Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni váltott műszakos munka mellettt? fórum

Fogyni váltott műszakos munka mellettt? (beszélgetős fórum)


21. blackout (válaszként erre: 20. - Blackout)
2009. aug. 4. 10:38

Bocsi az elírásokért, de siettem , mert nem akartam, hogy leégjen az ebédnek való:)


pl. reggelesben,

7:30-ra érek haza,

falatnyi kaja, akart lenni amit elírtam...

20. blackout (válaszként erre: 13. - 673567bc24)
2009. aug. 4. 10:30
Sziasztok! Nálam is hasonló a helyzet. 12 órában melózok! Reggelseben fél 5-kor indulok itthonról és este 19:30-ra érek haza. Ez három nap. Aztán 3 nap pihi, majd három nap éjszakás műszak. Délután 16:30-kor indulok el és reggel 7:73-ra érek haza. Az éjszakás az szörnyű. Délután felkelek, még nem vagyok éhes csak a kávé kell...esteleg egy-két falarnyi kaja. Beérek a melóhelyre éhen akarok halni. 22:00-tól van kaja. 20 perc azzal együtt, hogy kisétálsz a hosszú folyósokon, biztossági őr -detektor kapu, ha besípolsz átvizsgál. Az ebédlőben sorba kell állni. Eszünk gyorsan valami főtt kaját, amit ilyen konyhákon nem is tudom hogy csinálnak, de néha tocsog a zsírtól stb.. Nekem szinte mindig szar a gyomrom ha éjszakás vagyok, de hát enni kell... Ezután hajnali 4-kor újra eszem egy szendvicset, hogy reggel ha hazaérek lefekvés előtt már ne egyek. Ez az össze-vissza műszak és kajálás teljesen felborítja az ember szervezetét, és nem csoda, hogy pár hónap után azt vesszük észre, hogy hoppá mennyit híztunk, és milyen nehéz leadni, mert sajnos 12 óra után nekem sincs kedvem tornázni. A maradék szabadnapokban meg főzz, takaríts, intézz el mindent ami ez előző 3 napban nem tudtál. Szóval tényleg elég gáz!!! Arról nem is beszélve, hogy a három éjszakai műszak miatt, szabadnapomon is néha éjszaka megéhezem mintha dolgoznék akkor is...
2009. júl. 29. 13:06

Na, én meg akkor eszek éjjel, amikor akarok - és amikor hagynak és nincs vásárló...és sokszor unalmamban éhezek meg. Ez talán még rosszabb, mint a fix kajaidő, főleg, ha alig van időd...én végigehetném az éjszakát.

Valahogy úgy vagyok, hiába eszek itthon, mikor odaérek, megéhezek...biztos agyban! Próbálok róla leszokni.

18. 673567bc24 (válaszként erre: 16. - 6b959121ac)
2009. júl. 29. 10:06

Nem kellemetlen,miért lenne az? :-)


Zalaegerszeg:flextronics

17. 6b959121ac (válaszként erre: 12. - Vaczila)
2009. júl. 29. 09:55
Mindenkinek van rossz napja, és sokszor nem azon tölti ki akin kellene.
16. 6b959121ac (válaszként erre: 13. - 673567bc24)
2009. júl. 29. 09:54
Úristen! Hol dolgozol? Persze csak akkor válaszolj, ha nem kellemetlen.
15. 673567bc24 (válaszként erre: 14. - Vaczila)
2009. júl. 29. 09:36
Detto :-)
2009. júl. 29. 09:34
A férjem dolgozott már 3 műszakban, mondjuk ő éjszaka sosem evett, pedig volt kajaszünet de azt mondta akkor ő nem éhes. Viszont reggel meg bepótolta.
2009. júl. 29. 09:32
szünet:1 szer 20 perc,meg egyszer 10 perc--ezekből lemegy 5-8 perc biztonsági őrök matatásával,mert szigorú a "házirend"!!!!át kell menned 2 fémkapun mire kiérsz szünetre,hazafelé ugyanígy:szonda,matatás,táskából kipakolás,stb stb...
12. vaczila (válaszként erre: 9. - 62ffba3b4b)
2009. júl. 29. 09:29
Nem nem lett törölve. És én sem értem. Több fórumra is írogattunk már mindketten, soha nem volt problémánk egymással. Rendszeres olvasója vagyok még a naplójának is. Úgyhogy nagyon meglepett amit most írt, de nyilván megvolt az oka rá, csak én sem értem. De mindegy azért az élet megy tovább.
11. 673567bc24 (válaszként erre: 7. - 6b9378941a)
2009. júl. 29. 09:27

Sziasztok!Én is 3 műszakban dolgozom,napi 3 óra "kellemes" utazással,körítve!

délelőtt:3 kor kelek---délután fél 4 re esek haza!

délután:délben indulok----éjfélkor érek haza!

éjszaka:este 8 tól-reggel fél 8 ig!


enni:1 nap egyszer,a cigi+a kávé,meg a köpeny tart össze!!!!bezzeg pár hónapja,lefutottam napi 8-9 km-t!!!!ma elhatároztam,hogy újra nekiállok,kezdek visszahízni!!!!

10. 62ffba3b4b (válaszként erre: 9. - 62ffba3b4b)
2009. júl. 29. 09:24
okolja=okolod
2009. júl. 29. 09:22

Talán törölve lett néhány hozzászólás???

Nem értem nórika77 kirohanását.. Miért vaczilát okolja a munkakörülményeidért? ..és kicsit sem találom fennhéjázónak a stílusát.

8. vaczila (válaszként erre: 7. - 6b9378941a)
2009. júl. 29. 08:59
Bocs ha úgy érzed sztárolom magam, én egyszerűen csak örülök hogy sikerül fogynom, hiszen ez a célom. Nem tetszik a modorom? Hát erről nem tehetek. Azt hiszem a legmesszebbmenőkig igyekezetem másoknak is segíteni, nem tudom mi a baj, de majd viszafogom magamat. Az alábbi hozzászólásomat is úgy kezdtem, hogy én úgy gondolom..., nem pedig hogy ez így vagy úgy van. Nem hiszem hogy ez okoskodás, csak segíteni próbáltam a véleményemmel, bár valóban nem dolgoztam még éjszaka és nem tudom milyen lehet. Csak a véleményemet írtam le, nem akartam ezzel senkit megbántani, téged sem.
7. 6b9378941a (válaszként erre: 5. - Vaczila)
2009. júl. 29. 07:38
Dolgoztál már éjjel???Az a helyzet,hogy aki nappal alszik nem éhes!!!Mikor felkelsz akkor csak kávé és nagy ritkán valmami harapnivaló!! Mire beérsz melóba addigra vagy éhes olyan igazából! Vagy 10 óra magasságában amikor a kaját osztják!Nincs hely tartogatni a kaját vagy spéci u1-es kajákat gyártani!!Sőt max 20 perc alatt kell végezned a kajával mert itt ez a rend!! Nem akkor eszünk amikor mi akarunk hanem mikor lehet! És csak 2*10 perc szünet van és 2*20 perc kaja! Ebben a pisi is benne van! De akkora gyár hogy mire innen a kajáldába érsz mire sorba állsz mire savanyút veszel (mert ha viszed ellopják dobozostúl)letelik az időd!!De egyébként teljesen igazad van a liszt,cukor ügyben!Gratulálok a fogyásodhoz igen szép eredményeket értél el! Csak ha 12 óra után és napi 2 óra utazással neked van még kedved tornázni,akkor le a kalappal! Egyébként hagy én legyek az első aki kritizálja a fennhéjjázó modorodat!Sztárolod magad,hogy ennyit meg annyit fogytál!!! Jó neked és irigy vagyok! Csak ez sok fórumozónak nem tetszik!Nekem se! De ha nem akartalak megbántani csak a véleményemet mondtam el!!!!!!
2009. júl. 29. 07:18

Én is dolgoztam éjszakai műszakban, akkor híztam meg, de nagyon!

De szerintem nem szabad elvárni, hogy egész éjjel fent van az ember, dolgozik amit dolgozik, és éhezzen.... Engem a csokik tartottak ébren (hülyén csináltam, de mégegyszer oda nem mennék dolgozni...), meg a Cola (de ebből legalább a Lightos)...

2009. júl. 29. 07:17
Nem vagyok biztos benne, de én azt gondolom, ha te éjjel dolgozol és nappal alszol, akkor nálad felborul a rend, és és ehhez kéne alkalmazkodni. Tehát nyugodtan egyél éjjel, de pl lefekvés előtt 3 órával már nem. És a lefekvés előtti utolsó étkezésed már szénhidrát mentes legyen. A kalóriákra nyilván így is figyelni kell, és ha fogyni akarsz, akkor minél kevesebb szénhidrát (liszt, cukor )szerepeljen az étrendben. Szerintem ezt elsősorban nem a megváltozott munkarend, inkább az üzemi koszt miatt nehéz betartani betartani.
2009. júl. 29. 06:58
Én is 12 órázok, és az éjszaka nagy része azzal telik, hogy figyelek. Nagyon nehéz megállni, hogy ne egyek közben, Ti hogy bírjátok ki?
2009. júl. 29. 06:31
Na, ez engem is érdekelne, én is 12 órázok éjjel és nappal. Én nem kapok semmilyen kaját, talán ebből könnyebb, hogy azt viszek, amit akarok - bár ezt Te is megoldhatod, de körül vagyok véve édességekkel, chipsekkel...
2009. júl. 29. 05:02

Ja, és most is mennem kell dolgozni :)

Szép napot mindenkinek :)

2009. júl. 29. 05:01
Rajtam kb 10 kiló plusz van, szeretném leadni, általában azt mondják késő este nem szabad enni... Viszont én műszakozom, éjjel is dolgozom, meg nappal is 3 napos periódusokban, és a munkahelyem biztosít 2 étkezést/műszak, mivel 12 órázom. Így is lehet fogyni, hogy teljesen felborul a napirend? ( vagyis nincs is)és ha igen, akkor milyen módszert javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook