Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyásotok története fórum

Fogyásotok története (beszélgetős fórum)


17. andi19750521 (válaszként erre: 16. - Shena)
2021. febr. 25. 16:22

Szia!

Köszönöm szépen, felkeresem!

16. shena (válaszként erre: 14. - Andi19750521)
2021. febr. 21. 18:06

Szia!

DUCIFORRADALOM-keress rá,nagyon jó.Saját,kipróbált fogyását dokumentálja és kidolgozott egy komplett életmódváltást.Van fizetős,de rengeteg ingyened dolga van.Instagramm,Fecabook!!!!

2021. febr. 18. 12:07

Sziasztok!

Lassan 32 éves vagyok. 160 cm magas, 68 kilós.

2019 ősztől kezdtem el az Intenset programot (Általuk összeállított receptekkel és edzésgyakorlatokkal, étrendkiegészítőkkel) mellyel fogytam 3 hónap alatt 4 kilót - szép egyenletesen és formásan. Sajnos hamar ráuntam és abbahagytam.

2020 nyarán a Dukán diétával 3 hónap alatt 6 kilótól sikerült megszabadulni, mellette sokat sétáltam és hetente 3x edzettem otthon.

Idén januártól a 90 napos diétának fogtam neki. Ezzel a módszerrel 1 hónap alatt fogytam 3,5 kilót.


Ha ez lejár, szeretnék búcsút mondani a diétáknak és át szeretnék térni arra a módszerre, hogy méricskélem, kiszámigálom minden napra az adagot-mellette rendszeresen mozgok. Bízom benne, hogy ez a bevált és egészségesebb út hosszú távon jobb lesz.:-)

14. andi19750521 (válaszként erre: 13. - Ani0601)
2021. febr. 17. 22:26
Köszönöm! Sokáig én sem hittem, hogy sikerülhet. De ha határozottan eldöntöd, hogy mit akarsz elérni akkor nincs lehetetlen. Nem tudom hogyan mondjam, talán mintha valami kattant volna az agyamban és nagyon határozottan döntöttem. Minden nap elképzeltem hogyan akarok kinézni és néztem a tükröt. Eldöntöttem nem ezt akarom látni ha belenézek! Persze van akinek betegség akadályozza a fogyást. Lányom hiába próbált, nem sikerült fogynia. Aztán babát akartak és akkor derült ki, hogy PCOS és inzulinrezisztenciája van. Kapott gyógyszert, figyelt a szénhidrátra és Ő is közel 20kg fogyott, aztán jött a baba. Most 2 hónapos a kis unokám, az inzulinrezisztenciája egyenlőre nincs és szépen fogy, pedig most nem diétázik. Az Ő hormonjainak úgy látszik jót tett a terhesség. Tehát ha valakinek nem indul be a fogyás, érdemes a hormonokat megvizsgáltatni. Mindenkinek sok sikert és sok-sok kitartást kívánok! Ne adjátok fel!
13. Ani0601 (válaszként erre: 12. - Andi19750521)
2021. febr. 17. 20:56

A tiéd egy igazi siker sztori, hiszen több szempontból is hátráltatva vagy.

A legtöbbünkben nincs ennyi kitartás.

2021. febr. 17. 10:40

Sziasztok!

Én 46 éves 4 gyerekes anyuka vagyok. Huszon éves korom óta teltebb voltam, hormon gondok miatt. Gyereket szerettünk volna, akkor kaptam tablettákat. Így 64kg-ról 85kg-ra híztam. Ez így maradt 32 éves koromig. Akkor lefogytam 75kg-ra, de jöttek a gerinc problémáim. Mozgás csökkent, szteroidok és ismét 86kg lettem. Lehet talán több is. Sokáig nem mertem mérlegre állni. 2019 nyarán úgy döntöttem lefogyok, mivel fél évente kapok szteroidos infúzió kúrát és ha nem figyelek csak egyre feljebb fog menni a súlyom, ami a gerincemnek a lehető legrosszabb. Cukrot édesítőre cseréltem, főzéshez kókuszzsírt használtam. Eleinte finom lisztet teljes kiőrlésűre cseréltem. Egy kis kutatás után rátaláltam, hogy a tk liszt nem egészséges. Így találtam a kovászra. A finom lisztből készült kovászos kenyér az egészséges, mert az nem emeli a vércukor szintet. Kb 24 órát érik sütés elött a tészta. Így olyan jó baktériumok alakulnak ki benne, ami a bélflórákra is jó hatással vannak. Tehát azóta mindent kovásszal helyettesitek az élesztő helyett. Egy hátránya, hogy előző nap össze kell állítani már a tésztát. Én nem hiszek abban, hogy el kell hagyni tejet, gyümölcsöket. Ezt nem is tettem. Általában reggel 1 szelet kovászos kenyeret eszek rántottával (sárgájával együtt) vagy valami felvágottal. Ebédre amit a család, csak folyamatosan csökkentettem az adagot fél tányérig. Délután gyümölcs féle, este túró, joghurt, áfonya vagy valamilyen bogyós gyümölcs. Ezeket variáltam. Néha vettem fehérje port és néha az volt a vacsim. Tornázni nehezen tudok, mozgásomban korlátozott vagyok. Hasizom gyakorlatokat kezdtem, csak mellkasig emelkedve. Aztán fél literes vizes palackokkal karomat erősítettem ülve. Ezt fokozatosan emeltem a 2 literes vizes üvegig. Eleinte mindenből csak pár percet tudtam csinálni. Aztán szép lassan éreztem mindig kicsit többet tudok. 86kg-ról indultam és 70kg-ra fogytam le fél év alatt. A 86kg nem biztos, mert amikor kezdtem a fogyókúrát nem volt mérlegem. Tehát lehet több is volt az valamivel. Volt amikor hetekig nem mozdult a mérleg. Ilyenkor nagyon elkeseredtem, előfordult mérgemben jól bekajáltam vagy nasiztam. Aztán aludtam rá egyet és mivel látszódott a tükörben a változás, úgy döntöttem nem hagyhatom annyiban ha már ennyit szenvedtem érte. Aztán jött tavaly tavasszal a karantén. Két fiam még itthon van velünk és mivel be voltak zárva a házba, folyamatosan azt kérték nasikat süssek nekik. Akkor jutottam oda, a cukornak nem tudtam ellenállni. Közel 1 év alatt vissza jött 6kg. Januárban ismét elkezdtem figyelni az étkezésre, 2kg le is ment. A mozgás sajnos most nem opció, mert iszonyatos fájdalmaim vannak. Márciusban ismét szteroid kúra vár rám. Tehát ismét hízok, de kórház után ismét komolyan bele kezdek. A cél 62-64kg. Ezt minden féle képen el akarom érni, mert az infúzió után ha hízok is 70kg alatt szeretnék maradni. Ha egyszer sikerült 16kg leadnom, úgy gondolom ismét le tudok adni 10-et. Lehet jobb is így, mert tudott regenerálódni a szervezetem. Az is meglepő volt számomra, hogy majd egy év alatt nem híztam 6 kg-nál többet, pedig mindent ettem és novemberben kaptam utoljára szteroidot. Tehát úgy látom van értelme folytatni. Arról nem is beszélve, hogy bárkivel találkozom, mindenki megjegyzi milyen sokat fogytam. Az orvosom is mondja milyen jó , hogy ilyen sokat tudtam fogyni. Már csak az a lényeg, stagnálásnál nem szabad feladni. Sokat kell gondolni arra a képre, amit el akarunk érni. Persze jó ha a család is támogat. Eleinte nehéz volt bele kezdenem, a férjem folyamatosan azt mondogatta így vagy jó, ne fogy le! Szerencsére amikor 70kg lettem, már mondta milyen csinos lettem. Ha most vissza nézzük a két évvel ezelőtti fényképeket ő sem akarja elhinni milyen kövér voltam. Felhatalmaztam szóljon rám ha elgyengülnék. Igazából szteroid után van erre szükség, mert olyankor a küszöböt is megenném. Szerintem ha valaki fejben komolyan elhatározza magát, nincs lehetetlen.

11. gilingalang (válaszként erre: 5. - Iibollya)
2021. febr. 14. 19:15

Gyerek nagyon beleásta magát az ilyen dolgokba.

Ő mondta, hogy koplalni nem szabad.

Inkább kevesebbet, többször kell enni.

A szervezet, ha koplal, akkor raktároz.

Kis bolond tudja, hogy nem kap, ezért elteszi.

Cukor, liszt elhagyása is jó.

Bár egy kis cukor nem árt néha, kell az nekünk😁

Mindent mértékkel.

10. gilingalang (válaszként erre: 8. - Szamimami)
2021. febr. 14. 19:10

Medvegy Gergely/selfnessYoga


🤗

9. gilingalang (válaszként erre: 6. - Ani0601)
2021. febr. 14. 19:09

Medvegy Gergely/selfnessYoga

Facen fent van, minden kedden élő adás.

Érthető, kedves.

Alternatívákat mond, ha fáj ez+az.

Youtube-on is van pár.

Ajánlom, nagyon jó.

Van egy kis befizetős oldal, ott még jobb és az összes gyakorlat fent van.

Várom keddenként a 18órákat.

Remélem segítettem.

2021. febr. 14. 12:52

Sziasztok!

A jógaoktatóm kismama, így nem jógáztam pár hónapja. Megkaphatom én is az elérhetőséget???

7. Ani0601 (válaszként erre: 5. - Iibollya)
2021. febr. 14. 09:02

Gondolom az izmokból is sok lement. Lehet vmi egyszerűbb, könnyebb tornával kéne kezdened.

Reggelente csinálok 10-15 perces átmozgató tornákat és már érzem az előnyeit napközben.

6. Ani0601 (válaszként erre: 4. - Gilingalang)
2021. febr. 14. 08:59

Kalóriát számolgatok, meg egyenlőre egyszerűbb átmozgató tornákat csinálok.

Küldd át légyszi, kíváncsi vagyok. Jó lenne kicsit hajlékonyabbnak lenni 😁

2021. febr. 14. 07:58

Sziasztok!

Én tavaly februárban kezdtem el diétával fogyókúrázni, de utólag már látom, hogy átestem a ló túloldalára, azonnal akartam fogyni sokat. Így nem ettem meg még az 1000 kcal-t sem, viszont amikor a normál étkezésemhez kezdtem visszatérni, hízásnak indultam. Most, egy évvel később a leadott 17 kilóból vissza jött 7 kiló, amit most próbálok leadni, természetesen okosabban mint tavaly. Lemondtam a szénhidrátokról és a cukros dolgokról, egészségesen étkezek, de mozgásra még nem tudtam rávenni magam...lusta vagyok...

Szóval rá kellett jönnöm, hogy életmódváltás nélkül nem fog menni, ezt tanácsolom mindannyiótoknak.

Nagyon sok sikert, és türelmet kívánok a fogyókúrátokhoz!

4. gilingalang (válaszként erre: 3. - Ani0601)
2021. febr. 13. 19:30

Igen jobban

Szebb a bőröm is.

Neked, hogy megy?

Nagyon jó a jóga.

Van egy kedvenc oktatóm, ha akarod elküldöm neked.

Te milyen módszereket próbálsz?

3. Ani0601 (válaszként erre: 2. - Gilingalang)
2021. febr. 13. 17:23
Az a lényeg, h így jobban érzed magad 🙂
2. gilingalang (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. febr. 10. 22:43

Szia!

Én májusba kórházba kerültem, lefogytam 10kg-ot.

Azóta is tartom.

Kevesebbet eszem, a reggelim egy banán vagy joghurt.

Nagyon szeretem, hogy kevesebb vagyok.

Anyós aggódik, de nekem jobb.

Ja és jógázom.

2021. febr. 10. 17:47

Akinek van kedve, itt leírhatná, hogyan sikerült lefogynia ☺️ Ez motiváló lehet mások számára, illetve hasznos tippeket is elleshetünk egymástól.

Leírhatnátok, mi okozott nehézséget, hogyan jutottatok túl egy-egy stagnálós időszakon, vagy hogy mi motivált titeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook