Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogytam 5 kilót, ami a mellemen látszik meg leginkább, miért? fórum

Fogytam 5 kilót, ami a mellemen látszik meg leginkább, miért? (tudásbázis kérdés)


17. MelisUK (válaszként erre: 16. - Chen)
2009. szept. 23. 14:57
Gratulálok, hogy sikerült a szülői "példamutatás" ellenére is rátalálni a helyes és neked megfelelő életmódhoz. Tényleg nem fogunk összeveszni, neked jobban kell érteni ezekhez a dolgokhoz, ha elméletben is foglalkozol vele. Nem hátrány, ha ugyanannyi erő ráfordításával több kalória megy el. :D
16. Chen (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2009. szept. 23. 12:57
Nah, ez viszont milyen jó lenne,ha mindenhol így működne, s a szülők példát mutatnának a gyerekeiknek! Nagyon sok helyen inkább fordítva megy. :( Én gyerekkoromban sportoltam, majd ezzel is akartam foglalkozni, de szülők szerint ez nem 'munka', ebből nem lehet megélni. Ha zöldséget ettem, akkor biztos anorexiás vagyok, stb-stb. :)) Szóval engem elzártak a mozgástól, meg a normális kajáktól. De végül aerobic edző lettem, úgyhogy visszataláltam ahhoz, amit szeretek. Sok igazság van abban is, amit Te mondtál, ezek mind hasznos gyakorlatok, de legtöbbször feszesítésre, alakformálásra használják a termekben. Fogyasztani a szó legszorosabb értelmében tényleg zsírégető zónában hatásos (220-életkor=maximális pulzus, s a max. pulzus 60-70%-a a zsírégető zóna) Ugyanis ilyenkor a leadott kalóriák nagyobb százaléka megy le a zsírszövetekből. Ez legalábbis az elmélet. :)) De tény, hogy amikor én is régebben csak otthon tornáztam, kb. hasonló gyaksikat végeztem, mint Te, s tartottam a súlyomat, s szép, feszes alakom volt. Most annyival vagyok elölrébb, hogy ugyanannyi mozgással több kalóriát tudok elégetni, s konkrétabban tudom formálni egy-egy izmomat. De összeveszni nem fogunk, gratulálok a kitartásodhoz, az elszántságodhoz, s sok erőt hozzá a továbbiakban is! :)
15. MelisUK (válaszként erre: 14. - Chen)
2009. szept. 23. 12:08

Nem, nekem apum cselgáncsozott annak idején -jópár érmet szerzett az országunknak - és ő tudja, hogy mire milyen gyakorlatokat kell végezni, mit és mikor kell enni, stb.

Mikor kicsi voltam eléggé elkezdtem puffadni, harmadikos koromban már 50 kilót nyomtam, ami majdhogynem most kéne, hogy legyek (55 az ideális). Szóval úgymond befogott tornázni, de az ételektől nem fosztott meg, nem kellett diétáznom, édességet is ehettem, de csak délelőtt vagy kora délután. A hasam sosem korgott, bőven ettem mindenből, viszont minden nap tornáztam, melynek következtében lefogytam. Napi 3X70 felülés, 3X70 lábfellendítés oldalt fekve, ugye az úszógumira :D 3X40 guggolás és 3X40 lábujjhegyre állás úgy, hogy a lábfejem a küszöbön ,a sarkam a földön, így jobban hat. Ezt minden este a film közben megcsináltam, néha helyette közösen a család Bíró Ica videókazira (annó) tornázott.

Így apumtól szépen megtanultam ,hgoy mit és hogyan kell mozogni ahhoz, hogy vékony és csinos legyek.

Az ilyen modern kifejezésekhez, mint a kardió, zsírégető zóna, ezekhez nem értünk, inkább a tettek emberei vagyunk.


Persze én is lusta vagyok, mint még nagyon sokan és volt, hogy a torna helyett inkább koplaltam, de a testem szépen lassan elkezdett változni, vékony maradtam, de plöttyedt lettem, a cickóim mondhatni eltűntek, szélesedett a fenekem, stb. Aztán amióta újfent rendesen eszek, a melleim visszanőttek, sőt, a mai nap is úgy be van duzzadva, mintha terhes lennék, pedig nem :P Az utolsó hónapban kb 2 napig éreztem úgy, hogy nem nő, nem fáj, nem duzzad. Lábra mozgok főleg, így a cickóim nem mennek le, hanem nőnek. Mindig is mondta apum, hogy úgy tudom növeszeni a melleim, ha eszek rendesen és máshozvá tornázok. Persze nem a futásra gondolt, meg az ugri-bugris aerobikokra, hanem olyan normális mozgásra, ami a cicit nem mozgatja meg.

14. Chen (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2009. szept. 23. 11:20

Nem azt mondtam, hogy ha combra tornázik, a melléből fog fogyni, de az emberi szervezet nem olyan, hogy tornáztatod vmelyik testrészedet, s akkor csak onnan fogsz fogyni. Másrészt mikor fogy az ember? Ha zsírégető zónában mozog. Hogy mozogna zsírégető zónában egy hasizomgyakorlatnál, vagy lábemeléseknél?


Én úgy tudom, hogy erősítő gyakorlatoktól nem fogunk fogyni, max. feszesebb lesz az a testrész, ezért vékonyabbnak fog látszani. Ha meg nagy súllyal, akkor elkezd az izom kiépülni a zsírréteg alatt. De először mindenképpen a zsírréteget kéne eltüntetni, hogy ne vastagodjon az a testrész.

Neked ez a szakmád egyébként?

13. MelisUK (válaszként erre: 12. - Chen)
2009. szept. 23. 10:58

""Nem tűnik el a melled azért, mert fogysz, csak akkor, ha fogyókúrával fogysz."

Akkor hogyan lehetséges, hogy az aerobic edzők 'letornázzák' a mellüket az évek során?"


Úgy, hogy ők kifejezetten mellre is tornáznak és mivel a mellünk jobbára zsír, így bizony le lehet tornázni. De ha a hasadra vagy a lábadra tornázol, akkor a melled nem fog lemenni. :P



""combokról és popsiról is, akkor a guggolások mindenféle módon..." -> ezek erősítő gyakorlatok..."


Ha a guggolásokat súlyokkal csinálja az ember és többször kisebb mennyiséget, akkor erőstő gyakorlat, azaz izmosodni, vastagodni fog tőle az ember, ha viszont súlyok nélkül nagy mennyiséget csinál belőlük az ember, akkor vékonyodni, fogyni fogunk tőle. :P

12. Chen (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2009. szept. 23. 10:53

"Nem tűnik el a melled azért, mert fogysz, csak akkor, ha fogyókúrával fogysz."

Akkor hogyan lehetséges, hogy az aerobic edzők 'letornázzák' a mellüket az évek során?


"combokról és popsiról is, akkor a guggolások mindenféle módon..." -> ezek erősítő gyakorlatok...

2009. szept. 21. 15:27
Nem tűnik el a melled azért, mert fogysz, csak akkor, ha fogyókúrával fogysz. Tessék mozgással fogyni, akkor onnan fogysz, ahová mozogsz, tornázol, nem pedig a melledről. Ha pedig diétának veted alá magad, akkor természetes hogy a cickóid fognak lemenni... Ha a hasadról szeretnél fogyni, akkor felüléseket kell csinálnod, ha a combokról és popsiról is, akkor a guggolások mindenféle módon.
10. Chen (válaszként erre: 8. - Dorina22)
2009. szept. 21. 12:25
Egyébként a kardiozás szokott leginkább levinni a mellekből,legalábbis nálam így van. Nem tudom, akarsz-e még fogyni, vagy feszesíteni szeretnél inkább, mert ha ez utóbbi, akkor a guggolások (szélesen, vagy szűken-> csípőszélesen) nagyon hamar meglátszanak a combon, s a fenékre is nagyon jók, meg a kitörések! Fontos, hogy szabályosan csináld (térded ne menjen a bokád elé), mert így nem fájdul meg a térded, s próbáld gyakran csinálni kis ismétléssorozattal, s meg lesz az eredménye! Hasra meg a jó öreg felülések, ennek ezer változata van. Réka talajos dvd-i elég jók szoktak egyébként lenni combra, meg fenékre, rajtam hamar látszani szokott.
9. Chen (válaszként erre: 3. - Dorina22)
2009. szept. 21. 12:22
A többi részed is változni fog idővel, ne add fel! Sajnos ez mindenkinél így megy, nálam is ez szokott lenni, hogy először onnan megy le, de a többi rész is hozzá szokott idomulni, s akkor sokkal arányosabb leszel. Másrészt furcsa, de ha meg a lefogyás után 3-4 napig nem tudok edzeni, mindig a mellemre jön vissza először.
2009. szept. 21. 12:20

Milyen gyakorlatokat csináljak, amitől máshonnan is lemennek a kilók?

Már futottam, bicikliztem, Rubint Réka, Norbi, Béres A. stb...

Felülések, minden...

7. andi6020 (válaszként erre: 3. - Dorina22)
2009. szept. 21. 12:10

Sajnos így van,ahogy mondod! Ez is az élet nagy igazságtalanságai közé tartozik.

Először elfogy a cici, beesik az arc, (így aztán öregebbnek is néz ki az eber lánya) aztán ha van kitartásod, máshol is vékonyodsz. Kérdés, hogy mit szól ehhez a bőr :-(

6. 1247d35ab8 (válaszként erre: 3. - Dorina22)
2009. szept. 21. 12:05

:)

Sajnos, ahol több a zsírszövet, onnan nehezebben is tűnik el.

5. Zizisicc (válaszként erre: 3. - Dorina22)
2009. szept. 21. 12:01
Ha onnan akarsz fogyni, iktass be néhány speciális gyakorlatot is ....
2009. szept. 21. 12:00

Mert általában a nők arcról és mellről fogynak leghamarabb, és ide is híznak legnehezebben .... :o((

De az élet szép! :o))

2009. szept. 21. 11:59

A hasamon, combomon alig látszik valami változás, de a melleim sokkal kisebbek lettek, mint voltak.

Most ez hogy lesz? Eltűnnek a melleim, a hasam meg marad akkora mint volt??

2009. szept. 21. 11:58

Ne aggódj, nem vagy egyedül.

:) és :(


Onnan a legkönnyebb leadni.

2009. szept. 21. 11:57
Fogytam 5 kilót, ami a mellemen látszik meg leginkább, miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook