Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt :) módszertől függetlenül fórum

Fogyjunk együtt :) módszertől függetlenül (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3229. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3224. - Csigusz2013)
2014. márc. 12. 08:58

A jojó-hatás elkerülése érdekében nem vettem nagyon szigorúan a ch-s kaják tiltását, inkább valamennyit megtartok belőlük és legyen lassabb a fogyásom, akkor talán nem lesz egy éles választóvonal a jelenlegi és jövőbeni étkezésem között és (bízom benne) hogy ezáltal elkerül a jojó.

A sütire visszatérve: szerencsére azelőtt is kibírtam 3-4 hónapig is édes-habos sütik nélkül, nálam inkább a kenyér- és a főtt tészta-félékre kell jobban odafigyelni, és kordában tartani!

Tudod: puha-meleg, frissen-sült fehérkenyér, megkenve finom kacsazsírral, beborítva frissen szedett karikára szelt paradicsommal és zöldpaprikával .... van ennél finomabb?? és hízlalóbb?? :)))

3228. főnix01
2014. márc. 12. 08:55

Sziasztok!

Most lelki mélygödörben vagyok, visszajött az az egy centi a csípőmre (két hét zabálás ára), nem tudom, mit edzek... tegnap bűnözős nap volt, de ezt engedélyeztem, mert szabadnap :D Több nem lesz ilyen, már csak két hónapom maradt.

Amúgy szerintem Norbi első könyve az igazi, a többi marketing fogás. Megvolt az első könyve, csak valakinek odaadtam és nem került vissza hozzám...Szerintem az ő rendszerét relatíve könnyű betartani és életed végéig is menni fog. Sok kitartást mindenkinek :)

3227. Csigusz2013 (válaszként erre: 3225. - Csigusz2013)
2014. márc. 12. 08:55
A titkos naplódba nem jelentkezek be :) nyílván nem véletlenül titkos.
3226. Csigusz2013 (válaszként erre: 3222. - B14860a2c4)
2014. márc. 12. 08:51
Sok sikert kívánok!
3225. Csigusz2013 (válaszként erre: 3221. - 388b941089)
2014. márc. 12. 08:50
Köszönöm az invitálást :) Betekintek!
3224. Csigusz2013 (válaszként erre: 3220. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 12. 08:49

Az utolsó soraid már bekövetkeztek, én is végig csináltam már sok mindent, fogytam 3 hónap alatt huszon kilókat is...és jött is vissza belőle rendesen. Sajnos átéltem már jó pár alkalommal a jojózást én magam is.

Egyetértek veled, az étkezésedet illetően. Kellenek a kompromisszumok a mindennapokba, hogy tartható legyen egy életmód. Szerintem sem lehet mindent egy életre megvonni magunktól.

Csak én már átestem a ló másik oldalára, hogy több volt a kompromisszum, mint az elképzelt elvek.

Ha hatásosnak tartod és érzed a módszered, ne változtass. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a jó, más válik be.


Köszönöm szépen a tapasztalatidat! Szép napot kívánok!

3223. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3222. - B14860a2c4)
2014. márc. 12. 08:08

Köszi, bár éppen most nem igazán érzem magam sikeresnek! Karácsony óta most először "bebűnöztem". Ahogy lementem sétálni, gyalogolni, találkoztam régi ismerőssel, beültünk egy cukiba és 2 szelet süti lett az áldozat. Ma reggel a mérlegen kiderült, hogy nem a süti, én lettem áldozat! :)))

Bár a norbi-féle rendszer ilyet nem ír, de mára én is valami folyadék-gyümölcs-napot fogok tartani, úgyhogy kb. egy óra múlva megyek ismét legyalogolni a délelőtti adagomat, és bevásárolok gyümölcsökből, rostos léből, hasonlókból. Majd látom! De azért bízom benne, hogy ez a bűnözés a következő 2-3 hónapra elég, és annál korábban nem fog megismétlődni!

2014. márc. 12. 07:05

Sziasztok!


Utolsó kudarcom és tipródásom eredménye ként, no meg a sikertörténeteiteket olvasva a naponkénti szétválasztás mellett döntöttem, olyan 90 napos-szerűen. Túl vagyok a 2. napon, ma elvileg ch nap van, én zabpehely-napot fogok tartani...aztán holnap megint jön a mumus gyümölcsnap képében....:-s


Gitka22-gratulálok! Szuper jól haladsz, ügyes vagy!


Blanka30-megnéztem az általad ajánlott oldalt, de végül arra jutottam, hogy a szétválasztásos módszerrel nem tudom nap mint nap keretek közt tartani mind a három tápanyagot, így arra fogok törekedni, hogy az adott napokon figyeljek a mindenkori "aktuálisra"!


Legyen sikeres, szép napotok! :-)

3221. 388b941089 (válaszként erre: 3219. - Csigusz2013)
2014. márc. 11. 18:27
Gyere a naplomba, az motivalni fog:) es nezd meg mit ertem el 1 ev alatt, hidd el, erot fog adni;)
3220. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3219. - Csigusz2013)
2014. márc. 11. 09:15

Tulajdonképpen nagyon engedékeny vagyok magammal szemben!

A célom az, hogy olyan táplálkozási rendszert alakítsak ki, amelyet még (ha élek), akár 20 év múlva is tartani tudok.

Ezért semmit nem zártam ki az étrendemből, még a 3as kódos kajákat is eszem délelőtt!! Sőt, ha éppen úgy adódik, akkor még d.u. (esetleg vacsihoz is) előkerül esetenként 1-1 db-ka kenyérke, persze magam érdeke, hogy ebből ne legyen rendszer, és ettől még a világ nem dől össze!


Gyakorlatilag azt jegyeztem meg, hogy:

ebéddel bezárólag ehetek bármit, ebéd után felejtsem el a kenyér-és tésztaféléket, mindent amiben liszt van (még a rántott husit is!), felejtsd el a zsíros kajákat, a töményen édes gyümölcsöket, a cukrot, mézet, nasit stb.stb.

Délután uzsonnázhatunk a maradék, fentieken kívüli összes kajából amit akarsz.

Azok után felejtsd el az erősen fűszerezett húsféléket, mint a fasírozott, a hurka-kolbász, stb. stb. a többi édes gyümölcsöt (cseresznye, barack, dinnye stb.), a zsíros tejet, tejfölt, sajtot, a krumplit, a rizst

Vacsira marad az összes többi = mindenféle zöldség, gyümölcsökből pl. a meggy, a püszke, szilva, citrom, stb.stb. fehér húsok + hal, tojás és sovány túró-tejföl-sajt.


Kaptam én itt hideget-meleget másoktól, hogy a 3-as kóddal ellátott kajákat hogyan merem megenni, és hogy ne is álmodjak arról, hogy ez esetben egyetlen dkg-ot is fogok fogyni, stb. stb.


Persze lehet ennél szigorúbban is alkalmazni, és akkor biztos, hogy sokkal gyorsabb fogyást lehet vele elérni, de:

- akkor az már fogyókúra, és egy idő után vissza kell állni az eredeti étkezési módra, mert egy egész életen keresztül nem lehet teljes mértékben elhagyni a ch-s kajákat, az összes gyümölcs-félét, stb. stb.

- akkor viszont nagyon nagy a valószínűsége, hogy a gyorsan-frissen leadott kilók is visszatérnek, vagyis jön a jojó-hatás!

És jövőre ugyanitt, ugyanezzel a problémával fogsz küzdeni, a gyorsan felszedett felesleges kilók elleni örökös harc lesz az életed!

Lassan járj, tovább érsz! ... tartja a közmondás!

3219. Csigusz2013 (válaszként erre: 3217. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 11. 08:50

Örülök az ilyen típusú sikertörténeteknek.

Jól esik ezeket olvasni, amikor az ember lánya (hogy is mondjam) kissé maga alatt van. Erőt ad és valahol a női büszkeséget is piszkálja,hogy nekem is sikerülni fog :) Köszönöm szépen.

Norbira kitérve: az első kiadványát követet, vagy a már "Up date-osult" változatát, ha jól tudom sokat változott a kódrendszere mióta értékesíti a termékeit?

3218. főnix01 (válaszként erre: 3211. - Helena66)
2014. márc. 11. 08:27
Szia! Gratulálok az eddig elért eredményehez!! Sikerülni fog az álmod! Ne add fel :)
3217. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3215. - Csigusz2013)
2014. márc. 11. 08:14

Szóval szinte biztos, hogy ez az általam összekombinált 3 féle módszer egyszerre, együttesen hat, tud hatni a makacsul ragaszkodó kilókkal szemben is.

- norbi-féle kódok, mely az étkezési szokásaink átalakítását segíti

- kalória-bázis, mely a bevitt mennyiséget "tartja kordában"

- napi rendszeres testmozgás.


Napi 10-20 dkg, heti átlagban az 1 kg eltűnik, szeretnék felmenni a heti 1,5 kg-ig, annál gyorsabban nem, így remélem, hogy a megereszkedett bőr és hasonló "csúnyaságok" elkerülnek.

Közel 2 év óta próbálkoztam alma-ecettel, fogyi teával, kínai kapszulákkal, paleoval, 90 napossal, és még ki tudja mi mindennel!


Nagyon sokan mindták, hogy a dohányzás abbahagyása miatt felszaporodott kilókat nem lehet semmiféle fogyókúrával eltüntetni! Ime, az eredmény!

Nagyon boldog vagyok, és mindenkinek csak ajánlani tudom!

3216. b14860a2c4 (válaszként erre: 3213. - C306628484)
2014. márc. 11. 07:36
Kedves Blanka! Nagyon szépen köszönöm, utána nézek! :-)
3215. Csigusz2013 (válaszként erre: 3207. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 11. 07:15

Gratulálok! És köszönöm,hogy ilyen sokat írtál.

Igyekszem minden ilyen írásból erőt meríteni és levonni a tanulságot. Mától újra vezetem a kalóriabázist és már csak azért is megcsinálom! Köszönöm :)

2014. márc. 10. 22:10
Üdv mindenkinek! Én is fogyni szeretnék, vagyis már jó úton járok, folyamatban van a dolog. Nehezen döcörög, de cserébe szeretnék feszes és izmos lenni. :)
3213. c306628484 (válaszként erre: 3210. - B14860a2c4)
2014. márc. 10. 21:54

Szia! A fehérjéből kell a 2 gramm / testsúly kg, szénhidrátból 1-1,5 gr / testsuly kg , zsírokbol pedig maximum 10-15 gr-ot érdemes ha fogyni szeretnél.


Gugliba ha beirod hogy szálkásító étrend, az első linkre ha rámész találsz hasznos infókat.

De a naplómban is találsz érdekességeket, jómagam is ez szerint táplálkozom ;)

3212. b14860a2c4 (válaszként erre: 3211. - Helena66)
2014. márc. 9. 15:52
Szia Helena! Gratulálok az eddigi eredményedhez, kitartást, sok erőt kívánok a továbbiakhoz! Menni fog!!! :-)
3211. helena66
2014. márc. 9. 14:11
Túl vagyok a dukan támadás hét napján, ma van az első PP napom, ma reggel nem volt lehetőségem mérni, a tegnap reggeli súlyom 100,4 104,2-vel indultam. Mindent betartottam ,mert rossz lett a cukorterhelésem, szörnyű volt végig élni és nézni mi is lett anyukámból a cukorbetegség miatt. Az az út nehéz és szörnyű volt.
2014. márc. 8. 09:07

Sziasztok! Én is szégyenkezem, de tegnaptól én is ismét visszataláltam magamhoz és a fogyáshoz vezető életmódváltásomhoz, remélem huzamosabb ideig maradok is! :-)


Megint hatalmába kerített örök dilemmám: szerintetek mennyi a fogyáshoz ideális feh.-szh.-zsír arány egy fehérjealapú étrendnél? A ch-t szigorúan napi 30 g alatt akarom tartani ill. kell tartanom, csak úgy működik nálam a fogyás...de a fehérje? Azt mondják, abból sem jó a túl sok....


Legyen kellemes a hétvégétek! Én hamarosan megyek ki a kertbe, van még veteményezni valóm szabadföldbe és ládába palántaneveléshez is....el leszek ma is, azt hiszem... :-)


Szép napot Nektek!

3209. főnix01
2014. márc. 8. 08:36

Sziasztok újra! Eltűntem két hétre. Szégyelltem magamat, buktam az egész diétát. Most szerdán is szét zabáltam a fejemet édességgel, rosszul is letem estére, tegnaptól normálisan étkezem megint, és ez önmagűtól jön, még erőltetni sem kell. Elkezdtem Rubint Rékára edzeni. Most is megyek, mam 20 perc comb van.

Ki hogy halad?

3208. helena66
2014. márc. 7. 21:51
Szép napot,vagyis estét; Dukan szerint kezdtem étkezni, de a kcal. bázist is használom, a fehérje és cukorbevitel miatt, egyiket se akarom túlságosan túllépni.
3207. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3206. - Csigusz2013)
2014. márc. 7. 10:22

A KalóriaBázisra beírom ugyan a napi testmozgást, de csak mint saját tájékoztatásra, emlékeztetésre való adatot figyelem, és nem veszem tudomásul azt, hogy a progi ezzel a kcal értékkel megemeli az elfogyasztható kcal értékét. Étkezés tekintetében maradok plusz mozgás nélkül elfogyasztható kcal mennyiségnél. Legalábbis igyekszem. És mivel nálam elsősorban a kenyér- és tésztafélék a mumusok, erősen figyelem, hogy azt lehetőleg ne lépjem túl.

Másrészt szerintem az is közrejátszik, hogy valóban a kemény ch-s kajákat ebéd után már igyekszem mellőzni.

A napi testmozgásra pedig úgy tudtam magamat rávenni, hogy megmagyaráztam magamnak: a sját érdekemben szükséges, mert amit már a szervezetem elraktározott, azt rábeszélés hatására nem fogja elengedni, csak ha lemozgom! :)))


Szerintem ezek összeadódva, és így most már naponta-kétnaponta a 20-30 dkg-ok, heti 1 kg körüli érték jön lefelé.

3206. Csigusz2013 (válaszként erre: 3204. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 7. 08:43

Köszönöm a tapasztalatod.

Min változtattál,hogy ilyen drasztikusan megnőtt a fogyásod aránya?

3205. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3204. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 6. 09:13

Bocsi, most látom:

a 45 perc fele nem 11,5 perc, hanem 22,5 perc. (Egy kis matek, vagy csak símán mellé-nyúltam) ??

3204. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3203. - Csigusz2013)
2014. márc. 6. 09:11

Vannak más oldalak is a net-en, mint a KalóriaBázis (sajna nem írtam ki, de rá lehet keresni).

Valahol azt olvastam, hogy ha 45 percen keresztül 5 km/órás sebességgel séta, vagy gyaloglás, akkor azzal 250 kcal-t lehet elégetni. És 3500 kcal elégetése szükséges 0,5 kg fogyáshoz!

Persze, ez nem jelenti azt, hogy ha 10 km/órás sebességgel futsz, akkor elegendő a 45 perc fele = 11,5 percig futnod. Állítólag ahhoz, hogy a szervezet valóban elkezdjen elengedni a korábbi tartalékaiban, ahhoz a 40-45 perces fizikai igénybevétel szükséges, ha más nem, akkor minimum a gyaloglás.


Ezért írtam, hogy én arra használom a KB-t, hogy a napi kajámat gyorsan kiszámolja, mennyi kcal-t ettem, és mennyit ehetek még aznap. A bevitt kcal mennyiséget igyekszem nem túl-lépni, és a napi mozgásomat erőmhöz, időmhöz, időjáráshoz viszonyítva végezni. Most tartok ott, hogy úgy nézem, a heti 1 kg-os fogyásra sikerült ráállnom a korábbi heti 0,5 kg-os elvárással szemben!

Szóval ki kell tapasztalni, és ha gondolod, keresgélj a net-en további infók után!

2014. márc. 5. 15:22

Rosella és Gitka köszönöm a véleményeket, hát ettől tartottam én is. Átvertem saját magamat :)

Szerintetek egy 54-56 perces folyamatos tornával videóra mennyit lehet átlagosan elégetni?

A trénerhez a fele időt írom be, és így tartom reálisnak és megközelítí a gép által kiírt összeget, így kellene a tornával is csinálnom? Mert akkor elájulok...


Zsuga, gratulálok! Én nem szeretem az olajat, a kis aljas ott figyel a szekrényben, de ha ránézek is viszketek tőle :D Szerinted,hogy ha fellazítanám testápolóval nem csípne annyira?

3202. zsuga
2014. márc. 5. 09:31
Sziasztok! 4 hét alatt 4 cm-t karcsúsodtam hasból. Tegnap zumbára is bekentem magamat paprika olajjal!Olyan jól esett az a forró meleg, miközben izzadtam! Éreztem, hogy fogyok! :D
3201. 5c0313b0fc (válaszként erre: 3199. - Csigusz2013)
2014. márc. 5. 08:33

Azt nem tudtam meghatározni, hogy mia az benne, ami nekem gyanús, csak azt tudtam, ha igaz lenne, hogy naponta mennyivel többet égettem el, akkor én már réges-régen elfogytam volna!!!


De arra nagyon jó, hogy figyeljem, és "kordában tartsam magam" a napi bevitt kcal-érték tekintetében. És ha azon belül maradok (napi 1000-1200 kcal), akkor amit lemozgok, elégetek, akkor az fog fogyásként jelentkezni. És amióta így nézem, így kezelem, azóta a mérleg is mozdul lefelé!

3200. b14860a2c4 (válaszként erre: 3199. - Csigusz2013)
2014. márc. 5. 07:42
Szia! Én használom és én is sokallom a mozgásokra megadott elégetett kal.-át, úgyhogy leginkább azt a funkcióját nem is használom a KB.-nak,csak ha lelkesíteni akarom magam... :-)...nekem a "varrás"-nál tűnt fel, hogy nagyon sok, amit szerinte elégettem vele....ennek ellenére bár tévednénk és a KB.-nak lenne igaza.... :-))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook