Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fokozatosság vagy drasztikus életmódváltás? fórum

Fokozatosság vagy drasztikus életmódváltás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fokozatosság vagy drasztikus életmódváltás?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. nov. 26. 13:34
Miert akarsz kibillenni? vagy ez pozitiv kibillenes?
2009. nov. 26. 12:06

jahh:D

engem nem kell félteni, nem ennyit eszem

csak méregből nem ettem tegnap

:D

ki akarok billenni! ez csak ezért..........

méreg-méreg

254. lizocska82 (válaszként erre: 251. - A22d4e01f3)
2009. nov. 26. 09:27

Köszönöm szépen.

Bizony kevés a 600 kcal. Én pont tegnap jöttem rá(a naplómat visszaolvasva), hogy bizony átestem a ló túloldalára és már két hete csak hat-hétszáz kcal-t eszem, és bizony szerintem már izomból kezdtem fogyni nem zsírból, ugyanis az anyagcserém lelassult, és egyre fáradtabb és fáradtabb lettem.Úgyhogy most változtatnom kell, ami lehet, hogy először (hála a kiéheztetett szervezetemnek), egy-két kiló felkúszásával jár, de nem érdekel, mert ha a mostanit folytatom annak nem lesz jó vége.

Ezt is azért írtam nektek, hogy ti ne essetek ebbe a hibába, mert bizony azon a vékony kis kötélen kell egyensúlyozni, amit középútnak nevezünk, és bizony akármelyik oldalra billenünk(túl sokat eszünk, vagy épp túl keveset), az nem tesz jót.

2009. nov. 26. 07:19

Senki tegnap ota?? :o

na mindegy, azert jo reggelt :)

2009. nov. 25. 21:42
Sztem egyel legalabb 1000-et azert. Nem?
2009. nov. 25. 21:21

sziasztok, tök igaz anyecs és thames, az veszi zokon, aki kímélni szeretné magát, de erre nem kap engedélyt tőletek.

biztos én is közbe-közbe

most nem!

ma mit tettem?:-D

nem ettem semmit egész nap, felkiáltójel gyanánt, este ettem zöldséget, sonkát, abonettet, almát.

kb. 600 kcal, napközben capuccino 1 csésze és narancs 1 db. még nincs vége a napnak.

nem ez a módszer, de egy felkiáltójel!!!!

fel akartam rázni magam.

napló? mint a tenyeremet ismerem magam.

a billenésről jókat írtok, én sem vettem ennyire komolyan, de igaz, és most már negatív taapsztalat is. lizocska gratulálok!

hello Bond! jó látni...

2009. nov. 25. 20:47
Hello :) Van valaki?
249. lizocska82 (válaszként erre: 241. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 25. 17:30
Én is pontosan így csinálom, mint te. Agyban eldöntöttem,hogy lefogyok és ehhez is tartom magam. Néha tényleg lehet bűnözni, de nem mindegy hogy mivel és mennyit. Pl. csokiból egy falat sem fér bele, de mondjuk egy-két darab vajas keksz havonta egyszer belefér. A napló tényleg nagyon jó, mert az embert még az is ösztönzi,hogy olvassák. Nálam a mozgás indult be nehezebben, először csak heti kettő volt, aztán olvastam egy sikersztorit és múlt héten már heti öt volt, most pedig a hatra gyúrok, eddig sikeresen. A holtpont nálam fel sem merült, mert tudom,hogy ha átbillennék annak súlyos következményei lennének. Ha olyasmit eszek ami nem épp diétás, akkor vigyázok a mennyiségre és hogy mikor eszem. Eddig - 11 kg-nál tartok és szeptemberben kezdtem. És minél jobban haladok annál több erőm lesz a folytatáshoz.
2009. nov. 25. 16:38
Mizujs?????
247. de7b7302d3 (válaszként erre: 246. - E48ab364a9)
2009. nov. 25. 16:38

Heyyyyyyy :) Most kuldtem neked szivecskeket :)))

Orulok, h ujra vagy!!!

246. e48ab364a9 (válaszként erre: 245. - De7b7302d3)
2009. nov. 25. 16:37
szija béjbi :P
245. de7b7302d3 (válaszként erre: 243. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 25. 16:36

Ez is mennyire igaz!!!

Nem okoskodni, hanem csinlani kell - nyilvan kello tervezes utan. De el kell kezdeni es nem holnap, hanem ma, MOST!!

244. giorcub (válaszként erre: 241. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 25. 16:30

>49,5!! ma pl. mit tettél a fogyásért???


erre lenne jo az etkezesi naplo. az alapjan hamar kibukik hogy miert nem mennek a kilok... plusz onkontroll alatt is tart (ha maskepp nem megy).

243. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 242. - De7b7302d3)
2009. nov. 25. 16:19
Olvastam a naplódat, az az idézet nagyon ütős, egyik kedvencem :) egyébként ha már idézetekről van szó, nekem pedig az jutott eszembe, hogy a tett halála az okoskodás!!!
2009. nov. 25. 16:12

Anyecs: Igazad van. A baj sztem is ott kezdodik, amikor azt hazudjuk onmagunknak: "Ez meg belefer".

Ha ez a gondolat jon, es engedunk a csabitasnak, ott sztem valami elkezdodik. Mert akkor 2 nap mulva arra gondolsz, "tegnapelott is belefert, akkor most miert nem?? Es kulonben is nem mindennap bunozok..." - Aki itt van az sehol sincs - szerintem.

Mas az, amikor ehes vagy, de akkor nem az van, hogy "ez meg belefer" (es hulla bunosnek erzed magad), hanem keveset ettel, igy egy fel csirkemell paradicsommal meg TENYLEG belefer - jol erzed majd magad.

2009. nov. 25. 16:01

a nem egyértelmű szabályok alól lassan-lassan, szépen fokozatosan megjelent a gyengeség, holtpont...



én nem szeretnék megsérteni senkit, de most nem fogom szépíteni a dolgot... azt gondolom, hogy aki a fenti hibába beleesett és nem tudott belőle kikecmeregni nagyon gyorsan, az nem gondolja komolyan!!! higgyétek el, hogy agyban eldöntötttétek hogy lefogytok, akkor az a legnagyobb és legfőbb kontroll.... el lehet gyengülni néha... hébe hóba - egy picit... de tudni kell nemet mondani!


szerintem hiábakap valaki egy konkrét diétát, amit "csak" be kell tartani... ha nincsen önkontroll, elég motiváció, kitartás, akaraterő, akkor megette a fene!!!!


49,5!! ma pl. mit tettél a fogyásért???

240. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 239. - A22d4e01f3)
2009. nov. 25. 15:56

komolyabb holtpontom Nekem sem volt :)

Inkább úgy mondanám, hogy voltak nehezebb napok. ez siha nem amiatt volt, hogy most nem ehetek ezt, vagy nem ehetek azt... hanem én az elején türelmetlen voltam... de mondom, a lelkesedésem gyakorlatilag töretlen!!!


ma már amúgy 73,6-t mutatott a mérleg, szóval ez már a 16. mínusz kilóm :)

2009. nov. 25. 15:47

szia vaspor,

oké, az elmélet 236-os: kb. mindenki ezt gondolja ezen a fórumon.

de! a gyakorlati 237-es: nem elég determinált, nem elég szabályozott, pont az történt itt többünkkel, hogy a nem egyértelmű szabélyok alól lassan-lassan, szépen fokozatosan megjelent a gyengeség, holtpont..

kivéve : thames, aki kőkeményen csinálja, hálából neki nem volt holtpontja, volt egy kemény kezdése


anyecs, a másik sikersztoris, neki nem tudom a holtpontjait,de azt igen, hogy kattant-egy álomra.


szóval :kell-e a megszállottság?

vaspor? a te gyakorlatodhoz szerintem sokkal nagyobb akaraterő kell.

de gratulálok, mert ott az eredmény, tehát jól csináltad.

2009. nov. 25. 15:26
Én most szülés után ezt csinálom. Szeptember óta lefogytam 8 kg-t. Nem szenvedek, eszek reggelit, ebédet, vacsorát, normális adagban. Mindent eszek, nem iktattam ki semmilyen ételcsportot. Annyi, hogy próbálom kerülni a nasit, sütit, kekszet. És nem repetázom a kajákból, mégha nagyon ízlik, akkor sem.
2009. nov. 25. 15:22
Sziasztok, szerintem nem fokozatosan kell, hanem szilárd elhatározással engedmény nélkül. Szerintem az a lényeg, hogy olyan életmódra rendezkedjünk be, amit életünk végéig tartani tudunk. Lehet, hogy a kevésbé drasztikus módszer miatt az eredmény lassabban jön de biztosabb. Inkább fogyjunk 1 év alatt 10 kg-ot és tartsuk, mint 2 hónap alatt, majd a lehetetlen diéta miatt a dupláját hízzuk vissza.
236. a22d4e01f3 (válaszként erre: 234. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 25. 15:19

relatív,

nagyon megsanyargatom magam, hogy utána örüljek annak, amit kitalálok

gircub írta vlc-t, tudjátok, mi az ugye?

thames-nál a 20 g-os kezdőszint

nem hülyeség

nem akartam belátni, de milliószor sikerül valami nekem, másik milliószor pedig nem, szóval...

na jó, ne nevezzük sanyargatásnak, de az

minden relatív,

nekem sokkal lejjebb kell adnom...

minőségben is és mennyiségben is engedtem... most visszaszedem az engedményeket.

2009. nov. 25. 15:15

én egyébként nagyon kiváncsi lennék, hogy mi van az összes hozzászólóval, vannak-e hasonló érzései, tapasztalatai...legyőzve vagy még legyőzés előtt....

és kinek mi -hogyan, stb.


minden sikerhez megszállottság kell, minden területen...nem??

234. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 233. - A22d4e01f3)
2009. nov. 25. 15:13
továbbra sem kell sanyargatnod magadat! :)
2009. nov. 25. 15:12

annyira akartam nem sanyargató lenni, a cikket is ilyen alternatíva kereső hangulatban írtam, minden szalmaszálat megragadtam, ami engedményeket adhat...

NEM ! 49,5 leszek, de ahogy mindig- kőkemény munkával!


rodin, a holtpontos dolog neked nagyon megfontolandó!

thames-nak nem véletlenül nincs holtpontja, nagyon jól tudja az agy, ha esélye sincs...

de nálad volt, nálam meg hajjaj...

kiváncsi vagyok mimóza mikor rág be:-DD

sportfórumokon lennél, ha ..........:-DD

de itt vagy...

:-DD

azon nevetek, hogy amit elméletből tudni lehet, azt tudod...(én is elég sokat), ez kell, de jó messze nem elég :DDD :DDD

2009. nov. 25. 15:08

mármint az 1200 kcal- 150 g CH= szerintem ez is nagyon kemény, és megszállottság kell hozzá,

viszont valamit valamiért.

Egy hülye holtponton kell átesni az elején,

szerintem utána csak akkor jönnek újabb holtpontok, ha van vita lehetőség az agyban, ha van engedmény esély, ha ab ovo kizárt, akkor nincs holtpont sem, csak a legelején..

tudom én ezt.........csak nem akartam tudni, könnyebb végeket kerestem, de nincs!

már nem bánt, megcsinálom!

2009. nov. 25. 15:06

thames, te először fél év (talán idegölő hiábavaló idő volt, de megszoktad a rendet..) mindegy, szóval fél év kcal számolás, aztán pár hét csak CH számolás, aztán CH-kcal számolás.

de nem úgy, hogy 1200 kcal-150 g CH, hanem

20 g CH -ról indul, és most 50 g-on pihen...

heti minimum 1 kg mínusz...

és elégedett jó kedv

a kevés engedmény egyszerűsíti az akaraterő dolgát

jül van, thames, megmondom a másik fórumon, hogy bekeményítek, és nem keresem a humánus fogyás lehetőségét, mert nincs:-))

230. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 224. - Giorcub)
2009. nov. 25. 15:05

sziasztok! micsoda csodálatos hozzászólás!! :) én is így gondolom, hogy nem x napig akarjuk taratani a diétát, hanem a cél az élet-, és szemléletmódváltás!!! utóbbi is fontos! :)


Én reggelizni szoktam, mert különben a reggel előadásokon kókadozok... reggelrie szoktam enni a napi CH nagyobb mennyiségét... amikor hazaérek akkor eszek főtt ételt, ma pl. spenót volt tükörtojással... Este pedig ha éhes vagyok akkor eszek valamit...általában fehérjét (is) ha nem vagyok éhes akkor nem eszek... napközben meg mindig van nálam alma, vagy zöldségek összevágva, egy két korpovit, mikor mi?!?! ha megéhezek eszek ezekből pár falatatot... Nekem ez jött be :)

229. de7b7302d3 (válaszként erre: 228. - A22d4e01f3)
2009. nov. 25. 13:08
En minden este mikor hazamegyek kb 45 percet fozok, kajat keszitek elo - masnapra. Mar csak ritkan merek, mert ranezesre 90%-ban tudom, a ch-kat meg kulonosen fujom :DD Tehat ha nem is szamolok, akkor is szamolok - igy erzem magam biztonsagban.
228. a22d4e01f3 (válaszként erre: 224. - Giorcub)
2009. nov. 25. 12:42

nahh lányok?

engem meggyőzött,

erre én is hajlamos vagyok diétában: napközben túlélőcsomagok, este jóllakás!

semmi konkrét kontrollszámolás vagy hasonló? csak ráérzésre-ránézésre legyen egészséges, sovány és kevesebb???

227. a22d4e01f3 (válaszként erre: 223. - Giorcub)
2009. nov. 25. 12:38

gratulálok! meg is van az álomsúly, vagy mág tart a fogyókúra? úgy értem szeretnél-e még leadni?

én is így vagyok, tervben, de van benne egy kis halogatás, és nálam is: esztétikailag zavar, de a közérzetem is rosszabb, nehézkesebbnek érzem magam..és igen, a lefogyás nullára csökkent nagyon sok bajt, betegséget és problémát...

klassz! kattanás nélkül, de jó sokáig tervezve :D

gratulálok!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook