Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás tévhitek fórum

Fogyókúrás tévhitek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. márc. 4. 15:46

Nem tudok mit tenni, pár éve nem eszem gyümölcsöt. Ha néha meg is kívánom, 1-2 falat, mx. 1 darab és nem kell.

Jó lenne valami olyan, amitől kívánnám, de csak a gyümölcsöt, mert mást eszem rendesen.

67. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Judo74)
2014. márc. 4. 15:44

Szerintem ugy ertette, hogy az agy kepes zsirt is felhasznalni energiaforraskent. Amikor van szenhidrat, akkor azt hasznalja az agyunk, de amikor pl ketozisban vagy, akkor ha nem viszel be ch-t, a szervezet termel annyit, zsirokat lebontva, hogy eleg legyen az agyadnak is.


Mellesleg a homo sapiens, mint faj kialakulasa egybeesik azzal az idovel, amikor kenyszerbol elkezdtunk hust enni, ekkor lett nagyobb meretu az agy es lett intelligensebb az ember.

66. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Lillus-M)
2014. márc. 4. 15:37

Igen, "kenytelenek" vagyunk hasznositani barmit, hiszen enelkul az emberiseg nem maradt volna fenn. Regen telen egyaltalan nem volt ennivalo, sem normalis mennyisegu ch, ami a rendelkezesunkre allt es osztol tavaszig ketozisban volt az ember, mert ami elerheto volt, az csak hus es nehany gyoker. A tobbi az ehezes. Es megis megerte a tavaszt, marpedig gyumolcsot, zoldseget csak tavasztol oszig ehetett es nem tudta tartositani. Nem halt bele, nem lett rakos. A termeszet rendje szerint kajalt.


Nem volt neki telen banan es narancs, nagy bezabalasok (csak husbol) valtogattak egymast hetekig tarto ehezessel, es amikor kaja volt, meg kellett enni azonnal, maskulonben megromlott. Ja, es ettol sem volt gyomorsullyedese, hogy egyik naprol a masikra betolt 3 kg husit:)))

65. Lillus-M (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 15:32
:-)
64. Lillus-M (válaszként erre: 62. - Judo74)
2014. márc. 4. 15:32

én eszek szénhidrátot van a gyümölcsben magban és zöldségekben is. De vannak ketogén diétán élők, és elég vidáman elélnek. Még sütit is lehet sütni, édességet s csokit készíteni, csak meg kell tanulni másképp gondolkodni..


Egyébként meg nem vagyok eltévedve, ezért elmesélem neked, van egy szervünk az a neve, hogy máj. Na ő tud egy olyat csinálni, hogy glükoneogenezis. Vagyis cukrot szintetizál a szervezet számára, ha nincs elég. De nekem ehhez nem kell bevinni cukrot, képes ketonokból előállítani ezt. A ketogén diétán élők szervezetében szépen zajlik ez a folyamat. És mindenki szervezete képes erre, ha nem vesz magához semennyi vagy csak nagyon nagyon m inimális ch-t

63. Mazsinka (válaszként erre: 62. - Judo74)
2014. márc. 4. 15:16
Tévedés.
62. Judo74 (válaszként erre: 56. - Lillus-M)
2014. márc. 4. 15:07
Ne haragudj, de nagyon-nagyon el vagy tévedve! Az agyad a szénhidrátoktól működik, nem a zsírtól. Valamint az izomzat is azt használja fel a mozgáshoz az első - általánosítsunk - 20 percben. Nem működik a szervezet nélküle, mint ahogy egyik tápanyag nélkül sem hosszú távon. A zsír a zsírban oldodó vitaminokhoz nélkülözhetetlen. Egyébként elképzelni nem tudom, hogy mit eszik, aki szénhidrátmentesen étkezik? Tojáson meg húson él?
61. globus (válaszként erre: 60. - Eandi78)
2014. márc. 4. 15:06
Mint például a túró rudi :)) Abban több cukor van, mint túró.
2014. márc. 4. 14:59

Egy darabig számoltam a bevitt a kalóriát és az zsír volt az, amit szinte minden nap túlléptem. Pedig nem jellemző a zsíros étel, de azért összejön. Zsírt biztos mindenki visz be eleget, aki nálam többet eszik még jóval többet is a megengedettnél.

Fehérjéből szinte soha nem értem el a napi megengedettet.

Az meg igaz, hogy főleg a ch-tól hízunk, senki nem azért visz be többlet kalóriát, mert este leül a tv elé és megeszik egy bögre zsírt. Sokan azt hiszik, hogy a tk liszt, kenyér nem hízlal és megesznek belőle napi fél kilót. De hízlal. Semmivel nincs benne kevesebb kalória, mint fehér lisztes társaikban. Tapasztalatom szerint semmivel nem jobb a tk kenyér a fehérnél. Éhségérzet szempontjából sem. Rengeteg plusz kalóriát okoz a köret. Lehet enni, csak nem értem, hogy 1 szelet húshoz, miért kell megenni fél kg rizst. Ehhez jön még egy kis cukrozott üdítő, mert sokan nem számolják bele a bevitt kalóriába. A nassolásról meg ne is beszéljünk:)

Ch-t többnyire kevesebbet vittem be, néha túlléptem.

Kedvenc mondatom, hogy "ezt lehet enni, mert nem hízlal". Amiben kalória van hízlal, csak nem mindegy miből mennyit fogyasztunk.

59. 25800e2d09 (válaszként erre: 52. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 14:56
A napraforgó étolaj nem hidrogénezett. A margarinok a ha hidrogénezett olajok...
58. Mazsinka (válaszként erre: 57. - Zebra25)
2014. márc. 4. 14:46

Pengeélen táncolunk e témában. Cím: fogyókúra. Mi a fogyókúra lényege? Lefogyunk. Mikor hatékony egy fogyókúra? Ha lefogyok. Ennyi. Ekkor működik. Fogytam én már napi két kígyóuborkával is. Erre most ráncoljátok a szemöldökötöket. Igen, valami nincs rendjén, hiszen ez nem egészséges. Fogyókúra és egészség nem mindig járnak karöltve, jó barátságban egymással. Én azt mondom: egészséges táplálkozás, életmódváltás.


Szerencsére manapság a fogyókúra és e két utóbbi fogalom kibékülni látszik egymással. Az egészséges táplálkozásba a jóféle szénhidrát belefér, a fogyókúrák némelyikébe is, igaz. Van, amelyikbe a rossz féle is helyet kap, mégis lefogynak vele, s már nem beszélhetünk tévhitről az illető fogyókúrája kapcsán, mert igazolja, hogy sikerült neki, lefogyott.


Azért van pár nézet, ami mentén, ha haladunk, akkor jobbat, többet teszünk magunkért. Én megváltoztatnám a címet: tévhitek a "helyes" táplálkozásról, tévhitek az élelmiszerekről, tévhitek az orvostudományról.


Amit mostanában olvastam: semmi baj a ketózissal, a tejivás "húdekellacsontoknak" mítosza egy baromság. Akkor ezt most hogy meséljem be a nagymamámnak, aki 60 évig hitte, hogy kell neki napi 2 liter? Ha témába jön, csak ellenállásba ütközöm, hülyének néznek, valamiféle térítőnek, aki hetet-havat összeolvas az interneten, ahol egyébként is csak hülyeségek vannak.

57. Zebra25 (válaszként erre: 39. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 14:33
Szerintem a ch-val sincs semmi baj. Mindenből lehet enni, csak mértékkel. A jófajta ch-ra ugyan úgy szükségünk van, mint a jófajta fehérjére és a jófajta zsírokra.
56. Lillus-M (válaszként erre: 48. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 13:27

A fehérjék kellenek az izom felépítéséhez. A zsírok építik az agyat, megtalálható az erek falában, vitaminok oldódnak benne, és egy csomó hormon kiinduló anyaga. A szénhidrát csak kalória. Ha okvetlen szükség lenne rá, akkor nem működne nélküle a szervezet. De tud működik nélküle is megvan rá a mehanizmusa.


Csak elnézem a barátnőimet ahogy megjött a tavasz egyik jobban szenved a borzalmas diétájával mint a másik. Aztán felrúgják, mert tele van szénhidráttal, zsír meg egy szem se és éheznek. És végül feladják mert ezt nem lehet bírni. Hát nem is.

55. Lillus-M (válaszként erre: 43. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 13:21

Oké egy nagyon egyszerű példa:

Valaki épít egy házat egy hibás alapra mindenféle vacak girbe-gurba téglából, majd bevakolja befesti. A ház fala hamarosan megreped, és kénytelenek habarccsal javítgatni. Akkor erre azt mondod, hogy a habarcs a hibás amiért így néz ki a ház??,


Vagyis a girbe gurba téglák azok emberre átszámítva megfelelnek a mindenféle ipari vacak tápanyagnak, a habarcs meg annak a ronda koleszterinnek ami gonosz módon bevonja az ereket.


Aztán hogy ezekben a koleszterinnel bemalterolt (kijavított és így még működőképes) erekben megül a kalcium, amit tol az emberiség, mert azt mondák nekik az okos orvosok, hogy az ám kell, mert attól lesznek erősek a csontok az már megint megér egy misét...

54. Lillus-M (válaszként erre: 41. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 13:12

Sajnos a mai orvoslás még mindig ezt szajkózza, pedig a modernebb nézetek, amik a nem gyógyszergyárak által fizetett kutatások alapján születtek, (vagy a gyógyszergyárak által finanszírozott kutatások elhallgatott részleteit alapul véve) azok ezeket a TÉVHITEKET már rég túlhaladták.

Hogy csak egy egyszerű olvasmányt ajánljak: Lenkeitől A koleszterin nem ártalmas című könyv...


A legutóbbi évek kutatásai bebizonyították, hogy K2 vitaminnal a lágyszövetek, vese és erek meszesedése nemhogy megelőzhető, hanem vissza is fordítható. Csak erről a gyógyszeripar mélyen hallgat, mert nagy profit van ám abban ha az embereket koleszterincsökkentőkkel tömi... A profit érdekében nem átallanak milliók életével és nyomorával szórakozni... (Érdemes elolvasni ez ügyben Szendi: Új vitaminforradalom c. könyvét)

53. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 27. - Jólfésült)
2014. márc. 4. 12:16
:))
52. Bözsi néni (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2014. márc. 4. 12:10
Ezt nem tudom, még nem tettem a hűtőbe hidrogénezett olajat, de talán az sem szilárdul meg. A napraforgó olaj pl. hidrogénezett - nem tudom, hogy hűtőben megszilárdul-e?
51. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 12:04
Igen, de azt is írtam, hogy azok, amelyek nem szilárdak, és a hidrogénezett olajok mind szilárdak, míg pl a halolaj a hűtőben sem szilárdul meg, de az olívaolaj sem. Képződnek benne ilyen szilárd pöttyöcskék oszt annyi, a többi folyékony marad.
50. Bözsi néni (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2014. márc. 4. 12:00

"...olajok úgy általában, növényi eredetűek..."


ez akár napraforgó étolaj is lehetne, ezért írtam.

49. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 11:59

Igen, a hidrogénezett növényi olajok nincsenek is a listámon, hol látod azt a szót, hogy hidrogénezett?


A hidegen préselt növényi olajokról beszélek, ezek nyugi, lebombázzák az erek faláról a lerakódásokat.

48. Bözsi néni (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2014. márc. 4. 11:54

A hidrogénezett növényi olajok a lehető legrosszabbak, még rákkeltőek is.


Az egyoldalú táplálkozás szerintem mindenképp káros, tehát a rengeteg zsír is. Ha fölösleg van belőle a szervezetben, az lerakódik, ill. felborítja az egyensúlyt.


Több mozgás, kevesebb étel, azon belül is több zöldség-gyümölcs és kevesebb szénhidrát. Ennyi az egész, már csak betartani kellene tudni :-)))

47. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 11:48
Ez a "rossz" zsírokra vonatkozik. A "jó" zsírok pont ellenkezőleg, leoldják ezt a plakkot, amiről írsz, plusz sokan nincsenek tisztában azzal sem, hogy ez a plakk pont nemcsak zsírból, hanem zsír és cukor bomlási termékeiből tevődik össze, szóval maga csak a zsír nem tud úgy lerakódni, pláne, ha jó minőségű zsírokról beszélünk, tulajdonképpen az összes olyan zsiradék, ami a hűtőben is nehezen szilárdul meg: omega3 zsírsavak, olívaolaj, olajok úgy általában, növényi eredetűek és az állati eredetűek közül csak a kacsazsír és a halolaj.
46. 25800e2d09 (válaszként erre: 42. - Kistanítónéni)
2014. márc. 4. 11:43
Mondj 1 állatfajt ami csak zsírokkal táplálkozik. Egyincs. Pontosan.. az emberi szervezeet nem a zsír táplálja. Izmot kiválóan tudsz bontani vele ezáltal súlyt csökkenteni. Kíváncsi lennék a testzsír százalékodra. És nem a felszínire. A szövetek köztire...
45. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 11:43
44. 25800e2d09 (válaszként erre: 36. - Judo74)
2014. márc. 4. 11:41
A kalória az javarészt a szénhidrátból és zsírokból tevődik össze. Tehát van még kérdés? :-)
43. Bözsi néni (válaszként erre: 42. - Kistanítónéni)
2014. márc. 4. 11:40
Ez bizony egyáltalán nem tévhit, hanem igazolt tény.
42. Kistanítónéni (válaszként erre: 41. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 11:39
Na ez éppen nem biztos, hogy így van. Ez is egy tévhit.
41. Bözsi néni (válaszként erre: 38. - Kistanítónéni)
2014. márc. 4. 11:38

Lehet, hogy a rengeteg zsír nem hízlal, (én kételkedek ebben) de hogy nem egészséges, az teljesen biztos.


A vér zsírtartalma megnő, lerakódik az erek falán, ún. plakkok képződnek. Az erek fala rugalmatlanná válik, meszesedik, érszűkület lép fel.


Hosszú távon tönkreteszi a szívet, és minden egyebet.


Szóval a "rengeteg" zsír egyáltalán nem ajánlott szerintem.

2014. márc. 4. 11:02

Az sem mindegy, hogy milyen gyorsan szeretne valaki lefogyni, vagy az, hogy a fogyókúra, diéta egyenlő-e számára az egészséges táplálkozással. Itt van a 90 napos, rengetegen preferálják, pedig szerintem semmi keresnivalója nincs a tortaszeletnek a diétában, amennyiben az életmódváltás is egyben.


A leglátványosabb eredményt ketogén diétával lehet szerintem elérni. Azt is sokan támadják, veszélyesnek tartják, holott nem az. Erről már sokat olvastam.


Ha valaki mégis úgy dönt, hogy több szénhidrátot enged meg, akkor tiszta forrsából merítsen. Gyümölcs, zöldségek (répa, fokhagyma, sütőtök...), zab.

2014. márc. 4. 10:57
Igaz, a baj a szénhidrátokkal van, nem a zsírokkal. Ezt sokan keverik. Sőt, egyesek szerint a pirítós kenyér, főtt krumpli a diétás, én meg lettem szólva, mert húst ettem, úgy gondolták, ez nagyobb baj. Sokak számára ellenség a kolbász, sonka... de olyat is olvastam már, azt hiszem, épp Molnár Anikó nyilatkozta egyszer, hogy durván fogyókúrázott, és sehogy sem tudott lefogyni, pedig már semmit sem evett, csak üres, kifőtt tésztát. Na, bumm. A fejekben kéne először rendet tenni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook