Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogyásom története: -45,1 kg fórum

Fogyásom története: -45,1 kg (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyásom története: -45,1 kg

1 2 3 4 5 6
139. Sodrika
2012. febr. 8. 05:09
Nagyon ügyes vagy büszke lehetsz magadra elismerésem!
138. Beke26 (válaszként erre: 1. - Gyongykati83)
2012. febr. 7. 23:35

Azt a mindenit, gratulálok, a saját lányod lehetnél a képek alapján. Minden elismerésem, én 10kgtól 10 éve nem tudok megszabadulni, tavaly sikerült, de visszajött elég gyorsan, de azért nem adom fel..

büszke lehetsz magadra!

2012. febr. 7. 23:25

Nemcsak a fogyásod nagyszerű, de a lelked is :-)

Jó olvasni amikor "megszólalsz".

Hihetetlen milyen bájosan tudsz reagálni a kritikákra (is). Így kell intelligensen válaszolni, már csak ezért is le a kalappal!

A fogyásod meg egyenesen fantasztikus! Minden elismerésem a tiéd!

136. a0c1361e44 (válaszként erre: 133. - Vikuka)
2012. febr. 7. 16:00

Mi a nem semmi?

Szerintem ez ennyi időre nagyon kevés.

Bár lehet ez elég tartós lesz. Ha ennyi mindenről le tudnék mondani, akkor anorexiás lennék...

2012. febr. 7. 14:53
Le a kalappal!!!!Gratulálok!!!! Nagyon szép arcod van,ducin is helyes voltál,most viszont szuper jó csajszi!!;-)Csak így tovább,de azért ne legyél csontsovány,azt nem szeressék a pasik:-))!
134. bzsazsi
2012. febr. 7. 10:52
Gratulálok a fogyásodhoz! Nagyon szép eredményt értél el! És a képek magukért beszélnek! Csinos lettél! Sajnos nekem nem sikerűl, bármit is csinálok!
133. vikuka (válaszként erre: 131. - Zsuzsi13)
2012. febr. 6. 19:13
Nem semmi..
2012. febr. 5. 22:24
Gratulálok a sikeredhez, de legfőképp az akaraterődhöz, nagyon ügyes vagy!
2012. febr. 5. 21:45

Sziasztok!

Gratula mindenkinek a fogyáshoz. Jelenleg én is fogyózom 2011. szept-ben álltam neki. Eddig 6 kiló ment le - elhagytam a következőket: cukor, gyümölcs, édesség, tej, tejtermék. Ha nagyon muszáj édeskét használok. Gyümölcsnek jó a citrom. Kenyeret csak pirítva eszek és minden étkezésnél eszek zsírt, szalonnát, kolbit, de nem zsírosan étkezek.


Rizskó másképp: 1 bögre rizst felteszek 3 bögre langyos vízben főni takarékra 8 db édeskével. Mikor megfőtt, de még van rajta egy pici víz belekeverek 2 tojás sárgáját és majd hozzáadom a 2 tojás fehérjéből felvert habot. Előmelegített sütőbe teszem. A tepsit zsírral kikenem és pici zsemlemorzsát szórok rá, aztán mehet rá a rizs. Fahéjjal megszórva (cukor nélkülivel) nagyon ízletes.

130. Juttino
2012. febr. 5. 20:46

GRATULA!


Igaz a 3in1 nem a legjobb kaja, de tökmind1! Ügyes vagy!!!


Kávé tipp: egyszemélyes patronos kávé (már nem csak a Nespresso létezik, bár az isteni!) + cukorpótló vagy nyírfacukor + tejhab (kell hozzá egy tejhabosító de akár az IKEA-s is megteszi)


Vacsinál írd meg, hogy mire jutottál, ha be állt a súlyod, akkor azért tuti kell vmi, de az is biztos, hogy az egy kényes egyensúlyi kérdés lesz!


Én fogytam már 20 kg-ot, ebből 10-et könnyen (szülés után lement egy kis víz + szopi alatt felesleg is), 10-et részletekben és sokkal keservesebben, még 10 van hátra, de meg lesz!!! Te is hitet adtál hozzá!

2012. febr. 5. 15:16
Hát anyukám, te tényleg a világot váltottad meg! Gratulálok, ez óriási dolog amit elértél, remélem nekem is sikerül majd.
128. katkaaa86 (válaszként erre: 111. - Gyongykati83)
2012. febr. 5. 14:04

Nagyon-nagyon gratulálok ehhez a szép eredményhez!Élvezd jól magad a bőrödben és ne foglakozz mással.

Akinek a hibák maradnak meg azzal meg nem kell foglalkozni,de mondjuk azt megkérdezném tőlük melyik fogyott ennyit,illetve meddig tudta tartani a súlyát.

én sem voltam soha egy pálcika alkat,mondjuk ennyi súlyfeleslegem sem volt soha,de kamaszkorom óta küzdök a kilókkal.Vagyis addig küzdöttem míg vmi hasonlót kezdtem el csinálni én is,mint Te,4 évvel ezelőtt.Mindent ettem,amit régen,ugyanis én is szeretek enni és nemfogok megelégedni a tofuval és a nyerszöldségekkel,illetve,hogy nem fogok megenni jóízűen egy szelet süteményt.Ez baromság.Én is csináltam azt kamaszkoromban,hogy szinte smmit nem ettem 2-3 hónapig,de ezzelmindössze annyit értem el,hogy 4-5 hónap alatt a dupláját híztam vissza.Na ennek aztán van értelme,ugyanis aki előtte szeretett enni az igenis később is fog!

Nem azt mondom,ha magának készít az ember süteményt pl akkorne használjon teljeskiörlésű lisztet és édesítőszert hozzá,de ha vendégségben egy fehérlisztes,cukros finomságból megszem 1 szeletet sem fog összedőlni a világ,sőt 1 szeleettől még el sem fogok hízni.

Salátát is eszem és szeretem is,de a spagettit is.A fő a mértékletesség!!!!


Mégegyszer GRATULÁLOK és érezd igazi bombanőnek magad,más meg csak hagy kritizáljon!!A legjobb az,aki életében max 2-3 kilóval ,ha egyáltalán küzdött és megmondják a másiknak a frankót :P.Szánalmas!!!

127. Spiritus (válaszként erre: 126. - Gyongykati83)
2012. febr. 4. 21:24

Szegénykém :) megbánod te még azt a pár mondatodat a cikkben :)

Csak tényleg félreérthető lett.

2012. febr. 4. 15:48
Anthico kérlek olvasd el a 111. hozzászólásomat.
125. Anthico (válaszként erre: 124. - Anthico)
2012. febr. 4. 15:19
Bocs a szóismétlésekért, de kihangsúlyozandó, h ez nem egészséges táplálkozás, ez a szervezet számára éheztetés. Szükségünk van fehérjére, szénhidrátra, zsírra. Mérleg jót fog mutatni, ha délután 1 után csak 2 almát majszolunk el, de tényleg csak a mérleg nyelve a lényeg? Nem mennyiségre kellene figyelni, hanem minőségre inkább.
124. Anthico
2012. febr. 4. 15:17

"Az első pár hónapban csak arra figyeltem, hogy ne vacsorázzak, tehát ez úgy nézett ki, hogy 7 óra körül reggeliztem valami gyümölcsöt, aztán 8 óra körül benn a melóhelyen ittam egy tejes 3in1-t, aztán ebédre jöhetett bármi, utána 14 óra körül megint valami gyümölcs és 3in1, aztán már semmi. Ezzel az étkezéssel szépen elkezdtem fogyni."


Csak nekem szúr szemet ez a rész???

Normális, hasznos táplálékot csak délben vitt be, azelőtt és azután szinte semmi energia- vagy fehérjeforrás, szinte semmi hasznosítható a szervezet számára. Délután 2kor is az UTOLSÓ étkezés is ugyanilyen, amivel következő nap reggel 7-ig kellett kihúznia a szervezetnek. Gyümölccsel zárni a napot délután 2kor és ezután éheztetni a szervezetet napi 17 órában (a megszokott kb 12-13 helyett) hónapokon, éveken keresztül...ez nem helyes táplálkozás, ez éheztetés és veszélyes. És pont emiatt nagyon nem ajánlatos követni. Fogyni fogy az ember kg-ban, az biztos, de megéri kiéheztetni a szervezetet?

2012. febr. 4. 14:02

Nagyon ügyes vagy és kitartó. Szerintem az is nagyon fontos hogy kitartónak kell lenni. És olyan jó mikor egy olyan ember néz vissza a tükörből aki tetszik és meg van elégedve az ember vele. Persze az egészséges megelégedésre gondolok. Mikor én fogyiztam akkor én is vezettem a naplóban meg egy táblázatban az evéseket meg a leadott kilókat. Most is fogyizom de nem akkora hévvel mert másik babát szeretnék és ha összejön akkor vigyáznom kell és a fogyit abbahagyni.

De az az érzés ami a leadott kilók után volt az elmondhatatlan. Én is boldog voltam és olyan jó volt vásárolni a ruhákat amikbe előtte nem fértem bele. Meg divatos is voltam. De ezt csak az tudja akivel egyszer megtörtént.

2012. febr. 4. 10:59
Gratulálok,csak most láttam a cikket:)
121. Spiritus (válaszként erre: 118. - Ditti35)
2012. febr. 4. 10:57

Persze kell a cukor, csak nem mindegy, hogy mikor és milyen fajta, és ha csak ezt eszi este, akkor van e elég tápanyaga a szervezetének reggelig. Mert fehérjét pl. nem kapott.


Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja, de az felfogás kérdése, hogy ki mit tekint önsanyargatásnak vagy lemondásnak.

Én nem használok külön cukrot se lisztet se semmi ilyesmit, és mégis úgy gondolom, hogy ez tartható egy életen át.


Ha kicsit komolyabban utána olvasol rájöhetsz, hogy du. is kell a ch.

120. erikpipi (válaszként erre: 99. - Gyongykati83)
2012. febr. 4. 10:11

Nagyon ügyes vagy, gratulálok.

Épp tegnap olvasgattam agy másik sikertörténetet. [link]


Igaz, a 90-10 aránnyal nem értek egyet, mert inkább 70-30 de szuper kitartás és életmódváltás ami nálad is megtörtént a sporttal, meghozta a gyümölcsét. A blogban is olvashatod, és amit dietetikusok is javasolnak igaz: Mindent együnk csak keveset. Még egyszer gratulálok neked.:)

Csinos vagy, fiatal és szép. Tartsd is meg amiért megdolgoztál!

119. d71ef05a8e (válaszként erre: 114. - Spiritus)
2012. febr. 4. 09:40

Szia!


Igazad van abban, hogy sokan úgy diétáznak, hogy életmódot igazából nem váltottak, hanem ugyanazt eszik, mint régen, csak kevesebbet. Igaz az is, hogy ebből adódhat tápanyaghiány, de nem mindegy, hogy valaki 3-6 kg-tól akar csak megszabadulni, vagy 30-50 kg-tól. Mert utóbbi esetben olyan hosszú ideig kell diétázni, hogy ott darsztikusabb váltásra van szükség a tápanyag megtartása mellett, míg pár kiló leadására tökéletes módszer lehet az ugyanazt, csak kevesebbet elve, még ha nem is a legegészségesebb, de könnyen tartható, nem jár vesződséggel, és még mindig jobb aká rminden nap megenni egy szem cukros kekszet, mint hónapokig semmit, aztán eszement módon a CH-kiéhezettség miatt napokon át több dobozzal.

Azért merek így hozzászólni, mert bár én most teljesne száműztem az életemből a fehérlisztet és a cukrot, egyszer már lefogytam a másik módszerrel is, semmivel nem volt könnyebb vagy nehezebb, nem lettek hiánybetegségeim sem. A hátránya viszont megvolt: amikor visszatértem a normál adagokhoz, ugyanaz az alapanyag már nem volt alkalmas a súlytartásra (persze, hiszen akkor soha nem szorultam volna diétára:).


A lényeg: mindenki olyan módszert válasszon, amit egy életen át tud tartani, ha ez abból áll, hogy néha eszik egy szelet igazi sütit, de csak egyet, akkto ez sem feltétlenül teszi tönkre az egézséges életmódját, ha valaki úgy érzi, hogy egész életében tudja tartani az új elveit, akkor ő szintúgy jót tesz az egészségével. Nem vagyunk egyformák, mindenki másra esküszik, és más válik be neki.

118. ditti35
2012. febr. 4. 09:21

Szarintem semmi baj nincs a 3in1-el!!! Igen is kell a koffein és a cukor is a szervezetnek, csak mértékkel. Én mindent eszem, de minedennek meg van a maga ideje. Délelőtt szénhidrátok, délután és este fehérje.Fontos, hogy mindent egyek és ne kelljen lemondanom semmiről, mert ugye a sanyargatás hosszú távon nem jó. Nem lehet boldogan leélni az életet úgy, hogy folyamatosan mindent megvonunk magunktól! Ezért én nem mondok le semmiről, csak nem mindegy, hogy mit mikor eszek meg és a legfontosabb, hogy mit eszek vacsorára!

Még 1X gratulálok neked, mert tudom mennyi akaraterő és lemondás kellett ahhoz, hogy idáig juss!!!!

2012. febr. 3. 20:40

Vikuka, köszönöm érdeklődésedet a betegségemet nem nagyon szerettem volna idekeverni, de ha én egyszer el kezdek beszélni..:)

Szóval az orvosok nagyon sok mindent kipróbáltak (pl.:bázisterápia), hogy hogyan tudnának segíteni és a fájdalmamat enyhíteni, de nem sok sikerrel. És akkor elkezdtük 1 éve a biológiai terápiát (amit most is kapok), töröltem a vörös húst, ugye az egészséges étkezés, mozgás és még sok minden és most úgy néz ki tünet mentes vagyok. Sajnos a betegségem gyógyíthatatlan de tünetmentesíthető. Nagyvonalakban ennyi, de tényleg ne keverjük ide.

2012. febr. 3. 20:29
Spiritus köszönöm a válaszod, így nekem is minden tisztább, mert tényleg nem részleteztem az étkezésem, félreérthető voltam. A lényeg, hogy tisztáztuk. Ne becsüld le a te 9,7kg fogyásod, nagyon nagy dolog az is és mindjárt itt a cél a mínus 12 kg. Hajrá! És mégegyszer köszönöm, hogy akartad tisztázni.
115. Spiritus (válaszként erre: 112. - Kerkira)
2012. febr. 3. 20:18

A müzli szelet azért egy lehelettel jobb, de valóban az sincs rendben, nem is eszem soha, csak natúr zabot.

Én is elnézést mindenkitől a kávé példáért de a 2 soros étkezésből ezt tudtam kiragadni!!!!

A cikk írója értette mire utaltam, legalábbis a válaszából erre következtettem.

114. Spiritus (válaszként erre: 111. - Gyongykati83)
2012. febr. 3. 20:15

Így már nekem sokkal tisztább!!!


Nem is a te cikkeddel volt a bajom, hanem elkezdtem olvasni a hozzászólásokat, majd azoknak az adatlapját, azoknak a naplóit, és ott találok rá azokra az emberekre akik kakaóscsigákkal, kalácsokkal és hasonló fantasztikus módszerekkel fogynak, és "csupán" annyit tesznek, hogy ebből kevesebbet eszek.

Kicsit kiakadtam, hogy itt van ez az oldal, hány 100 felhasználó és cikk írta már le azokat az ALAPELVEKET amiket minden fogyiban be kell tartani, de mégis vannak olyanok, akik a káposztalaves kúra szintjén vannak, vagy még ott sem, és az egy dolog, hogy így teszik tönkre magukat, de ezt még népszerűsítik is.

A cikkedben az a nem túl szerencsésen megfogalmazott pár mondat az étkezésről, ilyen félreértéseket szülhetett. (Bennem legalábbis megszületett a félreértés). És ha látjuk a sikeredet, és mellette ezt a félreérthető módszertant... nekem ezzel volt a bajom. De mondom így már végképp minden rendben!

Az én 9,7-em az sehol nincsen hozzád képest, de azért köszönöm. Drukkolj, hogy legyen 12 :)

113. vikuka (válaszként erre: 111. - Gyongykati83)
2012. febr. 3. 20:10
Igazad van...es super hogy fol vallalod ha roszul csinalsz valamit probalod korrigalni.viszont le fagyott a vigyor az arcomrol hogy beteg vagy....es hogy ilyen fiatalon legyintettek feletted hogy kerekes szekbe kerulsz.hihetetlen.akkor neked a fogyi nem csupan brahibol kezdodott...hisz meg tet is volt nem kicsi.de ugyi jol vagy? Nem kell kocsiba ulnod??ugye nem? Mert pl akkor nem csak a fogyiban leszel peldakepe sok mindenkinek..gratulalok.
112. kerkira (válaszként erre: 111. - Gyongykati83)
2012. febr. 3. 20:05
A legjobb fogyókúra az, amit hosszú időn át be lehet tartani. Elég vicces, hogy itt egyesek a cukros kávén akadnak ki, holott egy egészségesnek mondott müzliszeletben is van ugyanannyi cukor, de mindegy. :D
2012. febr. 3. 19:11

Ditti35 nagyon gratulálok a 30kg-os fogyásodhoz és ahhoz, hogy szép maradt a bőrőd. Én heti 3x jártam konditerembe és a többi napokon futás volt a kis kutyusommal, szerintem ez is nevezhető mozgásnak. A bőr én úgy gondolom nagyon alkat függő és ezt így kijelenteni, hogy aki mozog és egészségesen eszik annak szépen alakul a bőre, nem lehet. Ruhában nálam sem látszik a bőrfelesleg, sőt sokan mondják, hogy nem vészes amúgy sem, lehet kritikus vagyok magammal, nem tudom. De az ember saját maga megítélése is szubjektív, lehet velem az a baj, hogy versenyszerűen sportoltam régen és ahhoz hasonlítom állandóan magam, de tudnom kell, hogy olyan már sosem leszek. Én is mozogtam, lassan fogytam (úgy ahogy minden szakirodalom írta, hogy még egészséges)és az étkezés.....Ja igen itt kell írnom pár dolgot Nektek.

Köszönöm a figyelmeztetést, ténylegesen igazatok van, igaz nem írtátok, hogy miben hibáztam. Vagyis én tudom, a cikkemet amikor írtam, akkor úgy gondoltam, hogy ez nem egy olyan fogyis cikk lesz amiben mintaétrendeket és diétás recepteket fogok írni, hanem inkább az egyéb lelki segítségeket (amik nekem segítettek) szerettem volna kiemelni, és erőt adni mindenkinek, hogy nagyon nagy súlyból is le lehet fogyni. De mivel mégis fogyis cikk, ezért gondoltam megemlítem az étkezést, de igazából egyáltalán nem részletesen. Ez tényleg hiba volt, de ha részletesen írok az étkezésről akkor lehet 10 oldalas lett volna a cikk.:) Mert látjátok nem tudok röviden fogalmazni.:)

Igazából az egészséges táplálkozásról (és a helyes mozgásról) szerintem nincs olyan irodalom, amit én ne olvastam volna el. És igen nem tagadom voltak olyan napok amikor kevés volt a kcal és a ch bevitelem (volt olyan is amikor meg sok), de szerintem vagyis gondolom, hogy ez mindenkivel előfordulhat. De úgy általában egy nap sok gyümölcsöt, zöldséget, csirke-pulykamellet,halat... eszem, figyelek a folyadék bevitelemre és igen van egy nagy bűnőm amiről nem tudtam lemondani az a 3n1, tudom Spiritus cukros, tudom nincs tápértéke, tudom ehhez képest sok kcal, tudom....hidd el tudom. (modjuk furi, hogy a 3 oldalas cikkemből ez maradt meg). Már rajta vagyok az ügyön, hogy valami egészségessel helyettesíteni tudjam, de eddig nem jött be semmi. Ötlet? Amikor főzők akkor figyelek, hogy minden egészséges összetevőkből álljon, legalább is próbálom (köszönöm Nono,Zittyzutty és Anyatigris a sok-sok finom egészésges-fogyis receptet). Figyeltem a min.-max. kcal és ch bevitelemre, a fehérje bevitelmre az izmok miatt, a napi ötszöri étkezésre, az edzéseknél az izom növelésre, a zsírégető tartományra és a fogyásnál, hogy ne az izomból fogyjak hanem a zsírból, tudnám még sorolni, hogy mi mindenre figyelek, de ezeket a dolgokat nem tudja az ember alapból, nem így születünk, folyamatosan olvasok és tanulok ezzel a témával kapcsolatban és még mindig tudok okosságokat olvasni és újakat tanulni. Most például az esti vagyis inkább a délutáni (5.) étkezéseket kell beállítanom (most ez után olvasok sokat). Szóval biztos vannak hibák de folyamatosan változtatok, próbálok mindenre figyelni és úgy érzem ez az egész az életem része és szeretem, élvezem. Van egy autoimmun betegségem, amire 2 éve azt mondták az orvosok, hogy elég nagy a valószínűsége, hogy pár év és tolókocsiba kerülök.....bocsi egy kis szünet most nekem. Szeretem, élvezem azt, hogy olyan a véreredményem (havonta járok), hogy dokim azt mondta, hogy beszélgessünk erről egy kicsit....mit is csinálok, hogy is csinálom? Adjak csak tanácsot...nevetve, jól esett. Szóval a véreredményem tökéletes, borzasztóan jól érzem magam és a kondiba a futópadon úgy érzem nincs megállás és enyém a világ :), amikor 1,5 éve még a férjem kisért ki a mosdóba, mert nem tudtam egyedül felállni és elindulni.

Szóval én ezért mondtam lányok, hogy amig nem ismerjük egymást, nem tudunk egymás életéről addig szerintem ne ítélkezzünk és ne állítsuk határozottan, hogy ez vagy az rossz.

Természetesen Spiritus és Ditti35, ha van olyan dolog amin szerintetek változtatnom kell, akkor szívesen fogadom. Tudom 3in1...azon kívül.

Spiritus neked is gratulálok a 9,7kg-os fogyásodhoz.

110. 5e48d37001 (válaszként erre: 27. - 00301065a7)
2012. febr. 3. 19:05
nagyszerű fogyikönyv alapanyag:-)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook