Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogtömés után lehet normális a fájdalom? fórum

Fogtömés után lehet normális a fájdalom? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 8. 10:53

Egyértelműen lecsengőben van a fájdalom hála az égnek.


Tegnap még egész nap sajgott kicsit de gyógyszer már nem kellett mint a kezelés napján este, ma pedig már csak néha-néha érzek egy kis érzékenységet pár óránként.


Remélem folytatódik a tendencia:)

2015. jan. 7. 12:38
Én tavaly tömettem egy kis lyukat, nem is kellett érzéstelenitö mert nem volt nagy, picit kellemetlen volt de simán birható volt,( volt egy másik fogam ott nem is éreztem annyira felszini volt). Ugye nekem ez nem fájt amikor mentem csak én szeretem betömetni már a pici lyukat hogy ne akkor kellejen amikor már nagy és kell érzéstelenitö stb, na a tömés után kb 2 hónapig fájt ha hirtelen rá haraptam. Nem mindig fájt de gyakran. Még mondtam is hogy milyen már hogy elmegyek a fogorvoshoz ugy hogy nem is fáj erre utána fáj 2 hónapig. Azóta szerencsére elmult semmi gond vele, pedig én is aggodtam kicsit, hiába mondta a fogász ismerösöm hogy nyugodjak meg ez normális mégha nem is gyakori.
2015. jan. 7. 10:37
Hooogyne!
2015. jan. 7. 09:42

Köszi a válaszokat, vegyesek a tapasztalatok:)


Egyelőre reménykedem benne, hogy a megbolygatástól fájt, mert az orvos is mondta, hogy nagyon mély tömés lett, ezért is bélelte még pluszban alá. Így sem volt olcsó, magándoki volt, ha még a gyökérkezelést is fizetni kell...


Sokkal jobb mint tegnap este viszont valamit gyengén még érzek, és az evést se mertem még kipróbálni rajta.

10. 3a5c305959 (válaszként erre: 3. - 15b0d444db)
2015. jan. 7. 09:30
Valamennyi fájdalom belefer tomes utan is. Nekem gyokerkezelve volt es minden kezeles utan napokig sajgott a fogam, pedig elvileg akkor mar nem volt benne ideg. Nekem az orvos azt mondta fajhat egy hetig, ha nem mulik vagy rosszabbodik akkor menjek vissza. Viszont nekem az egyik tomescsere vezetett gyokerkezeleshez. Olyan mely volt a tomes hogy irritalta az ideget es nem tudtam enni se hideget, se meleget se kemenyet azon az oldalon. Hónapig húztam mert feltem a gyokerkezelestol (jogosan) de vegul orulok hogy tul vagyok rajta es ujra tudok enni normalisan.
2015. jan. 7. 09:22
meg attól is függ melyik fog, ami az arcüreg felé esik, azok érzékenyebbek (főleg ha orrdugulás is van, stb... tehát valami gyulladás van az arcüregben), ha ilyet gyökérkezelnek és van fájdalom érdemes fül-orr-gégész is megkeresni... én is végigjártam mostanában a témát, sajnos tapasztalat
2015. jan. 7. 09:19
igen, hetekig is (nekem is szokott fájni, fogorvos mondta, hogy igen, normális, főleg, ha nem felületi a tömés, hanem nagyobb, mélyebb)
2015. jan. 7. 09:04

sima tömésnél nem kellene, hogy fájjon. nekem 10 éven belül 2x gyökérkezelték egy fogamat, aztán harmadjára azt mondtam, hogy köszi, húzzátok ki.

Szomorú, hogy olyan ritka a jó szakorvos aki tényleg úgy látja el a dolgát ahogy azt kell.

6. 15b0d444db (válaszként erre: 4. - Emesemm)
2015. jan. 7. 08:53

Köszi!


A kérdésedre én sajnos nem tudom a választ, nekem eddig egy fogam lett kihúzva (felső 7es) amit hiába gyökérkezelgettek mindig fájt. Pedig azt mondták már nem kéne, meg nem láttak rajta semmit kihúzni se akarták, de mondtam én már nem szenevdek vele többet. Kihúzták és azt mondták ez egy egészséges fog volt...érdekes azóta nincsen problémám, addig meg enni se tudtam rajta.


Persze azért érdemes kezeltetni míg lehet, a gyökérkezelés után elvileg még gyökér rezekciót is lehet csináltatni, attól függ melyik fogról van szó...

5. virgilius (válaszként erre: 3. - 15b0d444db)
2015. jan. 7. 08:41
Ha ma már nem fáj max kicsit, akkor teljesen normális, ennyi belefér.
2015. jan. 7. 08:10

Teljesen normális szerintem.

Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy két gyökérkezelés után miért fáj a fogam, mikor röntgenen semmi nem látszik.....fél éve szenvedek....

2015. jan. 7. 08:06

Tegnap estefelé lett betömve egy alsó fogam, érzékeny volt az utóbbi időben de kifejezetten nem fájt.

A fogorvos azt mondta ki k ellett cserélni a tömést, mert a fog 3 felszínén is szuvasodni kezdett, sőt nem zárt jól. Alábélelést is csinált, mivel nagy lyukat kellett fúrjon, két fájdalomcsillapítő kellett hogy ne érezzek semmit.


3-4 óra múlva kiment az érzéstelenítő és kifejezetten fájni kezdett a fogaim és környéke. Algoflex forte is kellett hogg el tudjak aludni.

Az éjszakát végigaludtam és azóta nem érzek különösebb problémát vele.


Megijedtem hogy vissza kell mennem gyökérkezelésre, de ezek szerint ez a fájdalom beelfér? Azt hittem tömés után már nem fájhat..

2015. jan. 7. 08:04
nem
2015. jan. 7. 08:03
Fogtömés után lehet normális a fájdalom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook