Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás tejtermékekkel? fórum

Fogyás tejtermékekkel? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 4. 22:09
2012. máj. 4. 22:08
A legfontosabb gabonafélék Európában a búza, rizs, kukorica, zab, rozs, valamint árpa, amelyek mind a fűfélék családjába tartoznak. Mindegyik gabonamag szerkezete ugyanolyan, három részből tevődik össze: a belső keményítőtartalmú endosperma, a csíra vagy embrió, valamint a külső korparész, utóbbi egy védőréteget képezve a gabonamag körül. Az élelmi rost (oldhatatlan, valamint oldható formában a gabona fajtájától függően) már régóta a gabonamag fő egészségvédő összetevőjének számít. Azonban mára a teljes kiőrlésű gabonák más alkotórészeinek egészségügyi hatásai is erősen bizonyítottak, ilyenek többek között az E vitamin, a B vitamin számos fajtája, a különböző ásványi anyagok, mint a vas, magnézium, cink, szelén továbbá számos védő hatású fitokemikália. Ezen tápanyagok, valamint egészséget elősegítő összetevők csomagjának együttes hatása nagyobb előnyre tehet szert, mint ami az egyes összetevők külön-külön hatásaiból eredne.
2012. máj. 4. 22:08

A reggeli gabonapehely, különösen a teljes kiőrlésű változat fogyasztása, csökkentheti a magas vérnyomás kialakulásának kockázatát.


A vizsgálat azt mutatta, hogy a magas vérnyomás kialakulásának, körülbelül 20 százalékkal alacsonyabb kockázata tapasztalható azok esetében, akik hetente legalább hétszer fogyasztanak teljes kiőrlésű gabonapelyhet – számolt be a kutatás vezetője, Dr. Jinesh Kochar, a bostoni Beth Israel Deaconess Medical Center munkatársa.

2012. máj. 4. 22:07
A mai búzafélék már nem azok amit őseink is fogyasztottak. A nemesítések következtében a WGA lektin (a gabonafélék önvédelmi mechanizmusa a rovarok és gombák ellen) és a glutén (összeragasztó képessége tartja egyben a kenyeret) koncentrációja is nagy mértékben megnövekedett a növényekben. Mindkét fehérje beleavatkozik a bélflóra megfelelő működésébe és így csökkenti a tápanyagok megfelelő felszívódását aminek következtében az immunrendszer gyengül és súlyos betegségek kialakulásához vezethet. Dr. Mercola orvos – szakíró szerint az embereknek, csak előnyük származhat abból, ha étrendjükből elhagyják a teljes kiőrlésű gabonát illetve a búzaféléket.
17. b5ef5132a9 (válaszként erre: 16. - Df09bac22a)
2012. máj. 4. 22:07

Termétesen nem mindegy milyen gazdálkodásból származik. Bio gazdálkodásból, ellenőrzött termékekkel nincs semmi probléma. Emésztésnek pedig nagyon jót tesz!

Gyerekkorom óta szorulásos voltam, addig, míg nem étkeztem egészségesebben.

2012. máj. 4. 22:03

Mi is az a teljes kiőrlésű gabona?

[link]

"A teljes kiőrlésű gabona azt jelenti, hogy a magbél mellett a csírát és a maghéjat is megőrlik"

Vagy is mindent hántolás és válogatás nélkül.

Egészséges, jó?

Álítólag igen, én kétlem, hisz mind az belekerül ami a nővény magját védi, amin a növény védőszerek közvetlen megtapadnak...

De hát a szotyit sem a hélyával együtt eszem. ;-)

15. b5ef5132a9 (válaszként erre: 14. - Pici Manócska)
2012. máj. 4. 21:46

Nekem elsősorban az egészséges ételek vannak tálcán. És a béltakarítás.

Nem éhezek, ha rámjön az ehetnék, akkor eszek gyümölcsöt. :)

Cukor, édes méreg... szóval teljesen száműzöm....

Fehér lisztet is teljesen ki akarim iktatni.


És ez nem csodadiéta...

2012. máj. 4. 21:43

mozogj egyél mindenből keveset....

hidd el nekem nem kell éhen halni...eszek zsemlét eszek édességet és mégis a 13kilónál tartok mínuszba...

és a centikben való változásról nem is beszélve..

nem kell csodadiéta csak egy kis odafigyelés és mozgás minden nap....

2012. máj. 4. 21:12

*éra

1 liter

12. b5ef5132a9 (válaszként erre: 10. - 6e647e0d82)
2012. máj. 4. 21:12

Nem mindegy milyen tejtermék... kevés zsírtartalmú, és cukor nélkül.


Egy hete kezdtem egy diétába... nem mondhatnám, hogy diáta, inkább egészségesebb étkezés.

Nagyon kevés cukrot eszek, ha eszek, akkor nád/nyírfafukrot vagy mézet. Í liter tea minden nap, zöld, jáva, jázmin, mikor mit..

Kevés pékárú, ha igen, akkor én sütök, teljes kiörlésűt, rous, köles, zab liszttel. S fogytam 2 kg-t. :)

2012. máj. 4. 21:03
Én házi tejet iszom. Még langyos, amikor hozzák. Az TEJ. Semmi bajom nincs tőle, bár nem iszom halálra magam belőle. Reggel szoktam a kávémat azzal inni, illetve kávés tejet iszom, mert sok tejjel iszom a kávét. Szóval az a 3-4 dl tejeskávé nekem felér egy reggelivel. 10-11-ig éhes sem vagyok.
10. 6e647e0d82 (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. máj. 4. 20:57
Ha egyszer benéznél a konyhaszekrényembe, meggyőzne az ellenkezőjéről.:)
9. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - B5ef5132a9)
2012. máj. 4. 20:53
Lehet, hogy ugyan azt a műsort láttuk, csak én régebben. Elég hihető volt, de azért nem ástam bele magam a témába.
2012. máj. 4. 20:41
*túl
7. b5ef5132a9 (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2012. máj. 4. 20:41

Az utolsóra hivatkozott ez a teszt is. Nos, akkor mégis van némiképp igazság benne.


Szerencsére nem vagyok laktózérzékeny... inkább a túj zsíros kaják okoznak ilyen problémát..


Mikor gyomorrontást kaptam a túl zsíros ételtől, akkor úgy emlékszem kálciuminjekciót kaptam.

6. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. máj. 4. 20:38

ez egy roppant sokrétű probléma és akár igaz is lehet;


Egyrészt volt itt egy cikk a múltkor, egy laktózérzékeny személy dicsekedett el a tejjel fogyásról, ugyanis végigfosta az életét...


Másrészt ha alacsony zsírtartalmú és fehérjedús ételeket eszel magas CH és zsírtatártalmúak rovására, azzal kevesebb kalóriát viszel be, így igaz lehet.


Harmadrészt a tejtermékekben lévő kalcium egy minimális részét megköti a bevitt zsíroknak, így azzal is csökken a kalóriabevitel.

5. b5ef5132a9 (válaszként erre: 3. - Vircsa)
2012. máj. 4. 20:35
Nem hinném, hogy ez csodatechnika körbe tartozna....
4. b5ef5132a9 (válaszként erre: 2. - Jázmin1975)
2012. máj. 4. 20:34
Egy kísérletet végeztek.
2012. máj. 4. 20:33
Szerintem ha valaki fogyni akar, akkor nem ilyen csoda technikákkal kell kísérletezni meg keresgélni minden furcsábbnál furcsább módszert, hanem egyszerűen elmenni mozogni és nem enni szénhidrátot.
2012. máj. 4. 20:33
Attól függ kimondta aki ért az ilyenekhez vagy csak egy filmbe láttad?
2012. máj. 4. 20:27

Néztem egy tvműsort, ahol azt állították, aki több tejterméket eszik, könnyebben fogy. (alacsony zsírtartalmúakat)


Mennyira igaz ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook