Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogyatékos a családban... fórum

Fogyatékos a családban... (beszélgetős fórum)


20. mario1802 (válaszként erre: 19. - Lysiantus)
2012. dec. 17. 21:45

Szerintem érdemes erről beszélni, hogy mit jelent egy család számára, ha egy fogyatékos beleszületik, vagy később fogyatékos lesz.


Nem is beszélve szülői traumáról!


Van olyan család, ahol még 50 év után sem bírt feldolgozni azt, hogy gyermeke fogyatékos, annak ellenére, hogy önmagához képest szépen megállja a helyét. Persze tőle nem lehet elvárni, hogy pilóta legyen. Mégis a fogyatékos személy az egyetlen olyan személy, akivel szemben irreális elvárásai vannak.


Erre akkor döbbentem rá, amikor meghívtam szülőket, hogy akikról azt gondolunk, hogy látszólag sikeresen élnek fogyatékos családtaggal/tagokkal és velünk megosztanak tapasztalatokat.

Bizalmas légkörben "átszakadt a gát", kiderült, hogy hősiesen szenvedtek életük folyamán és "kutya" sem törödik velük.

Gondoltam magamban, mégis jó, hogy összehívtam őket, mert látszat csal.

Tehát nem rejetgetni való téma a fogyatékos családtaggal való együttélése.

19. Lysiantus (válaszként erre: 18. - Mario1802)
2012. dec. 17. 09:39

Biztosan fel lehet éleszteni ezt a fórumot is.

Vagyunk itt néhányan, akik szívesen beszélgetünk az aktuális problémákról.

2012. dec. 16. 23:22

Nemrég beléptem, csak böngésztem, kicsit tudatosn an, kiváncsi voltam/vagyok rátok, ha szabad tegeznem.

Be-beütöttem kereső szavakat, látom, hogy mi minden érdeklik a fórumosokat!

Beütöttem a "fogyatékos" és "család" szót, ez ugrott be, látom, hogy eléggé kevés hozzászólás van.

Vagy kifogyóban van a "téma", miközben közöttünk élnek a fogyatékos személyek. Kerestem még egyet: ez lenne: Fórum - Anyukák, akik "különleges" gyermeket nevelnek (tartósan gondozásra szoruló, fogyatékossággal élő kismanók). Beszélgessünk!"? Ott meg 540 hozzászólás volt, de utoljára 2010-ben volt, akárcsak itt is.

Vagy pedig van-e másik fórum, amelyik fogyatékosokról szól és aktuális, azaz még most is hozzászólnak?

Ha igen, akkor odaugrok!Ha igen, akkor odaugrok!

17. Lysiantus (válaszként erre: 16. - Yzma.)
2010. aug. 16. 02:03

Szia Yzma!

Remélem március óta pozitív irányba változott a helyzetetek!

Mindenképpen rendszeres zsebpénz jár a gondnokoltnak.

Ha még nem oldódott meg ez a problémátok, javaslom, keress fel ingyenes jogsegély szolgálatot, ott kérj tanácsot! Fordulhatsz a területileg illetékes Ellátott jogi képviselőhöz is. Az Ő hatáskörébe tartozik az ilyen ügyek vizsgálata.

16. yzma.
2010. márc. 18. 09:27

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni:

4-en vagyunk felnőtt testvérek, a húgunk értelmi fogyatékos. Ő édesanyánkkal élt tömblakásban, amit édesanyám az ő nevére íratott. Amikor édesanyám meghalt, egyik testvérem sem vállalta a húgunkat, így magunkhoz vettük, azóta nálunk él (15 éve). Én lettem a gyámja is. Testvéreim nem nagyon érdeklődtek a húgunk után, az egyiket már évek óta nem is láttuk, a másikat is csak évente talán egyszer (pedig a közelben él). Később párom tanácsára a Gyámhatóságon keresztül eltartási szerződést kötöttünk fogyatékos húgunkkal a tömblakása fejében. Ekkor a gyámságom megszűnt és a Gyámhivatal felajánlotta a testvéreimnek a gyámságot, amit az egyik el is vállalt (azóta is csak évente 1-2-szer látogatja). És innentől kezdődtek igazán a gondjaink: a húgom jövedelme bankszámlára érkezik, amihez csak a gyám férhet hozzá.Mi nyugdíjasok vagyunk, nem panaszkodom, de nem könnyű kijönni a hónap végéig. Nagyon sokat segítene, ha valamennyit rendszeresen felhasználhatnánk az ő jövedelméből is. Lenne erre mód? A gyámja nagyon fösvény, mindig könyörögnöm kell nála. Kaphat-e a gyámság alatt álló értelmi fogyatékos rendszeres "zsebpénzt" a saját jövedelméből? Ne értsetek félre, nem akarom a szerencsétlen húgunkat kisemmizni, már milliói vannak a számlán, csak azt szeretném elérni, hogy pl. egy pár cipője áráért ne kelljen hónapokig várni. A Gyámhivatalban pedig mindig a fejünkhöz vágják, hogy eltartási szerződésünk van és ne akarjuk még a pénzét is.

15. 9d6cbcbded (válaszként erre: 9. - Zunett)
2009. aug. 30. 21:36
szép hivatásod van!:)
14. 9d6cbcbded (válaszként erre: 12. - D4464aaf8a)
2009. aug. 30. 21:35
:)))))))))))
13. 9d6cbcbded (válaszként erre: 11. - D4464aaf8a)
2009. aug. 30. 21:35

Ez olyan jóóó!:)

Hát igen, erőt adnak és olyan természetesen lehet szeretni őket...

Te nagyon erős és jó anya vagy! Gratulálok!:)

12. d4464aaf8a (válaszként erre: 8. - 9d6cbcbded)
2009. aug. 30. 21:18

Ja!! - Ő a:


Legédes' Nyuszi ...

2009. aug. 30. 21:16

Ez így van, a világon azok a leg-ragaszkodóbbak, Akik sérültek, és nagyon-, nagyon tudnak szeretni...


Sokszor kerültem mélypontra azért, mert bárhogy is küzdök, valahogy nem akaródzik sikerülni semmi, és bárnikor kezdtem feladni a reményt, mindig az tartott életben, hogy a Kisfiam annyira nagyon tud szeretni, és annyira nagyon ragaszkodik, hogy soha sem lennék képes Neki fájdalmat okozni, mert abba belepusztulna, ha én nem lennék Neki...


ÉS amikor hízeleg, hogy:



" ÍÍÍÍÍÍÍ...., én úgy szeretlek Téged, Aaanyaaa..."


Akkor meg lehetne zabálni, olyan édes!!

10. d4464aaf8a (válaszként erre: 8. - 9d6cbcbded)
2009. aug. 30. 21:12
:))
2009. aug. 30. 16:58

Sziasztok!

Az én családomban nincsenek fogyatékkal élők,viszont gyógyped-asszisztensként dolgozom súlyosan halmozottan fogyatékos gyermekekkel...nagyon szeretem őket és a munkámat is

8. 9d6cbcbded (válaszként erre: 3. - D4464aaf8a)
2009. aug. 27. 20:16
De aranyos! Ahogy fogja a nyusziját és mosolyog!:))
7. 9d6cbcbded (válaszként erre: 4. - D4464aaf8a)
2009. aug. 27. 20:15

látod, így nem is kerestem rá...nem jutott eszembe.:)

Köszönöm.

6. 9d6cbcbded (válaszként erre: 2. - Miyako Sama)
2009. aug. 27. 20:14
Hát igen... Nagyon ragaszkodóak tudnak lenni, az biztos! Számomra az a hihetetlen, hogy léteznek olyan emberek, akik tiszta szívvel és hívatással képesek gondozni a sérült embereket!:)
2009. aug. 26. 00:17
Nevel valaki halmozottan sérült gyermeket?
2009. aug. 26. 00:16

DE vannak itt Autista Fórumok, pl. az Esőember...


Meg olyan is, hogy Halmozottan fogyatékos a Családban, vagy mi is a fórumcíme...

Mindjárt utánna nézek...

2009. aug. 26. 00:15
Nekem is Autista GYermekem van, egy 15 éves nagyra nőtt Kisfiú...
2009. aug. 25. 20:43

Üdv!

A keresztanyukám gyógypedagógus. Szóval én találkoztam sérült gyerkekkel, beszélgettem is, velük, tényleg nagyon aranyosak, és értelmesek tudnak lenni a maguk módján. A keresztanyukám másik keresztgyermeke egy Dawn kóros fiú, ő is nagyon szeretetre méltó srác.

Ma voltam a dagály strandon, bementem a termál medencébe, és láttam, hogy terápiát tartottak sérült emberek számára. Hihetetlen érzés volt látni, ahogy kapaszkodtak gyógyászuk nyakába, hogy mennyirte rájuk és a szeretetükre vannak szorulva...

Szóvbbal nekem semmi problémám a fogyatékkal élőkkel, nem ilyesztőek, nem bántanak senkit, érdemes szóba elegyedni velük, mert egy egészen új világot tárnak fel az ember előtt.

2009. aug. 25. 20:17

Sziasztok.


Azért indítom el ezt a fórumot, mert úgy érzem, hogy nagyon keveset beszélünk ezekről az emberekről.

Nekem egy autista fiútestvérem van, aki emellett még Arnold Chiari betegségben is szenved...Mint mindenkinek, neki is vannak jó és rossz tulajdonságai, de mindemellett egy nagyon őszinte, okos és szeretnivaló fiú.


Segítsünk egymásnak egy kicsit, és azoknak is, akik nehezen fogadják el őket, esetleg félnek tőlük.


Mondjátok el a véleményeteket, ha a családban szellemi vagy testi fogyatékos él, de arra is kiváncsi lennék, hogy mit gondolnak azok, akiknek nem volt soha közvetlen kapcsolata velük.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook