Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Folyamatos veszekedés egy kollégával fórum

Folyamatos veszekedés egy kollégával (beszélgetős fórum)


23. Amaunet (válaszként erre: 22. - Buspics)
2020. dec. 27. 22:07
Ezek szerint alkalmatlan, ha 1,5 év után se végez időre a kiosztott munkával.
22. buspics (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2020. dec. 26. 14:40
Ez az, ami rejtély. Jó szándék is lehet, még visszaélés is. Azért 5 év és 1,5 év között nagy különbség van. És ha nem tanítja, csak kiveszi a kezéből a munkát, azzal azt a látszatot is kelthet a főnök előtt, hogy alkalmatlan.
21. buspics (válaszként erre: 15. - New(l))
2020. dec. 26. 14:37

Nekem is van ilyen kolléganőm. Próbál minden feladatot elkapkodni tőlünk, és sikerül is neki, mert akaratos és erőszakos. A főnök már rákoppintott az orrára, de az egy kis lightos legyintés volt ahhoz képest, amekkora lecseszéseket mi szoktunk kapni sokkal kisebb dolgokért.


Az a baj, hogy az ilyen típus rengeteg energiát fektet abba, hogy bevágódjon a főnöknél. Persze a munkához meg úgy áll hozzá, hogy más is odaférjen. Utána meg előadója a mártírt, hogy ő mennyit dolgozik.


Volt időszak, hogy egyáltalán nem kaptam feladatot miatta, mert a főnököket ellenem fordította valamivel.


Őszintén szólva nem is értem, mit keresek még itt... 😕

20. New(l) (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2020. dec. 24. 12:03
Lehet. Fórumindító nélkül csak találgatunk.
19. Amaunet (válaszként erre: 17. - New(l))
2020. dec. 24. 11:51
Gondolom azért, mert látja, hogy l,5 év után is lassú. Lehet, hogy csak segíteni szeretne minden hátsó szándék nélkül.
2020. dec. 24. 10:52
Ha szembe helyezkedsz a "főnök jobbkezével" akkor semmi jóra ne számíts. Egy munkahelyen a szorgalom , a tudás és a munkabírás mellett az összeférhetőség is jelentős tényező. Gondold át, hogy mennyire kell neked ez a munka? Ha nagyon kell akkor bizonyos kompromisszumokat is tenned kell. Nem kell szeretni a munkatársakat de tisztességesen kell velük viselkedni, nem bírálni, nem lenézni és minden percben kritizálni. Ha meg ennyit nem ér akkor tovább kell lépni. Azonban tudnod kell, hogy ma már minden valamirevaló munkahely lekáderezi a jelöltet, akit fel akar venni és minden jövőbeli munkahelyen fogják olvasni, hogy összeférhetetlen, kritikus, fanyalgó alkat vagy. Lehet, pont a főnök jobb keze írja meg a jellemzést. Tehát: megfontoltan, átgondoltan lépj, ne sérülj még jobban. Ha annyira ügyes vagy, mint írtad akkor ezt is meg tudod oldani .
17. New(l) (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2020. dec. 24. 10:04
Úgy nehéz eleget tenni, ha valaki folyton belekontárkodik, legalábbis FI azt írja, hogy nem hagyja egyedül dolgozni.
16. Amaunet (válaszként erre: 15. - New(l))
2020. dec. 24. 10:00
Szerintem az összeférhetetlenséghez is két ember kell. A munkahelyen pedig nem a másikat kell bírálni, hanem a munkaköri leírásnak, a saját feladatunknak eleget tenni.
15. New(l) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2020. dec. 24. 09:29

Sajnos ez nincs mindig ilyen világosan leosztva.

Ha nem él át az ember hasonlót, valóban nehéz elképzelni a helyzetet, de nagyon sokan féltik a kis munkájukat, ezért mindent megtesznek, hogy a vélt/valós pozíciójukban maradhassanak.

Esetemben említett kolléganő egyébként nem csak velünk szemben csinálta ezt, hanem bárkivel, aki a későbbiekben megkapta a feladatot, hogy "segítsen be" neki. Senkinek nem hagyta. Persze ez a főnököm orra előtt zajlott, de ők nagy barátságban voltak, így a végkimenetel minden esetben az volt, hogy az ember próbált melót keríteni magának, hogy ne vakarózzon álló nap. Aztán mikor már nem volt mit, én el is jöttem.

14. Amaunet (válaszként erre: 13. - New(l))
2020. dec. 24. 09:25

Nem értek az ilyen szúrkapiszkákhoz. Nem volt még gondom kollégákkal, pedig volt már néhányszáz.


Ha külön felelőségteljesebb feladatokat kap, akkor feltételezem, hogy jobb munkaerő, mint aki a sajátjával sem végez időben.

13. New(l) (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2020. dec. 24. 09:20
Egyáltalán nem biztos hogy jobb munkaerő, egyesek nagyon tehetségesen tudják úgy keverni a lapokat, hogy úgy tűnjön.
12. New(l) (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 24. 09:19

Ilyen kolléganőm volt nekem is. Bőven elmehetett volna 40 év után zsíros nyugdíjjal megpihenni, de nélküle megáll a cég, a korinthoszi tartóoszlop. Aztán tavasszal jött a covid, és már itt sem volt. Természetesen nem omlott össze semmi nélküle, csak sokan megkönnyebbülten felsóhajtottak.

Szinte minden munkahelyen van egy ilyen típus. Tényleg csak annyit tehetsz, hogy megtanulod elengedni a füled mellett az okoskodásait. Mosolyogsz egyet, és csinálod tovább a dolgodat.

Mi egyébként anno leültünk vele megbeszélni majd egy év után, ki hogyan gondolja az együttműködést, mert ő át sem adta a munkát nekem és egy másik kolléganőmnek, pedig azért lettünk fölvéve, hogy őt tehermentesítsük. Csak éppen nem volt miben levenni a terhet a válláról, mert egyrészt negyed annyi sem volt a valós munkája, mint terjesztette, másrészt ahhoz tíz körömmel ragaszkodott. A főnök rajta keresztül kiadta a feladatot, amit ő volt szíves nem továbbítani nekünk, hanem nagy felhajtás közepette elvégezte HELYETTÜNK. Kellett idő, mire rájöttünk a mesterkedéseire. Kértünk egy beszélgetést a főnökkel, aki közölte, hogy hát ő ilyen jellem, nem fog felnőtt embereket nevelgetni, el kell fogadni. Aham. Na hát innentől nem strapáltuk mi sem magunkat.

11. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 24. 09:16

Ezek szerint valóban jobb munkaerő.

Beszéld meg vele, hogy képes vagy ellátni a feladataidat és majd szólsz, ha segítségre lesz szükséged.

10. Érdekes73 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 24. 09:10
Le kéne carni...
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Papája)
2020. dec. 24. 08:52
De ne segítsen, egyedül is képes vagyok megcsinálni. Nem a főnököm. Már a feltételezése is bántó hogy azt gondolja nem megy nekem.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Cc7a88f96d)
2020. dec. 24. 08:48
Ebben igazad van. És napok óta nem alszom emiatt.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. dec. 24. 08:47
Nagyon nehéz vele, mert tudálékoskodik. És a főnökünk is adja alá a lovat, mert kb.a jobb keze. Neki ad kiemelt munkákat, meg őt kéri meg hogy intézzen dolgokat. A múltkori értekezleten kiemelte, hogy adott neki egy több napos projektet amit milyen ügyesen intézett.
6. papája (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 24. 08:24

Ahogy leírod, úgy érzem igaza van a kolléganődnek.

"kijavítgat" - tehát van mit...

"mert hamar végez" - lásd be ügyesebb, örülj neki, hogy segít !

5. cc7a88f96d (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 24. 05:07

Nem muszàly mindenkit kedvelni,viszont attòl mèg meg lehet tanulni emberien együtt dolgozni.Mindig van egy olyan helyzet,amikor egyik fèlnek engedèkenyebbnek kell lenni...


Most,hogy hasztalan vàgod magad idegbe az mièrt jò?

Ez csak munka,eszköz ahhoz,hogy pènzt keress,a többi kit èrdekel...

4. semleges (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. dec. 24. 02:18
Valahogy így.
3. Amaunet (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 24. 01:31

Beszéljétek meg, mint felnőtt a felnőttel.

Ha nem megy. akkor hármasban üljetek le a főnökötökkel! Max. kirúg mindkettőtöket.


A kollégáit senki nem válogathatja meg. (kivéve a vállalkozók)

Próbáljatok meg kijönni egymással!

2020. dec. 23. 23:43
Ő tanított be engem. Én 1,5 éve, ő 5 éve van a cégnél. Kis királynak állítja be magát, kijavítgat, ellenőriz. Mondtam hogy osszuk el a munkát egy szisztéma szerint, de ő mindig bele kontárkodik az enyémbe, mert hamar végez a sajátjával, azt gondolja én nem bírom elvégezni.
2020. dec. 23. 23:38
Mi a teendő, ha utálják egymást és egyik sem akar felmondani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook