Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás 100 kg-ról fórum

Fogyás 100 kg-ról (beszélgetős fórum)

1 2
jún. 24. 06:32

Az időszakos böjt engem is érdekelne, hogy pontosan mit jelent és meddig kell tartani?

Mondjuk nálam éppen az a gond, hogy a munkahelyemen szinte egész nap nem eszek, majd este hazaérünk és szabályosan megebédelünk, főtt ételt, leves+második, néha desszert.

Ezt biztosan át kell alakítsam. A másik gond a PM alulműködésem, és annak tünetei: az általános pajzsmirigy gondok mellett a hullámzó kedélyállapot, hogy sokszor nincs kedvem semmihez, pedig mozogni is kellene rendszeresen. Az én fejemben nagyon megvan a döntés, de sokszor hazaérünk este 7-8kor és örülök, ha nagyjából rendezni tudom az itthoni dolgokat, semmi időm tornázni. Persze mindent lehet,csak akarni kell - mondják. Meg szeretném próbálni, hogy igaz-e? :)

jún. 23. 22:15
Ez jól hangzik, köszönöm szépen, megpróbálom!
jún. 23. 22:01

Szerintem a legegyszerűbb az, hogy csökkented az étel mennyiségét.

Nem kell sokkal a kezdésnél, kb. 20%-al, majd ha már hozzászoktál, akkor lehet még csökkenteni.

Mi ha van egy kis súlyfeleslegünk, akkor mindig ezt csináljuk. Jellemzően a köretet és a kenyeret csökkentjük, azaz, ha jellemzően 300 gr krumplit eszek meg egy étkezésnél, akkor ezt lecsökkentem először 250 gr-ra, majd 200-ra, és beállok 150 gr-ra.

Ha egy étkezésre 2 szelet kenyeret eszek, akkor ezt 1 szeletre csökkentem.

Persze, kerülöm pl. a csoki evést is, a kóla ivást is, stb.

Időszakos böjtöt is alkalmazunk. Én pl. ezt úgy csinálom, hogy délután 2 és este 8 között eszek csak és max. 1200 kalóriát. Jellemzően 18 körül eszek egyébként utoljára, de ha a keretbe belefér, akkor később is.

Ezzel a módszerrel 2-3 hónap alatt le lehet fogyni kb. 10-12 kg-ot.

4. coca cola :) (válaszként erre: 3. - Ildi992)
jún. 23. 20:38
A naplómba az utolsó bejegyzést nézd meg légyszi!
3. ildi992 (válaszként erre: 2. - Coca cola :))
jún. 23. 20:28
Időszakos böjt, azt jelenti, hogy nem eszel fél napig, vagy egy napig?
jún. 23. 20:26
Próbáld ki az időszakos böjtöt,az egy életmód,nem érzed majd büntetésnek,sőőőt,sokkal jobb lesz a közérzeted,amikor elkezdtem én is 100 voltam,most csak súlytartásra használom,de ha odafigyelnék a kalóriára meg a mozgásra is,simán leugrana egy 10-es 20 as....
jún. 23. 19:16

Segítséget szeretnék kérni!

Nem egészen, de majdnem 100 kg vagyok 168 cm magassághoz. Le szeretnék fogyni! Nem akarok nádszál lenni, csak kicsit jobban érezni magamat a bőrömben. PM alulműködésem van, ülőmunkát végzek, ami után gyermeket nevelek, tehát magamra kb. esténként, 7 óra után van időm.

Hogyan tudnék hatékonyan fogyni úgy, hogy ne érezzem büntetésnek a fogyókúrát?

Jó tanácsokat várok tapasztaltaktól, esetleg szakértőtől,ha van itt olyan.

Köszönöm szépen!

1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook