Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni vágyó anyukák! fórum

Fogyni vágyó anyukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1983. főnix01
2019. okt. 10. 07:42

Sziasztok!

Mèg èlek XD

Ki hogy van? Ki diètàzik mostanàban? Ki edz mostanàban?

Èn egyiket sem XD örök ùjrakezdő vagyok, de hàt ha most 😎 magam teszem össze az ètrendemet, kalóriabàzissal kèzenfogva. Kilòt nem mèrtem,, olyan 75-76 között vagyok. Majd ha leesnek a gatyàim, mèrek :)

1982. LilixD
2019. szept. 23. 10:30
Sziasztok! Van esetleg valakinek tapasztalata hulahopp karikával? Beruháztam egyre és tegnap neki láttam tekergetni. Érdekelne, hogy csak bemesélem magamnak vagy tényleg nagyon hasznos lesz?
1981. LilixD
2019. szept. 12. 09:09

Sziasztok!

Én is megvagyok. Tejem egyre kevesebb, igazából ennyi erővel járhatnék kocogni is, de inkább próbálom menteni a menthetőt, mert a babának az a jobb. Megpróbálom csökkenteni a csoki és tejfogyasztást, mert eléggé megszenved a pukikkal. Egyszer már tök jól elhagytam ezeket és nyugis időszakunk volt tőle. Visszahoztam, mert akkor úgy tűnt bírja én meg zombivá lettem pár nehéz éjszakától és kellett az sos energia a túléléshez. A rítusokat csinálgatom, a súlyom megállt már két hónapja 76-nál. A hasam viszont egyre nagyobb. Olyan kezdek lenni, mint anyum. Ez valami genetika dolog lehet, hogy szülés után a hasunk mindkettőnknek megdagad. Gondolom, ha volna ott izom, ami összefogná a beleket és egyebeket, akkor nem így festenénk :) 2 hónap még míg egyáltalán elkezdem a hozzátáplálást. Addig nagy csodákat és átalakulást nem is várok magamtól...


Andi, tényleg jó nehéz időszakon vagytok túl, remélem idővel könnyebb lesz! Részvétem. Az iskola jó kis figyelemelterelés is egyben, meg biztos vártad is már.

1980. Andi.Bobi
2019. szept. 8. 09:25

Sziasztok!

Rég írtam, csak olvastalak titeket!

Nehéz időszakon vagyunk túl. Férjem édesanyja 2 hét alatt elment, kedden volt a temetés. Felfoghatatlan az egész még mindig. Augusztusban 2 hétig otthon voltam a kicsivel anyunál, a diéta nem ment, viszont sokat mozogtam, az egész lakást kitakarítottam. 30-35 fokban, létrára fel le... A lényeg kész lett minden. Férjem közben egyszer jött a kórházba is látogatni. Aztán vissza dolgozni.

Hétfőtől újra iskolába járok, német tanfolyamra:) lift helyett lépcsőn megyek, az is jó kis mozgás, meg a kicsivel sétálok. Torna nem megy most. Hol fel megy fél, egy kiló hol le.. Össze kell kapnom magam most már.


Ti hogy vagytok?

1979. főnix01 (válaszként erre: 1976. - 55Judit)
2019. aug. 23. 07:00

Elolvastam. Ha jòl èrtelmezem, akkor ez az időszakos böjt. Olvasgattam ròla koràbban.

Mindenkinek màs jön be. Örüläk, hogy megtalàltad azt, ami neked bejön 🙂

Igaz, nem próbàltam. Pàr ève fogytam a kalória csökkentèssel. Nem emiatt hìztam meg, hogy jojo effektus alakult ki.

Nekem ez most nagyon bevàlik, megtanìt egèszsègesen ètkezni. Mondjuk eddig sem azzal volt a baj, hogy rosszul kajàltam, hanem a nasik :/

Màra 40 dekàval csökkent a sùlyom. Ezt màr tènyleges fogyàsnak fogom fel.

Egyàltalàn nem nehèz tartani, a kisfiam leköti minden energiàmat.

1978. 55Judit
2019. aug. 21. 10:28
Egyébként 30.-áig fogyó hold van, ez is segíti a fogyást. 30.-án új hold, ezt követően kissé nehezebbé válik növekvő holdnál. :)
1977. 55Judit (válaszként erre: 1976. - 55Judit)
2019. aug. 21. 09:59
jav: De itt...
1976. 55Judit (válaszként erre: 1975. - Főnix01)
2019. aug. 21. 09:58

Én itt vagyok. Örülök a sikerednek, de tudd, hogy nem lesz végleges a súlyvesztésed, ahogy most csinálod. Azért nem írogatok, mert sokat olvastam, és átalakult ez által a fogyózásról eddigi elképzelésem, és hitem.

Szendi írásait olvastam a fogyással, és elhízással kapcsolatban. Több cikke is van ebben a témában, de nekem ez tetszik a legjobban, és már be is vezettem:

[link]

ge itt, fogyás címszó alatt több okosságot is találsz:

[link] Persze csak ha érdekel. :)

1975. főnix01
2019. aug. 21. 08:40

Sziasztok!

Addig nemakartam ìrni, amíg nem gondoltam komolyan. Szòval rendeltem egy kus segìtseget (Lifetilt). A bogyòkat szedem ès a diètàt csinàlom 7. napja. 100%-ban tartom az ètrendet. 76.8-ròl indultam, ma reggel 74.6 voltam. Tudom, hogy ez szinte csak vìz. Szeptember 14-èn megyünk haza, jò lenne elèrni a 70-et, de a 71 sem gond 😁

Nem edzettem màr 1.5 hete, brutàl èjszakài vannak a kisfiamnak.

Valaki van mèg itt?

1974. LilixD
2019. aug. 6. 12:31

Szia Sziszi!

Tök jó olvasni, hogy egy szimpla séta mivé tudja kinőni magát! 9 km az már nem semmi. Van két, 10 km-es futásos érmem 2-3 évvel ezelőttről, mert teljesítettem a távot két vivicittán. Hát mindkétszer majd meghaltam a végefelé már. Most szerintem 1 km ha sikerülne, de lehet túlzok. Remélem jövő tavasszal legkésőbb meg tudom majd oldani és ismét kocoghatok. Vagy ha tényleg tápszerre kell váltsak, akkor akár idéntől.

A súlyom stagnál 76 kg körül (ennyivel indultam neki a terhességnek), nagyon zűrösek most a gyerkőccel a napok. Babakocsiban pl. sír (meg a nap nagy rászében is), tippre azért mert nem lát ki, úgyhogy a sétáimmal most felhagytam... De lesz ez jobb is. Arra azért figyelek, hogy hízni ne hízzak.


Engem is érdekelnének a többiek, biztos edzenek ;)

2019. júl. 28. 07:20

Sziasztok!


Visszatérek, mint eme fórum indítója :). Szóval én ott állok, hogy lefogytam a lagzis súlyomra 57,4 kg-ra, aztán visszamentem GYED-ről dolgozni, ülőmunka, költözés, az átmeneti időszakban anyósnál lakni = +5 kg... Tehát visszamentem kb 62,5 kg-ig, sokáig nem volt meg a motiváció, aztán most vettem egy nagy levegőt és eldöntöttem, hogy leadom a maradékot! A lagzis súlyomtól már csak 2,5 kg választott el a célomig, 55 kg szeretnék lenni. És idegesített, hogy szépen alattomosan kezdtek visszakúszni a kilók. Kedden volt a kattanásom, 1400-as kcal kereten vagyok (azért ennyi, mert ez az alapanyagcserém). Ma már 59,6 kg-ot mértem, nem állok meg az 55 kg-ig. Mindent eszek, csak mérem és vezetem a bázisba. Hetente 4-5x edzem, imádok sportolni, főleg a futás a kedvencem, 2 éve sétával kezdtem, ma már 9 km-t szoktam futni alkalmanként. Hát dióhéjban ennyi :).


Többiek, hogy álltok?

1972. LilixD
2019. júl. 26. 11:30

Köszi szépen, Judit!


Főnix01, Andi.Bobi ti hogy vagytok? Minden rendben? :)

1971. 55Judit (válaszként erre: 1968. - LilixD)
2019. júl. 26. 10:41

Megértelek. Benne voltam, annak idején nekem is nagyon nehéz volt. Végül is, az egész életem az. :(

Kitartást, és örömteli napokat kívánok neked szeretettel!

1970. LilixD (válaszként erre: 1965. - 55Judit)
2019. júl. 26. 10:17
Annak idején balettoztam és nekem is a forgás volt a kedvencem :)
1969. LilixD (válaszként erre: 1968. - LilixD)
2019. júl. 26. 10:15
Rosszul fogalmaztam. Nem a babázásba őrülök bele, hanem a minden másba. Gondolom én gyökeresen változtattam a dolgaimon a baba miatt, aztán a környezet nehezen idomul...
1968. LilixD (válaszként erre: 1967. - 55Judit)
2019. júl. 26. 10:12

Ó nem, semmi ilyen. Imádom. Csak nehéz. Sok a bizonytalanság. Kevés a visszajelzés. Rengeteg türelmet igényel... és ha a babára meg is teremtem, ott a környezetem, amire már nem jut energiám, csak nem képesek felfogni és besértődnek ha épp nem szórakoztatom őket és bájcsevegek velük. Mivel megfelelési kényszeres vagyok, egy ilyen helyzet kikészít. Furcsamód nagyobb megértéssel és empátiával találkozom itt a hoxán, mint idehaza. Idehaza én vagyok a túlérzékeny, görcsös, meg a bunkó akinek mindig baja van... nade elég a lelkizésből, mozgok kicsit!

Köszi, hogy kérdezted:))

1967. 55Judit (válaszként erre: 1966. - LilixD)
2019. júl. 26. 09:05
Mesélj! Mi baj a babázással? Nem voltál felkészülve rá? Vagy még nem akartál babát?
1966. LilixD (válaszként erre: 1964. - 55Judit)
2019. júl. 26. 02:03

Jól :))

Bár az a híd-féle kikészíti a csuklóm. Sose hajlott visszafele rendesen 90 fokot.

Csinálom majd ma is, mert érzem én, hogy igényli a szervezetem. És olyan jó ám kicsit magamra figyelni, nagy levegőket venni, elcsendesedni. Ebbe a babázásba bele tudnék őrülni...

1965. 55Judit (válaszként erre: 1963. - 55Judit)
2019. júl. 25. 15:44

Még annyit, hogy a forgásból mindig 21-et csinálok. Az nekem annyira jólesik, hogy alig bírom abbahagyni. Már gyerek koromban is nagyon szerettem forogni. Biztos jót is tesz. :)

Ha többet nem csinálsz csak mikor eszedbe jut forogsz párat, az is jó lehet.

1964. 55Judit (válaszként erre: 1963. - 55Judit)
2019. júl. 25. 14:58
Írd meg hogy ment!
1963. 55Judit (válaszként erre: 1962. - LilixD)
2019. júl. 25. 13:41

Évek óta csinálom. Időnként balesetek érnek, :))), ilyenkor hosszabb-rövidebb szünetekre vagyok ítélve.

Régen csináltam egy ideig 21-et, de soknak találtam. Mikor újra kezdem 5-tel szoktam kezdeni, és általában 9-11-nél többet nem csinálok. Majd érezni fogod, neked mennyi kell. Lényeg hogy a sorrendet tartsad, ne kapj bele össze-vissza, és próbáld szabályosan. ha nem megy először nem baj, akkor is hatásos lesz. Sokan ott hibáznak, hogy igyekeznek minél rövidebb idő alatt letudni, pedig nem ez a lényege. Nyugodtan, minden mozdulatra figyelve kell csinálni. Inkább kevesebbet, de azt jól.


Mielőtt nekilátsz, figyelmesen nézd meg a videót! Esetleg a gyakorlatokat egyesével is, és mindig csináld utána, hogy pont úgy legyen.

1962. LilixD (válaszként erre: 1961. - 55Judit)
2019. júl. 25. 13:23

Dejó! Hasonló pózokat kezdtem el csinálgatni és két nap után sokkal jobban érzem magam. Azt hiszem hatha(?) jogáztam annak idején, onnan vettem ilyet, hogy napüdvözlés, lefelé néző kutya... Kisfőnök épp szunyókál, kipróbálom :))

Felülés meg a hasprés azóta jobban megy. Nem erőltetem. Amint rossz egy picit is, hagyom.

Te hol jársz? Hanyadik hete csinálod?

1961. 55Judit (válaszként erre: 1960. - LilixD)
2019. júl. 25. 12:34

Szia! Jobb is ha felüléseket mellőzöd, azzal csak az ágyéki gerincedet erőlteted meg.

Elhoztam neked azt, amit én csinálok.

[link]

Jól jársz ha elejétől a végéig megnézed, hallgatod a videót. Ha kérdeznél, szívesen válaszolok.

Még annyit: Ha elkezded, eleinte napi 10 percet sem vesz igénybe, viszont már az első héten lesz sikerélményed. Biztos nem fogsz úgy mozogni mit egy jógaoktató, de nem is az a cél. A cél az, hogy önmagadhoz képest próbálj a lehető legjobb lenni, de ne erőltesd!!! Minden nap érezhető lesz a pozitív változás. Nap mint nap érzed majd hogy erősödsz, energikusabb vagy, és élvezni fogod. :)


Itt találsz hozzá blogot, véleményt, stb.

[link]

1960. LilixD
2019. júl. 23. 13:43

Gondolkoztam, próbálgattam, hogy a napi séta mellé mit tudok még beiktatni.

Délelőtt kb. 15-20 percet elvan a Kismester a játszószőnyegen ha eleget evett, beszélek hozzá, és jó napja van. Ez alatt belefér egy kis nyújtás, vagy pár jóga póz. Mit mondjak, elég lightos. Nem ezzel fogok agyon izmosodni, az biztos, de jelenleg úgy fáj mindenem, örülök, ha kicsit átmozgat valami. Esténként meg ha elaludt, befér egy kis hasizom meg fenék. Először fel sem bírtam ülni, egyetlen egy felülés sem sikerült! Eléggé ledöbbentem.

Nagyobb torna és szobabiciklizés még várat magára. Ezekhez még nem elég önálló a gyermek és én sem állok még készen.

Nem tudom mások, három hónapos baba mellett, hogy csinálják. Lepasszolják vajon? És honnan van energiájuk?

1959. 55Judit
2019. júl. 18. 15:28

Most kikerestem mit vacsorázzak. Ez lesz:

[link]

1958. 55Judit (válaszként erre: 1957. - LilixD)
2019. júl. 18. 14:57

Igazad van, biztos közrejátszik nálam is a jó emésztéshez. Jó ha rendszert csinálsz belőle, rendkívül finomak. Télen raktam fagyasztóba feldarabolt avokádót, mert ugye az nyáron nincsen, viszont megdobja a turmixok állagát. csak pici kell belőle, és mennyei krémessé teszi az italt. A fahéj ízét és hatását is nagyon szeretem, sokszor használom ezt is. ha teszel a gyümölcshöz pár szem kesudiót, és/vagy datolyát, az is dob rajta. :)

Én vízzel készítem, de kókuszkrémmel sem rossz. :)

1957. LilixD (válaszként erre: 1956. - 55Judit)
2019. júl. 18. 14:46

Én azért szeretem őket mert, durr, beinditják az emésztésem, nyáron hűsítenek és hiszem, hogy némi vitaminhoz is hozzájutok velük. Én inkább folyadéknak fogom fel őket, mint étkezésnek. Meg lehet valamiféle hobbim lesz és őrületbe kergetem majd velük a családom és a vendégeket.

Apropó, anyós lehet olvas, mert használatba került a szódagép.

1956. 55Judit (válaszként erre: 1955. - 55Judit)
2019. júl. 18. 14:01
Ja, és én is iszom sokféle turmixot és zöld turmixokat is, de de ezek akkor is csak sovány nasik számomra, ha sűrűre csinálom. nagyon finomak, de ahhoz hogy jóllakjak, nekem tartalmasabb kaja kell. :))
1955. 55Judit
2019. júl. 18. 13:59

No akkor én is mondom mint mama. :)

Ma kaptam hírlevélben:

[link]

Tulajdonképpen én e szerint élek. Egy ideje folyamatosan eszközlök kisebb változtatásokat az étrendemben, de nem diéta szerűen, hanem állandóra. Semmit nem erőltetek, de a cikkben ecsetelt szabályt én is elfogadom. nagyon lassan, de egyre kevesebbet mutat a mérleg.

Kívánok minden szépet és jót nektek is!

1954. LilixD
2019. júl. 18. 09:59

Hehe, "emos poszt" :D

Én most ideiglenesen lejjebb adtam a sétákból, és újratervezési fázisban vagyok. Babócám most kapta az oltásait, megdédelgetem és közben kitalálom milyen turmixokat fogok inni és milyen mozgással toldom meg a sétákat. Aztán belendülök mint ti!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook