás nélkül, de megvallom őszintén, hogy hiányzott a veszekedés vagy csak az, hogy ellentétes véleményünk legyen:).

Szüneteltetni nálam nem létezik, akkor inkább szakítsunk. Bár egyszer 2hétig nem találkoztunk, hogy átgondoljuk a kapcsolatunkat, még az elején, de kibékültünk és azóta jól meg vagyunk!

2008. dec. 12. 01:00
A szerelem önmagában még nem elég egy kapcsolathoz, el kell tudni viselni a másik legrosszabb tulajdonságait is, ha az megy, akkor van a dologban fantázia. Szünet, hát nem tudom, szerintem amit két ember nem tud megoldani egymás közt, azt külön se fogják, persze ez a szünet újabb veszélyeket rejt, mert ilyenkor becsúszhatnak dolgok mindegyik félnél, és ott a mentség hogy "hiszen szüneteltettük a kapcsolatunkat", én ezt nem tudnám elfogadni.
2008. nov. 14. 19:31

Gondolat pontosan leírta, mire szerettem volna rávilágítani.


Külön bulizni elmehet, de természetesen mértékkel, és azért jó érzés, ha megbízunk egymásban annyira, hogy ő elmondja, hogy hova megy és kivel, én pedig azt mondom, menj, érezd jól magad. Az azért nagyon ki tud borítani, mikor következő nap mondja tök hidegen, hogy tegnap itt és itt voltam, rámszállt 1-2 csaj stb. Ezek tutira kicsapják a biztosítékot! :D Mert ha csak következő nap mondja el, hogy volt bulizni, nekem rögtön az ugrik be az én pöttöm agyacskámba, hogy azért nem szólt, hogy még véletlenül se mondhassam azt, hogy én is akarok menni, vagy hogy ne tudjam leellenőrizni (amit egyébként nem szoktam), hogy miket csinált. Így veszíti el a bizalmamat. De ha szól, hogy pl. pénteken nem tud eljönni, mert xy-ékkal megy bulizni, jól is érzem magam, mert elmondja. Olyankor nincs semmi balhé. Lehet, belül nem örülök neki, de nem hisztizek.

2008. nov. 14. 16:28
a szünet segíthet,hogy kívűlről tudjuk látni a helyzetet melyben voltunk! mert ha benne maradunk akkor nem biztos,hogy megőrízhetjük tisztánlátásunkat és lehet,hogy nem a megfelelő döntést hozzuk meg az adott helyzetben és időben... ezért talán jó lehet, de ha már teljesen érzelemmentes,elhidegült a kapcsolat akkor a szünet növelheti a távolságot... a külön bulizást én sem értem... hogy hogy ne engedje?
24. dancingqueen (válaszként erre: 2. - Inci1976)
2008. nov. 14. 16:18
"külön bulizást ne engedd"????
2008. nov. 14. 16:17
én attól tartok,ha felajánlanám,mert tényleg úgy érzem,rávágná,hogy akkor ez szakítás?és dacból azt mondaná,hogy oké...:(((
22. eprecske (válaszként erre: 21. - 12e6471c08)
2008. okt. 27. 16:56
Annyira aranyos vagy köszönöm!!!!Élek is vele :)
21. 12e6471c08 (válaszként erre: 20. - Eprecske)
2008. okt. 23. 13:30
Ha pedig sokszor érzed magad magányosnak,írj nekem nyugodtan priv.ben.Jo ha néha valakivel nem is személyesen de legalább írásban megbeszélheted a dolgaid. :)
20. eprecske (válaszként erre: 18. - 12e6471c08)
2008. okt. 22. 15:36

Köszönöm a kedves szavaid!!Nagyon jól estek!!

Nem mindig ilyen.Valahol igaza van h. a barátaival is szeretne lenni.Lehet azért veszem ilyen tragikusan mert az én barátaim mind családos emberek és nem akarok rájuk akaszkodni.Lehet az egyedüllét teszi azt hogy ennyire a szívemre veszem.Ha jobban bele gondolok az elmúlt 3 évben többet volt velem jóóóóval mint a barátaival.

De ez a megoldás már nekem is eszembe jutott.Egyszer már ki is mondtam de 1. nagyon megbántam utána 2. nagyon meghatott amit mondott és az ahogy mondta.Ebből szűrtem le h. igazán szeret.

Még adok neki egy esélyt hátha....

Köszönöm h. szorítasz nekem!!! :)

19. 12e6471c08 (válaszként erre: 14. - 24af5bf008)
2008. okt. 22. 15:10
A bizonytalanságnál nincs is rosszabb.Várni,várni,hogy mi lesz veled.Létszi ne szuneteljetek mindig amikor gáz van vagy veszekedés mert az a legrosszabb.Sok szunet,sok kulonlét eltávolodást jelent bizonyos szinten.Gondolj bele abba is,hogy mért csak te nem bírod a kulonlétet?Mért csak a te szived szakad bele ha kulon vagytok?És az ové?Mindenképp nyugodtan probáld megoldani a helyzetet.Sok szerencsét kívánok neked! :)
18. 12e6471c08 (válaszként erre: 11. - Eprecske)
2008. okt. 22. 15:04
Az utobbi idoben valami ilyet érzek én is még akkor is ha valakinek csopogosnek tunik amit írtál.Én is úgy érzem fontosabb a barátomnak az utobbi 2-3honapban a haverokkal lenni meg hasonlok mint én,meg velem lennie.Mondtam neki mit érzek a válasza: ez nincs így.Nem tudom te mit tegyél pontosan,de jo lenne ha lenne egy barátnod,hogy ne légy annyira egyedul.A pasidnak mond el mit érzel.Ha az én barátom nem fog változtatni valamit én biztosan inkább otthagyom minthogy rosszul érezzem magam,meg azt érezzem,hogy mindenki más tobbet számit neki mint én.Szorítok neked :)
17. 12e6471c08 (válaszként erre: 9. - B689a7364b)
2008. okt. 22. 14:57
Elég rossz ha azon toprengsz melyiket válaszd.Ne feledd el:lehet most 1-2 héten át nevettek jot,de aztán jon a rossz oldal is.Vele meg jol megvagy,szeret téged oszintén.Te ot szereted oszintén?Mert ha igen egy kis nevetés meg kaland végett ne dobd el.Komoly a szándéka veled,légy vele legalább oszinte.:)
16. 12e6471c08 (válaszként erre: 6. - Franc22)
2008. okt. 22. 14:53
Én is valahogy így vélekedem.A szunet néha jot tesz,de szrintem nem megoldás biztosan.Folyton szunetelni olyan mintha szabadságot kérnék a kapcsolatomban,ez esetleg munkahelyen van így.A problémák ha akarnak megoldodnak eggyutt,elvégre is eggutt akarunk lenni akkor úgy oldjuk is meg.Nem kell ahhoz szunet,hogy kulon kulon oldjuk meg.
2008. okt. 22. 14:11
Gratulálok a boldogságodhoz,nekem is eszembe juttattad az exemet ezzel a kis történettel,de a mi kapcsolatunk nem alakult ilyen rózsásan.4,5 év után az állandó féltékenykedése miatt(is)szétmentünk 3 hétre,aztán kibékültünk,még a csillagot is leígérte az égről,csak menyjek vissza hozzá,de sajna nem hogy jobb lett volna,hanem még rosszabb,birtam még egy fél évet vele,aztán kiléptem az életéből végleg,és azóta sem sírom vissza...:)Szerencsére a férjem tökéletesen megbízik bennem,nem kér számon...stb.Szerintem az ilyen típusú ffiak vagy magukból indulnak ki,vagy valami okozza náluk ezt a kisebbség érzést,és azért félnek örökké a csalódástól.
2008. okt. 12. 22:27

Mi már 3 szor szakítottunk, aztán kibékültünk és nálunk is igaz az, hogy sosem értjük meg egymást, de szeretjük egymást!

Jelenleg is nem tudom, hogy hogy vagyunk , már 4 napja nem beszéltünk, már nem bírom sokáig, sokszor az eszem azt mondja, h. szakítsunk végleg, de a szívem...

Nem tudom, mos mit kéne tennem!

Azt sem tudom, hogy ő szeret-e még egyáltalán, én megakarom beszélni, de Ő azt mondja, hogy majd akkor, ha lenyugodtunk, de én már nem bírom ezt a bizonytalanságot!

Mégsem szakíthatunk mindig, ha valami gáz van!!!

Kérlek segítsetek!!!

2008. okt. 12. 13:52

Hű, most nézem csak, hogy aktiválva lett a cikk :) Köszi a hozzászólásokat és jókívánságokat :)


A "bajban" levőknek: ha csak veszekedtek a hülyeségeken, nem értitek meg, mire gondol a másik, de szeretitek egymást, van értelme a szünetnek. Minden letisztul, elcsendesedik, van idő gondolkodni. Ha viszont már a szerelem is kihűlt, akkor nem sok értelme van. Nálunk csak összeszaladt sok apróság, ami kiborított, de szerettem, és ő is, ezért lett sokkal jobb a kapcsolatunk a szünet után. Kitartást mindenkinek! :)

2008. szept. 30. 19:44
óóó ez olyan csöpögős sztori volt...
2008. szept. 26. 15:13
Én már 3 éve és 2 hónapja vagyok együtt a kedvesemmel, de sajnos mostanában úgy érzem fontosabbak neki a heverjai mint én.Ő azt mondja nem,lehet neki van igaza és én vagyok túl önző mertt indig vele szeretnék lenni.Mikor együtt éltünk akkor túl sokat dolgozott és ezért nem volt rám ideje, most hogy külön lakunk a hétvégket vagy suliban töltöm(minden 2.-at) vagy vele.De pl. most is lemondta a haverjai miatt.Gondolkodtam már a szüneten de nem tudom kibírnám-e,hogy ne hívjam fel.Az igazság az,h. a barátaimnak mind családja van szóval még azt sem tehetem meg,h. velük legyek mindig amikor magányosnak érzem magam.Ő könnyen van hisz neki ott vannak a barátai.Nem tudom mit tegyek.De egyre többet vagyok teljesen egyedül mint a kisujjam.Olyan magányosnak érzem magam :(
10. Nodra (válaszként erre: 9. - B689a7364b)
2008. szept. 25. 10:49

Szerintem akármilyen nehéz is, kicsit tedd félre az új(régi) pasit. Elöbb tisztázni kéne az érzéseidet a 1,5 éves kapcsolatodban. Megkérte a kezed, ennek a fele sem tréfa. Ha így tett biztosan komolyak az érzései. Ha megtudná, hogy Te közben máshoz vonzódsz teljesen összetörnéd. Azért ezt biztosan nem akarod. Gondold át hogy mit akarsz az életedtől. Akarsz-e már feleség lenni?? És ha igen akkor el tudod képzelni Vele?? A veszekédés nagyon alattomos dolog és elég fájdalmas is, de én az hiszem, hogy ha eddig szép volt minden akkor ez a veszekedős korszak csak azért van, mert talán kicsit megijedtetek. Leélni egy életet együtt nem kis dolog. Főleg a mai világban....sajnos.

Na, tehát: Tisztázd hogy mit érzel a barátod iránt és ne hagyd hogy összezavarjon a másik. Sajnos saját tapasztalat hogy nem csak az számít az életben hogy mennyit nevetünk együtt....

Good luck

2008. szept. 20. 16:56
sziasztok! Én elég nagy dilemmában vagyok. A barátommal 1.5éve vagyunk együtt. Nemrég megkérte a kezem és én nem mondtam rá semmit.Azóta állandóan veszekszünk,nem egyezünk semmiben.Sokszor már azt sem bánnám ha nem találkoznánk.Pedig azért hiányzik.Aztán most jött egy régi pasi,aki csapja a szelet nekem.Régen majdnem összejöttünk,de neki akkor volt barátnője,aki most nincs.Nem vagyok biztos benne h nem menne vissza.Viszont vele 2hét alatt többet nevettem mint a másikkal.Pedig semmi nem történt közöttünk.Biztos vagy bizonytalan?Melyiket válasszam?Vagy csak rosszkor jött?
2008. szept. 19. 22:12
idő alatt pár napot kell érteni , de semmiképp ne essen hétvégére.olyan 3-4 nap, de nem több. ezek után ha nem akaja vmelyikötök megbeszélni a gondokat akkor te hiába törted a fejed, ha ő leszarta az egészet és nem fáradozik a kapcsolatotokon. minden kapcsolatban vannak ilyenek csak okosan kell megoldani a dolgokat!!
2008. szept. 19. 22:10
ha válságba kerül a kapcsolat érdemes megbeszélni a dolgokat. ha mégsem megy adjunk időt a másiknak is végiggondolni a dolgokat. kell h rájöjjünk mit rontottunk el és mi a megoldás! ha viszont a kapcsolat alapproblémája a kihűlt kapcsolat akkor nem érdemes szünetelni, mert úgyis félremenne vmelyik fél.
2008. szept. 14. 15:12
én az előző kapcsolatomban többször volt szünet. Mindig kibékültünk és újra szünet, aztán szakítás lett a vége. Én már nem játszom el ezt még egyszer. Nincs szünet. Vagy mondja azt, hogy szakítsunk vagy probálja helyre hozni a kapcsolatot mellettem/együtt a kapcsolatban, szünet nélkül.
2008. szept. 13. 17:06
nem minden történet ilyen hepi nekem nem jött be ez a szünetelés dolog ami egyszer nem megy ...........
2008. szept. 12. 22:36

Osztom a véleményedet, hogy a kapcsolatnak jót tehet, ha szünetet tartanak a felek. Csakhogy ez néha nem is olyan könnyű. Többször próbáltuk már de vagy ő, vagy én kerestem meg a másikat már másnap.

Attól tartok, hogy nálunk már az is nagy szó lenne, ha szakítani tudnánk egymással. De csak egymásra akarjuk hárítani a felelősséget. Remélem egyszer az én magánéletem is helyre rázódik, nektek pedig sok boldogságot kívánok!

2008. szept. 12. 19:02

Szerintem is van, akinek bejön a szünet... Mi két hónapot voltunk külön, mire kibékültünk. Azóta eltelt 2 hónap, és szeretem.. nagyon, pedig most is csinál hülyeségeket, amiket nehezen viselek, de nem tudnék élni nélküle. A szünet talán Neki jó volt, rájött pár dologra...remélem!


Nektek nagyon sok boldogságot!

2008. szept. 12. 17:39
Remélem nagyon boldogok lesztek.De a féltékenykedést és külön bulizást ne engedd.Mindig legyetek őszinték egymáshoz.Sok boldogságot.
2008. szept. 12. 17:03
Sokak szerint ha egy kapcsolat válságba kerül, a legjobb megoldás a szakítás. De mi történik akkor, ha még mindketten szerelmesek a másikba, csak épp sok kicsi sokra megy alapon összevesznek minden apróságon? Ha mindketten majd' belehalnának a szakításba, de mégis folyton veszekszenek, olyankor jön jól a szünet.

Ugrás a teljes írásra: Folytatás vagy szakítás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook