Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogyás - teherbeesés - hízás - visszafogyás fórum

Fogyás - teherbeesés - hízás - visszafogyás (beszélgetős fórum)


11. c9f9b53798 (válaszként erre: 10. - Sziszi0528)
2014. szept. 16. 20:44
TGYÁS, a terhességi gyermekágyi segély, ami a szülési szabadság időtartamára jár, ez összesen 168 napot jelent, ezután következik a GYED, a gyerek kétéves koráig, majd a GYES, az utolsó évben. A maximális kétéves gyed-időtartamhoz kell a 2 év munkaviszony, a lényeg, hogy munkaviszonyból, illetve biztosított jogviszonyból menj el szülni, amint biztosan tudod, hogy várandós vagy jelentsd be, és védett vagy.
2014. szept. 16. 18:33
Köszönöm a hozzászólásokat! Egy kérdésem van még, segítsetek légyszi: GYES, GYED, TGYÁS... Nem tudom melyik mikor és kinek jár... Annyit tudok, hogy a gyermekágyi segély annak a kismamának jár, aki a terhességet megelőzően 2 évig volt munkaviszonya... De hogyan is van pontosan a terhesség-szülés-gyereknevelés melyik szakaszaiban mikor mi jár és kinek?
2014. szept. 5. 21:54

Én is terhesség előtt kezdtem volna fogyni, mert a 178 cm-hez 75 kg voltam, minimum 5-10 kilót le akartam adni. 71 kiloig jutottam, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Az első 6 hónapban 6 kiló jött fel, a maradék háromban még 12,5...

Szülés után egy héttel már le is ment 13, sajnos azóta visszajött 5. Itt stagnálok, és nem akar olvadni rólam a plusz. :(

2014. szept. 5. 16:47
Köszi a válaszokat, nem diétázni akarok, meg sanyargatni magam, eszek én mindent, ami jólesik, csak mértékkel, annyi hogy a fehér kenyér, cukor, meg a krumpli kilőve. Sportoltam világ életembe, azt is meg kell nyomnom jobban, de főleg a kaján van a hangsúly...
2014. szept. 4. 11:46

Én 173 cm vagyok, 82 kiló voltam,mikor pár éve észbe kaptam (a harmincadik szülinapra kaptam ajcsiba egy tízest :) Egy év alatt fogytam 10 kilót, amivel lettem 72-73 (ami a 173 cm-hez tűrhető, de azért persze nem ideális), ekkor estem teherbe. A terhesség alatt 13 kilót híztam, 86 kilóval mentem be a műtőbe. 83 kilóval jöttem ki.


Tehát igen, azért adod le azt a tizest, hogy legyen hová felszedni. Utólag sem csinálnám másként (bár én nem sanyargattam magam). hiszen ha a 82-höz adnám a terhesség alatt felszedett 13-at ...


(azóta egyébként 66-68 vagyok jelenleg, és nagyrészt ezzel elégedett, de ez egy másik történet).


sok sikert ;) (a fogyáshoz is, a babához is)

2014. szept. 4. 10:54
Ja,és a kérdésre válaszolva,szerintem kimondottan ne diétázz,egyél egészségesen,zöldség köreteket stb, mert ha csak szimplán nem eszel,vagy jóval kevesebbet,raktározni fog a szervezet,és jön a jojó effektus... Én nem foglalkoznék ezzel,csak baba után maximum. Az,hogy plusz 10kg-al indítasz,még nem a világ vége :)
5. BlueJasmine (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2014. szept. 4. 10:48
Ez biztosan alkati kérdés,én életemben a legkövérebb baba előtt voltam... 167 vagyok, mindig 50-55 kg voltam, baba előtt 1 évvel kezdődött a hízás,akkor voltam 65,de nem zavart... A terhesség nálam az ellenkezőjét váltotta ki mindennek. Alig bírtam enni végig,mindig annyit tömtem magamba,amennyi a babának kellett hogy egészségesen fejlődjön,eszemben nem volt diétázni,orvos szerint rendben is ment a dolog,de étvágyam kimondottan sosem volt.. Csokit stb nagyon megutáltam,az egész terhesség alatt plusz 10 kg jött fel,ahogy megszületett a baba,ment is le minden.. Azóta sincs étvágyam,meg ugye megyünk egész nap,most 50 kg vagyok... Ami már nagyon kevés,hiába eszek,csak megy lefelé... Ilyen is van. Alkati és genetikai kérdés... Sosem voltam hízásra hajlamos egyébként,de most meg úgy mennek le a kilók mint még soha.. Ja,és nem szoptatok,nem azért :(
2014. szept. 4. 06:37
Ha előtte sportoltál, és nincs akadálya, hogy várandósan is pl. könnyített formában folytasd, így pl. megelőzhető a terhességi cukor is, vagy legalábbis csökkenthető a rizikója. Nagy kalappal mind a felkészüléshez, mind a projecthez!
2014. szept. 4. 06:35
Én harmincat fogytam, nemsokra rá teherbe estem, aztán szoptatás alatt nagyon meghíztam, újra lefogytam, újra terhes lettem. Minden rendben volt, inkább hormonálisan volt gond, mert a hízás-fogyás kihat a hormonokra, azok rendeződtek nehezebben. Ha teheted tényleg nagyon-nagyon változatos étkezés mellett fogyj, és inkább sporttal mint táplálékmegvonással, így még jót is teszel a szervezetednek, mert egy fitt test könnyebben veszi majd a várandósságot. Szerintem nagyon okos döntés várandósság előtt optimalizálni a súlyt, én is csak normál bmi-vel vágtam bele mindkét várandósságomba, nem is híztam túl sokat, én szoptatás alatt (jelenleg is, mivel nincsenek ciklusaim) hízok brutál módon.
2014. szept. 4. 06:22

szerintem sok a 10 kg cel!

teherbeeses elott lemerited a szervezetedet?

a terhesseg amugy is megprobalja; inkabb feltolteni kellene, nem kinozni holmi fogyokuraval;

a szules utan ugyis kevesebb leszel;

az alakod pedig tobbe-kevesbe mindenkeppen meg fog valtozni;

2014. szept. 4. 05:02

Kedves Mindenki!



158 cm magas vagyok és jelenleg 65 kiló. Elhatároztam, hogy lefogyok egy 10-est, ha ez heti egy kilónként (ami még egészséges) megvalósul, akkor kb. novemberre elérem a kitűzött 55-56 kilót. Februárban állnánk neki a babaprojectnek, nos az lenne a kérdésem, hogy mennyire vagyok kitéve annak, hogy visszahízok? Mert ugye előtte 3 hónappal fogynék csak le... Bevallom, plusz 10 kilóval nem akarom indítani a terhességet, mert ha a baba alatt is feljön egy 10-es, akkor közel 80 kilósan szépen is néznék ki ehhez a törpemagassághoz... Nem vallom a "kettő helyett kell enni" elvet, egy magzatot nem lehet felnőttszámba venni... Persze terhesség alatt is odafigyelnék a kajára, próbálnám elérni, hogy összesen annyit szedjek fel, amennyi most vagyok. Lehetséges így, van valakinek valamilyen tapasztalata ez ügyben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook