Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt 2012. január 1-től!! fórum

Fogyjunk együtt 2012. január 1-től!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
17229. Nyűzli (válaszként erre: 17227. - F4a3860ef3)
2013. márc. 1. 08:43

Szia! :D újfent sok az egyezés :)

Én is kalóriabázisozom pár napja :)

Végül is neked 6 kilót kéne leadni ez a célod, szerintem tök reális az április vége, ez havi 3 kiló mínusz, ha lebontjuk akkor hetente kb. 0.7 kg. Eleinte nehezen fog megindulni a fogyás az első időkben, az is lehet hogy az első héten semmi sem megy le. Bár ha ennyit mozogsz és nem igazán változik a súlyod az azt jelenti hogy:

-szervezeted nagyon megszokta az ilyen mennyiségű terhelést és ezeket a mozgásformákat. (nálam ez volt mert én bicajjal adtam le a súlyom túlnyomó részét aztán már nem ment le több és egy edző ismerősöm mondta, hogy a szervezetem megszokta a terhelést.. magyarán vagy némelyik sportból többet csinálsz vagy változtatsz és pl egyet elhagysz és annak a helyére azt teszed ami szerinted neked a legjobban használ. Régen én is úsztam, de kicseréltem a kocogásra.

-a másik az lehet hogy az étkezésedbe kell több megszorítás. Nekem személy szerint a kalóriabázis sokat segít.. nekem első alkalommal kiderült, hogy sok felesleges hülyeséget eszem ami nem gondoltam volna hogy ennyire számít... sajnos :/


Ja és mielőtt elfelejtem, ha ennyit mozogsz célszerű az ha centivel méred magad időnként, az biztosabb képet ad a külsőd változásáról mint a mérleg, mert ugye az izom nehezebb mint a zsír. Sok mozgástól pedig izmod tutira lesz így a mérleg nem fog látványos eredményt mutatni vagy legalábbis ott lassabb lesz a folyamat. :)


nekem 54 kiló a cél június közepéig, kalóriabázisozom, kocogok minden nap 30-40 percet, és hetente 4 szer közepes tempóban 18 KM-et gyalogolok. Ehhez fog hozzá jönni még most márciusban a bicajozás.. csak el kéne vinnem szervizbe a cangámat szegényt eléggé elnyűttem.. :P

Ehhez jön még az hogy esete 6 után már semmit sem eszem. Meg gyógyteát iszom az emésztésemre... annyira rossz volt hogy minden diétás próbálkozás kudarca fulladt mert az emésztésem szervezetem leállt :D :/ Úgyhogy itt is komoly "hadviselés" van :P

17228. f4a3860ef3
2013. márc. 1. 08:24
Egesz hetvegen (most is) epp vendegsegben vagyunk, es mar a reggelinel finomabbnal-finomabb, sot a kedvenc sutim is visszautasitottam. Valoszinuleg az ebednel es a vacsoranal is el fogjak ezt jatszani, a ferjem szuleinel vagyunk. Nehez volt, de most buszke vagyok magamra, matol kezdem "ujra". Igaz ejfelkor lecsuszott egy banan, mert nagyon rosszul voltam, de ma mar jobban oda figyelek arra, hogy tobbszor kevesebbet egyek.
17227. f4a3860ef3
2013. márc. 1. 08:10

Kedves Nyuzi es Aranymag koszonom a befogadast!


Azt hiszem ez lesz az en forumom.:)


Nyuzli: Valoban sok a hasonlosag, Aranymaggal is, ami a celt illetve a magassagot illeti, ennek orulok.:)


A kovetkezo egybevont valasz lesz, mert kb ugyanazt kerdeztetek:


En igazabol eddig ugy csinaltam, hogy mindent ettem csak kevesebbet, sokkal kevesebbet, foleg ami az edesseget es a pekarukat illeti. Hat utan mar nem ettem-igy utolag mar hulyesegnek tunik, valami minimalis meg lehet segitene is- illetve napi 1 orat sportolok atlagban. Eleinte szigorubban vettem es meg piheno napom se volt, mostanra odaig lazultam, hogy heti 1-2 pihenonaptol nem akadok ki. Ez altalaban az utazasok miatt van, tehat nem betervezett pihenonap.


A modszeremrol meg annyit, hogy reszben kaloriaszamolas reszben szenhidratszegeny eletmod, de igazabol egyik se. Hisz eszek kb naponta kenyeret(teljes kiorlesut) es sokszor tesztat vagy rizst is (igaz kb 2-3havonta ha feher liszt becsuszik, amikor epp vendegsegben vagyunk), de nagyon-nagyon minimalisat.


Gondoltam, hogy most kicsit szigorubbnak kellene lennem es pl.vezetnem a kaloriabazison -egyszer mar probalkoztam vele- de kulfoldon elek es sok mindent nem tudok hozzaadni, amit eszek, teljesen mas a zsir stb. tartalma. Masreszt meg mikor szigoruan szamoltam a kaloriakat sokszor allt a fogyasom, mikor meg csak ugy erzesbol +-100-200 nem szamitott, csak kb maradjak a hataron belul, akkor meg peregtek a kilok. Ez vajon mitol lehet? Nem mondom, hogy tobbet ettem, de azt se, hogy kevesebbet. Erdekes dolgok ezek. Egyelore a rendszert akarom visszahozni az eletembe. Ami szamomra azert nehez, mert ha tulsagosan bekorlatozom magam, az se jo, de a tulzott ellazulas se.


Sport: Naponta tekerek, neha kocogok, es kb heti 1x uszom, de akkor 2-3 orat egyhuzamban, kb 2-3x 10perces pihenovel(szauna), viszont a tekeres az max 1 ora, sokszor csak 45 perc. Most elkezdtem kicsit felulesezni, es mini sullyal egy picit sulyzozni(ez minimalis napi 10-20darab, nem is nagyon szeretnek tobbet.)


Eddig nem tuztem ki celt, csak hogy lemenjen, de most, hogy igy alldogalok ugy latom muszaj meg valamit bevetnem, es legkesobb aprilis vegere el szeretnem erni. Ti, hogy vagytok ezzel?

17226. 5663789a69 (válaszként erre: 17222. - F4a3860ef3)
2013. márc. 1. 00:02

Isten hozott nalunk!!

Gratula a mar leadott kilokhoz.Hogy csinaltad??milyen dietas elvet kovetel es milyen mozgast???

En 168 cm vagyok es a celom a regi alakom visszaszerzese 58kg.Kitartas a tovabbi kilokhoz!!

17225. Nyűzli (válaszként erre: 17222. - F4a3860ef3)
2013. febr. 28. 23:45

Szia! Üdv itt!

Bocsi hogy ezt írom, de az adataid amiket írtál magadról itt :D hirtelen olyan volt mintha magamat olvasnám XD kicsit klón effekt volt :P

(én 83-ról indultam, lementem 60-ra, most a karácsonyi lazulás miatt 63-64 kiló vagyok sajnos.. 170 cm magas, 22 éves :) célom:54 kg.. )


Nekem egész múlt nyaram úgy telt hogy nem tudtam 60 kiló alá menni ez csalódás volt.. én is megtorpantam utána úgymond... szóval értem mi a gondod... :/


És mesélj! :) Mi a terv? :) Mit mozogsz és mennyit? No meg az étkezés? Van már valami praktikád? :) És mennyi időt szánsz erre (mármint meddig szeretnéd leadni a súlyt, nyárig?) Ilyenkor biztos sokan írják vagy mondják neked, hogy "ugyan mi ez az 5-6 kiló.. leadod egy hét alatt .." és hasonló. Pedig 3 nehéz dolog van a diétában :

-elkezdeni (elhatározni teljes erőből)

-Kitartani

-utolsó pár kilótól megszabadulni (azok a kilók valahogy mindig túl ragaszkodóak..)


Írj! Illetve bármi kérdésed van itt mindenki nagyon segítőkész! :))

17224. Nyűzli (válaszként erre: 17221. - Nagymacika)
2013. febr. 28. 23:35

A 8 kiló mínusz szerintem reális :) Hajrá! :) gyors fogyás szinte mindig kudarc..:/

kint vagy inkább bent mozogsz? :)

17223. Nyűzli (válaszként erre: 17220. - Pici Manócska)
2013. febr. 28. 23:33

Na ez tök jó :) Bár az szerintem nehéz kérdés hogy mi a jobb? konkrét időpontot meghatározni a fogyásnak, vagy inkább csak a mennyiséget .. azt írom ezt mert én is ezerszer kezdtem úgy "diétát" hogy na akkor x hét múlva már ennyivel kevesebb kell hogy legyek.. persze nem jött össze stb .. csalódás.. szóval szokásos kudarc... :/ de most érzem a lendületet! :)

Merre laksz? nálunk tök jó idő volt ma :)

17222. f4a3860ef3
2013. febr. 28. 21:29

Sziasztok!


Ide pofatlankodhatok? Igazabol mar regota olvaslak titeket,- en a "dietam" meg nyaron kezdtem-, de csak most vettem a faradtsagot/batorsagot a regisztraciohoz. (Na jo, igazabol az osszes dietas topikot olvasom mar honapok ota:D, es a tietek nem ugy nez ki, mint ami meghalna.) 84kilorol indultam, most 62 vagyok, ami valojaban kb 60.6-61 (most valamiert puffadok,nem tudom mito.)Kb. december vege ota ez a sulyom 1-2kilo jojozik azota es utalom ezt az allapotot, es azt is, hogy a cel elott megtorpantam. Celom 55kg, 167cm vagyok, huszas eveim taposom.

17221. nagymacika (válaszként erre: 17219. - Nyűzli)
2013. febr. 28. 17:42
én tavasz égére szeretném elérni a 70 kilót. Most 78 vagyok. Régebben gyorsabban akartam fogyni ,de rájöttem annak semmi értelme nincsen.
17220. Pici Manócska (válaszként erre: 17219. - Nyűzli)
2013. febr. 28. 16:23

nekem tavaly volt kitűzött időpontom....

akkor május 12-re szülinapomra akartam 70kiló lenni...

a 84-ből..most is ezen gondolkodom....

egyenlőre idebent van torna..de nálunk még a héten elég esős idő volt..most 30perce sütött ki a nap..persze kimenni nincs most időm mert tanulnom kéne holnapra...

de majd holnap és hétvégén sétálunk egy nagyot párocskámmal...

17219. Nyűzli
2013. febr. 28. 08:55

Sziasztok!

Tök szép idő van már így reggel is :) ! Ki mit fog ma sportolni? lesz szabadban mozgás is vagy marad még a szobában tornázás? esetleg mindkettő? :P

Ja meg akartam kérdezni, hogy van olyan köztetek aki konkrét időpontot tűzött ki, hogy addig szeretne minél több kilótól megszabadulni, vagy inkább az a jellemző hogy a leadni kívánt súlyfelesleg mennyisége van csak meg és az idő mire leadod az annyira nem lényeges?

17218. nagymacika (válaszként erre: 17217. - Nagymacika)
2013. febr. 27. 13:25
rosszul írtam ,a súlyom 77,8 kg.
17217. nagymacika
2013. febr. 27. 13:23
tényleg érzem a fogyó hold hatását,mai súlyom 78.8 kg. Csak az ember nagyon fél a stagnálástól meg attól ,hogy ne fogyjon el a kitartása.
17216. nagymacika (válaszként erre: 17214. - F799cac10e)
2013. febr. 27. 13:21
Szia! Tényleg szép eredmény,pajzsmirifyalulműködés mellett. Sajnos évek óta én is evvel küzdök én Letoxot szedek. Nekem három hét alatt 4 kiló ment le, de ezt szigorú diétával és napi több kilométer futással értem el. Régebben elég volt ha picivel kevesebbet ettem és potyogtak le rólam a kilók. De nem vagyok elégedetlen ennek is nagyon örülök.
17215. Nyűzli
2013. febr. 27. 08:14

Sziasztok! :)

Jó ilyen sikert olvasni :)

Bár már én is írhatnám hogy mínusz ennyi vagy annyi kiló már lement! :) :/ de kitartok :P

17214. f799cac10e
2013. febr. 27. 08:04
Sziasztok!! Remélem jól van mindenki? Kicsit eltűntem mert sok volt a melo de ez a jó :)). Ma meg holnap itthon vagyok. Ma reggel méretkeztem nem szoktam csak mikor eltelik egy hónap utána. Így most mértem mert március 1-jén dolgozom így nem leszek itthon. Február 2-től február 27.-ig még -6 kg ma reggel mértem idáig nem. így 2 hónap alatt január 1-től február 27.-ig -12 kg. Nagyon jó és főleg mert pajzsmirigy alulműködésem van euthyrox 100 ľg tablettából 112,5 mg szedek valamint halolajkapszulát is mindennap. puszi Nektek. Szép az élet :)
17213. 5663789a69
2013. febr. 26. 15:51

Sziasztok lanyok!

Itt vagyok am en is!Most jottem haza edzesrol 80percet alakitaottam.Nem vagyok toppon elege szur es faj a hatam.Szinte minden levegovetelt erzek.Ha par nam es nem valtozik orvos lesz a vege!

Dietamat tartom baj szombat es vasarnap elegge elszaladt velem a lo.Tegnap mar ugyesebb voltam es ma is az leszek.Ugy erzem en is atszelemultem vegre es elkapott a lendulet.

Szep napot kivanok mindenkinek,este meg benezek.

17212. Nyűzli (válaszként erre: 17211. - Nagymacika)
2013. febr. 26. 14:12
De jó neked! Gratulálok :))) Bár nekem is így menne :)
17211. nagymacika
2013. febr. 26. 14:09
végre megvan ,elértem a 78 kilót. 3 hét alatt lement 4 kiló. Ha ez havi szinten meglenne ,akkor nagyon meg leszek elégedve.
17210. Nyűzli (válaszként erre: 17209. - Pici Manócska)
2013. febr. 26. 13:10

Benéztem... és ott is ragadtam :D azt hiszem elolvasom :)) Aminek nagyon örülök, hogy már rögtön pár perc olvasás után hasznos tippet adtál nekem :)

Megadnád annak a kalóriaszámlálós oldalnak a nevét amit használsz? :)

talán engem is motiválna a dolog ha látnám mennyit égetek el és mennyi kalóriát viszek be a szervezetembe.. :9 ha látnám a kalóriadeficitemet és hogy ezzel mik az esélyeim a fogyásra biztosan hasznomra válik! köszi előre is! :)

17209. Pici Manócska (válaszként erre: 17208. - Nyűzli)
2013. febr. 26. 11:46
azért ha benézel a naplómba ott találsz pár előnytelen képet is ahol látni hogy az a 77kiló nagyon is meglátszik...
17208. Nyűzli (válaszként erre: 17207. - Pici Manócska)
2013. febr. 26. 11:25
Váú én 170, de én bezzeg 70pár kilósan nem így néztem ki mint Te :) szerencsés vagy :)
17207. Pici Manócska (válaszként erre: 17206. - Nyűzli)
2013. febr. 26. 10:40
szia..nem vagy az 175cm vagyok..kicsit nagyra nőttem :)
17206. Nyűzli (válaszként erre: 17204. - Pici Manócska)
2013. febr. 26. 08:30
Szia! Néztem ám a képeidet! :) Ha nem vagyok indiszkrét milyen magas vagy? Csak mert olyan jó vékony vagy a képeken!
17205. Nyűzli (válaszként erre: 17203. - Nagymacika)
2013. febr. 26. 08:29

Akkor ezért érzek késztetést arra hogy futssak ma egy kicsit XD ? :)

REmélem kitart a pozitív hatása akkor sokáig :P

2013. febr. 25. 20:50

Sziasztok csajok...

Újra újult erővel belevágtam....

de most nem a koplalásra hanem a tornára fektettem a hangsúlyt....

kíváncsi leszek így mennyit fog változni a testem.... :)

17203. nagymacika (válaszként erre: 17202. - Nyűzli)
2013. febr. 25. 17:07
Holnaptól fogyó hold lesz ami segíti a fogyókúránkat! Én észrevettem magamon a jótékony hatását.
17202. Nyűzli
2013. febr. 25. 12:29
remélem jön a kattanás és megint ledobok magamról pár kilót :)
17201. nagymacika (válaszként erre: 17200. - Nyűzli)
2013. febr. 25. 11:34
Volt nekem is olyan időszakom amikor jöttek a szúrkálódások. mennyit híztál ,meg csak nem vagy terhes szövegek. Hiszen négy hónap alatt húsz kilót híztam. De az ellenkezője is előfordult amikor odajöttek és gratuláltak ,meg kérdezték ,hogy milyen módszerrel fogytam le. Mindenki azt várja ,hogy az ember mond egy csodaszernek a nevét és majd lemennek a kilók. Ilyen nincs,kevesebbet kell enni és mozogni kell.
17200. Nyűzli (válaszként erre: 17199. - Nagymacika)
2013. febr. 24. 19:35

Igen, főleg, hogy olyan típus is vagyok aki mindent magára vesz... lelkizős... na de mindegy is!


[link]


Viszont olvasom, hogy már 4 kiló mínusz lement! Akkor most már lassan érezni fogod a ruháidon is az eredményt! Gratulálok! :)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook