Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogzás okozta kínok csillapítása homeopátiával fórum

Fogzás okozta kínok csillapítása homeopátiával (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogzás okozta kínok csillapítása homeopátiával

1 2 3
72. lexinus (válaszként erre: 69. - 3d249bd49f)
2015. febr. 10. 10:13
Létezik cukormentes, gyógynövénytartalmú fogínygél, a nevét nem írom le, de érdeklődj a gyógyszertárban. Nem csak a szintetikus, érzéstelenítővel ellátott szerek hatásosak ám!
71. lexinus (válaszként erre: 69. - 3d249bd49f)
2015. febr. 10. 10:11

Szia,


ha a fogzás miatt nagyon megnőtt a nyáltermelődése akkor amiatt köhöghet a pici, mondjuk a taknyosság miatt inkább megfázás lehet a dologban.

2015. jan. 4. 09:23
Én ismerek egy tuti dolgot fogzásra. Nekünk és már sokaknak is bevált.
2014. dec. 13. 09:56
JÖN afoga a kisfiamnak,közben taknyos,köhög.Voltunk dokinál,mikor elkezdődött,de visszaesik ahogy a fogak jönnek.Adok neki stodal szirupot,nem vinném dokihoz,ha nem muszály.Van aki igy élte át a fogzást??Lehet attól köhögős???Amugy jó kedvű,eszik játszik :)
68. tucsmag (válaszként erre: 67. - Mery99)
2009. nov. 17. 12:53

Örülök, a fogaknak! A takonykórból meg minél gyorsabb gyógyulást kívánok!


Némónak már csak a négy nagyőrlő van vissza, na arra még kíváncsi leszek, hogy hogy fogja viselni. De ezek a golyócskák nekünk is tényleg segíttek.

67. mery99 (válaszként erre: 66. - Tucsmag)
2009. nov. 16. 16:38

Beváltak a golyócskák eddig kint van a két alsó foga most jön a két fölső ..

Most viszont megfázással küzdünk .

66. tucsmag (válaszként erre: 65. - Mery99)
2009. nov. 9. 15:01

Szia!

Hát, remélem hogy segít!!!! Olyan sokat kell szenvedniük, mire kijön az összes fog...

65. mery99
2009. nov. 6. 12:19

Sziasztok !

Jó , hogy itt is találtam Nimród nevü kissrácot mint az én picim :-))

Már kint van az alsó egyik fogacskája de nagyon tör előre a melettelévő is , és ,hogy minden oké legyen jönnek a fölsők is . A nyála folyik nagyon és álandóan van valami a szájába amit rágicsál ..

Tucsmag köszi az ötletet , most úgy tűnik egész jó a chamomilla-vulgaris homeopátiás golyócska .

64. tucsmag (válaszként erre: 61. - Csibefalat2008)
2009. nov. 1. 08:11

Panadol és Nurofen szirup ugyanaz.

Megvan azdva, hogy milyen korú, milyen súlyú babának mennyiszer lehet adni naponta. De szerintem folyamatosan nem szabad , hogy gyógyszerezve legyen a baba, csak ha nagyon szenved már.

A chamomillát érdemes kipróbálni, nálunk egészen bevált. a fiamnak 8 hósan jött ki az első foga, volt, hogy két hónapig semmi sem volt. Most másfél éves lesz, és már csak 5-6 fog van vissza.

63. tucsmag (válaszként erre: 61. - Csibefalat2008)
2009. nov. 1. 08:09
A germicid vényköteles. A Viburcol nem, az homeopátiás.
62. tucsmag (válaszként erre: 60. - Mery99)
2009. nov. 1. 08:09

Sziasztok!


Az én fiam is Nimród :-)


A lidocayn-na az a baj, hogy nagyobb mennyiségben béníthatja a nyelési reflexet, mert elérzésteleníti azt a területet is. A DOLOGÉL is erre való, érzéstelenítő nélkül, növényi alapanyagokból.

61. csibefalat2008 (válaszként erre: 59. - Hanna_hanna)
2009. okt. 30. 16:06

A germicid kúp kapható vény nélkül? A mi dokink nem vmi segitőkész remélem vény nélküli fájdalomcsillapitó:-(

Panadolt próbálta vki? Ilyen még nincs itthon nem tudom mennyiszer lehet adni neki.

60. mery99
2009. okt. 29. 21:09

Sziasztok !

Nimródkának most jön a két alsó foga , 06.19.-én született most volt 4 hónapos és már 3 hónaposan egyészen jól lehetett érezni a duzzanatot a kis foga helyénél . viszont még mindig nem jött elő az a kis gyöngyszem fogacska .Nekünk használ a homeos golyócska és nagy ritkán a debtinoxot is használjuk de nagyon - nagyon ritkán a lidokain tartalma miatt .Az nem jó a pici pocinak , ha lenyeli a kicsi .

2009. okt. 25. 16:34
Nekünk semmit nem használtak a homeos ketyerék. Főleg este volt nyűgös a fiam. Éjjel fel-felsírt. A nyűgösebb periódusokban Germicid kúpot dugtam fel lefekvés előtt fél órával, az használt. Nem vagyok gyógyszerpárti, de muszáj volt. Ettől kezdve végigaludta az éjszakát. Igy vészeltük át a fogzás fájdalmát. Hát kinek mi jön be.
58. tucsmag (válaszként erre: 57. - Mikltun)
2009. szept. 21. 20:34
Szia! Szerintem lehetséges, vannak babák, akiknek 3 hónaposan van már foguk. De ha nagyon nyűgös lesz, vidd dokihoz, mert más is okozhatja az archoz nyúlkálást. Pl. fülfájás, torok fájás, stb. Vagy egyszerűen a pocakja fáj, és kínjában nyúlkál az arcához!
2009. szept. 21. 14:06

Sziasztok!


Kislányom 8 hetes, de váratlanul nyűgös kezdett lenni éjszakánként. Nem ébred fel, de nyöszörög, dobálja magát, nyújtózkodik, kapkod az arcához a kis kezével. Nappal buborékokat fúj, rágja az ujját. A fogínye végig fehéredik és a felső metszőfogak helye mintha érdesebb lenne.

A kérdésem, hogy lehetséges a fogzás beindulása már ilyen kicsi korban?


Köszönöm segítségeteket

2009. aug. 2. 17:12
Ja és kb 3hónapos korától produkált minden fogzásra utaló tünetet, még a gyerekorvos is fogat jósolt hónapokkal az első két fog érkezése előtt...
55. Danica16 (válaszként erre: 53. - Szabokisandi)
2009. aug. 2. 17:10

A fiamnak 9hónaposan jött az első két foga majdnem egyszerre, azután nagy szünet, jött 5, megint egy szünet jött kettő, és most 22 hónaposan jött újabb 2, így már 11 foga van.

Szóval nyugalom :)

54. tucsmag (válaszként erre: 53. - Szabokisandi)
2009. aug. 2. 13:05

Szia!


Némónak 8 hónaposan jött ki az első foga. Most 14 hós lesz és a 8. jön, meg még egy csomó helyen csúnya nagyon már az ínye.

2009. aug. 2. 00:27

Sziasztok!

Az én harmadik gyermekem foggal született. Egy darabbal :-). Most már 7 hónapos múlt, kb két hónapja rág és még régebb óta folyik a nyála, volt már néhány érdekes napunk és éjszakánk is emiatt, de kicsi Noémi azóta sem produkált újabb fogat. Egyet sem. Tehát változatlanul csak ez az egy foga van.

Van valaki, akinek ilyen későn jött a babája foga?

52. Dorisz75 (válaszként erre: 50. - Kismarki)
2009. ápr. 23. 22:20
Szia!!Kétlem,hogy a fogzás ilyen tünetekkel járna..szerintem a láz az lehet a szemgyulladástól is!!!Fogzással szerintem hőemelkedése lehet..de láz nem hiszem!!!De szerintem is kérdezdd meg a dokitokat!!!
51. jujus
2009. ápr. 23. 21:16
Szia. én még nem hallottam ilyen tünetről fogzásnál.... inkább kérdezd, mutatsd meg a védőnödnek, vagy orvosnak.
2009. ápr. 23. 20:39
SZiasztok!Lassan 5 honapos lesz a babám és alul már kint van két foga.felül már látni,hogy gyulladásban van az inye.3 napja lázzal küszködünk és gyulladásban van a bal szeme is.Ez a fogzással jár?A szem aggaszt.Az is a fogzás tünete lehet?
2009. ápr. 23. 19:48
Oké,köszi a tanácsodat....akkor 4 hónaposan adni is fogom neki a Chamomilla-t napi 3*5-öt!!
48. jujus
2009. ápr. 23. 14:17
szia. húúúú,már nem emlékszem a nevére, mit adtam 4 hós koráig, de homeos golyócskát, az biztos :) a chamomilla 15 ch-st azért tudom, mert maradt belőle,és itt a doboza. nagyon ajánlom neked,hogy kezdd el időben adni a picurodnak.
47. Dorisz75 (válaszként erre: 46. - Jujus)
2009. ápr. 22. 20:02

De jó,hogy itt vagy...szóval még a kicsi fiunk 3 és fél hónapos...és írtad,hogy 4 hónapos kortól adtad neki a Chamomilla-t..ezért is kérdeztem,mert akkor én is szeretném neki adni,így legalább megóvjuk őt a fájdalmaktól!

Most hasfájásra Dioscorea Villosa-t szoktam neki adni,mert minden este előjön nála..de szerencsére csak fél óráig tart,hála a homeós golyócskának!Te mit adtál 4 hónapos korig?

46. jujus (válaszként erre: 45. - Dorisz75)
2009. ápr. 21. 20:53
Szia! nem, nem adtam mást neki,csak ezt,de ezt tényleg rendszeresen....most próbálod????
45. Dorisz75 (válaszként erre: 44. - Jujus)
2009. ápr. 20. 22:12
Jujus!!Remélem,hogy még jársz erre...Te csak a Chamomilla 15 ch-t adtad?vagy esetleg más homeós golyócskát is?
44. jujus
2009. febr. 1. 17:48
na,ezért kezdtem el én idejében adni neki,nem is volt álmatlan éjszakánk,egyetlen 1 foga sem viselte meg.mindig akkor vettem észre,hogy új fog van,ha nagyot vigyorgott és beleláttam a szájacskájába:)
2009. febr. 1. 16:08
akkor türelmes leszek!:) mást úgysem lehet tenni...:( ezek szerint 4 hónaps korától 13 hónaposig folyamatosan adtad neki a bogyókat??? lehet, hogy ránk is ez vár, bár mi már 7 hónaposak vagyunk, de csak kb 2 hete kezdett el igazán durvává válni a helyzet... fogacska persze még sehol.:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook