Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fokozatosság vagy drasztikus életmódváltás? fórum

Fokozatosság vagy drasztikus életmódváltás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fokozatosság vagy drasztikus életmódváltás?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2009. nov. 23. 20:37

sziasztok

Én a MOST váltok , azonnal elkezdemre szavazok. Sokszor próbáltam a majd holnaptól elkezdem dolgot, és nem is jártam sikerrel. Ezzel viszont,hogy akkor mostantól változás, már nagy sikereket értem el. 5 évvel ezelőtt így tettem le a napi két doboz cigarettát. Most pedig így kezdtem el a fogyáshoz vezető életmódváltást is. És bizony két hónap után tartok lassan -11 kg-nál. Szerintem ezt fejben kell eldönteni, és akkor nem nehéz. Én tegnap szülinapi bulin voltam ahol két gyönyörű torta is volt, de én sütöttem egy tepsi kalóriaszegény sütit azt elvittem, és abból ettem , amíg a többiek a tortát ették. Anyukám csodálkozott is, amikor megkérdeztem ,hogy milyen lett az egyik torta tésztája (azt ugyanis én sütöttem). És azt kérdezte,hogy miért nem ettél belőle? Erre mikor elmondtam,hogy mit ettem (tudni kell ,hogy ő is duci..pár évtizede fogyózik sikertelenül), közölte,hogy ő attól,hogy "fogyózik" azért rendesen eszik. Persze próbáltam mondani,hogy én sem eszem rendetlenül...Na ezzel csak arra akartam utalni,hogy ha valaki nem vált drasztikusan, csak akkor eszik úgy ahogy hatásos amikor kedve van akkor az nem igazán vezet eredményre..

2009. nov. 23. 20:25



Az egészség védelméhez hozzálátni soha nem késő!!!


„Az egészséges polgár az állam igazi vagyona.”

/Dr. O. Z. Hanish/



Azok részére

- akik hisznek abban, hogy az emberi élet minősége javítható,

- akik jobbítani akarnak életükön, egészségükön és

- akik keresik a hozzá vezető utat.

„Az önpusztítás helyett felébreszteni az élet, a megismerés felé haladás vágyát, gyakorlati módszert mutatni, hogy ne haljunk meg teteink, életmódunk, tudatlanságunk miatt.” /Dr. Oláh Andor/


Mit jelent az életreform?


Átalakítani az életmódot az embernek a törzsfejlődésben elfoglalt csúcshelyzete szerint, önmagunkat regeneráló eljárásokkal:

- tudatos önkontrollal,

- a légzés megjavításával,

- fejlesztő dinamikus gyakorlatokkal,

- a táplálkozásmód megreformálásával,

- tudatos folyadékfogyasztással,

- mentális gyakorlatokkal, … hogy


Ne keljen:


- áldozatul esni saját és mások tudatlanságának,

- félni a nem várt, „véletlen” betegségektől,

- gyermekeinket betegnek látni,

- „túl korán eltávozni” - hosszú kínos szenvedés után, … hogy


Elérjük:


- a tisztes, egészséges életet - a természettel való „megbékélésünk” által,

- boldogságot, harmóniát - a sorsunk kézbevétele és helyes választások által,

- egészséges utódaink legyenek - akik örömet szereznek nekünk, és sikeresek,

- s közben önmagunkat egyre jobban fejlesszük, jobbá tegyük.


„ … egészségünk megőrzése nem kényünk – kedvünk tárgya hanem morális kötelességünk.” /Dr. Deák István/


A valódi egészség nem csak a jótékony természet ajándéka, … Csak úgy lehet fenntartani, megőrizni, ha összhangban élünk a természettel, ha betartjuk az egészséges élet szabályait, azokat a szabályokat, amelyeket lehet, hogy Ön is nap mint nap megszeg…

„S ezen törvények alól nincs kivétel. Ha megszeged – megbűnhődsz, ha betartod – üdvözülsz!” /Röck Gyula/

2009. nov. 23. 20:09

anyecs, mi a kalóriaszámolósok beszélgessünk fórumról ismerjük egymást, megnéztem a képeidet, szintén egy hiteles hozzászólás.

thames-nak nagyon igaza van! nem arról van szó, hogy 1 hét alatt 5 kg, hanem, hogy egy menetrendre, életrendre, vagy étkezési szokásrendre egyik pillanatról a másikra kell-e átállni... a fogyás már nem sürgős, csak induljon meg...vagyis nagy különbség, nem a gyors fogyás természetesen a cél, de az átállás hirtelenségére a többség rászavazott....

én egyelőre csak figyelgetek

margitnéni neve is ismerős, jártam-keltem vele is egy fórumon, nem tudtam, hogy ilyen eredményes vagy...

2009. nov. 23. 20:03
Sziasztok! Én is a drasztikus változtatásra szavazok. Nekem nem megy másként. Tulajdonképpen most nem úgy élek, ahogy szeretnék, mert az evés nagyon fontos volt, és örömmel töltött el, egy-egy fincsi falat. De eldöntöttem, hogy lefogyok, és ez csak akkor megy, ha teljesen megváltozatom a táplálkozásomat. Éppen két hónapja megy ez, és most tartok -18 kg-nál, halkan jegyzem meg, hogy van miből leadni.
2009. nov. 23. 18:39

szia(sztok)! nincs időm elolvasni a hsz-ket, de a cikk nagyon tetszett és akkor most első nekifutásra az Én véleményem!!


Szerintem valaki vagy akar valamit vagy nem akar!! Mint ahogyan az idézet is mondja:

"tedd vagy ne tedd, de soha ne próbáld"


a fogyáshoz (és nem 1-2kg leadására gondolok) legalább akkor erő, akarat, kitartás, elszántság stb stb kell, mint pl letenni a cigit, vagy a kv-t vagy bármit... egyszóval úgy gondolom hogy ha egészségi vagy bármilyen ellenjavallat nincsen, akkor el kell kezdeni MOST és nem holnap, meg majd elsején!!! Valamint el kell kezdeni totálisan életmódot változtatni!! Eleinte piszok nehéz lesz... de csak így látom értelmét! Nálam bevált! Egyik reggel felkeltem és úgy döntöttem most lefogyok! Így is lett...! Volt sok sok nehéz nap, egy két kisiklás, de lényegében ugyanazzal a gőzerővel haladok még most is előre mint 4 hónappal ezelőtt!!!


sajnos ez egy ilyen dolog!! HAJRÁ! :)

11. de7b7302d3 (válaszként erre: 10. - Dorcika13)
2009. nov. 23. 18:02

Sok sikert kivanok Neked :)

Csak egy megjegyzes - nem kritika :) A hirtelen valtas nem feltetlen gyors fogyokurat jelent. Ugy ertem, en elkezdtem az Atkins-t ami egy eletre szol. Drasztikusan kezdtem az eletmod valtast.

A radiofrekvencias es ultrahangos zsiregetesrol mar eleg sokat hallottam, sokan dicserik, csak allitolag iszonyat draga :S

10. dorcika13 (válaszként erre: 4. - A22d4e01f3)
2009. nov. 23. 17:56

Sziasztok!

Mint olyan sokan én is a fogyókurával kűzködöm 6 napja.Olyan sok mindent olvastam az elmúlt napokban,hogy is sikerüljön az az áhított 20kg eltüntetése.

Napi 5x kevés étkezéssel,sok folyadékkal és némi mozgással probálkozom.Szerintem lassan ovatosan elöbb érünk a célba.Sokszor fogyoztam már más gyors fogyókurával és mindig le is fogytam de mindig több jött vissza mint mikor elkezdtem.

Arra gondoltam most kiprobálom a rádiofrekvenciás zsírégtést,majd beszámolok ha lesz eredmény.

9. Re87
2009. nov. 23. 17:55
Szerintem nagyon fontos,hogy tisztában legyünk azzal,hogy mit ehetünk.Sokan azt gondolják ilyenkor,hogy csak a sali,meg a sovány husi a megengedett.Én most vacsira melegszendvicset eszek(2szelet fogyikenyér,kicsi light margarin,kicsi kecsap,2 szelet sonka,1 szelet light mozzarella,fél szelet füstölt sajt),nagy bögre gyümölcsteával(édesítőszerrel).Szinte majdnem mindent megehetünk,csak kevesebbet és light változatát.Így mennie kell egyik napról a másikra!Én már kevéssel is jól lakok,de nagyon jókat eszem.(-4kg 2,5hét alatt).
8. a22d4e01f3 (válaszként erre: 7. - Lazsuci)
2009. nov. 23. 17:34

pontosan ezt gondoltam leírni 10 hónap múlva..

t.i. " Én tíz hónappal ezelőtt kezdtem az úgy nevezett..."

de valami miatt a legnagyobb odafigyelés mellett is 1 vagy 2 hét után megakadt...

és azért bosszant, mert ebben én is hittem, és tényleg mindent ennek rendeltem alá

elég legyen, de ne sok, ügyes, okos, kitalált, szóval elrendeztem mindent minden esetre

és nem és nem és nem

tudni kell, hogy drasztikusan korábban (ezt az évet kivéve) jól versenyeztem, eredményesen, abszolút.

biztos az agyban a kapcsoló, nem tudom, de ilyenkor vagyok a legnyitottabb minden véleményra :-D

2009. nov. 23. 17:18
Én cáfolni tudom az előttem szólókat. Én tíz hónappal ezelőtt kezdtem az úgy nevezett életmód váltást.Fokozatosan. úgy mond mindent eszem, csak lényegesen kevesebbet mint előtte.Naponta ötször eszem. Egy hétig elég 1//2 kg korpás kenyér reggelire. Pirítósnak, vajjal, avokádó krémmel, felvágottal, de tényleg 2 vékony szelet . Ez nem mind,hanem valamelyik.Hozzá zöldségek. Mézes zöld tea. Tízórai gyümölcs. Ebédre bármi csak fele annak amit eddig ettem. Uzsonna, joghurt v. kefir. Vacsora 18 óra előtt, De nagyon sokszor van hogy nem is eszem mert nem vagyok éhes. Persze ehhez elkeltett telni pár hónapnak, hogy ez így alakult. Napi 11/2- 2l tea,v. mentes víz.Közbe semmi nasi. Már el sem tudnám máshogy képzelni.
2009. nov. 23. 17:15

ha összevissza írtam akkor annyi még hozzá:

én ezt a cikket annak meggyőződésében írtam, hogy hiszek a lassú, fokozatos, élethosszig tartó életmódváltásban, ami tartós eredményt hoz,

ehhez képest ma, pont a megjelenés napján elbizonytalanodtam (a cikket vagy 2 hete beadtam!)

szóval elbizonytalanodtam, mert míg az eredmény nem biztos, nem tudom, hogy volt-e vagy hogy mikor jön, de ugyanakkor szépen megettem ma sok csokit, fagyit, süteményt és kekszet. jólesett, és most gondolkodok :-))

na meg dolgozom.

2009. nov. 23. 17:11
rodin napló
2009. nov. 23. 17:10

sziasztok régi kedvenceim!

az a helyzet, hogy hoxa nagyon beletrafált az időzítésbe, vagyis tegnap még meggyőztelek volna valamiről titeket, vagy legalább is harcoltam volna körömszakadtáig!

de ma? ma nem! valami miatt, semmi lelki dolog... félreértés ne essék, sima fizikai

nem haragszol meg rodinka? rosin napló egyik új bejegyzés 2.pont, bingó, nem tudom, elkapott egy sóvárgás ?, szóval ma és most: tiszta dilemma, komolyan gondolkodni fogok a válaszon.

és még egy: a drasztikusnál megvan a tuti eredmény érzésed, nekem nem volt, nem is álltam mérlegre.

egyébként nekem is fontos a fogyás, de nekem a kiegyensúlyozottság is.

szóval: dilemma,

ha ez a cikk hozna ide embereket és véleményeket, örülnék.

nektek meg nagyon!

2009. nov. 23. 16:55

Gratulálok a cikkedhez, nem csalódtam benned!

S ha már kérdés, akkor a válasz rá: nálam nem működik a fokozatosság. A cigit is egyik pillanatról a másikra tettem le, sok mennyiségcsökkentős, napra beosztós kudarc után. Nekem kell a nagy távolság a régi és új között, kell az éles határ. Ha nincs, hajlamos vagyok elbagatellizálni a részletek fontosságát, engedékenyebb vagyok magammal.

Nálam azonban a harmóniára törekvés mellett elsőrendű volt a súlycsökkentés. Ha 70 kilósan akarok változtatni, majd újratárgyalhatjuk...talán megbarátkozom a fokozatossággal! :-))

2009. nov. 23. 16:28

Szia :) Erdekes cikk, jo kerdesekkel.

Az en sztorimat ismered :) Hirtelen valtoztatasra szavazok, nalam a fokozatossag nem mukodne. Azert nem, mert akkor engedekenyebb lennek magammal, na ma meg ez a kis sajtos teszta belefer, majd holnaptol lepek a kovetkezo szintre, vagy: igaz 1200 kcal lehetne a maximum de nem mindegy, hogy 1200 vagy 1450? stb, stb.

Viszont azt is tudom, hogy mindenki mas, ami nekem jo, nem biztos, hogy masnak is, amit en tudok tartani nem biztos, hogy mas is - es forditva. Nekem a fokozatossag elve tutti nem mukodne.

2009. nov. 23. 16:03
A téma szempontjából mindegy, hogy milyen elveken alapul az áhított életmód, amiben élni szeretnénk; a kérdés, ami engem érdekel inkább az, hogyan tudjuk stabilan, kiegyensúlyozottan, önmagunkkal harmóniában elkezdeni és követni új életmódunkat, illetve az, hogy lépcsőzetesen vagy egy hirtelen ugrással kell-e rálépnünk erre az útra, úgy, hogy ott is tudjunk maradni.

Ugrás a teljes írásra: Fokozatosság vagy drasztikus életmódváltás?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook