Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni nehéz, ha az ember lánya, már elmúlt 40... fórum

Fogyni nehéz, ha az ember lánya, már elmúlt 40... (beszélgetős fórum)


231. 7e137d638c (válaszként erre: 228. - Alfoldi13)
2014. aug. 17. 19:05

... ha nemcsak az ember lánya, hanem az ember fia is elmúlt már 40????

Akkor ha gondolod, neked is ajánlom figyelmedbe a Norbi-kódok (nem a termékek) szerinti étkezést: ezek alapján ehetsz bármit, nincs tilos, csak azt kell megnézni, hogy a napnak melyik szakában.

Ha gondolod, szívesen elküldöm a kódokat, vagy a net-en van fent 2 fajta csoportosításban is.


Másik módi, hogy semmi ilyen jellegű megkötés, csak a KalóriaBázis.hu segítségével számolod a napi megevett és külön mozgással (tornával, gyaloglással, kerékpár stb.) elégetett kcal napi egyenlegét, figyelve, hogy többet égess el, mint amit napközben megettél.

Ebben viszont Guruljka kész professzor, sokat tud segíteni!

230. Guruljka (válaszként erre: 228. - Alfoldi13)
2014. aug. 17. 19:02
Alföldi, lehet ám jókat enni inni, és mégis fogyni. :D
229. Guruljka (válaszként erre: 227. - Panka88)
2014. aug. 17. 19:01

Ó dehogynem!


Hamar belejössz, a kalóriabázis eleve kiszámolja neked!

2014. aug. 17. 18:57
fogyni nehéz ha nagypapás szemmel is olvasom,pláne ,hogy jókat eszünk iszunk
227. Panka88
2014. aug. 17. 18:57
Az a baj, hogy nekem mindenképpen meg kell ennem az adott étkezés ch értékét és azt csak ilyesmivel tudom, mert a húsokat nem számoljuk. Úgyhogy ez nem is annyira könnyű, mint ahogy kinéz :/
226. Panka88 (válaszként erre: 224. - Guruljka)
2014. aug. 17. 18:55
Sajnos nem :)
2014. aug. 17. 18:53

Igen, jók is ezek, de meg kell nézni, hogy a ch értékük is elég magas!

Én amikor megvettem ezeket, nagyon megütköztem azon, milyen magas a ch-értékük, én pedig azon dolgzok, hogy az étrendem minél alacsonyabb ch-tartalmú kajákból tevődjön össze! Beltartalmi értékük alapján biztosan jók, csak hát meglehet, hogy egy adag megfőzve esetleg kiteszi majd a napi ch-kereted nagyobbik részét.

Szóval okosan kell előre számolni naponta, hogy mikor-miből-mennyit.


Jelentem, 3x 20 perc = 1 óra helyben járás mára is letudva az elmúlt 2 órahosszában elosztva!

Még belefér a napi keretembe egy szelet görögdinnye. De mindjárt megnézem, hogy valójában ha felvésem a KalóriaBázison, akkor milyen napi záró eredményt mutat a mérlegem. Azért is imádom a KB-t, mert már akár d.u. bevésem, hogy mit akarok vacsizni, és ha nem tetszik a várható végeredmény, akkor még időben tudok változtatni rajta! :))))

2014. aug. 17. 18:53

De azért keresgélj, nézzél árakat (árgép)...


Hacsak nem Pécs környékén élsz véletlenül. Mert egy nagyon jó webbolt pécsi, és személyesen is el lehet elhozni tőlük a dolgokat. :D

223. Panka88 (válaszként erre: 222. - Guruljka)
2014. aug. 17. 18:52
Tényleg olyan finom? Minden IR-es dicséri, de fogalmam sincs, hogy milyen lehet :)
222. Guruljka (válaszként erre: 221. - Panka88)
2014. aug. 17. 18:51
Nem akarsz majd kalózkodni, ha megismerted ezeket az ízeket. :D
221. Panka88 (válaszként erre: 220. - Guruljka)
2014. aug. 17. 18:48
Megmondom őszintén, még nem nagyon. Még nem néztem körül, az árakat se nagyon tudom. De most már muszáj lesz. Csütörtökön mondták ki a végszót, még próbáltam picit kihasználni a hátralevő időt, amíg kalózkodhatok :D
2014. aug. 17. 18:46

Utánanéztél már, hol fogod tudni rendszeresen beszerezni a hajdinát, kölest?


Bulgur általában élelmiszerboltban is kapható, köles is majdnem...


Zabpelyhet a lildiben vagy aldiban vehetsz olcsón, a zabkorpát figyelni kell, mert sok helyen szemtelenül drága.

219. Panka88 (válaszként erre: 218. - Guruljka)
2014. aug. 17. 18:30
Én szeretném, mert jelenleg abszolút homály vagyok ezen a téren :)
2014. aug. 17. 18:20

Ezekben boldogan tudok tanácsokat adni, mert problémák nélkül, de kedvelem ezeket az alapanyagokat!


A köles, a hajdina és társaik rendkívül hasznosak a nem igazán közismert beltartalmi anyagaik miatt is.


A hajdina kiváltképp érvédő hatású, ezért az idősebbeknek is ajánlott.

Ha valakit érdekel, leírom az elkészítését, ami nálam teljesen bevált. Nem éreztem azt a "döglöttróka" meg egyéb ízeket, amikről olvasni lehet néhol. :)))

217. Panka88 (válaszként erre: 211. - Guruljka)
2014. aug. 17. 18:08

Holnap megyek dietetikushoz tanácsadásra, utána jövök a sok-sok infoval :)

Amúgy nekünk a 160 g-os szénhidrát diétát szokták előírni. Cukor, fehérliszt nuku. Banán, görögdinnye, szőlő nem ajánlott. Krumpli minimálisan. Rizs helyett barna vagy basmati rizs, bulgur, köles, zabos dolgok :)

Eddig ezek a biztosak :)

2014. aug. 17. 18:03

Vsak egészen halkan jegyzem meg, hogy én visszatértem az eredeti súlyomhoz, azaz nekem sokkal könnyebb volt.

Eleve nem kerestem csodaszereket és eljárásokat.

Csak a megfelelő táplálkozáshoz találtam segítséget a neten, a jól ismert izomláznál csodább meg nem kell...

Az is könnyű, mert sok otthon végezhető edzés van a neten, ingyen van, és ki sem kell mozdulni.


Car ügy, mert nincs kifogás.... :D

215. Guruljka (válaszként erre: 214. - 7e137d638c)
2014. aug. 17. 18:00

Igen, tehát tudjuk páran, miről beszélünk.

:D


A többieknek meg : hajrá, segítünk! :D

214. 7e137d638c (válaszként erre: 213. - Guruljka)
2014. aug. 17. 17:44

Itt az eredménye, hogy az elmúlt huszonévben a torna órát, ének órát hasonlókat kivették gyakorlatilag a tanrendből... és még ma is, csak az lehet valaki, aki érettségizik, + nyelv-vizsgát tesz, + egyetemre megy, stb. stb. aki egy síma szakmát szeretne tisztességgel-becsülettel megtanulni, annak pedig még iskolai gyakorló-helye sincs!!

Másrészt, amióta nincs kötelező katonaság... mert ott legalább az alapkiképzésen szereztek fizikai állóképességet, kitartást, hasonlókat a fiatal fiúk, de ma már ez sincs, ezért jószerivel egészség sincs, csak a cigi, a pia, a drog, meg a Való Világ a tv-ben, és hasonlók....


No ehhez a szép monológhoz már csak egyvalami hiányzik: "Bezzeg a mi időnkben...!" :))))

213. Guruljka (válaszként erre: 212. - 7e137d638c)
2014. aug. 17. 17:36

Ebben az informatikus világban sokkal több benyomás éri a fiatalokat. És nem tudnak kellően válogatni, nincs még saját kialakult értékítéletük.


Mi még jóval kevesebbet kaptunk a külvilágból.

Hogy a sportolók voltak a példaképek, azt azért visszahoznám!

Mára teljesen kiveszett a tömegsport, nincs állami támogatottság, nincs (jóformán ingyen) elérhető sokféle sportág...örülünk is a 4 aranyéremnek egy-egy olimpián, holott, míg volt miből sportolókat válogatni, a 10 arany volt a minimum!

A gyógyszerfogyasztás nő, az átlagéletkor csökken.

A fiatalok nem fognak tudni életerős gyerekeket nevelni, ha jóformán jártányi erejük sincs.


Tegnap kérdezte valaki e neten, ijedten és felháborodva, hogy mi ez az értékelés a középiskolában, Cooper-tesztet csináltatnak...hiszen csak a sportolók képesek erre...?!?


12 perc futás, és kétségbe esik miatta....???? Egy elvileg életerős kamasz?

212. 7e137d638c (válaszként erre: 207. - Guruljka)
2014. aug. 17. 17:12

Tudod én ezzel úgy vagyok, hogy sok minden volt, amikor nekem huszonéves koromban hiába mondták volna az idősebbek másként... én is sok mindent gondoltam akkor róluk is, meg arról is, amiről éppen beszéltek.

Most is hiába mondanád nekik, mindezt, amit most pl. ide írtál, szóval úgy vagyok vele, ha valamiről kérdeznek, akkor válaszolok, és utána majd eldönti, hogy megfogadja-e a tanácsomat, vagy sem!

Végülis bizonyos "tapasztalatokon" őnekik is "át kell esniük", majd akkor megjegyzik!! :)))

211. Guruljka (válaszként erre: 209. - Panka88)
2014. aug. 17. 16:38

A diétád miket ajánl, miket tilt?


(Csak hogy ne kelljen keresgélnem...)

2014. aug. 17. 16:31

Kb. egy hete elkezdtem írni a naplómat, az 1-2. bejegyzésben leírtam, milyen kombinált módszerek hatására indult meg nálam a fogyás (azelőtt már sok mindennel próbálkoztam, de a kilók meg sem mozdultak)


Leírtam azt is, hogy milyen vargabetűket tettem meg, milyen baklövéseket követtem el, melynek nyomán visszajöttek 2x is a már korábban nehezen leadott kilók. Egyszer egy saját magam által rosszul kigondolt döntés volt, egyszer egy "okos tanács"-ot követve, ...

Ott van leírva, mindenkinek ajánlom elolvasásra, ugyanezeket a hibákat ők már ne kövessék el.


Ott írtam le azt is, hogyan kezdtem el a saját napi testmozgásomat is fennt a lakásban, hol tartok most... de még mindig nem vagyok ott, hogy akár 30-40 percet egyhuzamban bírni tudnék, de rajta vagyok, ... el lehet olvasni! Bárkinek!

209. Panka88 (válaszként erre: 208. - Guruljka)
2014. aug. 17. 16:23
Inzulinrezisztencia és PCOS. A pajzsmirigyért felelős TSH hormonom pedig magas. Diétáznom kell és sportolnom, hogy lehessen kisbabánk :) Ez sok év után a napokban derült ki, úgyhogy már jó úton haladok :)
208. Guruljka (válaszként erre: 206. - Panka88)
2014. aug. 17. 16:17
Panka, mi ez a betegség, ha elárulható? Miben befolyásolja az életedet?
207. Guruljka (válaszként erre: 205. - 7e137d638c)
2014. aug. 17. 16:16

Azért látok ám a fiatalok részéről eltévelyedéseket. Befolyásolhatóak, és vadul hinni kezdenek marhaságokban.

Még a biológiát is nem tudom, hogya tanítják manapság.

Egy fiatal fórumozó többek közt azért kesereg, mert a felső karja nem azonos körfogatú a csuklójával. Honnan a vargányából szed ilyen marhaságokat valaki? Hisz a felkarcsont már maga vastagabb, mint a csuklóízület, és akkor még vannak izmok...

Egyikben sem merül fel, hogy kéne valami teherbíró képesség is. A modelleknek mindegy, mert nem a tartalmas, hosszú élet a céljuk, hanem a csillogás, és a gyereküket sem önerőből szülik meg, a terhességet meg ráérnek végig feküdni...


Mi "vének" már az unokáinkkal szeretnénk játszani még sokat! És az se baj, ha egy-egy fiatal irigyen néz ránk!

206. Panka88
2014. aug. 17. 16:09
Addig amíg ki nem derült a betegségem, én is kínlódtam 6 éven keresztül :/ Bízom benne, hogy most elindulok én is szépen lefelé :)
2014. aug. 17. 16:07

Köszi, ez jó! Véncsajok!

Igen, azért jó, mert akinek gyorsan-frissen néhány hét, vagy néhány hónap alatt hipp-hopp eltűnik akár 15-20 kg is, annak fogalma sincs, milyen érzés, ha a lelked is kiteszed, és nálad nem megy olyan könnyen. És nagyon gyorsan, nagyon könnyen tudják a fiatalok /tisztelet a kivételnek/ minősíteni a másikat, mert csak a saját példájukat látják egyedül igaznak!

2014. aug. 17. 16:03
Csak gyere bátran! :D
203. Panka88
2014. aug. 17. 15:59
Bár én nem tartozom a "véncsajokhoz" a 26 évemmel, ha megengeditek, jövök én is :)
2014. aug. 17. 15:53

Nagyon szívesen!


Megleptél a kéréssel, mert érzem, hogy sokan tartanak okoskodónak, aki mindenbe belekotyog... :D


Mindenkinek sikerülhet!!! Hajrá "Véncsajok"! :D Tegyük ki azt az idézőjelet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook