Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Földrengés volt ma - érint valakit? fórum

Földrengés volt ma - érint valakit? (beszélgetős fórum)

1 2
42. ina87
2016. febr. 29. 21:34
hàlistenek nem
41. igazság hol vagy? (válaszként erre: 40. - Ina87)
2016. febr. 3. 21:43
Kissé megkéstél a hozzászólással.
40. ina87
2016. febr. 3. 21:38
ugy tudom h nem volt
2009. máj. 24. 22:31

Sziasztok!

Én nem emlékszem rá, hogy 2006-ban éreztem volna a földrengést, viszont életem során már kétszer is átéltem, igaz, nem volt egyik sem túl komoly.

A dátumokra is pontosan emlékszem: 1985. augusztus 15.

Ez reggel volt, még ágyban voltam, amikor egyszer csak zajt éreztem és mozgott minden. Soha azelőtt nem éreztem ilyet, nagyon meg voltam ijedve. Anyukám azt mondta, szerinte csak egy nagy autó ment el a házunk előtt, aztán bemondták a rádióban is a földrengést. Az "idősebbek" talán még emlékeznek is rá, elég nagy hírverés volt ez akkoriban.


A másik 1995. augusztus 15-én volt. Érdekes, hogy pontosan 10 évvel később! Ekkor már férjnél voltam és szintén nagyon megijedtem. Úgy éreztem, nem akar vége lenni, a férjem már mondta, hogy lassan menjünk ki a házból. Én megkérdeztem, mi lesz a cicámmal, ha egyedül hagyom. Azt a választ kaptam, hogy ő majd el lesz valahol. Aztán egyszercsak végetért az egész.


2005. augusztus 15-én is vártam a rengést, szerencsére nem volt.


Érdekes még, hogy augusztus 15-e a nagymamám születésnapja.

2009. ápr. 24. 09:41
engem csak a bajbai csomag tud megrengetni de az nagyon
37. Vica79
2008. nov. 27. 15:35

Imádom, amikor újra és újra feljönnek a régen kiírt témák a bal menüben. :-)

De amúgy nem, nem érintett.

2008. okt. 15. 16:59

hmm tényleg rég volt!


De más volt minden akkor mint most!

2008. okt. 15. 16:31
Már rég volt.
34. Ekidli
2008. jún. 26. 23:49
Én éreztem, elég félelmetes volt...Épp szilveszteri bulin voltam, a szomszédok meg átjöttek, hogy ne robbantgassunk. Közben a föld volt.:D
2008. jún. 26. 23:37
háléa istennek nem!
32. o.andi
2008. ápr. 14. 15:25
igen...
2008. febr. 1. 08:27

Tudod mi az a földrengés?

Hát kirázza a hideg a földet!:D

30. mr.az
2008. febr. 1. 05:34

2006 nekem a földrengösek éve volt.5 alkalommal érzékeltem.3x amikor Korfun voltunk,elöször dölelött 10 ora körül,hät elég érdekes volt,de nem tudnàm leirni,olyan himbälozàs,bizonytalansàg.asszem reggeliztünk,nem hagytuk abba nehogy kihüljön a ràntotta:)A màsodik valamivel gyengébb volt1vagy 2 nappal rà.Bocsi de a 3.-at àtaludtuk,az éjjel volt.Màsnap mesélte az idegenvezetö hoyg ö is aludt,valaki izgatottan felhivta:

Rengett a föld,mit kell ilyenkor csinàlni?_

Mit csinàlnak a többiek?

Alszanak?

Akkor kövesse a példàjukat.

:)

Szerintem ez a helyzettöl függ,ha döltek volna az épületek,vagy a fal reped meg biztos màsként reagàlunk.



A mäsik 2 eset Itt Baselban történt,talàn emlékszik valaki rà,olvasta valahol.

Okos Svàjci kutatok a thermo energia gyakorlati hasznositäsàt tanulmànyoztàk,kisérleteztek és 3-4 helyen lefurtak jo mélyre,majd nagy nyomàssal vizet vezettek le.

Ennek lett az eredmönye 2006 szeptemberöben több rengés is,amiböl kettöt àtéltem:)))))

29. LoLiNa (válaszként erre: 28. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 31. 06:12
halálra rémülnénk szerintem :D
2008. jan. 30. 20:07
De tényleg, mit tennétek, ha nagyobb földrengés lenne?
27. caravell (válaszként erre: 26. - Esztella100)
2008. jan. 30. 20:05
Ez egy 2006-os topik
2008. jan. 30. 19:24
Én nem vettem észre semmi földrengést!
2008. jan. 30. 18:27
Hogyne, a szeizmológusokat.:)
2008. jan. 30. 18:25
Én még nem tapasztaltam mifelénk.
23. bedit4
2007. nov. 24. 14:16
1985-ben Balatonon nyaraltunk, lányom 3 éves volt, a fiam 9 éves volt. Reggel 6 óra tájban arra ébredtem, mintha lökdösnének ide-oda. Olyan érzés volt, mintha mereven toszogatna valaki. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem olyan volt, mintha ringatnának. Mindenki aludt a családomból. A falak repedni kezdtek, kb 2 cm vastagon. Felébresztettem a férjemet, felkaptuk a gyerekeke, és a harmadik emeletről lerohantunk az ud varra. Az udvaron kb 5 emelet magas fenyőfák voltak, úgyhogy ott sem voltunk nagyobb biztonságban. Pár perc múlva elmúlt, és furcsa, de nem maradtak bennem rémisztő élmények.Inkább csak érdekességként maradt meg az emlékeimben. Persze nem szeretnék még egy ilyen érdekességet.
2007. jún. 11. 19:33
Én amikor terhes voltam 1985-ben a kisebbik fiammal akkor volt Berhidán, és itt Budapesten is érezni lehetett.Reggel 7 óra körül feküdtem az ágyban és elkezdett a csillár kicsit kibillenni a lógó helyzetéből,és az ágy finoman rezgett alattam,az erkélyajtó ami nyitva volt annál is lehetett érzékelni,hogy berezzen.Én nagyon megijedtem, mindjárt szóltam a férjemnek aki készülődött éppen munkába,de ő nem érzett semmit.Bekapcsoltam gyorsan a tv-t,rádiót és a következő hirekben már beis mondták.A mái napig nagyon félek a földrengéstől.Főleg ha nagyobb lenne,mindig nézem a katasztrófa filmeket is és Isten óvjon minket az olyanoktól!Reméljük Magyarországon és környékén nem lesz soha olyan mint Amerikában,mivel nem olyan a földrajzi helyzetünk.
2007. jún. 11. 17:38
Nekem még nem volt földrengésben részem.Persze kíváncsi vagyok milyen lehet.....De ha egyzser mindenképpen földrengenem kéne..akkor csak egy kisebbre vagyok kíváncsi.De inkább sosem legyen földrengés.
20. Peori
2007. máj. 13. 22:39
én sem vettem észre
2007. febr. 26. 15:57
Nem vettem észre.Még nem is volt ilyen élményben részem
18. kawics
2007. febr. 15. 23:24
Nekem is volt már földrengésélményem.Még gyermekkoromban a barátnőmmel nyaraltunk a balatonnál.Hajnalban arra ébredtünk,hogy az egész ház rázkódik és a poharak,vázák csörömpölnek.Borzasztóan megijedtünk és kirohantunk a házból.Utána már csak sátorban mertünk aludni.
2007. jan. 1. 21:23

Nekem is volt földrengésélményem néhány éve. A koleszban... már mindenki lefeküdt (fél egy lehetett), én még valamit másnapra tanultam a társalgóban... és az ablakok amúgy sem zártak jól, de furcsa zajra lettem figyelmes, hátranéztem, és a szekrény tetején táncoltak az üres befőttesüvegek, és az ablakkeretek majd kiszakadtak...

nagyon rémisztő volt! fölébrsztettem a többieket, és bebújtam melléjük az ágyba...

2007. jan. 1. 20:12

szika,hasonló "élményeim" nekem is vannak.

Az első kb. 30 éve történt, a második kb. 20 éve.

Borzasztó és ijesztő, az elsőnél valóban , mintha morajlásra is emlékeznék:((

A másodiknál még elszaladni sem tudtunk.Az első emeleti irodában voltunk, csak döbbenten néztünk egymásra: mi történik?

Mire felocsúdtunk és ki tudtunk menni, a többiek röhögve jöttek felfelé: mi van, csak nem beijedtetek?

15. szika
2007. jan. 1. 12:59
Biztosító csak akkor fizet, ha a szerződésben külön természeti csapásra is kötöttél biztosítást. Egyéb esetben nem. Illetve persze akkor, ha az általános biztosítás a felsorolt lista alapján az ilyen jellegű károkra is kiterjed....különben meg tojnak rá. :)
14. szika
2007. jan. 1. 12:58

Én Hatvanban lakok, és nálunk is érezhető volt. Épp tanultam anappaliban,a mikor elkezdett mozogni alattam a fotel, és összeütődtek a poharak a szekrényben, meg a díszek a karácsonyfán, és szétgurultak a tollaim az asztalon, földön. :)) Meg az emelten majdnem felborult a dvd állvány. De csak 2-3 percig tartott, és nem volt semmi kár...csak megijedtem/ megijedtünk. De például apáék a kertben nem éreztek semmi különöset.

Estére meg is győztem magam, hogy és a húgomat is, hogy tuti csak valami nagyobb jármű volt a szomszéd utcában... :))) Mert morajlás halakn nálunk is volt.... Aztána híradóban láttam, hogy nem képzelődtünk...Remélem azért ebből nem lesz rendszer. :))

13. eva1229 (válaszként erre: 3. - Juniperus)
2007. jan. 1. 12:51
Elméletileg kellene, hogy fizessen a biztosító! Bár nem mindig szokott, mert ráfogja erre-arra, hogy miért nem fizet! Szüleimnél pl. fizettek, de volt olyan akinél nem. Írni kell nekik levelet, aztán kiküldenek egy kárfelmérőt és azon múlik hogy veszi fel a kárt és mennyit fizetnek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook