Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra lelki szemszögbõl fórum

Fogyókúra lelki szemszögbõl (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúra lelki szemszögbõl

1 2
2009. nov. 1. 21:15

A mozgást majdnem minden hozzászólásból kihagytátok. :-))

Mindenkinek más válik be, ez 100%.

De az biztos, hogy ha valaki le szeretne fogyni, akkor a jövőre gondolva életmódot kell váltani, egészségesen kell élni és sportolni kell. Ha nincs sok ideje valakinek, a napi 20 perces torna is több mint a semmi. Nekem az vált be, hogy a Tv-t és kanapét futógépre cseréltem. :-)))

23. 98a882c496 (válaszként erre: 16. - A19f86804f)
2009. nov. 1. 11:45
Huh, gratula! Kicsit elképedve olvastam, annyira beindított amit írtál. Nem semmi eredményt értél el. Ma megyek vásárolni, veszek céklát is :) kipróbálom a módszeredet.
2009. nov. 1. 10:48

bocs, 1-5 hétben mennyit fogytál?

szerintem heti 0,5-1 kg megy le normálisan, max. két hétig több, esetleg -5 kg/2 hét, de ez...valami hihetetlen.

21. a22d4e01f3 (válaszként erre: 20. - A19f86804f)
2009. nov. 1. 10:45

Egyértelmű, meg lehet csinálni, és szerintem csak az eleje nehéz,

az is oké, hogy 25 kg, csak azt gondoltam volna, hogy több idő kell,

mennyit fogytál az 1.,2.,3.,4.,5. hónapban?

az elején többet?

20. a19f86804f (válaszként erre: 19. - A22d4e01f3)
2009. nov. 1. 00:12
KÖszi! Meglehet csinálni. csak el kell dönteni, hogy mit szeretnék elérni. Szeretnék egészségesen élni vagy nem.
19. a22d4e01f3 (válaszként erre: 18. - A19f86804f)
2009. okt. 31. 21:10

huhh, ez semmiképp nem semmi, vagyis óriási dolog, egyelőre csak gratulálok, aztán ha magamhoz tértem, majd kérdezek is...

:-))

2009. okt. 31. 20:29
igen. De 10kg kb. víz volt.
17. a22d4e01f3 (válaszként erre: 16. - A19f86804f)
2009. okt. 31. 13:52
5 hét alatt leadtál 25 kg-ot????
2009. okt. 30. 22:07

Sziasztok! Én jelenleg 25 kg-ot adtam le. Nagyon tetszik a cikk, de remélem nem baj, ha leírom, hogy mit csinálok.

Én nem eszek tésztát, kenyeret, pizzát, lisztes dolgokat. Céklát szoktam enni nagyon sokat. Sok vitamint tartalmazz és rák ellen nagyon jó. Sajnos nekem van egy cisztám és úgy alakítottam ki a étrendemet, hogy jó legyen a ciszta ellen is. Na szóval, napi 4db virslit 1-2 üveg céklával szoktam enni egy nap. Vagy virsli kefir és cékla és mellé egy kicsi aszalt gyümölcs. Mellette iszom a kombuchat is. Amiota számüztem a pizzát meg mindent, azota nem fáj semmim és nem vagyok beteg. Próbálok egészségesen élni.

Legjobban én tápértékeket számolok. Agyamba meg nem azt döntöttem el, hogy lefogyok, hanem hogy egészséges szeretnék lenni, mert nem akarok bármilyen betegségnek a áldozata lenni. Pl.: cukorbetegség, vérnyomás bajok, szívbillentyű zavar és a térd meg a boka fájdalmak. Nem vagyok éhes, de néha csak a sütire és a pizzára tudok gondolni. Miért? Mert előtte csak ezeket ettem. A szervezetem meg kéri a adagját, de ellenállok neki. Jön a Karácsony és olyan sütit csinálok, amibe lisztet nem kell rakni. Olyan ételt csinálok, amit egészséges és nem fogok rosszul lenni. Nagyon nehéz. Én nálam 5 hét eltelt és nagyon jól érzem magam, de néha rám jön, hogy na most eszek kicsit úgy se lesz baj, de lesz, mert folytatódik tovább a zabálás. 5 hét meg elmegy a kárba. Én meg tanultam parancsolni a szervezetemnek és betartom azt, hogy nem eszek méreganyagokat.

Amióta tudom, hogy egyes ételnek a tápértéke mennyi 100g-ban, azóta nem csodálkozok, hogy meghíztam. Egy nagy pizzában már ott van 1500 kcal is . Mikor egy embernek elég 2500 kcal. Na szóval én napi szinten régen 7000 kcal vittem be a szervezetembe. Most meg kb. 1300 kcal.

Szőlőt nyugodtan lehet enni. 3 hétig azt ettem édesség helyet. Nem hizlal, de 3 után nem szabad enni. Alkoholt is néha iszok, de vodka-narancsot szoktam. A likőr ilyeneket kerülni kell. Legjobban a édes italokat. Sör se ajánlott, mert az tényleg hizlal. Vodka, pálinka és a fehér rum nem. ( Buli után persze nem kajálni kell, hanem esetleg egy teát meginni és lefeküdni aludni )

Mellette 1-2 óra séta bőven elegendő.

Ezeket tapasztalatból írtam le. :):):)

15. 85055abb64 (válaszként erre: 14. - 85055abb64)
2009. okt. 30. 21:45

Bakker, én is elírtam :DDDDDDd


javítás: Viszont nagyon sok mindennel IGEN, amit írtál.


:-))

14. 85055abb64 (válaszként erre: 13. - Eszter_good)
2009. okt. 30. 21:44

Én meg ezzel nem értek egyet :-))))


Viszont nagyon sok mindennel, amit írtál. Nincsen egyen életmód váltás, szerintem sem.

13. eszter_good (válaszként erre: 12. - Eszter_good)
2009. okt. 30. 11:14

Jaj, elírtam :)

Ebédre vacsorára ne fehérjét, hanem egyikre zöldséget, másikra fehérjét.

2009. okt. 30. 11:13

Nem értek egyet a cikkel.

Ha nem engeded meg magadnak azt a sütit, akkor az agyad nem azt fogja megtanulni, hogy van amikor lehet, hanem azt, hogy már megint nem kapott meg valamit.

Gyümölcs szerintem is mind mehet, de csak délelőtt, vagy ha gyümölcsnapot tart az ember.

A fehérjével már megint nem értek egyet. Mert az az étkezés 30%-a szokott lenni, ergó nem kell ebédre meg vacsorára is azt enni, hanem inkább gyümölcsöt.

Ugyanakkor a legtöbb cikkből egy dolog hiányzik, az pedig nem más, mint hogy mindenkinek más válik be. :)

Lehet hogy valaki úgy fogy le, hogy esténként tejbezabit eszik óriási tányérral. Ugyebár update egy, de ha kalóriát számolsz, vagy este letiltod a szénhidrátot a diétádban, akkor égnek áll a hajad, ha ezt hallod :) mert van vagy 400 kcal és merő szénhidrát az egész.

11. 98a882c496 (válaszként erre: 6. - Klaucsi)
2009. okt. 29. 12:48
Köszi a tippet :) pont egy ilyen cetlit ragasztottam a frigóra és mindig kitudom mondani, hogy "nem kell, nincs is szükségem rá" :)
2009. okt. 29. 12:47
Sziasztok, mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat. Amiket leírtam, azokat én is olvastam, gyûjtöttem, kipróbáltam...tehát tapasztalataim is benne vannak. A gyümölcsökkel az a helyzet, hogy nem teljesen kell kivenni az étrendbõl a felsoroltakat, hanem inkább azokból kevesebbet, mint a többibõl. Lehet, hogy így jobb lett volna megírni...vitaminosak meg minden, csak kicsit több cukrot tartalmaznak; ennek ellenére nem kell lemondani róluk, csak az arányuk legyen kisebb, mint a többi gyümi esetében.
9. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 8. - Annus0625)
2009. okt. 28. 12:47
Én sem úgy gondoltam, hogy két pofára tömni, valószínűleg nem is tudnék megenni belőle annál többet.
2009. okt. 28. 12:11

Ehhez csak annyit fuznék, hogy a lelki dolgokkal eggyet értek, de azzal nem, hogy haggyjuk ki a gyumolcsoket.

Igaz, hogy a banán sok cukrot és energiát tartalmaz, de inkabb a gyumolcscukrot vállalom be, mint egy adag csokit. Nekem menzi elott is bejon.


A sárgadinnye nekem ugyan nem a kedvencem, de rengeteg fontos vitamin és antioxidáns van benne.


A szolovel meg én is úgy vagyok, hogy amíg van otthon, addig eszem. Nemcsak, hogy szép lesz tole a bor, a haj a korom, de majdnem annyi vitamin van benne mint egy adag savanyú káposztában és kimondottan ajánlják a természetgyógyászok, foleg ilyenkor, mikor bekoszont a hidegebb évszak. Nekem akkor is segít, ha szomorú vagy stresszes vagyok. Mire egy kissebb furtot elkommogok, máris jobban érzem magam.


A dióhoz meg csak annyit, hogy nagyon jót tesz a szervezetnek, mert nagyon egészséges, de sajna 10 dkg-ban majdnem 600 kcal van. Kicsit sok :-( de ha két három darabot megeszik valaki egy nap attól még nem fog hízni...szerintem.


De jó a cikk és koszi az infókat ;-)

7. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 3. - Nedin)
2009. okt. 28. 10:18
én a diót nem vágom :)
2009. okt. 27. 23:23

"Van aki cédulákat ragaszt ide-oda akaraterő, kitartás stb. feliratokkal."


Én a hűtőre ragasztottam egy papírt:


"Biztos, hogy muszáj?"

Erre általában azt válaszoltam, hogy nem. Ha kicsúszott az, hogy igen, akkor is tudtam, úgy sincs benne káros étel, de ezzel is kontrolláltam az agyam. Bár az biztos, én a halálbiztosra mentem. Ha kell ez a pasi, kell és kész, ne egyél és a tiéd lesz... végül az enyém lett... hát nem is nyitogattam a hűtőt a kelleténél többször. :-))

2009. okt. 27. 23:12

A cikk jó.

A lélek mindig elsődleges meghatározója a fogyásnak. Lássatok csak engem, korábbi cikkemből. Én a szerelemből merítettem erőt és végül megkérték a kezem. :-))


Azzal viszont nem értek egyet, hogy "A gyümölcsök közül kerülni kell a banánt, a szőlőt és a sárgadinnyét".


1. Sárgadinnye


Tápértékét a következő anyagok határozzák meg: kalcium, foszfor, vas, nátrium, kálium, mangán, magnézium, réz, cink, kobalt és króm, A-vitamin, niacin, riboflavin, tiamin, folsav és C-vitamin.A sárgadinnye kitűnő gyógyszer mindenféle lázas és gyulladásos betegségre. Gyógyhatását béta-karotin tartalmának köszönheti, de sikerét növeli, a benne levő nagymennyiségű ásványi anyag. Jó hatást vált ki a hasi rész bármely, gyulladással kapcsolatos megbetegedés gyógyításában: vékony és vastagbélgyulladás, illetve a vékonybél végénél levő zár (ileum) gyulladása esetén ajánlatos a sárgadinnye fogyasztása.


2. Szőlő


Jó tanács azoknak, akik természetes úton kívánnak fogyni és tisztulni: egy héten keresztül naponta fogyasszanak fél kilogramm szőlőt és 1000 kalóriányi egyéb táplálékot. Így elkerülhetik, hogy szervezetük tápanyaghiányban szenvedjen, az immunrendszerük legyengüljön. A szőlő nem csak szervezetünk belső egyensúlyát tartja karban, de valódi szépítőszer is, amihez hasonló gyümölcs kevés kerül manapság a magyar emberek asztalára. A szőlődiéta hatására nem csak csinosabbak leszünk, hanem a méreganyagokkal a káros savak is távoznak a szervezetünkből. Ráadásul a szőlő héjának igen magas a ballasztanyag-tartalma, ami megszünteti a bélrenyheséget és a székrekedést.A nyers szőlőről régóta úgy vélk, hogy remek gyógyítója, illetve megelőzője a rákos betegségeknek. Ezt ma már számos kutatás is igazolja. A szőlő antioxidáns aktivitással is rendelkezik, amely hozzájárul a rák megelőzéséhez. Hasonlóan régi felismerés, hogy a szőlő az idegek erősítője, ezért is ajánlatos a napi fogyasztása akár gyümölcs, akár préselt, azaz must formájában. A szőlőnek nemcsak B12- vitamin tartalma magas, hanem az összes B-vitamin is megtalálható benne, melyek nélkülözhetetlen szerepet játszanak az agy és az idegek kiegyensúlyozott működésében, anyagcseréjében.


3. Banán


Akik diétára szánják magukat és szembetalálkoznak az első gyümölcsnappal, általában a banánnal vígasztalódnak. Nem véletlen: az egyik legmagasabb energiatartalmú gyümölcs, mely a világon több, mint 400 millió ember számára alapvető élelmiszernek számít.

Mivel a gyümölcs könnyen emészthető, ezért kisbabáknak is adható, a gyomorból 110 perc alatt kiürül. Ajánlható gyomorfekélyben szenvedőknek, ugyanis az orvostudomány gyógyhatásúnak tartja. A-, U-, E-vitamint, vasat, rezet, jódot, mangánt és foszfort tartalmaz.


Véleményem szerint egyetlen gyümölcsre sem szabad azt mondani, hogy kerülni kell. Nekem majdnem mindennapi étel volt a banán a fogyókúrám alatt és 30kg-ot adtam le pár hónap alatt. Nyáron töménytelen görög és sárgadinnyét ettem, pótoltam is az édesség iránti vágyamat. Most pedig délelőttönként szőlővel helyettesítem a banánt, mert be kell raktározni a sok antioxidánst és vitamint a télre...


Nem az édes gyümölcsöt kell elhagyni, helyette inkább mozogni kell minden nap. Az életmódváltás ezért nem sikerül sok embernek. Nem megvonni kell a finom, ráadásul egészséges ételeket, hanem egy életre meg kell tanulni, mi a káros és mi az egészséges. Ha valaki gyümölcsöt eszik, a lehető legjobb úton jár.

2009. okt. 27. 21:50
Te csak a szőlőt nem érted ebből a cikkből? Azért sok sikert a cikkírónak a diétához!
2009. okt. 27. 18:23
a cikk jó nekem is tetszik csak nem értem szőlőt miért nem lehet enni ,a mig van addig nem tudok le mondani róla azt tartom inkább szőlő mint csoki ,abból talán nem lehet baj ...mert sajnos nekem olyan az édesség mint másnak a kábítószer és valljuk be ritka az az ember aki nem szereti az édességet ,most teljesen el hagytam az édességeket gyümölccsel pótolom :)de azért még sem olyan csak is életmod váltás amit meg kell szokni
2009. okt. 27. 16:11
Jó cikk! Köszi a segítséget! :)
2009. okt. 27. 16:03
Rengeteg diétás sztorit olvastam az oldalon, volt ami pozitív, volt ami negatív oldalról közelítette meg a témát. Sokaknak sikerült, viszont lehet, hogy többen vannak azok, akiknek nem. Jómagam is fogyózóm hol így, hol úgy, több-kevesebb sikerrel. Cikkemben pszichológiai oldalról szeretném megközelíteni a dolgot, mert - valljuk be - sokszor azért nem sikerül, mert nem tudunk ellenállni...

Ugrás a teljes írásra: Fogyókúra lelki szemszögbõl
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook