Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyok, de közben nő a hasam, és lóg.Ez miért van? fórum

Fogyok, de közben nő a hasam, és lóg.Ez miért van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
37. Dócy (válaszként erre: 33. - Hancsalean)
2010. júl. 2. 15:59
Megmondom őszintén, már jártam orvosnál.Laborom jó, ultrahang nagyjából jó, gyomortükrözés:gyulladt gyomor, felmaródott, kicsi rekeszsérv, nyombélgyulladás, de utólag nem kaptam gyógyszert, azt mondta, nem annyira rossz a helyzet.
36. hancsalean (válaszként erre: 32. - Dócy)
2010. júl. 2. 15:58
Igen, van akinek azért fáj a hasa (van ilyen ismerősöm is, aki csak laktózmentes tejet ihat.), de akkor az összes tejterméket mérsékelned kellene nem? Erre orvos tud megfelelő magyarázatot adni. Voltál már esetleg lélekgyógyásznál? Van vmi a környezetetben ami fusztrál?
2010. júl. 2. 15:57

De tessék megírni aztán nekünk mi van,had okosodjunk!!! ;)

Na jó,aggódunk is...;)

34. hancsalean (válaszként erre: 29. - A9986bef96)
2010. júl. 2. 15:56
:)
33. hancsalean (válaszként erre: 11. - Dócy)
2010. júl. 2. 15:55
Orvoshoz mindenképpen elkellene menned, a gyerekeid végett főleg!
32. Dócy (válaszként erre: 20. - Hancsalean)
2010. júl. 2. 15:55
Nem tudom, voltam már különféle alternatív vizsgálatokon, de azokon valóban nem ajánlották a fehér liszt, és tejtermékek fogyasztását, de az orvosnak eszébe sem jutoot, h elküldjön ilyen irányú vizsgálatra.Hasmenésem az nincs, és nem is függenek össze a panaszaim azzal, h mit eszek.Már látóhoz is elmentem kínomban, és ő is azt javasolta, h ne igyak tejet.De ha iszok, nem érzem magam rosszabbul tőle.
2010. júl. 2. 15:55
Menj el a körzetihez,mert nem normális,hogy nem bírsz enni és közben a pocakod meg nől.Egy vérkép egyébként sem árt évente s legfeljebb elküld még egy uh-ra is,de már tapintással is sokat megtud állapítani majd.Ettől ne félj,tényleg lehet sok oka és sokszor a tünetek aggasztóak viszon a baj pofon egyszerű és jól kezelhető.Nem kell főltétlen komoly dolgokra gondolni.De csak az orvos fog tudni pontos diagnózist felállítani,mi meg itt csak a mi ismerős jól megszokott bajainkat véljük majd felfedezni a Te tüneteidben.
30. a9986bef96 (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2010. júl. 2. 15:54
Szegény...ne készítsük már ki!Nekem (lévén,hogy fogy)bizony van egy még kézenfekvőbb tippem!
29. a9986bef96 (válaszként erre: 25. - Hancsalean)
2010. júl. 2. 15:52
Áh...most komolyan aggódom,na! :)
28. 33aa509d53 (válaszként erre: 22. - Dócy)
2010. júl. 2. 15:51

igen, mindenképpen menjél el orvoshoz.

én voltam orvosnál, és visszarendelt ultrahangra.

2010. júl. 2. 15:51
Igen, lehet más is és az is lehet, hogy nem fogja az összes tünetét az orrunkra kötni, vagy nem is figyel fel rá. Leírtam, mert nálunk ez van. Ha pedig lelkiekben kell segítség, az nem kerül semmibe, csak 1 szavába. Mert sokszor egy jó szó elég, hogy másképp lássuk a világot.
2010. júl. 2. 15:49
májprobléma lehet, vagy felfúvódás valamilyen táplálékallergia miatt.
25. hancsalean (válaszként erre: 21. - A9986bef96)
2010. júl. 2. 15:49
Te minden fórumban olyan okos vagy. :)
24. a9986bef96 (válaszként erre: 21. - A9986bef96)
2010. júl. 2. 15:49
Kapásból másik két bajra is rá lehet az ilyet húzni,kár totózni.
23. hancsalean (válaszként erre: 19. - Dócy)
2010. júl. 2. 15:49
Sajnos 3-ból 2 gyerekemet ezzel vizsálják.
22. Dócy (válaszként erre: 18. - A9986bef96)
2010. júl. 2. 15:48
Igazad van, valami nem oké velem.
21. a9986bef96 (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2010. júl. 2. 15:48

Szerintem nem írt hasmenést.;)

Mondja el a doki,hogy mi van.Szerintem.

2010. júl. 2. 15:48

A cöliákia legtípusosabb tünetei a hasmenés, akaratlan, kóros fogyás és a gyengeség. Ezek a diagnosztizált lisztérzékenyek 80 százalékára jellemzők.


Régen a tipikus tünetek alapján a lisztérzékenységet gyerekkorban kezdődő betegségnek tartották, de ma már tudjuk, hogy felnőttekben is igen gyakori. Azoknál a felnőtteknél, akiknek gyerekkorában a betegséget jellemző tünetek híján nem fedezték fel, felnőttkorban is nem típusos tünetek jellegzetesek, s így a betegség felismerése nehezebb.


Típusos gyermekkori tünetek:

A panaszok többnyire 14-18 hónapos korban, legkésőbb 3-5 éves korig, a lisztes táplálék bevezetését követően kezdődnek. A gyerekek étvágytalanná válnak, hánynak, hasuk jellegzetesen előredomborodik a fokozott bélgáz-képződés, a béltartalom nagy mennyisége és a hasfal izomzatának ernyedtsége miatt (pókhas). Tetemes mennyiségű székletük bűzös, csomós állagú, láthatóan sok zsírt tartalmaz, mert a bélbolyhok károsodásakor először a zsírfelszívás sérül. A bőr alatti zsírszövet kevesebb a normálisnál, a végtagok feltűnően vékonyak, a pókhas így még feltűnőbb.

Az alultápláltság miatt visszamaradnak a fejlődésben, kicsik, vitaminhiány, elsősorban a zsírban oldódó vitaminok hiányában fellépő betegségek, vérszegénység mutatkoznak. Az ilyen gyerekek kedvetlenek, nyűgösek, ingerlékenyek, nem játszanak, figyelmüket nehéz lekötni. Fáradtak, kimerültek, szívesebben fekszenek.


Felnőttkori tünetek:

A felnőtteknél 20-50, leggyakrabban 35-40 éves kor között jelennek meg az emésztőrendszeri tünetek, de nagyjából felüknél ezek teljesen elmaradhatnak. Minél későbbi életkorban fejlődik ki a betegség, annál jelentéktelenebbnek tűnő és különfélébb tünetekben nyilvánul meg.



Egyik legjellemzőbb az elhúzódó, illetve ismételten jelentkező hasmenés, de székrekedés is előfordulhat. A széklet nagy tömegű, szabad szemmel is láthatóan nagy mennyiségű zsírt tartalmaz. A beteg puffadásra panaszkodik.


A felszívódás zavara miatt idővel másodlagos tünetek jelentkeznek. Az emésztőrendszeri tünetek nélküli felnőtteknél inkább ezek a másodlagos, illetve nem típusos tünetek észlelhetők, így ők általában sokkal később kerülnek orvoshoz.


A nem típusos, tápanyag, vitamin- és ásványi anyaghiányra visszavezethető tünetek, illetve betegségek a következők:

pszichés zavarok: kimerültség, a koncentrálóképesség csökkenése, depresszió, zavartság,

főként a zsírban oldódó vitaminok hiánya miatt csontproblémák és fájdalmak: mészszegény csontok (osteopenia), csontritkulás (osteoporosis), csonttörések, a csontok törékenysége (osteomalacia),

aftás szájnyálkahártya fekélyek, fogíny-rendellenességek,

mozgásszervi panaszok: izomgyengeség, arthritis,

májenzim-, transzamináz-, alkalikus foszfatáz enzimek szintjének emelkedése,

kóros fogyás,

másodlagos laktóz-érzékenység,

véralvadási zavarok,

izomgörcsök,

neurológiai és mozgáskoordinációs zavarok (ataxia),

fokozott fogékonyság fertőzésekre,

a bőr száraz, repedezett - részben a vashiányos vérszegénység miatt,

a betegek 5%-ánál kialakul a dermatitis herpetiformis nevű bőrbetegség a vállon, fenéken, fejbőrön, térdnél és könyöknél jelentkező, erősen viszkető kiütés formájában,

a nőbetegek nehezen esnek teherbe, könnyen elvetélnek, olykor ennek kapcsán vagy csak a várandósság alatt fedezik föl a betegséget, amikor a másállapot tápanyagigényét nem győzi a beteg vékonybél. A méhen belüli növekedés visszamaradása ezért gyakoribb a lisztérzékeny kismamák magzatainál.

Néhány olyan panaszt is meg kell említeni, amelyek bárkinél előfordulhatnak, nem a lisztérzékenység jellegzetes tünetei, de cöliákiásoknál gyakrabban fordulnak elő. Ilyen a pajzsmirigyműködés zavara, az inzulinfüggő diabétesz, illetve a májon belüli epeút-gyulladás (primer biliáris cirrhosis).


Bármilyen enyhe tünetei vannak is, a beteg érdeke, hogy minél előbb fény derüljön anyagcsere-rendellenességére, gluténmentes diéta nélkül ugyanis erősen megnő a bélcsatorna daganatos betegségeinek esélye. A betegség késői felfedezésével arányosan gyakoribb a rosszindulatú adenokarcinómák és a vékonybél falában kifejlődő T-sejtes limfómák, valamint további autoimmun-betegségek kialakulása.

19. Dócy (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2010. júl. 2. 15:48
Ez a szakmád, ilyesmivel foglalkozol?
2010. júl. 2. 15:47
Ha fogysz,akkor nem hízástól nő a hasad,ez evidens.Mindenképpen menjél vele orvoshoz,mert nem okés...Most nem írok ötleteket,de ha látványos a hasnövekedés és nem hízol,sőt fogysz és nem is vagy terhes/:)/,akkor ez nem túl sok jót jelent.Ha tényleg nő,egy konzultációt megér.
17. Dócy
2010. júl. 2. 15:46
ezt hogy érted, h valamit nem bír a szervezetem?
16. hancsalean (válaszként erre: 15. - Hancsalean)
2010. júl. 2. 15:46
Lisztérzékenységre gondolok.
15. hancsalean (válaszként erre: 11. - Dócy)
2010. júl. 2. 15:45
Mi a baj? A lelkiek kihatnak a testre, mesélj nyugodtan, ha tudok segítek! Esetleg érdemes lenne gasztroenterológust felkeresni, lehet hogy valamit nem bír a szervezeted.
14. Dócy
2010. júl. 2. 15:41
Tornázok néha, de azt nagyon intenzíven kellene, és még akkor sem biztos, segítene, nem tudom.
13. 33aa509d53 (válaszként erre: 12. - Dócy)
2010. júl. 2. 15:40
elhiszem, hogy roszz érzés. mit próbáltál tenni ellene?
12. Dócy (válaszként erre: 8. - 33aa509d53)
2010. júl. 2. 15:38
Hát az lehet, de akinek köldöktől vágják, a hasizmom már nem olyan, deeddig nem zavart, mert nem lógott így.
11. Dócy (válaszként erre: 9. - 2d08407a7d)
2010. júl. 2. 15:36
Azt nem tudom.Fáj a hasam, ha eszek.Ezért 3x eszek egy nap, v. 4x, de kevest.
10. Dócy
2010. júl. 2. 15:35
De én nem voltam kövér, és a császár már tizenegynéhány éve volt, aztán visszaalakultam, csak mostanában fogytam le.Pár hónapja vettem észre, h nő a hasam, pedig mindig sovány voltam.
2010. júl. 2. 15:34

Valószínűleg a bőröd nem bírja követni a testsúlycsökkenésedet.


Miért nem bírsz enni?

8. 33aa509d53 (válaszként erre: 5. - Dócy)
2010. júl. 2. 15:34
szeritem nem a császármetszéstől függ. én természetes úton szültem meg mind a két gyerekemet. és mégis nagy a hasam, és fogyok:(((((
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook