Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt október 1-től! fórum

Fogyjunk együtt október 1-től! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
164. odzsika
2017. okt. 12. 11:04
Mit esztek ma? :)
163. genia
2017. okt. 11. 18:56
Megvan az 1,8 ! megy ez ! Karacsonyig mar jo latvanyos lessz!?..
2017. okt. 11. 08:28
Kinek hogy megy? Mùlt hot vègén lázas lett a fiam, kihagytam a tornákat: 3 nap+vasárnap, DE AZ pihenőnap lett volna. De hétfőn-kedden teljesítettem a tervet: alsótest súlyzós tabata és kardió intervallum. Heti 4 kardió intervallumot szeretnék és 2 erőedzést: 1 alsó-1 felsőtestre. Még a közel 2 kilónál tartok. 86.5-84.8. Hétvégére 84.3 alá szeretnék kerűlni.
2017. okt. 9. 22:25
Megfelelő a motiváció és így könnyebb betartani, amit magunknak ígérünk.Az első hetekben visz a lendület, de mindenki eredményes.Nagyon ügyes mindenki!!!!
2017. okt. 9. 20:55
Csak az utat taposom. Múlt héten próbáltam a kalóriabázison a makrókat is beállítani. Egész jól sikerűlt kikísérletezni: a mai tőrtbabbal és tonhallal, és túróval elég alacsony maradt a zsír és magas a fehérje. Mai alsótest tabata is kipipálva. Bárcsak aludni tudnèk, de 6 hós baba mellett AZ ember NE akarjon sokat.
159. genia
2017. okt. 9. 17:24
Sziasztok ! Mindenki lefogyott ilyen hamar ?
158. genia
2017. okt. 8. 16:57
Hali ! szep vasarnapot nektek ma reggel 1,5 minuszom volt !
2017. okt. 7. 21:26
Nem akartam még mérlegre állni (nov. 1. volt a terv! DD!), de nem bírtam magammal, és láss csodát 67,7 kg vagyok. Vagyis több mint 1 kiló minusz! Persze tudom én, hogy víz meg üresebb béltraktus, de akkor is jól esik!
2017. okt. 7. 10:23
Hajrá mindenki! Megy ez:)))
2017. okt. 7. 09:32
6 nap alatt figyeltem AZ evèsre és 3szor kardió intervallumoztam, és 1 szer felsőtestet erősítettem.
2017. okt. 7. 09:30
Nekem majdnem 2 kg-ot. Mikor 6 napja elkezdtem épp nagy zabálá's után Voltam. 86.5 kg. MA 84,8.
2017. okt. 7. 09:16

Nagyon jó!

Mérleg függő vagyok, túl sokszor állok rá, de határozottan csökkent a súlyom úgy fél kg-t.

152. genia
2017. okt. 7. 06:54
Jo reggelt !megvan az 1lg boldogsag van!
151. genia (válaszként erre: 149. - Vulnerable)
2017. okt. 7. 06:53
Szia figyelek....
2017. okt. 6. 21:27
Tegnap nekem is komoly problémám volt az evéssel, munkahelyi gondok, leterheltség. Ma viszont nagyon jól ettem, kcal is oké. Még jógáztam is. Olyan jó, hogy ilyen sokan vagyunk itt, jó olvasni Benneteket. Szép hétvégét Mindenkinek, már nagyon vártam, bár diéta szempontjábó nekem nehezített pálya!
2017. okt. 6. 16:58

Sziasztok! Nyitottam egy naplót, amiben le fogom írni én hogyan fogytam 6 kilót kis sulybol, kevés edzessel, kevesebb mint 2 hónap alatt :) akit érdekel kukkantson be, motiváljuk egymást😇 Jo lenne egy kis csapattal egyutt csinálni😊 A naplom

Egyelőre nyilvános, később titkosítva lesz😊

2017. okt. 6. 13:10
Vöröset😂
147. orsibigyu (válaszként erre: 146. - Gribedli***)
2017. okt. 6. 10:40
Én a vöröst 12 órát áztattam😁
146. gribedli*** (válaszként erre: 145. - Orsibigyu)
2017. okt. 6. 09:28

Egy próbát megér:)))


Én szoktam feketebabból csokis browniet csinálni, a felhasználás lehetősége végtelen. Főzelék, leves, aztán salátâk (lencsesaláta, csicseri, farkasbab), kuszkusz csicserivel, falafel, lencsés bolognai ragu, babfasírt, zöldborsós fasírt, sorolhatnàm reggelig. Nem mindennap főzőcskézem, hanem mivel hosszú főzési idejük van meg az áztatás is hosszú, heti egyszer főzök egy nagy adagot vagy többféléből nagy adagot és elosztom, lefagyasztom. Nagyon kényelmes és gazdaságos időben is. Meg azzal, hogy egyszerre megcsinálok egy egész zacskót, nincsenek maradékok a spájzban, hogy jaj, mit csináljak ezzel a 10 deka bigyóval, hát ilyen nincs:D


Lencséből is annyi színű létezik, ne tudd meg! Ráadásul azt áztatni sem kell (mondjuk 2 órát azt is áztatom, csak az enzimek miatt)

145. orsibigyu (válaszként erre: 143. - Gribedli***)
2017. okt. 6. 09:14
Épp csodálkoztam. Egy zsidó barátom mesélte, hogy mindennap eszik valami babosat. Mondom magamnak, hogy biztos felrobbannék, de utána eszembejutott, hogy lehet így van ahogy írod, hogy rá lehet szokni.
2017. okt. 6. 09:10
Körbenéztem a polcon: tonhalkonzerv sós vízben: 0,6g zsír, 0g ch, 21g fehérje.
143. gribedli*** (válaszként erre: 142. - Orsibigyu)
2017. okt. 6. 09:09

Âztatom egy éjszakát. Az áztatóvizet ki kell dobni (nincs benne semmi fontos), új vízzel felteszed főni és tegyél bele rozmaringot, kakukkfüvet. Tulajdonképpen azért fúj fel, mert ritkán eszed. Ha mindennap ennéd, kis mennyiséget, az első 2-3 hét után semmi bajod nem lenne tőle, mert a bélflóra azokat a bacikat termeli, amelyek segítik a jobb emésztését annak az adott növénynek, ételnek, amit eszel. És 2-3 hét alatt tud átállni. Ha rostosan eszel, de előtte nem ettél rostosan, ugyanez a helyzet, a rostok is azért fújnak fel valakit mert nem eszi, nincs hozzászokva és renyhe a bélműködése.


Még a hüvelyesek közül esetleg választhatsz finomabb hártyájút, mint a cannellini bab vagy a zöldborsó, de ismétlem, ha pàr héten át mindennap fogyasztasz egy kicsit, nem lesz jelentősége ennek sem, jöhet bármelyik és nem fogsz felfúvódni. És ha összahasonlítod, a csirkében van fehérje és slussz, de a hüvelyekben ugyanannyi fehérje van, megspékelve értékes nyomelemekkel, ásványi anyagokkal, pl mindegyikben van kâlcium, magnézium, a húsban nincs. Mellette szól még, hogy a hús a bélben szó szerint rohad, de a növények csak erjednek. Az erjedés pedig természetesebb folyamat és jótékony, a rothadás nem.

2017. okt. 6. 07:37
Engem a hüvelyesek nagyon felfùjnak. Más hogy oldja ezt meg? Én sem hiszek a fehérjeporban. Nem hiába nincs semmi a természetben ami csak fehérje szerintem.....
2017. okt. 6. 07:30

Hüvelyesek

Spenót (tudom, erre most azt mondod, hogy minimális fehérje van benne)

Tojásfehérje (nulla zsír ez is)


A fehérjeporokkal az az egyetlen gond, hogy gyors felszívódású (vagyis edzés után szuper), de pont emiatt nem használ el a test külön kalóriákat az emésztéséhez.


Míg az összes kajánál, a fehérje emésztésére elhasznâljuk a fehérjéből jövő kalóriák egynegyedét.


Gyakorlatilag, ha mindig kajából viszed be, akkor 1 g fehérje az 4 kalória de csak 3-ad ad, mert emésztéskor elégetsz 1-et. Ez napi 100g fehérjénél 100kalória.


A fehérjeporból származó kalóriák viszont 4kalória grammonként és az mind meg is marad mert a szervezetnek nem kell vele dolgoznia.


Plusz azért tartom jobbnak, hogy sok növényi fehérje is legyen egy étrendben, mert ezekben rost is van, vagyis nem lassítják a bélműködést, és ha hüvelyesekből jön,akkor még stabilan is tartja a vércukrot a következő 3 étkezés alatt is, akkor is, ha mást eszel.


Stabil vércukor=kevesebb hízás, jobb zsírégetés.

2017. okt. 6. 07:14
Fehérjeporon kívűl, hogy lehet zsírszegényebb fehérjéhez jutni?
139. c111235bfa (válaszként erre: 129. - 300c83c7b2)
2017. okt. 6. 05:22
a kaloriakat nekem is szamolnom kell mert maskepp elszalad velem a lo😊 szep napot neked en ma mint mar irtam gyumolcsot eszek🍎🍐🍏
138. c111235bfa (válaszként erre: 128. - Genia)
2017. okt. 6. 05:19
hat nem akartam de a tegnapi lett a csalonap mert rengeteg volt a munka es nem tudtam a kajara figyelni. nem is allok ma merlegre majd csak holnap. ma gyumolcsnap es uszas🏊
137. genia (válaszként erre: 135. - Orsibigyu)
2017. okt. 5. 20:30
Aa szerintem semmi bajod ! Az idotol vagy rosszkedvu annyira nyomaszto ez a hideg osz es meg csak most kezdodik.....
2017. okt. 5. 19:56
Vagy más bajom van?
2017. okt. 5. 19:55
Van akinek rossz a kedve a ch- megvonástól?Vagy ms bajom van.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook