Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogszuvasodas ketevesen(le a cumisuveggel) fórum

Fogszuvasodas ketevesen(le a cumisuveggel) (beszélgetős fórum)


15. chewy
2010. ápr. 3. 17:22

Nem ismerem a steviat...

Atestunk a muteten...picur jol van.leirtam a naplomban ha valakit erdekel.Legyen szep unnepetek.

14. Nagyir (válaszként erre: 13. - Chewy)
2010. márc. 28. 17:56

Szia! Hú, ahogy olvastam a mézes részt, megjelentem lelki szemeim előtt, mint anyuka, aki éppen leordítja a "gaz lator" :D fejét - első reakcióm biztos valami ilyesmi lett volna... :)

Egy kérdés: ismeritek a sztíviát (stevia)? Mivel én sem szeretném majd cukorral vagy édesítőszerrel traktálni a (majd valamikori) gyerekeimet, arra gondoltam, hogy ez a növény talán jó lesz édesítőnek (bár annak még utána kell néznem, hogy csecsemőnek vagy kisgyermeknek adható-e, pl. allergiát okoz vagy sem). Mézet pedig két év alatt még viccből se adnék, ahogyan tejet sem csecsemőnek...

13. chewy (válaszként erre: 9. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 28. 17:31
Szerintem nagyon jol csinalod.A viz tokeletesen megfelel ha mar nem tudnak lemondani a cumisuvegrol.Nalam ez volt a masodik hiba,mert a gyumolcslet gyorsan befejeztuk ezutan eloszor en is csak vizet adtam neki ,de ugyereztem nagyon keveset eszik igy kicsereltem tejre.Mostmar nem iszik vagy eszik semmit az esti fogmosas utan.Cukros dolgokat en sem adtam neki soha.Csokit csak elvetve(unnepeken)Teat soha nem ivott.A fogat mar akkor elkezdtem mosni amikor kibujt az elso.....Szoval most meg szigorubb leszek,mentsuk ami mentheto.Ha a nagyszuloknek nem tetszik ahogyan csinalod ne foglalkozz veluk.Te tudod hogy igazad van.Meg a lanyom volt picur amikor elkaptam anyosomat hogy mezbe martja a cumijat...aaa...mez a cumin(eleve mez nem adhato egy babanak es ez igazi foggyilkos)szepen kivettem a cumit a kezebol es elmostam.Azert inditottam ezt a topicot,hogy akinel meg nem keso tanuljon belole.Soha ne adjatok lefekveshez vagy ha ejszaka felebred...maximum csak vizet.
12. ccd8b44456 (válaszként erre: 11. - Vikianya)
2010. márc. 28. 14:49
mar reg nem kap edeset csak hat regen azt itta sajna, izesitett janat max es viz
11. Vikianya (válaszként erre: 10. - Ccd8b44456)
2010. márc. 28. 10:48
Mi villanyoltás után csak vizet adunk. Néha próbálkozik, de ha következetesek vagyunk, akkor nincs ebből hiszti
2010. márc. 28. 10:20
szia en kicsim negy eves es a folso fogai borzalmasak szurke picik mar ket eves kora elott-tol!! cumisuvegbol ivott ket eves korig ejszaka is rengetegszer bitzos a sok hipp gyumile volt az oka higitottam pedig dehat....a masoik picimnel nem kovetem el ezt a hibat nem kapott. em is fog kapni ilyen edes dolgokat es uveget sem fogja egesz ejjel szopogatni . nagyfiam negy eves es nem szeret poharb inni sportkupakos uvegbol iszik egesz nap az sem vmi jo :(
2010. márc. 28. 06:52

Az én kisfiamnak születése óta csak vizet adok inni. A teát/gyümilevet ki sem próbáltam, a tejet pedig mikor issza, akkor azt én adom neki, és ha ellöki, akkor már nem adom neki vissza a maradékot. Naponta kétszer mosunk fogat, igaz nem fogkefével, hanem ilyen ujjra húzható kis gumibigyó, aminek a végén sörteszerű recék vannak, és azzal...


Csokit igyekszem nem adni neki, de a tejpépben, gyümipürékben, babapudingokban is van cukor, ezért mosom a fogát.


Sajna ezen a téren nem jó géneket örökölt.


Persze a legelejétől fogva kaptam az osztást a nagyszülőktől, hogy miért nem adok a gyereknek teát, miért nem adok neki finom gyümölcslevet. Persze kap otthoni frissen facsart gyümölcslevet, de azt csészéből... cumisüvegben (vagyis itatópohár) csak víz van neki. A cumit is napközben elrakom tőle, csak éjszakára kapja meg.


Nem tudom jól csinálom-e amit csinálok, de a nagyszülőknek sajnos ez nagyon nem tetszik :( Ha ők vigyáznak rá megy a csoki, a gyümölcslé, a cumizás egész nap :(

2010. márc. 27. 21:17
Amugy en a vegletekig tiltakoztam.Az altatas resz az ami nem tetszik.A vegleges dontes a gyermekorvos velemenyen mulott,de o azt mondta eszre sem fogjuk venni es mar az o fia is atesett ezen a beavatkozason.hat furcsa.remelem a kicsinek ez lesz a legjobb
2010. márc. 27. 21:12
igaziból lehet nem tudom...de jah lehet ha kihuznák még rosszabb lenne, hát nem semmi mik vannak ma már!
2010. márc. 27. 21:06
A gyermekorvos azt mondta,hogy nagyobb hibat kovetek el ha nem megyunk be a mutetre.Kesobbi gyulladasok,fajdalmak stb.Ezek a kis koronak teljesen masok mint a felnotteke.Es ha valoban leall a szuvasodas megmentheto a fog a kovetkezo nehany evre.Persze en nem vagyok teljesen nyugodt.Mutet azert kell,mert egy ket eves nem ul le nyugodtan es nyitja ki a szajat(foleg az enyem nem)Persze raz a hideg az egesztol.Megprobalok nyugodt maradni,mert nem akarom ravinni a kicsire a felelmeimet.
5. Nagyir (válaszként erre: 2. - 116212323c)
2010. márc. 27. 21:01
Szia! A tejfogak valóban nem maradnak, viszont ha a fogszuvasodás kialakul, akár teljesen tönkreteheti a fogat és alatta az ínyben a végleges fognak sem tesz jót. :)
2010. márc. 27. 21:00

Szia!

Nekem konkrétan kiverte a cumisüveg a legelső fogamat mikor kicsi voltam. Leestem vele az ágyról a nagyszülőknél. Anyukám rettenetesen ki volt akadva, hogy kislány létemre nem lesz elől fogam, amíg a csontfog ki nem nő.

Viszont szerintem nem kell aggódnod, biztos, hogy az orvosok szépen és romlásmentesen meg fogják csinálni a kisfiad fogát. :)

2010. márc. 27. 20:59
mi is elkövettük a cumis hibát, most meg nem akar leszokni a lányom
2010. márc. 27. 20:55

szia

ezek a fogak tejfogak nem maradandóak, a mütét csak esztétikailag jó szép lesz a mosolya, de ha nem életbevágó szerintem fölösleges de ezt neked eldöntened

2010. márc. 27. 20:52

Kisfiam ket eves volt januarban.Egy eves koraig anyatejes,de sajnos hirtelen,egyik naprol a masikra minden atmenet nelkul kellett befejeznunk a szoptatast.Hatalmas butasagot kovettem el.Cumisuveget adtam neki gyumolcslevel, tejjel.Az elvalasztas nagy lelkiteher lehetett neki...es most iszonyu nehez elvenni a cumisuveget.Raadasul egy eses kovetkezteben letort az elso fogabol egy darab.Elvittem fogorvoshoz,aki azt mondta.Altatasos mutetben koronat tesznek a kicsi elso negy fogara.

Hozza teszem,amerikaban elek es itt minden orvos es fogorvos azt mondja,ez egy rutin beavatkozas,a legtobb gyerek atesik rajta.Igy megmenthetoek a tejfogak es leall a szuvasodas. Megdobbentem mert soha nem hallottam ilyesmirol.Ketkedo vagyok es riadt.Probalok megbizni az orvosainkban.Penteken megyunk a korhazba.Ha valakit erdekel,folyamatosan beszamolok majd,hogy mi es hogyan tortenik.Gondoltam elkezdek naplot irni...de nem tudom mennyire erdekel benneteket a tema.Hatha valaki tanul az en hibambol.Az elso harom gyerekemnek soha nem volt rossz foga. Le a cumisuveggel!Sokszor olvasgattam,mennyire megvalaszolatlan kerdes sokak szamara hogy mi is legyen a tejfogakkal.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook