Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt :) módszertől függetlenül fórum

Fogyjunk együtt :) módszertől függetlenül (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
3079. főnix01
2014. febr. 5. 15:16

Sziasztok! Visszaolvasgattam egy kicsit. Ne vessetek meg, amit ìrni fogok. Már nem tudom, hogy mit csináljak. 5 kg-tòl szeretnèk megszabadulni. De nem sikerül. Mindig sikerül tartani az ètkezèst 3-4 napig, utána borul minden, pedig nem èhezem. Melòhelyen kajálok, mert a szállàsomon nem lehet főzni. Melòhelyen meg nem lehet megválogatni, hogy csak egèszsègeset egyek. Nèha van párolt zöldsèg... azèrt is gondoltam, hogy csatlakozom egy fòrumhoz, mert nyáron lesz az esküvőm, ès szuper formába szeretnèk lendülni. Most plyanba fogok bele, vagyis mátòl, hogy reggelire gyümölcs, ebèdre azt, ami van, dèlután gyümölcs vagy joghurt vacsorára fehèrjeturmix, heti háromszor pedig konditerem. Futással ès sùlyzòs edzèssel.

Remèlem cirka kèt hònap alatt lemegy.

Ki hogy áll, milyen diètát csinál?

2014. febr. 5. 10:23
Köszönöm helena66 a választ, megpróbálok teázni, remélem segíteni fog.
3077. helena66
2014. febr. 4. 23:56
Ma reggel 102,1 kiló voltam, ez tojásdiéta nem semmi. Imádom a főtt tojást, vajon hétvégén is így fogok érezni. Remélem nem utálom meg. Három nap után kicsit éhes vagyok, inkább kopog a szemem nem az éhségtől, hanem a kedvenceim után. Érdekes legjobban a mandula és mogyoró hiányzik.
3076. helena66
2014. febr. 3. 12:20
Én is éjszakázom, és még emellett ilyenkor egy napom 28 órás. Azt gondoltam, nem veszem figyelembe és ugyanúgy tartom a délelőtt többet, délután kevesebbet este pedig semmi. Amikor éjszaka is dolgozom,nehéz,van mikor elcsábulok, ilyenkor tojást, natúr húst vagy joghurtot eszem és valami "finom" gyógyteát iszom, ez garantáltan elveszi kedvem az evéstől.
2014. febr. 3. 11:06

Sziasztok, ne haragudjatok,hogy csak így berontok,de nagyon el vagyok keseredve. Szükségem van egy kis támogatásra, társaságra. Remélem nem bánjátok,hogy ha csatlakozom.

Szeretnék egy kis segítséget kérni, két műszakban dolgozom. Reggel 5-13 és délután 13-21 között. A problémám az,hogy amikor délelőtt dolgozom, sajnos van időm enni és ilyenkor rengeteget eszem egész nap, amikor délutánra megyek dolgozni, akkor normálisan tudom tartani a napjaimat. Járt már más is így? Vagy csak én vagyok ilyen szédült? Mitől lehet ez?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

3074. helena66
2014. febr. 3. 10:39

Igen Ancsimók, minden igaz szerintem,amit írtál. Az egészségem miatt akarok nem kövér lenni, ugyanis nem vagyok fiatal, kezdenek eü.-i problémáim lenni, a súlyom miatt,ami olvashatod 100 fölött van és plusz huszonöt a kilóim száma. Az egészséges életmódra váltással már próbálkoztam, egy darabig ment azután 99 kilónál úgy megörültem,hogy újra itt vagyok. Belefogtam a nem esem este, krisztalloid szénhidrátot nem eszem és napi rendszerességgel kardiózom. Az én aranyos kis eliptikus tréneremen ez két hétig ment is, azután visszajöttek a csokik és a sütik, majd egy-egy húzós nap után elmaradt a kardio is. akkor jött a depim és az a gondolat mi a fenét akarok 47 évesen. Ez eltartott pár napig, amikor is megvilágosodtam, és rájöttem az egészségemet akarom visszaszerezni. Ehhez pedig fel kell magam vértezni, kiválasztottam két egészségtelen, de szép reményű kúrát, a február hónapra, ha sikerül 100 alá jutni,akkor visszatérek az egészséges életmódváltásra. Azt is szeretném,ha ez a fórum feléledne, mert itt volt a legkevesebb a nyafogás, de én oroszlánrészt vállaltam belőle, ha visszanézed láthatos,hogy nem vagyok kitartó, és pozitív se. Mégis valami miatt úgy érzem, megmagyarázhatatlanul,hogy 2014 az én évem. Elértem a céljaimat,van elég erőm,ahhoz,hogy terveim valóvá legyenek, ne süllyedjenek el az örök álom bugyraiban. A tegnapi napom klassz lett, a tojásoktól megtelve, elégedetten pipáltam ki a tegnapi napot. A hűtőre tettem egy édes kis postit

tömböt, minden oldalára felírtam a napi reggeli, ebéd, vacsi menüt, ma reggel boldogan téptem le a tegnapit, konstatálva dobtam a kukába,hogy de jó, sikerült. Minden reggel mérem magam, mert ez nekem erőt ad, ha meg vagyok elégedve azért, ha nem akkor pedig azért. Régebben a reggeli mérés,ha elkeserített következett a bánatzabálás. Ez megszűnt kb. fél éve.

Szép napot mindenkinek!

2014. febr. 3. 08:58

Sziasztok! Én is vagyok, olvaslak Benneteket, de hatalmába kerített valami sötét, gonosz erő,-talán a tél végi depresszió és a kilátástalanság masszív elegye ?- és elvette tőlem azt a maradék, kicsi kitartásomat.... néha úgy érzem, feladom...mi várhat? Mi vár még rám? Van értelme a kínlódásnak, Ilyen és ehhez hasonló gondolatok gomolyognak sokszor a fejemben....mindig elhatározom, hogy összekapom magam...aztán sehol semmi...de ha hihetünk a maciknak, hamarosan jön a tavasz, akkor minden jobb, könnyebb, egyszerűbb lesz! Alig várom! :-)


Tartsatok ki az elhatározásotok mellett!!

Drukkolok Nektek!

3072. c53d7411b4 (válaszként erre: 3071. - Helena66)
2014. febr. 2. 17:45

szia, én már nagyon régen írtam ide vagy bárhova, de azért olvasgatok, most viszont gondoltam írok Neked hátha jobb kedvre tudlak deríteni. :)

Kb 5 hónapja én is csak stagnálok, 3 kg le, annyi fel ez megy... mondjuk már 15 kg-ot fogytam az elmúlt évben, de rendkívül idegesít. Engem is elkapott a depi, hogy miért nem megy mikor annyit szenvedek?! Aztán végig gondoltam, hogy tényleg mindent megtettem-e? és válasz az volt hogy NEM. Ez az egyik pontom, hogy tudom, hogy többet tehetek.

A másik az, hogy rájöttem nem határozhatja meg az életem egy szám. Persze boldog vagyok ha megy lefelé, de egész nap képes vagyok szenvedni ha nem, vagy ha felfelé kúszik, pedig lássuk be a súlyingadozás egyszerűen normális jelenség. Világ életemben kb 2 kilót ingadoztam, edzés és diéta mellett is, maximum ez az ingadozás egyre kisebb számok között volt.

Harmadszor azt hiszem télen egyszerűen nehezebben megy. Utálom a hideget, a sötétet, hogy nem tudok a szabadban mozogni. Még a hidegben is elmentem néha futni, de nem esett jól, most meg olyan jég van mindenhol, hogy sétálni is életveszély. Marad a benti torna.

Negyedszer eldöntöttem, hogy a fogyásnál fontosabb az egészség. Ma már azért dícsérem meg magam, hogy tettem érte, egészségeset ettem és mozogtam és ez boldoggá tesz. Szóval próbálom pozitívan felfogni minden nap, ha tettem valamit. Amúgy gondolkozom egy pozitív fogyi klub/ fórum nyitásán, mert elég lehangoló, hogy sokat nyavalygunk a fórumokon. Ez nem Neked szól személyesen, én is ezt tettem mikor sokat fórumoztam, de kiábrándító. Persze itt meg lehet osztani a problémákat, és érkezhet a segítség csak nekem hiányzik a napi öröm és motiváció.

Ezen kívül már végső elkeseredésemben testépítős boltban is beszélgetésbe elegyedtem az eladóval. Nagy meglepetésemre semmilyen terméket nem akart rámsózni, viszont elmondta, hogy az én szervezetem már hozzászokott ennyi mozgáshoz és a diétához, szóval minden pici zsírt és ch-t megragad. Változtatnom kell az edzésen is és a diétán is. De azt is mondta, hogy ez a folyamat HÓNAPOKIG tarthat, de ne adjam fel és ne keseredjek el, mert akkor a nyáron nagyon boldog leszek. Szóval elkezdtem súlyzózni és fogytam is 3 kilót, amit a vizsgaidőszak alatti csokizabálással vissza is szedtem :( gratulálok magamnak :D de nem adom fel. Amúgy mióta eldöntöttem, hogy egészséges akarok lenni, már nem is kívánom a hízlalós műkajákat. :)

Ne haragudj(atok) a kisregényért, csak gondoltam jól jön egy kis lelki fröccs.

És szerintem felesleges mindenféle szuper diétába kezdened (én már 10 éve csinálok mindenfélét, feleslegesen), inkább gondold végig, hogy mi az ami hosszú távon menni fog, nem kell éhezned és ehetsz néha olyat ami nagyon hiányzik. Mert ez nem fog pár nap alatt menni.+ Rossz lesz ha hozzászoksz a nagyon alacsony kalóriabevitelhez, mert akkor a szervezeted mindent el fog raktározni.

3071. helena66
2014. febr. 2. 15:17

Szép napot mindenkinek, remélem többen olvastok, mint írtok. Lehet át kellene csatlakoznom egy másik társasághoz,egyelőre még nem adom fel, hátha feléled ez a fórum is.

Ma elkezdtem a "Kőkemény tojásdiéta" programot. Hát tényleg kőkemény a tojás is,amit eszegetek, meg maga a terv is. Még jó hogy szeretem a tojást a húst és a zöldséget. Erőltetem a vizet és a teát. Minden vágyam,hogy 100 kiló alá kerüljek, de csak nyekergek itt hónapok óta, a többiek ügyesen fogynak én nyafogok, magam sajnálom és mellé eszek. Ma reggel is 104,2 voltam. a hónap végér 99,9 szeretnék lenni. Ha nem is írtok legalább drukkoljatok Muslincának és nekem.

2014. febr. 2. 12:50

Mi a helyzet a fogyival? Én most megtorpantam 69,7 és 70,7 között ingadozom. Mivel ma vasárnap van nagy főzés volt itthon. Húsleves, krumpli, rántott hús, süti.

Krumpli helyett viszont kölest csináltam. Rántott helyet meg csináltam magamnak párolva. 2 szelet süteményt is ettem. Kíváncsi vagyok mennyire fog meglátszani ez reggel a mérlegen. 120 Guggolást csinálok ma, egy kicsit talán lefaragok a kalóriából. :) Szép vasárnapot, és csak szánkóval közlekedjetek.

3069. helena66
2014. jan. 30. 21:29
A depi elővett ismét, tartom amit elhatároztam,de megtorpantam, semmi eredmény sőt vissza is jött egy kiló. Nem találom a módszeremet, igaz egyszer a Dukan egészen jól ment. Talán újra elkezdem, de akkor a szorulásom fokozódott,mindig nehezen ment, de akkor nagyon nehéz volt.
3068. muslinca90 (válaszként erre: 3066. - Helena66)
2014. jan. 30. 09:51
Írtam telóról, valamiért nem küldte el. Én javaslom az almaecetes víz fogyasztását reggeli előtt valamikor napközben és este. Nekem bevált, csökkenti az étvágyat. Nem mellesleg minden nap megyek tojni :D Eddig csak heti 2x.(Gondoltam megosztom, ezt a közérdekű infót) :D
2014. jan. 30. 09:37
Ma reggel 70,3 volt a súlyom, tegnap este 70,8.Lassan de biztosan haladok lefelé.Ma reggelire ettem almás fahéjas zabkását meg egy fél szelet teljes kiőrlésű kenyeret vajjal meg egy szelet felvágottat. Ebédem rántott gomba lesz zöldséggel. Meg 100 guggolás meg egy kis bicajozás. Dután sztem joghurt lesz vacsira még nemtudom. Szép napot mindenkinek.
3066. helena66
2014. jan. 29. 16:22
Sajnos ma megcsúszott a tervem, ettem édességet és most is eszem pedig elmúlt négy. A miértre nem tudok válaszolni.
2014. jan. 28. 21:55
Ma egy kicsit bűnöztem, csináltam zabpelyhes kekszet, megpróbáltam mindent egészséges elemekből összeütni. Vaj helyett kókuszolajat, teljes kiőrlésű zablisztet rendes liszt helyett. Sőt belegondolva elég sokat bűnöztem, délután ettem 3 db tojást, majd ezt a zabkekszet, kicsit később paradicsomból, gombából,hagymából, paprikából salátát. Ma nem mozogtam sokat, 80 guggolást csináltam, úgyhogy holnap nehéz nap vár rám. :/ Ti, hogy álltok?
3064. helena66
2014. jan. 26. 15:51
Ma reggel 102,6 voltam, sajnos megállt a gyors csökkenés, az igaz,hogy nem néztem mit eszek, csak a délután négy után nem eszem semmit szabályt tartottam, és majdnem minden nap 40 percet elipsziseztem, vagy inkább többet. elérkeztem arra pontra,hogy figyelni kell a kaja minőségére. Az édességet teszem le holnaptól. A kenyér még nem megy.
2014. jan. 24. 18:54

Sziasztok.

Másfél hete kezdtem a fogyókúrát. 73 kg-ról indultam, most 71,9...72,4 között ingadozik. Mindenből kevesebbet eszek, csokit egyáltalán nem, fura mert nem is kívánom. Cukor helyett pötyivel iszom a kv-t teát. Teljes kiőrlésű dolgokat eszek, vagy sütök magamnak. Nem olcsó, de a csoki helyett inkább rozslisztet veszek :) Mozogni is megpróbálok, hát rendszeresnek nem mondanám. Mert nagyon nehezen veszem rá magam. Guggolásokat csinálok, minden nap 5-el többet. 50 volt az alap...aztán 55...60. Videóra próbálok tornászni heti 2x. Majd belepusztulok. Mindenkinek hajrá. Vacsorára mit szoktatok enni, mert én ezzel mindig bajban vagyok, mi lenne az ideális?

3062. helena66
2014. jan. 23. 23:27
Ma reggel 102,5 kiló voltam, nagyon vacak napom van, kiderült a lúzerek lúzere vagyok. Nem értem mit rontok el mindig.
3061. ropicapa
2014. jan. 23. 20:27
Sziasztok.Fél év alatt fogytam le kb de nem folyamatos diétával.2 hétig minden nap 1 nagy kefirt ettem meg,mellé sok ásványvíz és napi 2 óra torna.Szedtem vitaminokat is hogy ne merüljön le a szervezetem.A 2 hét alatt 1,5 méret ment le.A fehérje csak a zsírt bontja az izmokat nem.Én így csináltam.Lehet drasztikusnak tűnik de hatásos és nincs jojózás.A 2 hetek után mindig rendesen ettem.És ezt folytattam addig míg 40es nem lett a méretem majdnem 50esről.Ki lehet bírni mert hamar összeszűkül a gyomor.Na meg mivel sikeres így ez tényleg ösztökélt a folytatáshoz.Pár nap alatt látható az eredmény.Én minden reggel 1 órát szobabicigliztem,felülések.Majd d.u. vmilyen kazi plusz felülések.Igazából ennyi.Ha őszinte lehetek nekem a szabott és hosszútávú diéták nem mennek.De egy párnapos tisztítókúrának megfelelő.És hogy beinditsa a fogyást.De mindenki maga dönti el,hogy hány kcal-ig fogyaszt fehérjét.És az más is lehet mint kefir.
3060. helena66
2014. jan. 22. 18:14
Ma reggel 102,7 voltam, alig várom,hogy 100 alatt legyek ismét. Tegnap is tartottam magam az evésben, Abigél is megvolt, a víz nem ment le két liter, azt ma is elszúrtam, délutánig szinte érintetlen marad az üvegem. Az ebédem igen konvencionális lett rizs és párizsi csirkemell menza módra. Kíváncsi vagyok a reggeli súlyomra.Kopog a szemem az éhségtől, kezd fájni a fejem, kicsit sok a savam érzem a torkomban. Fasírtot és töltött pipi combot készítek a gyermekeimnek, vettem hozzá paradicsomos káposzta főzeléket, az nekem sose sikerül. A fasírt illatozik, husi a sütőben, egyelőre nem kaptam be egy falat kóstolót se. Hajrá!
3059. helena66 (válaszként erre: 3058. - Ropicapa)
2014. jan. 22. 18:10
Szép eredményt értél el, csodállak. jó lenne,ha minél többet írnál tudnál hasznos tanácsot adni. Én már oly sokszor elbuktam, kevés a kitartásom, valahogy mégis azt érzem ez az én évem.
3058. ropicapa
2014. jan. 22. 17:44

Sziasztok.Én is szeretnék aktív tagja lenni e lelkes csoportnak.Mert egyedül nehéz.

Én nem rég fogytam kb 24 kgt.De még mindig van kb 10 kg feleslegem.És most kicsit megtorpantam,nehezen folytatom.De ma elkezdtem megint és remélem sikerülni fog a végére érnem.Nem tudom itt lehet e érdeklődni, hogy valamelyikőtöket nem érdekelné e egy futótárs esetleg.Mert nehezen szánom rá magam.Sok sikert mindenkinek a céljai elérésében:)

2014. jan. 22. 07:27

Sziasztok! Nekem is rendben vannak a napjaim, igaz van még mit csiszolgatni, de a karácsonyi időszakhoz meg a múlt hetemhez képest ez már brilliáns! Alakulgat... :-)


Helena-picit irigyellek Abigél miatt... nekem is volt, de meg kellett tőle válnom...fáj érte a szívem, szerettem... .-(

3056. Luciferia
2014. jan. 21. 23:24

Nagyon ügyes vagy, Helena! Egyáltalán nem gyagyás dolog örülni annak, hogy már tudod tartani a diétát pár napig, hiszen ez szuper! Hiszen mindannyian innen indultunk és nekünk is így telnek a napjaink szerintem, örülünk, ha sikeresen végigvittük.


Nekem meg közben sikerült elérni, amit annyira szerettem volna: hetessel kezdődik a súlyom :) Három napja mértem magam, akkor 79,5 kg voltam, remélem a holnapi mérlegelés is örömet fog okozni.

3055. helena66
2014. jan. 21. 19:16
Szép napot Mindenkinek, aki ide tartozik és valaha ide tartozott. Örülök, hogy elfoglaltak vagytok, de az is lehet más társasághoz csatlakoztatok. Ma reggel 103,5 kg.-t mutatott a mérleg, tegnap annyira éhes voltam,hogy zsibbadt a fogam, ma is éhes vagyok már, de négykor megvacsoráztam, még bent a munkahelyen, haza se érek addig. Itthon nem eszem hétköznaponként ezentúl így lesz. A víz ma nem ment,mert annyit dolgoztam,hogy bekészített víz érintetlen maradt. Délután kezdtem el inni, friss levegő nuku,most kanalazom össze fáradt lusta testemet és indulok a barátomhoz elipszishez. Ki kellene valami nevet találni neki. Oly sok időt töltök és fogok tölteni rajta. Valami szeretetre méltó, de tartással rendelkező név kellene neki az Abigél-re gondoltam. Tegnap megsütöttem a sütit és bele se kóstoltam, a gyerekek megették majdnem mindet még este. Hihetetlen gyagyás vagyok, két nap után büszke vagyok és elégedett,hogy tudok éhes lenni. Szép estét, megyek Abigélhez. Azt hiszem ez a név marad. Aki idetéved adjon jelet magáról,olyan jó lenne pezsegni.
3054. b14860a2c4 (válaszként erre: 3053. - Helena66)
2014. jan. 21. 07:11

Félig tele a pohár.... :-)

Ügyes vagy! :-)

3053. helena66
2014. jan. 20. 22:19
Sziasztok, tegnap nem ettem 16 után, letekertem az elipszist, friss levegőn nem voltam,vizet megittam. Próbálok az idegesítő dolgokon feszültség nélkül túllenni,másik nem idegesítő szempontot találni,hogy megmagyarázzam ez félig jó. Először azt írtam félig sz.r.De máris javítottam. Eddig ma se ettem 16 után, éhes vagyok, még a fogaim is zsibbadnak, üres a gyomrom,mint egy zsák. Gyűlik a nyálam, nyelem. Elipszis megvolt. Álmaim piros bikinije itt lebeg előttem 42-es méretben. Most 46-48 vagyok. Iszom egy adag fincsi kamilla teát.
3052. b14860a2c4 (válaszként erre: 3047. - Lovekills)
2014. jan. 20. 09:08

Szia! Naná, hogy csatlakozhatsz! :-) Üdv a csapatban!

Az aktivitás? Változó, de ne add fel!

Milyen módszert követsz? Mennyit szeretnél leadni?

2014. jan. 20. 09:06

Sziasztok! Azzal a szándékkal ültem ma reggel a gép elé, hogy megosztom Veletek az elhatározásomat, ami éjszaka született meg az agyamban, előtte azonban olvasgattam a naplóitokat meg a bejegyzéseiteket és úgy látom ez a Nagy És Ésszerű Elhatározások Ideje, ugyanis én is levontam egy következtetést magammal kapcsolatban: rágörcsölök módszerekre, amelyeket egyébként betarthatónak gondolok, aztán jön egy disznótoros, egy süti, pár falat ebből, pár falat abból, aztán jön a lelkifurdalás, önmarcangolás, a most már úgyis minden mindegy érzés és borul az egész diéta, akár napokra. Ennek ezennel véget vetek! Nem követek egyetlen módszert sem, egészségesen fogok étkezni, ha becsúszik ez-az, nem lövöm főbe magam, inkább kompenzálok és megpróbálom az egyes ételeket úgy elkészíteni magamnak, hogy maradjon az eredeti, megszokott íz, de egészségesebb legyen ! Valamint a lehető leghamarabb elkezdem végre azt a fránya callanetics-et!


Ez úton kívánok Mindannyiunknak kitartást és sikereket a diétában, életmódváltásban, életszemléletben! :-)

3050. helena66 (válaszként erre: 3049. - Katagi)
2014. jan. 19. 23:32
Köszi, 16 volt novemberben.Mégis van remény ezek szerint.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook