Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyatékos fiatal rokkantosítása, mi a folyamata? fórum

Fogyatékos fiatal rokkantosítása, mi a folyamata? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. gerna (válaszként erre: 44. - SF)
2009. dec. 12. 21:58

Fogyatékossági támogatás is jár neki 18 éves korától! nézd meg itt:

[link]

45. nenne67 (válaszként erre: 44. - SF)
2009. dec. 12. 20:37

Örülök,hogy minden gind nélkül megkaptátok :-)))))


Sajnálom,hogy vége a "naplódnak",mindig nagyon vártam mikor írsz legközelebb :-)


Minden jót Nektek !

44. SF
2009. dec. 10. 17:39

Végre valami jó is történt ma a sok rossz mellett.

Megjött az értesítés. Nem kellett bemenni vizsgálatra (egy éven belül volt a Szakértői bizottságnál, talán ezért nem), elég volt a meglévő egy darab igazolás. A lányom megkapta a rokkantsági járadékot.

Nem sok, de a semmihez képest rengeteg. Azt mondta, most már vehetek új mosógépet:-))) (mármint az ő pénzéből) Meg kell zabálni! Néha úgy tűnik, nem érdekli a külvilág, erre kiderül, hogy nagyon is.

43. SF
2009. dec. 9. 21:57
Ott tartunk, hogy megjött az értesítés az eljárás felfüggesztéséről, hogy ne kelljen 2 hetenként értesíteni a folyamatban tartásról. Szóval... érdekes. Várjuk a fejleményeket.
42. nenne67 (válaszként erre: 41. - SF)
2009. okt. 31. 20:02

Hááááát,akkor biztosan úgy van,hiszen Ő az ügyintéző!!!


Én mikor intéztem Gáboromnak,mindenképpen be akarták hívni bizottság elé,én mondtam ha nem muszáj ne cibáljam már megint orvoshoz,hiszen előtte voltunk a családi pótlék miatt.Akkor szerencsénk volt,mert egy bűbáj doktornőt fogtunk ki,de nem minden ismerősünkkel volt ez így.Ezért nem akartam megint bizottság elé vinni,ha nem nagyon muszáj.Végül megegyeztünk,ha elfogadják a meglévő papirokat,akkor nem kell mennünk,ha nem akkor megyünk.Persze kibírta volna,meg nem dől össze ettől a világ,DE feleslegesen ne nyúzzam már,van Neki sajnos azon kívül elég baja.A végén elfogadták a papírokat.A volt osztálytársának nem,Neki kelett menni.

Na,jó hosszú lett.

Számolj be a fejleményekről.Szurkolok,h minden simán menjen :-))

41. SF
2009. okt. 31. 17:50
Az ügyintéző szerint első körben csak a beadott papírok alapján bírálják el a kérelmet. Ez nekem is új.
40. nenne67 (válaszként erre: 39. - SF)
2009. okt. 31. 06:19

Miért,első körben nem hívják bizottság elé?

Ha elutasítják,mindenképpen fellebbezzétek meg.


Tudom,hogy nem igazi napló.Kimaradt az idézőjel,bocs :-(

Akkor így inkább:Igazán tetszik a "naplód". :-))))

Kíváncsian várom a könyvedet,majd írd meg a címét,és hogy pontosan mikor jelenik meg.

39. SF (válaszként erre: 38. - Nenne67)
2009. okt. 30. 21:48

Köszi. Ma be is adtuk a papírokat Cegléden, augusztusi dátummal. Hát... nem nagyon biztattak, mert csak egyetlen használható leletünk van, de azt mondták, hogy ha elutasítják, a második körben már meg is vizsgálják, úgy nagyobb lehet az esély. Majd meglátjuk. Most bizakodunk:-))


Az a bizonyos napló, amit említettél, nem igazi napló, hanem egy regény, méghozzá díjnyertes. És tavasszal megjelenik az első önálló könyvem, ami a szerkesztőim szerint már igazi mestermunka.

Ha karácsony előtt kijöhetett volna, teljes lenne a boldogságom!

38. nenne67 (válaszként erre: 37. - SF)
2009. okt. 30. 20:16

Örülök,és remélem minél hamarabb el tudod intézni!Ne felejtsd el,hogy 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni!!


Nagyon szeretem a naplódat,igazán tetszik :-)))

37. SF
2009. okt. 29. 14:09
Végre csupa jó dologról tudok beszámolni. Talán a kitartásom, talán egy továbbképzés, mindegy mi miatt, ma megírta a háziorvos azt a bizonyos négyoldalas igazolást! Végre nem húzta a száját, nem is tett megjegyzést, sőt mosolygott. Nem tudom, mire vélni, de most már nem is számít. Fő, hogy megvan! Egy lépést tettünk előre.
36. SF (válaszként erre: 33. - Nenne67)
2009. okt. 1. 14:18
Köszi, ezt nagy öröm volt olvasni!
35. SF (válaszként erre: 34. - Gerna)
2009. okt. 1. 14:18

Köszönöm a segítségeteket!

Lehet, hogy tényleg ideggyógyász lesz belőle, mert az itteni doki minimum 50 ezer után állna velünk szóba:-(( (Ma reggel mondta egy ismerősöm).

Ez annyira elszomorító, mert nem elég, hogy egy ilyen gyerek mellett éjjel-nappal ott kell állni, még egy ilyen f@...rok is az utunkba áll.

Igazából nem orvosi papírjaink vannak, hanem pedagógiai vonalról van diagnózisunk (orvosi kóddal, szerencsére). Majd meglátom, mire megyek vele.

34. gerna
2009. okt. 1. 08:15

SF! próbáld meg az ideggondozóban azt a papírt, biztosan van nekik (esetleg ki is töltik a családorvos helyett, akinek eredetileg a dolga lenne). Valóban egy 4oldalas nyomtatvány. Vidd magaddal az eddig kapott orvosi/szakértői papírokat is, abból is fognak beírni dolgokat.


Fogyatékossági+rokkantsági jár 18 éves korától, de akkor a családi pótlék nem. Meg utazási igazolvány, közgyógyigazolvány, védett fogyasztói státusz a gáz- villany- és talán a vízművek tekintetében is.

33. nenne67 (válaszként erre: 30. - SF)
2009. okt. 1. 07:34
Várom a regény folytatását,nagyon tetszik :-)))))
32. nenne67 (válaszként erre: 30. - SF)
2009. okt. 1. 01:40

Ne hagyd magad,igenis járjon utána.Lehet,h Ő még nem töltött ki ilyet,de akkor kérdezzen rá mástól.

a rokkantsági járadék mellé(ami 18.életévét betöltött személynek jár,és 5 hónapra visszamenőleg lehet igényelni 33e körül van),a családit lehet kérni,de a fogyatékossági támogatást nem.Ha jól emlékszem.Vagy a családi zárja ki a fogyatékosságit?Na,jó tájékozott vagyok én is,pedig 1 éve sincs,hogy igényeltem.Az biztos,h 2 fajta támogatást kaphat,3-at már nem .

Az a baj,hogy az ember nem igazán kap segítséget,csak amit innen-onnan kap :-((( Sztem a neten utána lehet nézni.Intézzed,mert azért nem mindegy mennyi jön be egy hónapban,ez meg nem olyan összeg amit ki kellene dobni,főleg,h jár Neki.

De bármi van,csak szólj :-)))

31. nenne67 (válaszként erre: 29. - 00346cf747)
2009. okt. 1. 01:33

Hát,azt nem tudom hogy néz ki egy kórházi beutaló,de ez egy 4 oldalas orvosi nem tudom mi a másik neve...

Elég részletes leírást kér az orvostól,és mindent bele kell írni,ami a gyerekkel kapcsolatos.A mi orvosunk nagyon rendes volt,pedig nem is adtam Neki semmit.

Sajnos ha már így hozta a sors,akkor legalább azt kapják meg,ami jár nekik,hisz ők is olyan emberek mint mi,csak "mások" :-))

30. SF (válaszként erre: 28. - Nenne67)
2009. szept. 30. 21:56

Nagyon köszönöm a segítséget!

Én is erre emlékeztem, de a háziorvosunk csak köti az ebet a karóhoz, hogy ő aztán nem... Meg nem is tudja, mi az. Na persze...

Annyit tudok, hogy jelen pillanatban csak a fogyatékossági támogatás jár neki (az a 20 ezer körüli összeg, ez az ő nevére jönne), és míg iskolába jár, az apja továbbra is kapja a családit.

Sajnos itt helyben nem tudunk háziorvost választani, mert nem fogadnak más körzetből, másik városba meg elég körülményes eljárni.

Akkor ezt a jövő héten még egyszer megpróbálom, mert a drága az idén negyedszer ment szabadságra.

29. 00346cf747 (válaszként erre: 28. - Nenne67)
2009. szept. 30. 21:31
Ez a négyoldalas úgy néz ki, mint a kórházi beutaló. Sőt...
28. nenne67 (válaszként erre: 27. - SF)
2009. szept. 30. 20:35

Szia!


Az én fiam 19 éves DS-es.Én Decemberben intéztem Neki a ROKKANTSÁGI JÁRADÉKOT.A nyugdíjfolyósítónál adtak nyomtatványokat,azt kellett kitölteni.Kellett a 4 oldalas szakértői vélemény is,amit a HÁZIORVOS töltött le,mert NEKIK van,nem a gyerekorvosnak,hanem a felnőttnek.Mi akkor még gyerekorvoshoz jártunk,Ő kérte el egy felnőtt orvostól,és töltötte ki!!!Ne hagyd annyiban,ez alanyi jogon Jár Nekik!!!!

e mellett még vagy a saját jogú családi,vagy a fogyatékossági támogatás az ami JÁR!!!

Kérdezz nyugodtan,amiben tudok segítek :-))))

27. SF
2009. szept. 24. 16:02
Ezt már tudjuk, és amit lehetett, végig is jártuk. Már csak a 4 oldalas hiányzik, de azt egy orvos sem hajlandó megírni neki. Lehet, hogy ellenszolgáltatást várnak érte???
26. NOA (válaszként erre: 25. - SF)
2009. szept. 24. 15:58
Nagykorúsághoz van kötve.-alatt gyerek, felett körzeti.
25. SF (válaszként erre: 24. - 00346cf747)
2009. szept. 24. 14:55
Ott már voltam:-(( A papírunk meg is van, itt lapul kitöltve. Már csak az a kérdés, hol írják meg a 4 oldalast, mert sem a gyerekorvos, sem a felnőtt nem tudja!!! Még egyszer mondom, nem szakorvosnál jártunk a fogyatékosságai megállapítása végett, hanem pedagógiai szakértői bizottságnál. A héten meg akartam kérdezni őket, de valamiért nem hívhatók (vagy csak tőlünk nem):-((
24. 00346cf747 (válaszként erre: 3. - SF)
2009. szept. 24. 13:52

Véleményem szerint az Államkincstárat próbáld meg.

[link]

Úgy tűnik, mailben is lehet érdeklődni.

23. SF
2009. szept. 24. 09:43
Senki nem tud segíteni? És azt az átkozott telefont még mindig nem veszik fel Cegléden:-(((
22. 00346cf747 (válaszként erre: 4. - Correct)
2009. szept. 23. 21:07

Szia. Most hülyeségnek tűnő dolgot mondok, mert nem emlékszem pontosan, hogy mit is mondott egy ismerősöm, a lánya Little kórral született, és azért nem lehetett rokkant, mert valamilyen nyomtatványt ki kellett volna tölteniük, beadniuk x éves koráig valahová. Mivel ez elmaradt, a 18 éves ügyintézés tárgytalan lett. A lány 24 éves, és nem kap semmit, csak önkormányzati támogatást.

Mi lehetett az, amiről lekéstek?

21. SF
2009. szept. 23. 19:55

Na, akkor még mindig ugyanott vagyunk!

Már van egy kitöltött papírunk, hogy szeretnénk a gyerek nevére fogyatékossági támogatást igényelni. Ehhez ki kellene tölteni egy 4 oldalas orvosi igazolást. És itt keződik a baj, ugyanis mi nem jártunk orvoshoz, hanem Szakértői Bizottsághoz, ott állapították meg az autizmust, és a középsúlyos értelmi fogyatékosságot.

Aki túl van ezen a procedúrán, az SzB-hez lehet fordulni ilyenkor, vagy hová? Napok óta nem veszik fel a telefont, és fogalmam sincs, hová mehetnék!

20. SF (válaszként erre: 19. - Hkati2)
2009. ápr. 1. 13:41

Persze, szerencsére az együttérzők vannak többségben, de nem lehet kikerülni az alját sem.


Nálam az a gyógypedagógus vitte a pálmát, aki, miután megvizsgálta a gyerekemet, olyan stílusban tájékoztatott, mintha én is fogyatékos lennék. Pár mondat után félbeszakítottam, hogy nyugodtan mondhatja, mintha felnőtthoz beszélne, akár szakkifejezésekkel, mert különben magam is pedagógus vagyok. Soha nem fogom elfelejteni az arckifejezését, és hogy még ezek után is képtelen volt engem, mint szülőt felnőttként kezelni.

19. hkati2 (válaszként erre: 18. - SF)
2009. ápr. 1. 13:29
Mint mondtam nekem 23 éves a sérült gyerekem.Én csak álldani tudom a gyerekorvost ,mindenre figyelmeztett,mit és hol kell intézni.Nagyon rendes volt .Ma a férje a háziorvosunk ,hát Ő már nem ilyen lelkes.De tényleg nagyon sokat tudnak segíteni ill. ártani is.Sajnos nagyon sok helyen találkozunk nagyon negatív hozzáállással.Nem régiben jártunk pajzsmirigy vizsgálaton. Megkérdezte a vizsgáló orvos,hogy van-e valami mozgásszervi betegsége.Sajnos bottal közlekedik/dongaláb.../szóval csak a vak nem látja.Iskolában a tanáriban behívták és állították vagy 10percig mert a tanár telefonált.Nem mondta volna,hogy üljön le!!!!Szóval vannak ilyenek is szép számmal.De hidd el többen vannak akik jó indulattal kezelik a betegeket is.
18. SF (válaszként erre: 17. - Supin)
2009. ápr. 1. 12:31

Nem egyedül az orvosoknak ilyen a hozzáállása. Találkoztam már ügyintézővel, aki azért balhézott velem, hogy hallgattassam el a gyerekemet, mert ki látott már ilyen HÜLYÉT, hogy egész végig ordítson (4 órát vártunk...). És ez intézte a meghosszabbított gyesemet. Neki aztán igazán tudni kellett volna, mit jelent a papíron a 8400, mint kód.

Amikor megállapították, hogy a lányommal valami nincs rendben (azt sokkal később mondták ki, hogy autista), annyit kérdeztek, kérek-e felemelt családit, mert arra adnak papírt. Az is később derült ki, hogy ugyanezzel az igazolással akkor még egy ezressen magasabb gyes járt. De ezt se mondta el senki, hanem ott derült ki, ahol a családit igényeltük. És nem ügyintéző által, hanem egy sorstársam világosított fel.

Ma már szinte elárasztanak a felvilágosítással, ahhoz a régi állapothoz képest. Persze most sem lehet semmit tudni, mégis...

17. supin (válaszként erre: 14. - SF)
2009. ápr. 1. 09:04

Háziorvost váltanék! Neki igenis tudni kell,hogy mit hol intézz! Ja és magától kőzölnie kellene ha van benne emberség!

Tudom nem ezt kérdezed, de felháborító ez a hozzáállás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook