Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás 100 kg-ról fórum

Fogyás 100 kg-ról (beszélgetős fórum)


1 2
11. bummihatka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 24. 12:29
Két évvel ez előtt áprilisban 103,4 kg voltam 172 cm magassághoz, a valaha mért legtöbb... Idén az év nagy részében eddig 75 körül mozogtam (77-74 között). Azzal kezdtem, hogy 2 éve, hogy tornáztam otthon. Először egy applikációt töltöttem le napi 5-8 percekkel kezdtem, aztán szépen eljutottam 30-40 perces edzésekig, ezek főként saját testsúlyosak voltak. kb 10 kg-t le is adtam vele. Aztán megsérült a lábam más miatt. Étkezésben csak arra figyeltem, hogy lehetőség szerint én készítsek mindent és minél ha máshol eszem akkor is olyan dolgokat válasszak, amik minél kevésbé lefdolgozottak. Tavaly nyáron 93 kg voltam, akkor kezdtem el futni. Szépen lassan ügyesen. Nulláról építkezve és szépen sikerült megformálni magam. Most az a cél, hogy 67-69 körül majd megálljak.
10. Bichi (válaszként erre: 8. - Papája)
2021. jún. 24. 12:07
Mondjuk ha napi 1200 kalóriát enne, akkor böjt nélkül is fogyna, de sok sikert hozzá
2021. jún. 24. 09:31

Pl. 8-4 ig eszel, utána már nem.

De lehet 9-5 ig. Bármi, ahogy neked jó. A lényeg 16 órát nem eszel, és persze odafigyelsz, hogy mit.

8. papája (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 24. 09:28

Channa jól leírta az időszakos bőjtöt.

Általában a nap folyamén 6-8 órán belül étkezel 1200 kalóriát. 16-18 órán át nem eszel semmit.

Ez azt jelenti, hogy 8-14 óra kötött étkezel.

Este nem célszerű egyben megenni az egész napi adagot, mert az amúgy is lassú anyagcsere éjjel még lassúbb és ezért csak hízol.

2021. jún. 24. 06:32

Az időszakos böjt engem is érdekelne, hogy pontosan mit jelent és meddig kell tartani?

Mondjuk nálam éppen az a gond, hogy a munkahelyemen szinte egész nap nem eszek, majd este hazaérünk és szabályosan megebédelünk, főtt ételt, leves+második, néha desszert.

Ezt biztosan át kell alakítsam. A másik gond a PM alulműködésem, és annak tünetei: az általános pajzsmirigy gondok mellett a hullámzó kedélyállapot, hogy sokszor nincs kedvem semmihez, pedig mozogni is kellene rendszeresen. Az én fejemben nagyon megvan a döntés, de sokszor hazaérünk este 7-8kor és örülök, ha nagyjából rendezni tudom az itthoni dolgokat, semmi időm tornázni. Persze mindent lehet,csak akarni kell - mondják. Meg szeretném próbálni, hogy igaz-e? :)

2021. jún. 23. 22:15
Ez jól hangzik, köszönöm szépen, megpróbálom!
2021. jún. 23. 22:01

Szerintem a legegyszerűbb az, hogy csökkented az étel mennyiségét.

Nem kell sokkal a kezdésnél, kb. 20%-al, majd ha már hozzászoktál, akkor lehet még csökkenteni.


Mi ha van egy kis súlyfeleslegünk, akkor mindig ezt csináljuk. Jellemzően a köretet és a kenyeret csökkentjük, azaz, ha jellemzően 300 gr krumplit eszek meg egy étkezésnél, akkor ezt lecsökkentem először 250 gr-ra, majd 200-ra, és beállok 150 gr-ra.

Ha egy étkezésre 2 szelet kenyeret eszek, akkor ezt 1 szeletre csökkentem.


Persze, kerülöm pl. a csoki evést is, a kóla ivást is, stb.


Időszakos böjtöt is alkalmazunk. Én pl. ezt úgy csinálom, hogy délután 2 és este 8 között eszek csak és max. 1200 kalóriát. Jellemzően 18 körül eszek egyébként utoljára, de ha a keretbe belefér, akkor később is.


Ezzel a módszerrel 2-3 hónap alatt le lehet fogyni kb. 10-12 kg-ot.

4. 51683d1c00 (válaszként erre: 3. - Ildi992)
2021. jún. 23. 20:38
A naplómba az utolsó bejegyzést nézd meg légyszi!
3. ildi992 (válaszként erre: 2. - 51683d1c00)
2021. jún. 23. 20:28
Időszakos böjt, azt jelenti, hogy nem eszel fél napig, vagy egy napig?
2. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 23. 20:26
Próbáld ki az időszakos böjtöt,az egy életmód,nem érzed majd büntetésnek,sőőőt,sokkal jobb lesz a közérzeted,amikor elkezdtem én is 100 voltam,most csak súlytartásra használom,de ha odafigyelnék a kalóriára meg a mozgásra is,simán leugrana egy 10-es 20 as....
2021. jún. 23. 19:16

Segítséget szeretnék kérni!

Nem egészen, de majdnem 100 kg vagyok 168 cm magassághoz. Le szeretnék fogyni! Nem akarok nádszál lenni, csak kicsit jobban érezni magamat a bőrömben. PM alulműködésem van, ülőmunkát végzek, ami után gyermeket nevelek, tehát magamra kb. esténként, 7 óra után van időm.

Hogyan tudnék hatékonyan fogyni úgy, hogy ne érezzem büntetésnek a fogyókúrát?

Jó tanácsokat várok tapasztaltaktól, esetleg szakértőtől,ha van itt olyan.

Köszönöm szépen!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook