Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogváltás.Ki kell húznom a mozgó fogat vagy várjam meg mig kiesik? fórum

Fogváltás.Ki kell húznom a mozgó fogat vagy várjam meg mig kiesik? (tudásbázis kérdés)


16. senico (válaszként erre: 15. - Nikice)
2008. márc. 11. 11:53
Én fiamnak is van már hátul néhány maradó foga, bár ő már 9 éves, de felül a kettes még csak tegnap esett ki neki.
15. Nikice
2008. febr. 19. 10:52

Sziasztok!


Szerintetek normális, hogy a hat és féléves fiamnak hátul jön rágófog? Ott, ahol még nem is volt tejfog, tehát nem egy másik, kihullott fog helyett jön, hanem "magától". :S

Bezzeg előlről ami kihullott, ott még nem jön.. kicsi fogatlanom. Per pillanat 3 hiányzik előlről, és erre hátúl bújik.


Ill. szerintetek ekkora gyerkőcöknekis lehet valamivel fájdalmatcsillapítani? A többi csak viszketett , de ez a hátsó fáj neki. :(

Dentinox? Vagy az csak babóknak jó?

2008. jan. 9. 23:24
Majd lenyeli, vagy megrágja ebéd alatt. Az enyémnek sikerült.....:)
13. 80ASIQ
2008. jan. 9. 22:00

De jó kérdéééés! :)

Valószínűleg eldönti a dolgot a természet, de ha kihúzzák a lötyögő fogat, akkor kisebb a kockázata annak, hogy a maradó fog félrenő.

2008. jan. 9. 20:48
Engem nagyon idegesített, én kihúztam. Annyira emlékszem rá!!!! :)
11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - Huncutka84)
2008. jan. 9. 20:32
En is, illetve 1-et kihuzattam a mamammal :))
2008. jan. 9. 20:25
Én még emlékszem.... mikor kicsi voltam mindig kipiszkáltam!!!:)
2008. jan. 9. 20:08
Az én tapasztalatom is az nem kell kihúzni kiesik magától, vagy a gyerek piszkálja addig amig kifordul.
8. az álarcos (válaszként erre: 7. - Lily3)
2008. jan. 9. 19:02

Az én kisfiam kimondottan tiltakozott az ellen, hogy kihúzzuk a mozgó fogát. (Megértem)

Ha nem fáj kimondottan evésnél, ne csinálj vele semmit!

Nálunk volt olyan fog (a vámpírfogacska), ami fölött magasan kinőtt az új, de a tejfog kibillenése után kb. egy hét alatt lehúzódott a helyére.

Most már tízévesek vagyunk, és buli zsebben hazahozni a rágófogat.

Á.

2008. jan. 9. 18:57
Köszi a válaszokat.Nem húzom ki.Azért leirom régen nekem régen az oviba hogy húzták ki a fogamat.Rákötöttek cérnát, a cérna másik végét az ajtókilincsre és megrántották.Nem emlékszem fájt-e.
6. Suhi
2008. jan. 9. 18:47

Véleményem szerint ne.

Anno nekem is mozgott és nálunk az oviba mindig "menő" dolog volt ha a dadusra bíztuk a mozgó fogainkat. Én is kihúzattam vele az egyik mozgó fogamat, aztán csak vártam, vártam és nem akart az új fog nőni. Majd a végén egyből ferdén nőtt :S

Szerintem ez azért volt, mert idejekorán ki lett húzva és nem "tudta" a maradandó fog a helyes irányt.

(Nár lehet nincs igazam, de szerintem bízzuk ezt a természetre.)

5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Lily3)
2008. jan. 9. 18:45
A növő fog tolja maga előtt a régit. Nem nő félre emiatt, ne aggódj. :)))
2008. jan. 9. 18:44
Várd meg. Bár az én kisfiamat zavarta, és megkért, hogy húzzam meg, mert ő nem meri. Ha már nagyon izeg-mozog, és a gyerekedet zavarja, akkor húzd ki, ha nem, akkor várd meg, hogy magától kiessen.
2008. jan. 9. 18:43
4 és fél éves és már 2 foga alul mozog,egyik szinte lóg ,de még benne van.A maradandó fog nem fog félre nőni,mert nem tud kibújni?Vagy hogy van ez?
2008. jan. 9. 18:43
Szerintem húzd ki..:(
2008. jan. 9. 18:40
Fogváltás.Ki kell húznom a mozgó fogat vagy várjam meg mig kiesik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook