Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyasztó hatású ételek fórum

Fogyasztó hatású ételek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. jan. 25. 20:49
Oké, köszi.
97. 2104cc91e8 (válaszként erre: 96. - 50d0def203)
2009. jan. 25. 09:30

Szia Salima!

Ha itt a HOXA-n a fölső soron rámész a RECEPTEK-re ot találsz: Zöldségételek, Vegetáriánus ételek, Update ételek készítéséhez recepteket :)

2009. jan. 24. 22:56

Nem tudnátok diétás recepteket ajánlani?

Szeretem a gyümölcsöt, és sok zöldséget, kivéve a karalábé, cukkini, ......szóval a paradicsom, ubi, tök, paprika, karfiol, ezek a kedvenceim. Vannak ilyen étel receptjeitek diétásan????????

Nagyon megköszönném.

2009. jan. 24. 22:54

Ti tapasztaltabbak vagytok, én nemrég kezdtem komolyan a diétát.

Milyen diétás termékeket találok még a Lidl-ben?

nem szoktam oda járni, néha Tesco-ba, de ritkán, utálom őket.

94. 50d0def203 (válaszként erre: 90. - Radica947)
2009. jan. 24. 22:52

Köszi, de nem vagyok csokis. Nem igazán rajongok az édességekért.

A csokit azért írtam, mert sejtettem, hogy leesett a cukor szintem, így kipróbáltam. Nem akarok csokit enni, rossz a bőrömnek, pattanásos lesz. Az orvosom korábban azt mondta, mellőzzem, igaza volt. Mostmár nem is kívánom, nagyon ritka, hogy eszem. Kb fél évente 1 szelet.

93. 2104cc91e8 (válaszként erre: 92. - Radica947)
2009. jan. 24. 08:57
Ezek megint jók voltak, köszönöm szépen :) :)
2009. jan. 23. 22:59
Én nagyon leveses vagyok, ezért a kedvenceimet leírom. Az első szempont - szerintem, hogy találni kell egy olyan hentest, aki félre tesz neked marha ritkacsontot, mert ettől minden leves nagyon finom lesz. Egy jó nagy buci csontot kuktában legalább 1 órán át főzök, és ezzel eresztem fel a leveseket. Gulyásleves, sok zöldséggel, krumpli nélkül. Palócleves, zöldség, zöldbab krumpli nélkül. Húsleves, délben egy kis lé, főtt hús ecetes tormával, /az üveges torma pár csepp édesítőszerrel és egy kis levessel megbolondítva/ vagy hamis vadassal, /répa, fehér, zeller, hagyma,összetörve kevés mustár, tejföl/ este pedig jó nagy tányér leves sok zöldséggel. Zellerkrémleves tejszín nélkül, 12%-os tejföllel. Karfiol vagy zölbableves, rántás nélkül, pici olajon megdinsztelt hagyma, fokhagyma, csak az illata miatt.
91. 2104cc91e8 (válaszként erre: 90. - Radica947)
2009. jan. 22. 15:14

Igazad van! Én is már elég régen (kb. 90 napja:))

így eszem az ételeket (elválasztva)! De nagyon jók az ötleteid, köszönöm!!!

2009. jan. 22. 13:47
Kedves fiti, nem a pörköltről kell lemondani, csak a nokedliról, nekem ma épp az volt az ebédem, cs.combból pörkölt, mellé még az ősszel eltett koviubi, és édesítőszerrel eltett vegyes savanyúság. Estére 1 pár virsli lesz, mustárral és egy kis tormával, és a szokásos fél grape fruit. Salima, ajánlom a Lidl-ben kapható 70%-os csokit /már ha szereted a keserűt/ igaz 300-valamennyi egy tábla, de sokáig elég, és egészségesebb mint olcsóbb társai. Sziasztok, Radica
89. 2104cc91e8 (válaszként erre: 85. - ALLICS)
2009. jan. 21. 19:55
Bocsánat, nem kukacoskodni akarok, komolyan kérdezem: akkor csalamádét sem jó enni (imádom) :(
2009. jan. 21. 16:05

Nem szédelgek, csak őrülten fáj a fejem, és tudom, hogy a cukor hiány miatt.

Teszteltem. Megettem egy darab csokit, és abban a pillanatban jobb lett. De nem ehetek csokit.

87. ALLICS (válaszként erre: 86. - 50d0def203)
2009. jan. 21. 16:01

Szédelegsz?

1-2 szem szőlőcukor nem árt.

2009. jan. 21. 15:54

Tudom. Ma azt vettem észre, hogy csak reggel ettem, de nem vagyok éhes.

Sokszor nagyon fáj a fejem, de így szuper.


Van olyan,akinek fája a feje a fogyitól, a megvont táplálék miatt??? Mi a megoldás rá??

85. ALLICS (válaszként erre: 42. - 50d0def203)
2009. jan. 21. 15:47

Igen,de ezeket nem lehet összeenni,mert akkor nem érvényes a negatív kalória.

Egyszerre mindig csak egyféle negatív kalóriás gyümölcsöt és zöldséget szabad enni.

84. 50d0def203 (válaszként erre: 82. - Radica947)
2009. jan. 21. 15:42
Én is garulálok. nekem 10 kg-ot nem nagyon sikerül leadni, nem hogy 22-őt. Gratulálok.
83. 2104cc91e8 (válaszként erre: 82. - Radica947)
2009. jan. 21. 15:09
Kedves Radica! Nagyon aranyos vagy, hogy ilyen szépen, részletesen leírtad hogyan fogytál le és hogyan éled a napjaidat! Nagyon szépen köszönöm a kedvességedet :) Én is azért vagyok kíváncsi a fogyasztó hatású ételekre mert 10 kg.-ot kellett volna fogynom de csak 8 ment le (90 nap alatt)! Próbálom majd visszafogni magam, hogy ne olyanokat egyek mint azelőtt (tudod:pörkölt+nokedli, stb.) Mindenesetre csak dícséret illet azért amit véghezvittél!! Üdv.:Fiti
2009. jan. 21. 14:39
Az a meggyőződésem, hogy a 102 kg-ból 80-ra lemenni egyszerűbb volt, mint most még 8-10 kg. Annyival volt könnyebb, hogy a Papával kettesben csináltuk, így nem kellett külön főznöm, és néznem ahogy a család többi tagja jókat eszik. A gyerekeink /fiú 34, lány 30/ itt laknak körülöttünk, a fiunk,menyünk fölöttünk, a lányunk, vőnk mellettünk, jóformán egyszerre építkeztünk. A gond csak egy-egy ünnepnapon van, nálunk az már hagyomány, hogy akinek szüli, vagy névnapja van az mondja meg mi legyen a menü. Ilyenkor persze mi is bűnözünk,de a maradékot igyekszem rájuk beszélni, és mi hét elején folytathatjuk saját rendszerünk szerint. Szóval, amikor kiderült, hogy kicsit magas a cukrunk, megigértük a háziorvosnak, hogy lefogyunk. Ezt úgy kezdtük, hogy vettem egy "Második tipusú cukorbetegek könyve" cimű kiadványt, abban nagyon sok jó recet van, és kalória táblázat is. Ott írták, hogy lagalább ötször kell enni naponta. Na az nálunk úgy nézett ki, hogy reggel fél 8 körül reggeli, egy szelet szeletes kenyér, /rozs, vagy tönköly, de nem fehér/ megijesztve vajjal, /LIDL margarin 270 kal., a másik 470!/ felvágott, vagy sajt, retek, paprika, vagy paradicsom, Papának egy kávémix, nekem egy bögre tej. 10 órakor gyümölcs saláta, fél alma, fél narancs, kivi, vagy idény gyümölcs keverék, megszórva 2-3 szem dióval. Ebéd 12-kor a hiradó alatt, általában egytál étel, lásd káposzták, /de majd még írok ötleteket/ 3 órakor egy natúr yoghurt, ha nagyon ehetős vagy, akkor édesítőszerrel, pár szem gyümölccsel, pici fahéjjal megbolondíva. Vacsora 5- fél 6 között valami saláta, párizsi, virsli, vagy sült csirkemell, esti híradó alatt fél grape fruit. Ezt nagyon sokáig lehet csinálni, mert egészséges, és nem hiszem el, hogy éhes vagy tőle.
81. 2104cc91e8 (válaszként erre: 77. - Radica947)
2009. jan. 21. 07:53
Kedves Radica! Csak gratulálni tudok az óriási teljesítményedhez!!! -22 kg. azért, már ahogy most mondják: nem semmi!!! Milyen módszerrel vitted véghez???
2009. jan. 20. 22:24
Most mennem kell, de holnap elolvasom a recepteket.
79. 50d0def203 (válaszként erre: 77. - Radica947)
2009. jan. 20. 22:23
Naná, hogy jöhet, köszi. Jöhet jó sok recept. Köszi
78. 2104cc91e8 (válaszként erre: 77. - Radica947)
2009. jan. 20. 22:14

Nagyon köszönjük az eddigieket és még több is jöhet!!! :)

(imádom a káposztát, hús nélkül is szívesen megeszem) Üdv: Fiti

Jó éjt Mindenkinek :)

2009. jan. 20. 21:54
Sziasztok, nekem az a tapasztalatom, hogy pl. a káposztafélék negatív kalóriásak, mert több kalória kell az emésztéshez, mint amennyit a káp. tartalmaz. Persze zsírszegényen és szénhidrátmentesen kell készíteni. Pl. 25 dkg cs.mell, vagy más sovány húsból jó ízes pörköltet csinálsz, rá fél kg savanyú káposztát, gersli és rántás nélkül, nekünk a Papával 2 ebéd. Rakott kelkáposzta, 1 kg-os kel, 10 dkg darálthús 10 dkg rizs, jó sok hagymával pörköltnek, lerakva a kellel, 1 yoghurt és 1 12 %-os tejföl keveréke, ez is legalább 2 alkalom. Paradicsomos káposzta, kevés vízben megfőzöm a csikokra vágott káposztát, mikor megfőtt, /elfő róla a víz/ sűritett paradicsomot rá, édesítőszerrel összefőzni. Párolt káposzta, na itt szoktam bűnözni, mert ehhez mindig hurka van, de krumpli nélkül, és egy szál véres, egy májas szintén 2 ebéd. Van még ötletem, ha kell, szóljatok. Jó étvágyat fogyás alatt is!
76. 50d0def203 (válaszként erre: 73. - Radica947)
2009. jan. 20. 21:30

oKÉ, KÖSZI, KIPRÓBÁLOM.


AMÚGY SZERINTEM A SAVANYÚ-FOGYI DOLOG IGAZ VALAMENNYIRE. ÉN HA MEGESZEM , ÉRZEM, HOGY ELŐSEGÍTI AZ EMÉSZTÉST. EGÉSZSÉGES. ÉS ÉN GYAKRAN KÍVÁNOM. ÉS A LEVÉT IS MEGISZOM, IMÁDOM. ÉS UTÁNNA JOBBAN ÉRZEM MAGAM A BŐRÖMBEN. MÁSOK MÁR UNDORODNAK ATTÓL ,AMIT CSINÁLOK. BABLEVES , EGY TÁNYÉR,BELE EGY KANÁL 20%-OS ECET. MINDENT AZZAL ESZEK AMIT LEHET, TÖKFŐZELÉKET, ZÖLDBORSÓT. A RIZS, BURGONYA...STB AZ SAVANYÚSÁGGAL. NEM UNOM MEG.

75. 2104cc91e8 (válaszként erre: 64. - Angyal63)
2009. jan. 20. 21:01

Szia Angyalka!

Én arra a bizonyos "Eisberg" féle zacskós salátalevél keverékre gondoltam! Mert Nálunk a piacon és a PLUS-ban sincs ilyesmi! Tehát Én csak káposzta, sárgarépa, jégcsapretek, uborka, paprika, paradicsomot kaszabolok össze és ahhoz nem elég a sima 1-2 kanál olíva és citromlé (szerintem) ahhoz kicsit "testesebb" öntet illik.

74. 2104cc91e8 (válaszként erre: 73. - Radica947)
2009. jan. 20. 20:56

Ahogy mondod, Én is rengeteg csípőspaprikát eszem és (sajnos)nagyon dagadt vagyok :( :(

Köszönöm a joghurtos öntet ötletet!

2009. jan. 20. 14:15
Próbáljátok meg a következő öntetet: 1 pohár joghurt, kevés só, pár csepp édesítő, citromlé, és kevés mustár. Összekeverve nagyon hasonlít a tartármártáshoz, erősnek, meg tegyél bele pár karika csípős paprikát, bár ha igaz lenne, hogy az erős zsírégető, én már csont és bőr lennék, mert ahogy a párom szokta mondai, csak a mákos tésztába nem teszek paprikát. A kertben is termett, /macsakapöcsű, meg gyufa/ de vettem is hozzá, kb. 1,5 kg-ot daráltam le, kilónként 20 dkg sóval, és ez ősztől tavaszig elfogy.
2009. jan. 20. 13:00

És szerintetek mennyi igaz ezkből a light felíratokból??

Joghurton, ketchupon..stb???


Én nem hiszem, hogy kevésbé hízlal. Tévedek???

2009. jan. 20. 12:59

PEDIG AZ ÜVEGES VEGYES SAVANYÚSÁGOT IMÁDOM. NA ARRÓL NEM MONDOK LE. NÉHA A SZERVEZETEM KÍVÁNJA A SAVANYÚT, DE OLYAN TÖMÉNYEN SZERETEM A SAVANYÚT, HOGY MÁSNAK AZ MÁR BORZALOM. :D


Azért nem jó az oliva, meg a citromlé keverék, mert nekem az kevés. Kell valami erős íz, savanyú, vagy csípős. A citrom , az nekem nagyon gyenge.


Nem tudtok ilyen önteteket???

70. Ancika (válaszként erre: 67. - 50d0def203)
2009. jan. 20. 09:35

pedig az olyan finom :))


próbálj zsírszegény joghurtból alkotni öntetet:)

69. szimba
2009. jan. 20. 06:43

Sziasztok!

A sima fagyasztott (zacskós) zöldség, ha erre gondoltatok, biztos nem hizlal. Meg kell nézni az összetevőket, és ha nem adtak hozzá semmit, akkor ugyanannyi kell legyen a kalóriaértéke, mint a frissnek. Ami zöldségkeverékeket én eszek, 100 g-ban kb. 50 kalóriát tartalmaznak, és van bennük borsó, kukorica is, amik egyébként is hízlalóbbak.

A befőtt, savanyúság konzerv már más tészta, ahhoz már tehetnek cukrot. Bár a savanyúk kalóriája még így is nagyon kedvező.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook