Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnék, hogy a legcélszerűbb, miket enni, milyen gyakorlatokat kell végeznem? fórum

Fogyni szeretnék, hogy a legcélszerűbb, miket enni, milyen gyakorlatokat kell végeznem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. okt. 29. 23:46
Nekem nagy torna "múltam" van, mind edzőtermi, mind otthoni. Ha választani kell, edzőtermi, aerobic, spinning, thai-bo, lényeg, h kardio legyen. Ha otthoni, egy valamit tudok ajánlani, az össze Réka, Alexandra és Norbi edzés kipróbálása után, amik közben sokszor ásítottam, és ez az Insanity. Egy 3 dvds komplex edzésprogram étrenddel és edzéstervvel, valamint állóképesség felméréssel. Ez felveszi a versenyt az edzőtermi tornákkal. Olvass utána, itt a hoxán is sokat foglalkoztak vele!
44. csera (válaszként erre: 42. - Lexi018)
2009. ápr. 8. 14:33

NEEEE! Pont azt akartam kiemelni, hogy nem szabad diétázni, annak semmi értelme, mert mi lesz utána? Abbahagyod és több jön vissza :(!

A teljes életmód váltás hoz tartós eredményt. Egyél almát, ha jól esik, de minden mást is. Mi emberek mindenevők vagyunk és mindenre szükségünk is van a normális élethez. Nem tudom pontosan mit takar az alma-diéta, de gondolom minimális szénhidrát, semmi zsír...na ezekre is szüksége van a szervezetnek. Pl. a szénhidrátra az izmoknak, minden izomnak, még a szívizomnak is. Biztos hallottál már olyan esetről, hogy valaki diétázott, fogyott is szépen, "jól érezte" magát, aztán egyik pillanatról a másikra összeomlott a keringése! Igen, ez szélsőséges eset, de semmilyen károsodásra nincs szükséged, pláne hogy tanulni is kell! 1-2 tisztító nap nem árthat, de többet ne.

Ja, vacsorára jobb a fehérje és a zöldség, mert a gyümölcsben is van cukor. Bár a gyümölcscukor lassabban szívódik fel, így nem emeli meg annyira a vércukor szintet, inkább azt is 5 előtt edd.

Ha megvan néhány napi menüd, az eredeti, nem a diétás küld át priviben, megpróbálok valami "okosat" mondani rá :D!

43. e1e9ab571d (válaszként erre: 41. - Csera)
2009. ápr. 8. 08:48
Szia, nagyon jó amiket írtál:). Én nekem már sikerült átállítanom itthon a családot, hogy egészségesen együnk. Nálunk elsősorban a zsíros ételekkel volt baj, de most már bátran mondhatom, hogy mindent megeszek amit itthon van.
42. lexi018 (válaszként erre: 41. - Csera)
2009. ápr. 8. 08:45

szia!

köszönöm,hogy leírtad ezeket.Most elkezdtem felirogatni hogy mit reszem.Általában 4-5után már nem szoktam semmit sem enni,csak max gyümölcsöt.És általában a reggeli a fő étkezés,és délben már kevesebbet eszem jóval.

Amugy valaki itt javasolta az Alma-diétát.Erről nem tudsz valamit?érdemes kipróbálni?

41. csera
2009. ápr. 8. 07:10

Szia Lexi!


Én pont dupla annyi idős vagyok mint Te, talán azért elfogadsz 1-2 jó tanácsot :)!

Szóval a kalóriát drasztikusan visszafogni, nagy butaság lenne, mert az jojózáshoz vezet :(.

Te még fiatal vagy, rengeteg növekedési hormon termelődik, ami a fogyást segíti. Nem tudom utána olvastál-e már a témának, Norbi első könyvében ír arról, hogy mi történik lefekvés után a szervezetedbe. Nagy vonalakban, kb. 3/4 óra múlva az agy leellenőrzi a vérképedet és ha magas a cukor szint (ami nem csak cukortól lehet, hanem fehérliszt, stb.) akkor "raktározásra" adja ki a parancsot, ha alacsony akkor "bontásra". Persze ehhez megfelelő növekedési hormonra és C vitaminra van szükség. Pont ezért fogynak nehezen a 40 év felettiek.

Egy a lényeg, ne ész nélkül csináld, ne akarj havi 10kg-ot fogyni, mert tönkre teszed a szervezeted egy életre. Szép lassan, heti 1 újdonságot építs be az életbe. Először az esti vacsora idejét tedd korábbra, aztán cseréld le a cukrot és a fehérlisztet, és így tovább.

Mivel már is van egészségügyi problémád (vesekő ilyen fiatalon) nem véletlenül alakultak ki, tudom hajlam... de kellettél Te is!

Nézd át a szokásaidat és ne csalj, tényleg az eredeti életmódodat vedd alapul. Nem könnyű a kalória számolgatás, nem is ajánlom, csak írd fel mit eszel/ettél egy hétig. Pl. ha nem reggeliztél, akkor ezután arra helyezd a hangsúlyt, ha este beugrott egy zacsi chips, akkor rágcsálj helyette káposztát, répát. Gondolom még otthon laksz és nehéz Anyukádat és az egész családot átállítani egy új szokásra, de meg kell tennie Érted! Olyasmire gondolok, hogy rántás helyett, saját anyagával sűríteni az ételeket, vagy keményítővel. Nem olajban sült ételeket készíteni, csak párolni, azt is csak félig. Rágni kell!

Bocsi, hogy kicsit sokat írtam, de ez még így is csak a kezdet egy életmódváltáshoz :)!

Jó egészséget!

2009. ápr. 7. 16:20
szívesen!:)
39. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 38. - Lexi018)
2009. ápr. 7. 16:20
nincs mit!:)
2009. ápr. 7. 15:11
köszike:) Mévi84!:)
37. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 35. - Lexi018)
2009. ápr. 7. 15:08

Én csak azt tudom neked tanácsolni hogy 1000-1200 Kcal-t egyél egy nap!És nagyon sok folyadékot fogyasszál(ez a veseproblémára is jó lehet)!

Én is ezt csinálom,az első hetekben(3 hétig), heti 2 kiló ment le rólam!Már most 10 kiló mínuszban vagyok.

2009. ápr. 7. 14:51
segítetek?
2009. ápr. 7. 14:46
sziasztok!voltam vesedokinál....van vesekövem,és kettő is,zúzni kell.Viszont akkorák,hogy ha elindulnak,tutira megakadnak valahol,az pedig komoly problémát csinál.Tehát a kőtörésig a futás kilőve.Addig is mit tegyek az alakomért?valami jó diéta,vagy mit tegyek az étkezésemmel,hogy 1-2hét alatt is látszódjin műr valami?
34. e1e9ab571d (válaszként erre: 33. - 43a06bd4d9)
2009. ápr. 7. 10:53
:)
33. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 16. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 7. 10:50
Érdekes!Nekem is Suzukim van és én is decemberben leszek 25 éves! :))
32. lexi018 (válaszként erre: 31. - Lilura)
2009. ápr. 7. 10:50
Neked is:)
31. lilura (válaszként erre: 28. - Lexi018)
2009. ápr. 7. 10:45
Legyen szép napod:)!
30. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 16. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 7. 10:44
Köszi szépen!Igen, hamar bele lehet jönni!4 hétig diétás naplót is vezettem a honlapon és itthon is kis füzetben .De már utána nem írtam, mert már annyira belejöttem hogy miben mennyi kcal van,és mennyit szoktam enni, hogy felesleges volt irkálni!Nekem ez a kalória számolós diéta jött be!A többit is kipróbáltam de azok számomra nagyon kötöttek voltak, így nem tudtam tartani őket.
29. lilura (válaszként erre: 27. - Lexi018)
2009. ápr. 7. 10:44
De egyébként a fő szempont a táplálkozáson van, nem mindegy, hogy mit mikor eszel. Mivel együtt és persze mennyit:). Szénhidrát meg a fehérja nem jó barátok, nem jó őket együtt fogyasztani. Meg szénhidrátból is érdemes válogatni, nem az egyszerű, cukros, fehérlisztes dolgokat enni, hanem inkább teljeskiőrlésű dolgokat.
28. lexi018 (válaszként erre: 26. - Lilura)
2009. ápr. 7. 10:44

van is itthon hullahoppom,majd kipróbálom:)Amugy súlyzózni én is szoktam,csak én a vállamra tezsem és guggolászok ...popsierősítés,formálás...

Én most megyek vesedokihoz,ugyhogy mennem kell.Majd du. jövök:)

27. lexi018 (válaszként erre: 26. - Lilura)
2009. ápr. 7. 10:42
köszike:)
26. lilura (válaszként erre: 25. - Lexi018)
2009. ápr. 7. 10:37

Egyik legjobb barátnőmnek is ez a fő problémája. Talán a hullapopp vagy az oldalra hajolgatások-bár ez nem biztos, mert lehet, hogy izmosít, attól meg pont, hogy vastagabb leszel) de a hullahopp az biztos jó:).

Mondjuk Én nem szoktam rendszeresen, amikor fogytam, lement onnan is a husi:).

25. lexi018 (válaszként erre: 24. - Lilura)
2009. ápr. 7. 10:34
Áhh értem...És a csipőnél a párnácskákra mi a jó?mert nekem az a legdurvább. :(
24. lilura (válaszként erre: 23. - Lexi018)
2009. ápr. 7. 10:28

:) köszi.

Azokat is, de Én nem ülök fel teljesen.

Meg oldalra hajolgatok, alsóhasizom ilyesmi.

2009. ápr. 7. 10:19
hát Lilura,te nagyon szépen lefogytál:)Csak gratulálni tudok:)Felüléseket csinálsz?
22. lilura (válaszként erre: 20. - Geridina)
2009. ápr. 7. 10:08
Tegnap pont láttam a párshow-ban, hogy kérdezték őket, hogy melyikük a jobb edző. Mindketten a Rékát mondták. Még a Norbi is. Azt mondta, hogy Ő jó hangulatú órákat tart, de a Réka igazi Terminátor:D.
21. lilura (válaszként erre: 19. - Lexi018)
2009. ápr. 7. 10:06
Én most kezdem magam ismét összerakni mozgásügyileg, így heti 3-4szer járok futni. Nálam a kondi télen megy, mivel ott is leginkább csak futkározni szoktam:). Aztán futás után itthon hasazok meg súlyzozok kicsit-hogy a kezeim és szépek legyenek:). Elég költségkímélő megoldás:).
20. geridina (válaszként erre: 12. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 7. 10:03

Réka tényleg drasztikus, nekem fájdalmas:)

Norbi emberbarátibb:)

19. lexi018 (válaszként erre: 18. - Lilura)
2009. ápr. 7. 10:03

Szia Lilura:)

Hát nagyon várom már,hogy nekem is látszódjon...nagyon elszánt vagyok:)és te mennyiszer jársz amugy egy héten futni-és kondiba?

18. lilura (válaszként erre: 17. - Lexi018)
2009. ápr. 7. 10:01

Szia Lexi:)!

Izmosodik és fogy:). Legalábbis az Enyémmel ez történt. Szépen lesoványodott a combikám, de egyben látszódnak az izmok is, a vádlimról nem is beszélve:).

2009. ápr. 7. 09:55

köszi csajok a tanácsot!!!!

szeretnék majd edzőterembe járni,de majd cska jövő héttől:)Addig futás...

amugy a futással izmosodik a lábam vagy fogy?

16. e1e9ab571d (válaszként erre: 10. - 43a06bd4d9)
2009. ápr. 7. 09:39
Gratulálok a fogyásodhoz! Látszik az eredmény,hamar bele lehet jönni a kalóriszámolásba.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook