Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Folyamatosan otthon. Avagy a második baba érkezése a GYES lejárta után. fórum

Folyamatosan otthon. Avagy a második baba érkezése a GYES lejárta után. (beszélgetős fórum)


17. Borsi :-) (válaszként erre: 16. - Horvathrekusi)
2011. jan. 25. 12:57
Igen,már 16 hónapos és Nórinak hívják! :o)
2011. jan. 25. 12:38
Akkor ezek szerint sikerült a második baba is. :) :)
15. Borsi :-) (válaszként erre: 11. - Horvathrekusi)
2011. jan. 25. 11:04
Igen! :o)
2011. jan. 25. 09:47
Nekem márc. 3-án jár le a gyesem, onnantól kezdve szabadság, és ha összejön a csemete, akkor táppénz. A munkaviszonyom megvan, ezek alapján mire számítsak?
13. d0b7178f40 (válaszként erre: 10. - Horvathrekusi)
2011. jan. 24. 21:35
most 40 e amitt kapok. Az kb 56-60 e körül lesz. és a családi pótlék. De még mindíg jobb mint a munkanélüli segély 45 e ft. Csak az bosszant, hoy itt a környéken nincsen semmi féle oktatási lehetőség.
12. kinni (válaszként erre: 8. - Borsi :-))
2011. jan. 24. 21:24
Szerencséd volt, én a második után kevesebbet fogok kapni főleg táppénzt. Tavaly gyeden voltam, utána 2 hónapig gyesen utána kivettem a szabijaimat. Most várjuk a második babánkat vele vagyok táppénzen és ezt a tavalyi év gyes + szabadságon töltött időből számolják. A gyed ami magasabb volt az persze nem számít bele az alacsony gyes meg rendesen lehúzza:-(
11. horvathrekusi (válaszként erre: 8. - Borsi :-))
2011. jan. 24. 21:16

Evvel én már megelégednék! :)

Lehetséges, hogy annak idején tőled kaptam a Rubint Réka DVD-t?

10. horvathrekusi (válaszként erre: 6. - D0b7178f40)
2011. jan. 24. 21:14

Gratulálok a babához!

Az bizony tényleg kevés. Azért remélem a GYED valamivel több lesz!

Tudod már hogy mennyit fogsz kapni?

2011. jan. 24. 21:13

Ha van munkajogviszonyod akkor jogosult leszel tgyásra és gyedre és a 3. évben a gyesre is, de ne számíts vastag összegre mert a táppénzt tgyást és a gyedet mindig az igénylés előtti év átlagából számolják és ha pont akkor voltál gyesen akkor elég kevés lesz.

Általában csak akkor tudnak segíteni a tb tanácsadók is ha már megfogant a baba és tudod a születése időpontját úgy ki tudják számolni mennyit fogsz kapni.

2011. jan. 24. 21:12
Nekem uazt vették alapul mint az első gyereknél és összegben is uazt,de legalábbis megközelítőleg azonosat kapok.Kivéve a CSP-t,az több lett két gyerekre.
7. horvathrekusi (válaszként erre: 5. - Alanah)
2011. jan. 24. 21:12

Annak én is nagyon örülnék ha így lenne.

Sajnos a munkahelyem könyvelője nem túl segítőkész.

Jó lenne tisztában lenni a dolgokkal, mert ennek tudatában vállalnám csak be a 2. babát.

Valószínűleg megkeresek majd egy tanácsadót.

6. d0b7178f40 (válaszként erre: 1. - Horvathrekusi)
2011. jan. 24. 21:11

a szabid és az előte lévő béred/gyesed átlagát veszik a korrekcióva l együtt. És annak kapod a 60%-át. Én állásidővel voltam így .Az állásidőből számolták a táppánzt. Baromi kevés.

De 2 hónap múlva kb babázhatok újra.

2011. jan. 24. 21:02

[link]


Ezt találtam, remélem igazuk van :))

2011. jan. 24. 21:01
Erre én is kíváncsi lennék...nálam nem túl segítőkészek, hogy finoman fogalmazzak...
2011. jan. 24. 21:00

Ez a téma engem is nagyon érdekel, sajnos a könyvelőm még a sima gyessel sem volt tisztában, nemhogy a 2. gyerek utáni juttatásokkal....


Jó lenne, ha egy hozzáértő írna valamit....

2. vov
2011. jan. 24. 20:55

Szerintem kérdezz meg egy könyvelőt, mert sok minden változott most.

A GYED-et a mostaniból számolják- asszem:)

2011. jan. 24. 20:46

Segítségeteket szeretném kérni!

A GYES lejárta után újból babát szeretnék, úgy hogy már nem állnék be dolgozni, hanem kivenném a felhalmozódott szabimat utána pedig táppénzen lennék.

Mennyi táppénzre TGYÁS-ra, GYED-re számíthatok ilyenkor az előző időszakhoz képest? (Gondolom kevesebbre) Elmehetek ugyanúgy 2 évre GYED-re, és igénybe vehetem a 3. évben a GYES-t is?

Személyes tapasztalatokat várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook