Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogzás tünetei fórum

Fogzás tünetei (beszélgetős fórum)


24. Clau26 (válaszként erre: 23. - Correct)
2010. júl. 6. 14:44

1:te honnan a fenéből gondolod,hogy az első nem az orvos volt???sőt a Heimpál!

2:a kiszáradásnak igencsak vannak jelei és mivel kb 2óránként etetem és itatom,nem hinném,hogy ilyen veszély fenn állna..


Jó lenne ha előbb esetleg megkérdeznél mielőtt egyből elítélsz!!!

2010. júl. 5. 22:50
Ilyen pici babánál az első az orvos lett volna és nem egy fórum.
22. correct (válaszként erre: 17. - Clau26)
2010. júl. 5. 22:50
úgy, hogy megy a hasa!!!
21. Clau26 (válaszként erre: 20. - Rétibaba)
2010. júl. 5. 21:26
köszi utána nézzek neki
20. rétibaba (válaszként erre: 19. - Clau26)
2010. júl. 5. 21:03

Szia!


Ezt sajna nem. Egy nagyon jó barátunk volt kint egy évig USÁ-ban, Ők használták ezt a kencét amit hoztak nekünk is. Mondjuk ez is zsibbaszt mint a Dentinox, csak szerintem erősebb jóval.(kipróbáltam mindkettőt magamon...)

Én csak ezt az Oragel-t ismerem (Orajel-nek van írva).

A homeo-s bogyókat meg úgy tudom hogy párszor adni kell mire kifejtik a hatásukat.


Amúgy van még itthon a Gengigel Baby, sok barátnőm ezt használja és azt mondják sokkal jobb mint a Dentinox vagy a Dologel.

Csak elég húzós az ára.

19. Clau26 (válaszként erre: 18. - Rétibaba)
2010. júl. 5. 20:09

szia!


Hyland's Homeopathic - Teething Tablets


ezt kaptuk..ma adtam neki,hát ugyanolyan nyűgös,sír és megy a hasa úgyhogy sok minden változás nincs tőle.Ismered ezt a tablettát?

18. rétibaba (válaszként erre: 14. - Clau26)
2010. júl. 5. 18:06

Szia!

Megkérdezhetem hogy Usa-ból mit kaptál? Esetleg Oragel-t?

Mi is onnan kaptunk, és nagyon-nagyon jó! Igaz ebben nem lidocain, hanem bezocain van, ugyanugy cain származék, de ha dentinox-ot már próbáltad akkor gondolom nem allergiás a babád rá.

17. Clau26 (válaszként erre: 16. - Correct)
2010. júl. 4. 20:01
de hogy szárad ki amikor eszik és tápszert is kap?
16. correct (válaszként erre: 4. - A26b2a1b7e)
2010. júl. 4. 18:05
úgy, hogy kiszárad
15. e4838aa63b (válaszként erre: 14. - Clau26)
2010. júl. 4. 14:56
Akkor erre csak annyit, hogy amikor nekünk még az elején nagyon aktuális volt, a szomszéd néni közölte, nyomjak a kezébe kiskanalat, hadd rágcsálja :)
14. Clau26 (válaszként erre: 13. - Andi972)
2010. júl. 4. 14:51
igazatok van,de tényleg nem használ a dentinox,ellenben a gyógyszerrel..ja és tudjátok mi az a mi jó neki?A kulcsom..szerintem ez is egy jele lehet,hogy azzal hűsíti.A rágóka szintén nem kell neki mert hamar felmelegszik és utána eldobja..ezért adok kulcsot.Legalább vas hiány nem lesz:-)lehet utána nézzek homeopátiás bogyóknak..Usa-ból kaptam valamit,de eddig még nem adtam belőle neki.Egyébként kb 3hónapos kora óta rágcsál,mert se nem cumizik,se nem szopja az újját,helyette mindent a szájába vesz,főleg a ruháját.Ezért is nehéz eldöntenem hogy most akkor mi is van.Köszönöm,hogy segítetek.
2010. júl. 4. 14:01
Ha még nem is látod de elindultak a fogacskák nektek is itt az idő nekünk is most bujt ki ,Nyáladzás ököl rágás ,ha mindent csocsizik akkor az már jel .Nem törvény szerű hogy duzzadt és piros legyen a kezdetekkor.Hűtőbe helyezett rágokát nekem nagyon szerette ,és még most is.Zselével elalvás előtt szoktam bekenni ,mert hűsíti ,és tereli a figyelmét.De a gyógyszerek se jó ha folyamatosan van adva,attól is lehet hasmenése .Nekem most ajánlottak homeopátiás bogyókat,állítólag nagyon jók.Úgyhogy beszerzés alatt van.Nem lehet minden foga kijöveteléig gyógyszerezni őket.
2010. júl. 4. 13:51

Clau, ha a foga jön, akkor az meg van duzzadva rendesen.

Először a két alsó középső fog kijönni, és vannak látható jelei is.

Piros, duzzadt, érzékeny.


Nálunk Bencének nem volt étvágya, pufit és babapiskótát rágcsált, az láthatóan jó volt neki.


A dentinox gél pedig tényleg jó, nem hallottam még olyat, akinél ne vált volna be.

Jól be kell dörzsölni az ínyébe, és hidd el, hogy használni fog.


Feltéve, ha tényleg a fogzás a ludas.

11. Clau26
2010. júl. 4. 13:07

köszi!

nézegettem a forumot én is normafloret adtam neki...

az orvos azt mondja lehet attól nyűgös,de nem lát semmit az inyjén..ezért kérdezem,hogy attól mert semmi nincs rajta attól még jöhet a foga?nem feltétlenül látszik is nem?

Dentinox szart se ér..:-(

most nurofen kupot vettem neki,mert az nem szívódik fel a gyomrába..mondjuk így hasmenésre érdekes lesz adni neki..

2010. júl. 4. 12:57
De amúgy, ha a jobb felső sarokban a keresőbe beírod, hogy "fogzás", elég sok fórum kijön, amikben érdemes böngészni...
2010. júl. 4. 12:57

Ezt is érdemes lehet, sok ötletet adnak a fogzás okozta fájdalmak csillapítására:


[link]

2010. júl. 4. 12:54

Nézd meg ezt a fórumot:


[link]

7. a26b2a1b7e (válaszként erre: 5. - Bring12)
2010. júl. 4. 12:51
Az jó, ha ilyen az orvosod. Az enyém csak mindig felidegelt. Én nem vagyok egy aggódós típus, de a dokim az... úgyhogy állandóan festi az ördögöt a falra, már többször akart kórházba küldeni minket, és végül mindig kiderült (szerencsére), hogy nekem volt igazam...
2010. júl. 4. 12:50
Ja, persze érdemes dokinak is megmutatni nyilván.
2010. júl. 4. 12:49
szia!az én kislányom általában lázas is volt,ha jött a foga.2-3 alkalommal orvoshoz is elvittem,nem tudtam eldönteni,hogy csak a fogától van-e .megnézte a doki a torkát,meghallgatta és megnézte az ínyét.azt mondta,hogy a fogától van.legalább megnyugtatott!neki 9 hósan jött az első.
4. a26b2a1b7e (válaszként erre: 2. - Correct)
2010. júl. 4. 12:49
Hogyhogy besűrűsödik a vére?
3. a26b2a1b7e (válaszként erre: 1. - Clau26)
2010. júl. 4. 12:48

Próbáld ki a Dentinox gélt. Az jó fogzásra, illetve vannak különféle rágókák és "fogkefe" félék, amiknek gumiból van a sörtéjük, azzal is jó masszírozni az ínyét. Attól még jön a foga, hogy nem látod. Éppen azért fáj, mert próbál "kitörni" a fog. Ha sokat nyáladzik, vagy folyik az orra, vagy megy a hasa, vagy lázas, az is jele a fogzásnak.

Nálunk volt olyan, amikor egyszerre 6 foga akart kijönni, akkor majd hét hónapig folyamatosan lázas volt (38 alá ritkán ment a hője), és ezalatt 3 antibiotikumkúrát csináltunk végig, mert a dokink nem akarta elhinni, hogy csak a fogzás miatt (pedig én tudtam, hogy azért...), és már majdnem kórházba akart utalni minket, mert nem értette, hogy miért lázas folyton a kisfiam. Végül kijött egyszerre az a sok fogacska, és egy csapásra elmúlt a láz. Úgyhogy végül is kiderült számomra, amit eleve is gondoltam, és amire azóta már sokszor rájöttem, hogy az anyai ösztönökre érdemes hallgatni...

2010. júl. 4. 12:47

fog ;)


nem is Neked kell eldönteni, vidd orvoshoz!!!!

pláne, hogy még 1 éves sincs...észre sem veszed, és besűrűsödik a vére

2010. júl. 4. 12:40

Sziasztok!


7hónapos kislányom nagyon nyűgös kb 1hete és megy a hasa is.Állítólag van valami vírus,de fogzásnál is van hasmenés..?Nem tudom eldönteni mi baja,már kb 1hete egyik nap nurofen szirup másik nap panadolt adok neki,mert van hogy úgy ordít és utána megnyugszik én ezért gondolok a fogára..ja nincs még neki..de úgy is létezik,hogy semmit az ég világon nem látok az inyjén? így is jöhet a foga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook