Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyókúra?! - avagy miről nem beszélnek! fórum

Fogyókúra?! - avagy miről nem beszélnek! (beszélgetős fórum)


1 2
48. ffa1d14645 (válaszként erre: 44. - B20bab14ed)
2009. nov. 9. 18:24

nos purgi,ebbe nem másszunk bele,,a böjt,az az hogy nem eszünk húst,hanem minden mást ezáltal tisztítjuk testünket lelkünket!(igaz a szentírás másként írja le)

TEológiából szívesen tartok előadász is!



de itt ez nem hittan fórum....


csak megemlítettem, hogy nem nagyanyáink hanem már évezredekkel ezelőtt a fáraók de még az előtti időkben is az emberek végeztek tisztítókúrákat,és akkor is hozzáértő megfelelő tudású tapasztalt emberek tanításaiból-tanításaihoz mérten méregtelenítették testüket!!!



Aki beteg az szakemberhez forduljon ne egy Fórumozóhoz....

2009. nov. 7. 12:13
Sajnálom, hogy sikerült elüldözni Purgit, pedig szívesen vettem volna, ha megoszt velünk még egy-két tanácsot, trükköt, receptet. Az általa felvázolt diétában az a jó, hogy nem tudod visszahízni, ugyanis annyira beáll a szervezeted a napi 5-6 szori étkezésre, illetve, hogy folyamatosan, egyenletesen jut a szénhidráthoz, és ezáltan nincsennek éhségrohamok. Nekem egy személyi edző, és a legtöbb dietetikus is azt tanácsolta, hogy a legegészségesebb étkezés a 2-es tipusú diabéteseseknek összeállított étkezés. Én nem voltam cukorbeteg, de sikerült lefogynom tartósan.
46. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 43. - B20bab14ed)
2009. nov. 6. 16:58
Ezt most miert nekem irtad? Bocsi, de nekem tettszett amiket irtal, igyekszem ilyen elvek alapjan elni mar egy jo fel eve... enm akartalak megserteni. Sajnalom.
45. b20bab14ed (válaszként erre: 41. - Genia)
2009. nov. 6. 16:54

NEM !!!

Tamasnak bejott! (itt ul mellettem, nem halucinalok!)

Nekem bejon es az asszonynak is (ugyanis egyutt csinaljuk)


Azt ajanlom kerdezzel meg egy cukor beteget! Kerdezoskodjel korbe, ne eggyet ahanyat csak talalsz! A valasz az lessz, hogy: Kover voltam, ... valtoztattam, ... lefogytam!

44. b20bab14ed (válaszként erre: 40. - Ffa1d14645)
2009. nov. 6. 16:51

Teljesen igazad van Stongi!

Akinek komoly problemaja van (keringesi, sziv, emesztesi, stb) mindenkeppen konzultaljon hazi orvosaval, vagy forduljon dietetikushoz.

Sajnalom, de a "bojt"el nem ertek eggyett! A bojt alatt meg van szabva, hogy az ember mit ehet (nekem igy tanitottak hittan oran), itt viszont arrol van szo, hogy fokozatosan csokkentsuk a mennyiseget, de ne hadjuk el!

43. b20bab14ed (válaszként erre: 39. - 8fe4afaa5f)
2009. nov. 6. 16:47

Kedves Hoxa!


Nem az az ember vagyok akinek szugsege van mas emberek elismneresere! Ez a modszer nallam nagyon mukodik, nagyon jol erzem magam, olcso es fajdalom mentes. Mindenkinek ajanlom!


Nagyon elszomorit, hogy egy apro felreertes miatt rogton csalassal vadoltal meg :-(


Ez uton is arra kerlek, nagyon szepen, torold a regisztraciomat!


Ha barkinek segithetek, E-Mailben jelentkezzen!

42. b20bab14ed (válaszként erre: 38. - Hoxa)
2009. nov. 6. 16:41

Roviden:

Tamast, Debrecenbe ismertem meg az egyetemen, akkor 200Kg korul mozgott! sokszor voltak egeszsegugyi gondjai, nekem pedig tanulasi, igy kolcsonosen segitettunk egymason. Mikor befejezte az egyetemet megszakadt a kapcsolatunk! Kb egy honapja keresett fel egy internetes portalon, hogy o is emigralt a csaladjaval es itt elnek Montrealba! Azota rendszeresen tartjuk a kapcsolatot. Tegnap volt nallunk a felesegevel es EN beszeltem ra arra, hogy ossza meg ezt a sikert.

Foleg azok utan amiket olvastam a forumokon, hogy: 3db gyumolcsot eszik naponta, meg nyers krumplit eszikk, mert ehes ?!?!?!? Felhaborito, gyomorforgato es sajnalatos, hogy az ember idaig sulyed csak , hogy fogyjon!

Az joindulat vezerelt az elejetol kezdve, hogy ha mar csak egy ember sikert arat, akkor miert ne szanjak ra egy kiss idot a szabadsagombol !?!


A modszer mind a kettonknel bevaltt, pedig nem is kolaboraltunk. Mindenkinek ajanlom egyszeru es hatasos!

41. genia (válaszként erre: 38. - Hoxa)
2009. nov. 6. 13:28
Azt mondod kamu ez az egesz?
2009. nov. 6. 10:50

ez mind szép és jó,de vannak emberek akiknek nem valószínű,hogy a drasztikus életmódváltás jó egészségügyi hatással lenne.pl.itt vannak a keringési betegek,beállítva egy bizonyos gyógyszerre,így élnek.megváltoztatnak mindent majd szépen kipurcannak a változástól.

sok igaz van a fórumozónak,többek közt igen az ősidőkben is már végezték a népi méregtelenítést,többen mi oly néven ismerhetjük hogy "böjt"....na de ez nem ide tartozik.

bárki aki életmódot szeretne változtatni,az ne így kezdje nagyon kérlek titeket,hanem előbb győződjön meg arról hogy milyen az egészségügyi állapota,mennyire felkészült a szervezete,és megfelelő,dietetikus ill.szakember saját kialakított étrengyével kezdje ne azzal hogy mit hall a neten!(és ellenőrzés mellett persze)

39. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 38. - Hoxa)
2009. nov. 6. 08:28
:))
38. Hoxa (válaszként erre: 35. - K.tamas)
2009. nov. 5. 22:21

Most komolyan beregisztráltál másik néven, hogy igazat adj magadnak?

Pontosan mi is a célod?

37. b20bab14ed (válaszként erre: 35. - K.tamas)
2009. nov. 5. 20:43

Igaz, milyen egyszeru?

Az embereknek mindig annyira felfujjak ezt az elhizasos dolgot.Igaz, hogy nagyon veszejes, lassu, de bisztos. Eggyaltalan nem megerolteto igy lefogyni, nem kell magam sanyargassam, siman belefer egy szelet suti, nagyon szertem. Kar, hogy nem 10 eve kezdtem el!

Valahogy az embereknek, olyan elerhetetlennek tunik ez a lefogyas, pedig csak csinalni kell, lassan, de bisztosan!


Ne kell varni minden fele csoda gyogyszer, vad modszer utan. Attol nem fog senki se lefogyni, ha megvesz egy 10E Ftos gepet.

Mindenki azt mondja, hogy gondolkozz nagyba, de ne felejtsuk el, hogy kicsivel kell kezdeni!


A multkor azt kerdeztek tolem, hogy miert nem lehet ezt senkitol se hallani, se TV, se konyv?


Kondolkozzunk el! Mit irjanak a konyvbe? Receptek cukrosoknak? Hat nem egyszeru?

Egy dietetikus nem fogja azt mondani, hogy:

ne jojjom hozzam szak tanacsert, inkabb vegyen egy szkacskonyvet!


Ez ilyen egyszeru es nagyszeru!

36. b20bab14ed (válaszként erre: 34. - Kerkira)
2009. nov. 5. 20:36

Az elso 4 honapba semmit! :-(

DE!

- elhagytam a vernyomas csokkentomet (ezt 7 evig szedtem),

- megtudtam enni ugy egy szelet tesztat, hogy nem szedultem tole es nem zugott a fejem,

- elmultak a nyugossegi rohamok,

- rugalmasabb ledtem (gyorsabban reagaltam a dolgokra, kimozdulni a lakasbol, hamarabb szajba vagtam a hazi munkat)

- nem eresztem megterhelonek a hetkoznapokat

- elmult a zabalhatnekom

es meg sorolhatnam!


Megfogadtam, hogy csak 3 havonta veszem elo a merleget es a centist, addig meg van 1 honap!

A multkor fel vedtem az oltonyomet, amit tavaj vedtunk az eskuvonkre! Vallba szuk lett, derekba meg nagy! At kell szabatni! :-)

35. k.tamas (válaszként erre: 34. - Kerkira)
2009. nov. 5. 20:29

Teljesen igazad van purgi!


27 evesen derult ki, hogy cukros vagyok. A hazi dokitol kaptam egy cukrosoknak szolo dietas konyvet. Egyik naprol a masikra elkezdtem etrendet valltoztatni, termeszetesen, tobbszor rosszul lettem, ossze vissza edtem, csillapithatatlan ehseg gyotort.A kovetkezo alkalommal a doki felvilagositott, hogy lassan, fokozatosan ajjak at az etrendre, es kezdjek el rendszeresen, minnel nagyobb megterhelessel tornazni, ezt is fokozatosan kellett bevezessem, parhuzamosan az etrendvalltoztatassal!

Az elso egy evbe, nem tortent kulonosebb valltozas, megszoktam az uj etrendet es a rendszeres mozgast, meg az inzulin adagot is sikerult lenyomni.

A kovetkezo 2 evbe 120Kg szabadultam meg izmosabb ledtem es most, 32 evesen, megfordulnak utannam a nok, es ez nagyon jo erzes !!!


Mindig kerdezik tolem: hogyan csinaltad? mi a titkod?

A valaszom: vedtem egy szakacskonyv cukrosoknak c. konyvet!

Senki se hiszi el! Annyira egyszeru, igy utolag, mar enm is ertem, hogy miert vannak kover emberek?

Es miert gyotrik magukat, minden fele pirulakkal, meg dietakkal es draga gepekkel?


Mar 4 honapja nem szedek inzulint! :-)

34. kerkira (válaszként erre: 33. - B20bab14ed)
2009. nov. 5. 08:17

Megerősíteni tudom a Purgi által leírtakat. Több éves sikertelen fogyókúrázás és kinlódás után állíthatom, hogy a legegészségesebb "diéta" a cukorbetegek részére összeállított étkezés, mindezt hétről-hétre, hónapról-hónapra fokozatosan bevezetve.

Ezt a zöldségturmixot kipróbálom.

Purgi te mennyit fogytál?

33. b20bab14ed (válaszként erre: 32. - 8fe4afaa5f)
2009. nov. 5. 00:01

A turmixba barmilyen zoldseget bele lehet tenni!


- a legfontosabb a tofu, a feherje miatt, (ne feletkezzunk meg dr Atkinsrol, azert az se rossz dieta, szerettem, csak nem birtam annyi zoldseget enni, tisztara kecskenek eresztem magam),

- vannak meg, amit kulon kell hangsujozzak, a csirak! Szinte barmilyen csira megteszi, nagyon egeszsegesek es tele vannak a szervezet szamara fontos alap vitaminokkal es asvanyokkal!

- a fontossagi sorrendben a kovetkezo a zold zoldsegek (friss kaposzta, salatak, tok, uborka, stb). Ebbe beletartozik minden ami a piacon megtalalhato.

- de a legjobbak a zold, friss fuszer novenyek (petrezsejem, kapor, koriander, kakukk fu, stb)! A fuszer novenyek egeszsegesek es a legizletesebbek.

- a legvegen pedig a szines zoldsegek: paradicsom, cekla, petrezsejemgyoker, repa, anizs, hagyma, stb


A kedvencem turmixom egy fel csomag tofu, kb 250gr (ha lehet izesitett) egy fej salata (minden turmixnak ez a ket osszetevo az alapja!) ket zold alma heja, egy csipetnyi petrezsejem, par csepp extra szuz oliva olaj! Nekem ez jon be a legjobban!

Batran lehet kiserletezgetni, izlestol fuggoen.

A felesegm kedvence ugyan ez, csak meg megspekeli egy uborkaval (evekig nem tudta enni, az epeje miatt, es most bepotolja)


A legelso turmixomba nem volt mas csak 5 fele salata, mindegyikbol egy szep nagy fej! Mikor kesz lett a turmix, kb egy fel dl viz hozzaadasaval, mely levegot vettem,lehajtottam ... es gyorsan le kellett uljek! Egy pillanatnyi rosszul let kapott el, elhomajosult a vilag, zugott a fejem. Ekkor dobbentem ra, hogy milyen ereje van a zoldsegeknek, foleg nagy mennyisegben. Persze az asszonyra maskepp hatott (gondolom, mert neki alacsony a vernyomasa ?!?!?), ra egy fel orara erezte ugyan ezt. Ekkortol nyomjuk a zoldseg kurat!


Vigyazni, kell mert ez a turmix nem all el sokaig, tobbnyire a zoldsegekben levo nagyon finom feherje miatt!


De nem muszaj turmixal szarakodni otthon! Lehet vasarolni tonkoly buza levet (tele van vele a net), de meg egy bio-vega taplalek kiegeszito is megteszi, az izom emberek tapos boltjabol!


Miert nem tartom hulyesegnek a turmix, vagy barmilyen mas zoldseg koncentratumokat?


Gondoljunk bele, ha egy izom ember meg jobban akar noni, mit csinal? Feherjeben gazdag tapot kezd el fogyasztani!

Ha a vegasok, vagy akar a cukrosok, zoldsegben gazdag dietajuk soran lefogynak, akkor nem logikus, hogy nagyon sok zoldseget kell fogyasztani? De ugye nem vagyunk mi kecskek! Valamilyen kenyelmes formaban be kell juttassuk a szervezetunkbe azt a mennyisegu zoldseget!


Kinek, hogy kenyelmes!

32. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 30. - B20bab14ed)
2009. nov. 4. 17:36
NEm irnal kicsit reszletesebben errol a hazi turmixlor? Milyen zoldsegek vagy miket lehet bele tenni? Az aranyokrol, mennyi viz kell, fuszerek.... Sosem neztem oket, sosem ittam, sosoem erdekelt, mivel penzkidobasnak tartom.
2009. nov. 4. 17:29

Vegszo!

Akinek nincs turelme az elet mod valltoztatashoz, az nem fog lefogyni.


"Legalabb annyi ido kell lefogyni, mint amennyi ido alatt meghizott az ember" - Schobert Norbi


Lefogyni ket modon lehet:

- zsirleszivas

- termeszetes zsir lebontas.


Jo tanacs! Ne hidjetek el, hogy 30 vagy 60 vagy 90 nap alatt le lehet fogyni, ja es, hogy ugy is marad az ember! Nem a fogyassal van a gondd, hanem a rossz szokasokkal es a rossz taplalkozassal, azt kell helyre allitani, csak utanna lehet lefogyni es csak igy lehet megtartani az elert sulyt!


Szarbol varat nem lehet epiteni! (elnezest a kifejezesert!) Hiaba veszi meg az ember a csoda bogyokat, vagy a gepeket, azok csak arra jok, hogy az ember lelkiismerete megnyugodjon "megprobaltam", de ettol meg nem valltozik semmi!


Annyi ilyenen mentem mar tul, hogy nem is emlekszem mindegyikre. Majd hetfotol, nem eszem mast csak zoldseget es szin tiszta hust. Eletel egy het es pusztultam el egy jo sajtos makaroniert! EZ IGY NEM MUKODIK !!! Nem lehet egyik naprol a masikra!


Folyamatos fokozatossag !!!

2009. nov. 4. 17:18

A "modszerem" tobb alap elmeletbol takoltam ossze!


Legeloszor mikor kiertem nagy Kanadaba, felesegemmel es az anyosommal elmentunk egy thai etterembe, erre fele felkapott hely, engem nem igazan erdekelt a dolog, de nem akartam unnepronto lenni. Vegig ettuk a menut, fizettunk es elindultunk a parkolo fele. A parkolohoz erve megkerdeztem az asszonyt, hogy nem megyunk enni egy hamburgert, vagy egy steaket, mert ez nem az igazi. Nem ereztem magam ehesnek, de jol lakotnak se!


Elso elmelet: olyanok vagyunk mint Pavlov kugyaja(bisztos emlekeztek ra, csoro kutyat bedugta egy sotet szobaba, mielott adott volna neki enni felgyujtotta a villanyt, egy kiss ido utan mikor felgyujtotta a villanyt a kutyanak mar beindult a nyal termelese)! Ilyenek vagyunk mi is emberek, asszocialunk.

Mar nem is a gyomrunk, vagy a testunk mondja meg, hogy mennyi eleg, hanem az agyunk. Ha napi rendszresseggel eszunk egy zsiros diszno porkoltot ugyan abba a talba, akkor egy ido utan, mar a gyomrunk is hozza szokik, a testunk is, de az agyunk is! Ezert kell ezeket a megszokasokat tudatosan megvaltoztatni.

De itt jon a bokkeneo, nem lehet egyik naprol a masikra, mert egyszeru elvonasi tunetekbe fogunk szenvedi! Ezert kell folyamatos fokozatosaggal valtoztatni.


Mondok egy konkret peldat: IMADOM a marha porkoltot salataval, krumpli purevel. Ez a gyengem!

Az elso fazisba (ket hetet foglal magaba) a porkoltbe tettem egy paprikat es egy paradicsomot, ugyan abbol a talbol ettem (ismeritek azokat a muanyag talakat, amiknek egyforma az alakjuk, de kulonbozo a meretuk es egymasba lehet rakni oket ?!)

A masodik fazisba, mar ket fej paprikat tettem bele es ket paradicsomot.

Harmadik fazisba mar 3 fej paprikat tettem bele, 3 paradicsomot es 100gr tofut.

Szepen fokozatosan noveltem a paprikasba levo zoldsegek mennyiseget, addig amig egy adag marha hushoz, 1,5 adag tofut tettem, dupla adag hagymat, fokhagymat, 3 paprikat, 3 paradicsomot. Krumpli pure helyett teljes kiorlesu makaroni lett a koret, salataval. A legnagyobb tallal kezdtem, ami 1,5L-es volt es most eleg a 0,5L-es mennyiseg is. Ezt a szintet 4 honap alatt ertem el.

A multkor meglatogadtam anyosomekat (akik ugyan ugy keszitettek el a marha porkoltot mint en a valltoztatasok elott) es eppen marha porkolt volt a menu, (elnezest a kifejezesert) vacsora utan a cifra fosas kapott el. Ennyire nagy a kulomseg, es ennyire sokat szamit!


Annyira egeszsegtelenul eszunk mi Magyarok, de az egesz Balkan, hogy nem kifejezes! Ezert olyan nehez lefogyni. Egy mediteran orszag lakoi nem is szenvednek elhizasban, mert szinte kivetel nelkul rengeteg zoldseget fogyasztanak.


Roviden: folyamatos, fokozatossag! Szep lassu atalakitason kell atmenjen az etrendnuk. Nem lehet, egyik naprol a masikra megvalltoztatni az eletunket.


Ugyan ez a helyzet a mozgassal is! A felesegemnek csak az kerult 6 honapjaba, hogy megszokja azt, hogy 1 oraval hamarabb kell felkelni, mert mozogni kell! Vannak nehezebb hetek, van mikor besurusodik a program. Nem szabad, hogy lelki ismeret furdalasa legyen az embernek, ha egy - ket alakalom kimarad! Az atlag szamit. Mozgas szempontjabol vezessunk naplot! Az a legjobb, ha veszunk egy fali naptarat es mikor nem edzunk arra a napra tegyunk egy nagy voros Xt! Torekedjunk arra, hogy egyik honaprol a masikra egyre kevesebb X keruljon a naptarra.

Az elejen letoltottunk egy P90x navazetu edzes tervet, (szeretem mert nagyon valltozatos, sulyzos gyakorlatoktol kezdve Kempoig, egeszen a Yogaig, 13db DVD, minden van benne! No meg az asszonynak is tetszik bela, aki ott ugral, modtam, hogy nezni szabad!:-)), de barmi megteszi!

Az elejen csak 10 percet csinaltunk, a bemelegites vegere mar logott a nyelvunk, de mindig egy kicsivel tobbre torekedtunk! 2-3 hetente egy gyakorlattal tobbett. Folyamatos fokozatossag. Igaz, meg nem vagyok megelegedve a teljestmenyemmel, de nem is igazan megy, melo, meg csalad mellett, de az a 20 percet nem hagyom ki, csak tudok 20 percet ra szanni az idombol ?!?


A masodik elmelet!

Arra ledtem kivancsi, hogy kik azok akik korebe keves vagy nincs elhizas?!

Egy kiss gondolkodas utan dobbentem ra, hat a vegasok, meg a cukrosok (itt olyan cukorbetgekre gondolok, akik korrektul betartjak a dietat! Nem ugy mint a szomszed neni Debrecenbe, annyira edesseg fuggo, hogy inkabb tripla adag inzulint nyom be magab, mint, hogy leszokjon az edessegrol!)

Ki mit nem eszik?

A vegasok nem esznek hust! Akkor a hussal lenne a gondd, lehet, hogy azt kene szabalyozni?!

A cukrosok erosen kerulik a cukrot, akkor ezt is kell szabalyiozni?

IGEN! A cukorral nagyon kell vigyazni. A legjobb modszer erre a cukrosok szakacskonyve, eleg normalis es eheto suti recepteket lehet benne talalni. Termeszetesen itt is kell figyelni, hogy ne egyik naprol a masikra sporoljuk ki a cukrot a sutibol, mert elkerget a csalad. Szepen fokozatosan, az elejen csempezzunk bele egy kiss edesitot, majd noveljuk az aranyt es a vege fele csokkentsuka acukrot. Nem azt mondom, hogy teljesen! Emberbol vagyunk egy kiss nasi bele fer! Itt is a hangsuly azon van, hogy ne egyunk minden nap sutit!

A kedvencem a KV, tejjel cukorral! Felemelo erzes, ahogy atjarja kicsiny testemet! De ezen is valltoztattam: csak barna cukrot hasznalok, addig csokkentette a cukor mennyiseget, mig ihato lett, azert csak emberek vagyunk, egy kiss cukor kell a reggeli KVba, es termeszetesen a tejszint is lecsereltuk normal tejre!

AKkor mi maradt? Csak a zoldseg! Ha mar eljut oda az ember (itt is lasuu valltoztatasokra gondolok), hogy a porkoltnek tobb mint a felet zoldseg teszi ki es a tanyernak a felen zoldseg van, mar nagyon jo utan jar! Minnel lasabban valltoztatunk az etkezesi szokasainkan, annal bisztosabb uton haladunk!


Harmadik elmelet!

Olvastam ennek a Young bacsinak a konyvet (ne menjunk bele a bio-kemiaba, vagy az eloiteleteinkbe) es ratalaltam Dr. Young es a ceg alltal forgalmazott megfogott taplalek kiegeszitokre!


Mikor jobban belemrultem ebbe a temaba, eszrevedtem, a CEG egyik termeken, amit csepkent arulnak, egy irast: liquid clorofil. Bementem az egyik naturista boltba es lass csodat: volt! Meghozza felarba. Ez nem mas mint az oshonos Alfaalfa nevezetu lucernanak (Magyarorszagon elterjetebb es ismertebb rokona a tonkoly buza) az eszenciaja.

Masnap elkesztem kutatani, hogy mit is tartalmaz a CEG taplalek kiegeszitoje. Szerencsere, a kiss butak kozze tettek. Ezzel a listaval elmentem egy tapos boltba, ahol testepitoknek arulnak mindenfel varazs tapokat. Megkerdeztem az eladot, es a bio-vega taplalek kiegeszito kategoriaba megtalaltam. Igaz kevesebb gyogynovenyt tartalmaz, de ez is szoja feherjebol, kulonbozo magokbol, zoldsegekbol es gyogynovenyekbol lett osszeallitva. Termezetesen ez is fel arba volt.


6 honapnyi liquid clorofil es bio-vega tap fogyasztasa utan ki merem jelenteni, hogy az ember ugyan ott van vele, ha fog egy meretes turmix gepet es a piacrol osszevasarolt friss zoldseget (termeszetesen Young listaja alapjan), egy kiss fuszerel osszeturmixolja. Napi 1-5 alaklommal elfogyassza. Raadasul meg sajat izlesehez igazithatja!


Ezzel a tappal nagyon jol lehet ellensulyozni a bevitt cukor es hus mennyiseget. Minden etkezes utan megiszom egy ilyen turmixot es nagyon jol, erzem magam!


A turmix hasznalata mellett, 4 honap utan elhagytam a vernyomas csokkentomet, amit 7 evig szedtem, helyre allt a vercukrom, (mar ket eve cukor gyanus voltam), ha egy kicsivel tobb zsiros etelt ettem rokton megugrott a koleszterin szintem. Minde ezt 30 evesen. Es most vegre jol erzem magam!

2009. nov. 4. 16:07

Fogyo kura?


Manapsag mar nem fogyo kurarol kell beszeljunk, hanem elet mod valtasrol.

Mi a fogyo kura?

A fogyo kurat az oseink talaltak ki. Egy jo kiados, zsiros, karacsonyi, szilveszteri hizo kura utan hasznaltak, hogy lefogyjanak! Erre nagyon sok fele kurat letezett, ezeket a mai napig is meg lehet talani a neten, vagy atkozmetikazva, konyv formajaba a boltokba!


Hol a gondd?

Ott, hogy az oseink, meg gyalog jartak kapalni. Egy disznotorba elment a fel csalad, segiteni. Mikor hazat epitett valaki, akkor ott volt a fel falu. Egyszeruen tobbet mozogtak. Volt egy rendszeres, napi mozgasuk. Ha esett, nem fekudtek otthon, barkacsoltak, haz korul tettek vettek, a joszagokal torodtek. Ma mar nincs igy, bemegyunk egy hiper - szuper marketbe es megvesszunk mindent. Hazat akarunk epeteni megrendeljuk.

Egyszerubb lett az eletunk, ami nem rossz (nem vagyok ellene, nekem is megfelel), de nagyon sok mozgastol fosztjuk meg a testunket. Ezert fontos a rendszeres edzes, tornazas meg egy atlag embernek is!

Ugyan ugy az etkezes is! Regen, kukorekolt a K.... kakas, a paraszt felkelt es reggelizett, kiment a foldre dolgozni, felnezett az egre, tudta, hogy del van, ebedelt.


Csak arra szeretnek kiterni es hangsulyozni, hogy mennyire megvaltozott az eletunk es ezen alap dolgok elhagyasaval borul fel minden!

Manapsag mar semmit se kell tennunk! Minden arra "utasit", hogy ne csinald meg csak fizesd ki es kesz!

Ne fozz, vedd meg felkeszen, 5 perc a mikroba es kesz a kaja, vagy meg egyszerubben: rendeld meg es frissen hazhoz hozzak!

Ne barkacsolj, vedd meg!

Fizesd ki a kabelt es ulj a TV elott orakon keresztul.


Annyira intenzivek ezek a jelek, hogy nagyon nehez ellen allni, csak sodrodunk! Es mikor eltelt egy par ev raebredunk, hogy meghiztunk, egy par evre ra, mar vernyomas csokkentot szedunk, meg koleszterin szint csokkentot es mire 2t pislogunk alig vagyunk 50 evesek es rakosak!


Az elobb emlitett alapok nelkul (rendszeres etkezes, mozgas, ivas) ne kezdjunk el fogyokurarol beszelni. Mikor mindezt beepitettuk az eletunkbe, utanna johetnek a kulonbozo elmeletek a fogyasrol!

28. ChrystalM (válaszként erre: 26. - B20bab14ed)
2009. nov. 4. 15:52

Ne haragudj meg, hogy ezt mondom, de ezzel nem mondtál semmi újat.

Ez minden fogyókúra alapja: bőséges folyadékbevitel, kiegyensúlyozott táplálkozás, mozgás. De amíg az emberből hiányzik a motiváció, addig ezeknek nem fog nekiállni. Arra szerintem már sokan rájöttünk, hogy a mindenféle villámdiéták meg csodaszerek csak átmeneti megoldást nyújhatnak.

Amiről te próbálsz beszélni, az talán egy kicsit életmódváltás is, ami viszont inkább egy hosszabb távú folyamat. Nincs eredménye 1-2 hét alatt, talán még 1 hónap alatt sem. Viszont fogyni meg azonnal akarunk, nem igaz?


Nem akarok okosnak tűnni, millió egy diétát végigcsináltam és hagytam abba én is. +20 kiló van rajtam, amitől nem fogok tudni megszabadulni, csak ha teljesen átalakítom az életemet, ami viszont túl kényelmes ehhez - mint megannyi nőé hozzám hasonlóan, nem igaz?

27. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 26. - B20bab14ed)
2009. nov. 4. 15:46
Mennyire igazad van. Miotta ezeket betartom sikerult megszabadulnom a feleslegtol. El sem tudom kepzelni, hogy ittam regebben 1 pohar vizet vagy meg annyit sem egy nap. Most mar 2-3l minimum, meg sem tudnak lenne nelkule.
2009. nov. 4. 15:42

Ujra itt vagyok! Elnezeset, de egy kicsit messze vagyok az otthonomtol es az idoeltolodas miatt nem tudok igazan interaktiv lenni.


Orommel latom, hogy sokakat erdekel a tema! Erdekes is Annyi konyv, meg kin utan jo lenne valami bisztosabbat tudni az egeszrol.


Nem szeretnem az idot huzni, de eloszor is szeretnek tisztazni egy ket alap fogalmat, alap dolgokat ami mara mar ertelmet vesztette, vagy csak tevhiten alapszik. Probalok minnel rovidebb lenni es lenyegre toro!


Nem szeretnem, hogy azt hidje barki is, hogy okoskodni szeretnek, vagy barmilyen megnyilvanulas lappang ezen sorok kozott. Inkabb most tisztazzuk az elejen, mint kesobb gondok legyenek. Ezek szemelyes tapasztalatok.


A viz fogyasztasa!

Nem vicc! Nagyon fontos dolog es tenyleg! Napi viz bevitel, felnott embernel 2-3L !!! ( Ezen fen se akadjunk.) A viz az ami kimossa szervezetunkbol a salakanyagot. Ez a salakanyag a sejtek bilogiai egese soran keletkeztek. A salakanyag vizelet, de a legtobb, izzatsag utjan tavozik

Mint mikor mosunk. Ugye fel adak vizbe nem lehet extra adag ruhat kimosni, meg obliteni.

Igy van ez a szervezettel is! A szervezetnek szuksege van a vizre. A gyomornak, hogy konyebben emesszen. A vernek, hogy higabb legyen. A vese is konyebben tudja leszurni a higabb vert!

A viz hianynak tulajdonitanak kulonbozo betegseget is (most, hogy abbol ered, vagy csak hozzasegit ez nezo pont es betegseg kerdese) veseko, gyomor betegsegek, vastag bel rak, stb.

Ezt a mennyiseget muszaj elfogyasztani, meg egy "normalis" embernek is!

Ez nem muszaj sima viz legyen, lehet izesiteni, citromlevel, limeal, lehet teat inni. De nem szabad udito legyen, ice tea, cukros, sos, vagy barmilyen szinezett, vagy tartosito szerrel ellatott folyadek, sot meg gazokat se tartalmazzon! Na jo esetleg egy fel szensavas asvanyviz meg belefer neha!


Az etkezes!

Az etkezes legyen rendszeres. SOHA de SOHA nem szabad a testet eheztetni. Egy kedvenc peldamat hozom fel, a reg multat. Tobb ezer ev telt ugy el, hogy az embereknel nem volt divat (elofordult, de nem volt nep betegseg) a rak, a depresszio, a koros elhizas, sovanysag, ... es meg sorolhatnam a mai nepbetegsegeket!

Terjunk vissza, miert ne eheztessuk ki a testunket? Azert mert mig mi Magyarok is, mint vandor nep, es mint mas nepek is, telen nem jutottak hozza a zoldsegekhez, gyumolcsokhoz. Ezert mar belenk evodott (osztonunke valt, tobb ezer ev alatt), hogy mikor nincs, ki vagyunk ra ehezve es mikor megint lett, akkor bepotoljuk es tartalekolunk, arra az idoszakra mikor megint nem lessz. Pont mint a telelo allatoknal. Nem kell felhaborodni ezen. Ez a fene nagy boseg, meg jolet, csak az elmult 50 - 100 evbe alakult ki. Az elott ugyan ugy eltunk, mint az allatok. Volt persze egy ket trukk amivel eltaroltunk bizonyos, zoldsegeket, meg gyumolcsoket, de nem volt ekkora valasztek mint mostanaba!

Nagyon fontos, hogy az etkezes folyamatos es elegseges legyen. Naponta 5 alkalommal etkezzunk. Osszuk be egyenletesen, a progarmunkhoz merve, de rendszeresen. Sose keljunk, ugy fel az asztaltol, hogy ehesek vagyunk, de mikor azt erezzuk, hogy eleg, akkor ne tomjuk tovabb magunkat!


A mozgas!

Sok embertol azt hallodtam, mikor tanacsoltam nekik, hogy mozogni is kene, hogy: hat nem fekszem en egesz nap, mosok, fozok, (stb) otthon. Igen, csak mikor a doki azt javasolja, hogy mozogjunk, nem reszletezi azt, hogy milyen mozgast vegezzunk! (termeszetesen nagyon fugg az eletkortol, afizikai allapotunktol!) A mozgasnak a lenyege, hogy a vernyomasunkat, az anyagcserenket felgyorsitsuk (es most senki se jojjon az otlettel, hogy egy bili kaveval befekszik a szaunaba). Nagyon fontos, hogy az izmainkat megeroltessuk (bizonyos terheles melett), ugy, hogy a vernyomasunk a leheto legmagasabb szinten legyen, a leheto legtobb ideig. Mindegy, hogyan erjuk el, bicigli, eroltett seta, lepcsozes, yoga, konditerem, .. teljesen mindegy, csak csinaljuk!


Ez a harom dolog nem is kene kerdeses legyen, errol nem is kene emlitest se tenni. De annyira felgyorsulta vilag, annyira sokszinu, hogy elveszunk benne es egyszeruen ezek a dolgok mar nem kerulnek a figyelmunk korebe! Ez az emberi test, lelek kiegyensulyozott elete.


Ezek a rendszeressegek az emberi test, ezaltal a lelek alapjai.

2009. nov. 4. 13:18
alszik bizony...
2009. nov. 4. 12:50
sziasztok, ez engem is érdekelne, mióta csak kamasz lettem, azota állandoan a súlyomat kell figyelgetni. Most 10 kg-t kéne még ledobnom. Tudom minden fejben dől el, de valahogy nem megy...kiváncsi vagyok erre a nagy módszerre:)
2009. nov. 4. 10:14

Ha megnézitek,honnan jelentkezett a fórum indítója,rá fogtok jönni,miért nem jelentkezik pillanatnyilag.

Időeltolódás az ok,náluk szerintem most éjfél utáni idő van,tehát biztos alszik. :)))

22. 2a033963fa (válaszként erre: 21. - Jucusmucus)
2009. nov. 4. 09:59
Nem hinném :D
2009. nov. 4. 09:57
Vagy én vagyok túl negatív? :DDD
2009. nov. 4. 09:57
Sose tudjuk meg...
19. Tidike
2009. nov. 4. 09:45
Várjunk türelemmel, hátha előkerül a fejleményekkel:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook