Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyott már úgy valaki, hogy mindent evett, de betartotta a kalóriaszámlálást? fórum

Fogyott már úgy valaki, hogy mindent evett, de betartotta a kalóriaszámlálást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
70. 117b1693d0 (válaszként erre: 67. - Widett)
2013. máj. 9. 10:33

Néztem én is, hogy szép kis súlyingadozás, pár nap alatt 30 kiló le és fel :DDD


Mennyi a célod? Egyáltalán le akarsz menni 54-ig?

69. 117b1693d0 (válaszként erre: 65. - Widett)
2013. máj. 9. 10:32

Ezer kalória az azért elég kevés, pont a határon. Ezért kérdeztem. Az, hogy kalóriaszegény kajákat választasz, így többször is tudsz enni, az jó. De attól még az mégiscsak ezer kalória :)))


Mondjuk így szépen tudsz haladni. Nekem csak ideig óráig sikerül 1200 kcal köré levinnem a bevitelt, de aztán megtámad valamit nagyon nem diétás cucc. Pl. croissant vagy egyszerűen csak rájárok valami kajára, ami nem a jégsaláta...

68. Porcica (válaszként erre: 65. - Widett)
2013. máj. 9. 10:08
Én is így csinálom. Néha kell egy jó fagyizás, vagy kis olasz kaja. :)
67. widett (válaszként erre: 60. - Widett)
2013. máj. 9. 09:59
85,4 kg-ot akartam írni, bár jól mutat az 54,8 is :-D
66. widett (válaszként erre: 64. - Porcica)
2013. máj. 9. 09:56
Igazad van. Én csak azt akartam érzékeltetni, hogy ha az ember valamit megvon magától, amikor újra fogyasztani kezdi, a szervezet raktároz és hízni fog. Ezért vallom és a mindent de mértékkel elvet...
65. widett (válaszként erre: 63. - 117b1693d0)
2013. máj. 9. 09:55
Nekem nem tűnik kevésnak, mivel 5x eszek, így olyan, mintha folyamatosan ennék :-). Mivel úgy érzem, hogy mindenfélét eszek, nincs tudatos lazítónapom, ha megkívánom a fagyit vagy csokit vagy valami ilyen nem éppen mintadiétás kaját, akkor eszek egy keveset, de az a vacsi rovására megy. megpróbálok nem megvonni semmit magamtól, kenyeret nem igazán eszek, de régen sem ettem sokat.
64. Porcica (válaszként erre: 60. - Widett)
2013. máj. 8. 19:00

Az nem visszahízás!

Amikor elkezdesz diétázni a szervezeted kilök egy csomó salakanyagot, kiürülnek a beleid, a gyomrod, és a víz is kimossa a sok víz által megkötött méreganyagot, mert a szervek "fellélegeznek". Ettől van az, hogy mindig az első héten megy le a legtöbb, akár 2-3 kiló is, a másodikon pedig 1-2. Ez a könnyű része. Utána "belassul a fogyás".

Valójában azonban az első 2 héten is csak 0,5-1 kg-ot fogytál hetente, a többi a salak volt. Az is simán meglehet, hogy az első 2 hétben nem történt tényleges fogyás (max minimális), mert a szervezetnek idő kell, hogy a raktárakhoz nyúljon.

Mikor visszatér az ember a súlytartásra, vagyis "normálisabban" étlezik, akkor feltelítődik a szervezet. A sósabb ízek miatt több vizet raktároz, mint a diéta alatt, és megtelnek a belek is, mert nagyobb mennyiséget kapnak.

Így a fogyást mindig úgy jó kiszámolni, hogy ha abbahagyjuk, akkor számoljunk rá, hogy 2-3 kg "visszaugrik" ránk. Ez pedig nem zsír, nem hízás!

Ha 3 kiló fölé kezdene menni a súlytartós időszakban a "visszaugrás", akkor kell egy kicsit megint visszább venni.

63. 117b1693d0 (válaszként erre: 60. - Widett)
2013. máj. 8. 18:45

Ez is baromira jó eredmény!


Minden nap ilyen keveset eszel? Milyen időnként töltesz, ha egyáltalán iktatsz be lazító napot?

62. widett
2013. máj. 8. 15:51

Tegnapi menüm:

reggeli:szendvics 186 kcal

3 darab Abonett zabos extrudált kenyér 48 kcal

40 g (3 diónyi)natúr krémtúró sovány-Milkland 30 Kcal

30 g (3 szelet)Csirkemell sonka 29 Kcal

16 g (1, 5 szelet)Szeletelt trappista sajt (light)-Tolle 35 Kcal

28 g (3 karika) Kaliforniai paprika 16Kcal

23 g (3 karika) Lilahagyma 10Kcal

11 g (3 karika) Kígyóuborka 1 Kcal

3 g (3 karika)Zöldpaprika (erős) 1 Kcal

49 g (egy fél) Paradicsom 11Kcal

20 g (3 karika))Sörretek 3Kcal

15 g (1 nagy levél)Jégsaláta 2Kcal


Tízórai: tejeskávé müzlisszelettel 181kcal

2, 0 dl Tehéntej (1, 5%)88Kcal

1 darab (24 g) Nestlé Fitness epres müzliszelet 93Kcal


Ebéd: 369 kcal

1 adag Gyömbéres csirkeragu, gombával (Cityfood) 369 kcal


Uzsonna: 82 kcal

1 adag (23 g)Oké rudi (epres) 82 kcal


vacsora:szendvics 186 kcal

3 darab Abonett zabos extrudált kenyér 48 kcal

40 g (3 diónyi)natúr krémtúró sovány-Milkland 30 Kcal

30 g (3 szelet)Csirkemell sonka 29 Kcal

16 g (1, 5 szelet)Szeletelt trappista sajt (light)-Tolle 35 Kcal

28 g (3 karika) Kaliforniai paprika 16Kcal

23 g (3 karika) Lilahagyma 10Kcal

11 g (3 karika) Kígyóuborka 1 Kcal

3 g (3 karika)Zöldpaprika (erős) 1 Kcal

49 g (egy fél) Paradicsom 11Kcal

20 g (3 karika))Sörretek 3Kcal

15 g (1 nagy levél)Jégsaláta 2Kcal


Napi energiamennyiség (a zsír és fehérje ennél több, mert az ételszállító csak a szénhidrátot és energiatartalmat tünteti fel):

1005 Kcal, 45g fehérje, 90g szénhidrát, 12g zsír.

61. widett
2013. máj. 8. 15:47

induló súly: 92, 7 kg

1. hét után: 90, 6 kg (-2, 1kg)

2. hét után: 90, 2 kg (-0, 4kg)

3. hét után: 89, 4 kg (-0, 8kg)

4. hét után: 88, 7 kg (-0, 7kg)

5. hét után: 88, 1 kg (-0, 6kg)

6. hét után: 87, 5 kg (-0, 6kg)

7. hét után: 87, 3 kg (-0, 2kg)

8. hét után: 86, 1 kg (-1, 2kg)

9. hét után: 84, 8 kg (-1, 3kg)-szénhidrátszegény hét

60. widett
2013. máj. 8. 15:46
Én március 03 óta fogyózok így. 92,7 kg ról indultam, most 85,6 kg vagyok. Múlt héten már voltam 54,8 kg is, egy hetes fimonított szénhidrát és tej mentes diétát tartottam, de amint elkezdtem enni mindent de mértékkel, majdnem az egy heti fogyást visszahíztam. A naplómban minden nap írom, hogy alakul a súlyom.
2013. máj. 8. 12:17
április 11 óta írom és azóta 2 kg-ot fogytam, d e szoptatok mellette 5 hónapos a kicsi lány így nekem ez a fogyás maradt.
58. csorenehomororsi (válaszként erre: 57. - Porcica)
2013. máj. 8. 11:26
Koszi!:-))
57. Porcica (válaszként erre: 56. - Csorenehomororsi)
2013. máj. 8. 11:16

Gratulálok!

A gyerekek pedig tényleg szépek! :)

56. csorenehomororsi (válaszként erre: 55. - 117b1693d0)
2013. máj. 8. 10:56

Koszi!

Igazabol en is meglepodtem sajat magamon,mar jo par eve probaljoztam fogyassal,eddig sikertelenul....talan az adott most erot,h itt a ket szamunkra gyonyoru gyerek,nem akartam h szegyenkezzenek az anyjuk miatt,meg perste az elsodleges cel,h jo peldaval kell elottuk jarni!:-))

Nem akartam a regi rossz taplalkozasi szokasainkat atadni nekik!:-)))

Kaloriat egy madfel honapja szamolok,elvilegnem igenyli a modszer,de elvezem,h maximalisan kontrollalni tudom nagam...a kaloriabazison vezetem a napjaimat,a sportolast is kontrollalni tudom,h mennyi kaloriat egetek!

Tetszik!

55. 117b1693d0 (válaszként erre: 53. - Csorenehomororsi)
2013. máj. 8. 08:48
Jut eszembe az update közben számoltál kalóriát vagy egyáltalán nem, mivel a módszer nem igényli a kalóriaszámolást, csak átrendezi, hogy mit és mikor eszel?
54. 117b1693d0 (válaszként erre: 53. - Csorenehomororsi)
2013. máj. 8. 08:43

Irigylésre méltó a kitartásod, hogy 180 napig ilyen fókuszált maradtál. Két pici mellett meg aztán szinte elképesztő, hogy ennyire következetes tudtál lenni.


Ezek után már az az 5 kiló se jelenthet neked gondot :)


Gratulálok az eddigiekhez és sikert a maradék pár kilóhoz, meg persze a súlytartáshoz!

2013. máj. 8. 08:08

Sziasztok!

En november elsejevel kezdtem bele az eletmodvaltasba,es norbi update-jet valasztottam...

Igy elso korben 18 kilotol akartam megszabadulni,amire 180 napot adtam magamnak...hetfon lejart es sikerult!

83,5-rol indultam,most pedig 65,5 vagyoj!

Kep van az adatlapomon az indulorol es a mostanirol,vagyis a kep marciusban keszult!

En nagyon elegedett vagyok a modszerevel,semmirol nem kellett lemondanom,eszek tesztakat,bolognai,spenotos,zoldseges....eszek sutiket,amit en sutok az alapanyagaical kivaltottam a lisztet es a cukrot...izelitoul..palacsinta,gofri,turotorta,piskotatekercs,kokuszgolyo...almaslepeny..szinte barmit meg tudok igy sztni fozni!

En azt kaptam eredmenykent amit a modszereben hirdet!

:-)))

1 honapja vezetem a kaloriabazist is,elvetem nagyob,segitseg az is!

Az elso ket hobapban nem mozogtam,aztan a jezuska hozott egy szobabicot,januar ota minden nap tekerek 2*30 percet,15-15 km-t!

Nekem bevallt,pont a kritikus helyekrol mentek le a centik,popo comb has derek..plusz nem kell penzert eljarnom sehova,ami nem hatrany h itthon vagyok gyeden a 11 hobapos ikerbabainkkal!

Most a kovetkezo cel a 60 kilo!:-)))

2013. máj. 8. 07:41

Hűha! A 10 kiló nagyon szép eredmény! Kitartást kívánok a többihez!

Szerencsére nem vagyok édességrajongó. Ritkán eszem csokit, inkább sütök egy sütit, ha édesség kell. De abból sem kívánok túl sokat enni.

Nekem a ch inkább a normál ételekből jön össze. Szeretem az olaszos kajákat, az meg tészta. És persze a rántott húst... :D

Igazából szerencsés vagy, hogy 160-nál már fogysz!

51. 117b1693d0 (válaszként erre: 50. - Porcica)
2013. máj. 7. 15:36

Nem vagy ecccerű eset te sem.


160g ch-nál már én is fogyok, csak ennek sokszor a dupláját, tripláját megeszem. Aztán persze ezzel vissza is eszem, amit korábban fogytam.


Azért a múlt évben lement 10 kiló. Már csak kétszer kell megismételni ezt a mutatványt :D

50. Porcica (válaszként erre: 47. - 117b1693d0)
2013. máj. 7. 15:28

Hát... Sajnos én nagyon nehezen fogyok, nagyon kell figyelnem arra, hogymit viszek be. Átlagos táplálkozásnál nem hízom vissza, tartottam már egy jó súlytartós hónapot is az elmúlt bő 1 évben. Viszont a fogyáshoz nekem 1000 kcal a max, és 60-70 ch a legjobb.

A ch kérdése is kényes dolog. Más már fogy 160-nál is, és van, aki rosszul van, ha 70 alá megy... Nagyon egyedi.

49. 117b1693d0 (válaszként erre: 48. - Fb0db69286)
2013. máj. 7. 15:09
Nagyon egyéni. Függ a testsúlyodtól, alkatodtól, anyagcserédtől, aktivitásodtól. Szóval nem igazán lehet megmondani látatlanban. Az szinte mindig jó, ha egy pici visszaveszel a ch-ból és inkább fehérjét viszel be, ha enni szeretnél.
2013. máj. 7. 15:01
Ha már szénhidrátról van szó nekem a kalóriabázis 198g ír kicsit sokkalom szerintetek mennyi a normális amit diétánál már nem kéne túllépni?
47. 117b1693d0 (válaszként erre: 46. - Porcica)
2013. máj. 7. 14:57

A lassú is sokkal jobb, mint a semmi (nem beszélve a hízásról).


Fontos a bevitt mennyiség, bár nem feltétlenül kell vele foglalkozni, amíg a szénhidrátot sikerül nagyon alacsonyan tartani. Én ezzel állok hadilábon.

46. Porcica (válaszként erre: 45. - 117b1693d0)
2013. máj. 7. 14:27

Akkor valójában egyet értünk!

Nekem másik programom van, a saját gépemen. Szeretem, könnyű használni, és nyomon követhetem vele a bevitt mennyiségeket.

Én csak azt akartam kihangsúlyozni a kalóriabázisról, hogy nem lehet szentírásnak venni mindent, ami ott szerepel. Olvastam már elkeseredett embereket, akik kiszámolták, hogy havi 3 kilót szeretnének fogyni, aztán nem fogytak, és kijelentették, hogy nekik a kalóriaszámlálás nem jön be. Pedig valójában ez az egyetlen értelmes módja a fogyásnak, vagyis kevesebb bevitel, mint amennyit a szervezet felhasznál (természetesen mozgással kombinálva).

Én is számolom a kalóriákat, és lassan fogyok is. Negyede olyan ütemben sem, mint ahogy ott megállapította a program. Nyilván mert más a szervezetem.

Szóval akinek nem megy ott, fel ne adja! Megy az, csak ki kell tapasztalni, és a szervezetünkhöz szabni a menetrendet!

45. 117b1693d0 (válaszként erre: 44. - Porcica)
2013. máj. 7. 12:06

A kalóriabázis arra jó, hogy könnyen nyilvántartsa valaki a bevitt kalóriát és annak az eloszlását.


Az meg, amit a végén kiír, hogy ennyi kalóriadeficit mekkora súlyvesztést jelent egy félév alatt, inkább elméleti jellegű.


Láttam már nem egy kalóriabázisból átmásolt adatokból álló naplót, ami napról-napra írta a vezetőjének hónapokon át, hogy ez havi 5-6 kiló fogyást eredményez. Aztán valahogy sose fogyott 1-2 kilónál többet. Persze, az 1-2 kiló folyamatos fogyás havonta sokkal jobb, mint a semmi. Ráadásul ennyi fogyás nem viseli meg a szervezetet, könnyen tud alkalmazkodni, nem stresszel. Más kérdés, hogy alapvetően türelmetlenek vagyunk, ha már egyszer visszafogjuk magunkat kaja terén, azonnal látványos eredményt akarunk :)

44. Porcica (válaszként erre: 42. - Fb0db69286)
2013. máj. 7. 11:50

A kalóriabázis csak külső paramétereket képes figyelembe venni. A szervezetünk működési képességeit nem!

Nem mondom, hogy a kalóriabázis rossz! De ha valakinek mégsem jön be vele a fogyás, akkor nehogy feladja!

A sejtanyagcseréje is lehet valakinek lassabb, és hopp, máris kevesebb kalóriát használunk fel!

Másrészt nem mindegy, hogy azt a bizonyos ch mennyiséget mikor visszük be, és milyen minőségben. Ehet valaki keveset, de ha este felfal egy szelet tortát, mert egész nap csak zöldségeket evett, akkor nem fog fogyni, hiába fér bele a keretekbe. Jó, persze, ez sarkított, de ez lényeges dolog!

Van akinek jobb, ha a ch-t délelőtt viszi be nagyobb mennyiségben, és délután keveset. Van akinek a kalória is így jobb. Van aki meg így nem fog fogyni.

A szervezetünk nagyon különbözhet az átlagtól.

Épp ezért mondom azt, hogy jó a kalóriabázis, de csak tájékozódó jelleggel. Nem kell törvénynek venni az ott leírtakat, csak irányadónak. Mindenki tapasztalja ki maga, hogy mi a jó neki. persze ésszel!

43. fb0db69286 (válaszként erre: 40. - Makoska+2)
2013. máj. 7. 11:11
Igen ez az amit a kalóriabázis is ír, hogy mindegy mit eszel a lényeg a mennyiségben van. :)
42. fb0db69286 (válaszként erre: 41. - Porcica)
2013. máj. 7. 11:08
Szerintem meg pont azért jó pl a kalóriabázis mert ott mindenkinek a saját adottságai alapján számolja ki a dolgokat egyébként meg nekem általában se a szénhidrát, se a fehérje se a zsír nem szokott annyi lenni mint amennyit ott ír. És, hogy őszinte legyek a szénhidrátot nem is akarom, hogy annyi legyen se a zsírt bár a zsír valamilyen szinten fontos a szervezetnek. A fehérjét ha elérem örülök de ha nem az sem probléma a lényeg, hogy a napi kcalt ne lépjem túl.
2013. máj. 7. 07:53

Szerintem a kalóriabázis nem jó, már úgy értem nem mindenkinek. Mindenkit egy kapal alá vesz, nem veszi figyelembe az egyéni különbségeket, mert nem is teheti. Irányadónak jó, de mindenkinek a saját szervezetéhez kell tudnia beállítani.

Én is csak súlyt tartok 1400-1600 kcal mellett, ha mozgok is valamennyit.

A fehérjebevitel meg egy nagy baromság. Ki képes annyi fehérjét bevinni? És minek?

Én csak kcal-t, és ch-t számolok, és fogyok. Aki egészségesen, és szépelskörűen táplákozik, beviszi azt a mennyiségű fehérjét, amire a szervezetének szüksége van. Sőt! Még az izmaim is nőnek így, hogy "teszek" a fehérjebevitel mennyiségére...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook