Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogpótlással tényleg nem szabad harapni? fórum

Fogpótlással tényleg nem szabad harapni? (tudásbázis kérdés)


14. 328e1b30ab (válaszként erre: 12. - Jucika33)
2016. máj. 26. 17:47
Menjetek el egy normális fogászhoz, mert ez abszurd.
13. 328e1b30ab (válaszként erre: 7. - Jucika33)
2016. máj. 26. 17:46
Ha egy db fogból letört valami, akkor azt az annak megfelelő árnyalattal visszaépítik, egy speciális villanófényre szilárduló anyaggal. Utána összecsiszolják a felületét és kész. Olyan, mint újkorában, mind látvány, mind használat tekintetében.
2016. máj. 26. 16:32
Igen, azt tudom, hogy a korona más és drága mulatság. Hát majd óvatosan megpróbál vele harapni. Azt hiszem, hogy a fogorvos tényleg úgy gondolta, hogy ne használja, mert azt mondta, hogy ezzel a foggal amúgy sem kéne már harapni (???) mert olyan rossz állapotban van. Nem is értem, hogy miért. Nem lötyög, nem szuvas, egyszerűen csak le van pattanva belőle egy darab.
11. Channa* (válaszként erre: 7. - Jucika33)
2016. máj. 26. 15:49

A koronához lecsiszolják a fogat, majd porcelánból vagy más anyagból készítenek koronát, ami felragasztanak, és persze simán lehet vele enni.

Ezt nem csinálják ingyen, ez elég drága, minimum 25 ezer 1 db.

2016. máj. 26. 15:47

Nekem van egy olyan fogam, amit töméssel egészítettek ki, mert kilyukadt, de évek óta simán rágok vele és semmi baja nincs.

Tehát, ha jó anyaggal dolgoztak, akkor nem gond, ha eszik a fogával.

9. Arón1 (válaszként erre: 7. - Jucika33)
2016. máj. 26. 14:08
koronával is lehet harapni.
2016. máj. 26. 14:07
Nem lehet, hogy csak pár óráig kell rá vigyázni? Mert ha egy foggal nem lehet harapni, az semmit sem ér. A legfontosabb funkcióját veszíti el. Szerintem valami félreértés lehet.
7. jucika33 (válaszként erre: 6. - 328e1b30ab)
2016. máj. 26. 12:39
Gondolom ez a korona akkor. Vagy ezt hogy csinálják? Ez ingyen volt a sima sztk fogorvosnál.
2016. máj. 26. 11:27

Ez egyszerűen nem igaz. Egy normális fogpótlás pontosan olyan, mintha a saját foga lenne, úgy is néz ki és úgy is funkcionál, sőt: nem is látható, hogy meddig tart a fog és hol kezdődik a pótlás.

Ha a fogorvos ezt nem tudta megoldani, akkor nem jó szakember, elavult szaktudással és anyagokkal, aki rosszul is dolgozik.


Amiről fent írtam, az 20-25 ezer ft és körülbelül negyvenöt perc alatt készen van.

2016. máj. 26. 08:35
Ez olyan, mintha valami tömésdarabbal kiegészítette volna a fogat. Nem korona. Egy korona készítése az mivel jár? Mennyibe kerülhet? Idáig ezzel nem foglalkoztunk, őt sem zavarta harminc évig a csorba foga, csak most a fogorvos rábeszélte.
4. Channa* (válaszként erre: 2. - Jucika33)
2016. máj. 26. 06:47

Kipótolta? Hogyan? Töméssel? Koronát tett rá? Nem mindegy, hogy a kipótlás mit jelent. Ha csak töméssel, akkor simán lehet, hogy nem túl tartós, hiszen lepattanhat róla a pótlás, ahogy a tömés is kieshet.

Ha koronát kapott, akkor simán haraphat vele, ha már végleges a ragasztás. Amíg a ragasztás ideiglenes, addig előfordulhat, hogy leesik.

2016. máj. 26. 06:13
a páromnak 1-2 napig nem lehetett harapni vele,de később fokozatosan lehet harapni vele. különben minek csinálta meg,ha nem lehet enni,rágni vele. akkor egyszerűbb lett volna kihuzni, vagy csorbán hagyni.
2016. máj. 26. 05:39
Férjemnek tegnapelőtt a fogorvos az egyik első, már régen kicsit csorbult fogát szépre kipótolta. Amit nem értünk, hogy azt mondta, nem igazán kéne vele harapni. De hát férjem azzal szokott harapni. Most alig mer enni. Tényleg ennyire vacak egy ilyen pótlás?
2016. máj. 26. 05:36
Fogpótlással tényleg nem szabad harapni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook