Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogműtét után (még benn vannak a varratok) mennyi idő után lehet tejféléket enni-inni? fórum

Fogműtét után (még benn vannak a varratok) mennyi idő után lehet tejféléket enni-inni? (tudásbázis kérdés)


22. aniju (válaszként erre: 20. - Basset)
2012. aug. 8. 07:25

A varrat kiszedés nem fáj, ne parázz! :)


Ó, már régebben történt a baleset.... 2009ben. A 'vicces', h az esküvőnk után 1 hónappal..... na, ha akkor lett volna, tutkeráj, hogy lemondom az egészet.... :D


Szerencsére a fogaim maradtak....


Az lényeg, h amennyire tudod, pucolgasd, de lejönni nem fog... blöe...

Én egyébként mostam fogat. jó puha kefével....

21. Basset
2012. aug. 7. 21:10
Egyébként mennyire fáj a varratkiszedés? Milyen érzés?
20. Basset (válaszként erre: 18. - Aniju)
2012. aug. 7. 15:14

Hú, de jó, köszi, most megnyugtattál! Idegesített ez a fehér cuccos, sikálnám a betdinnal, de nem akar lejönni, én meg parázok, hogy miattam még egyszer fel kelljen szabdalni.

Igazából az ínyem vágták fel meg varrták vissza és közédugtak valami csontpótló anyagot. Neked, gondolom, azért macerásabb műtéted volt...

Mikor volt? Már jól vagy?

2012. aug. 7. 14:22

Én már másnap ettem, több nagy szájsebészeti műtétem volt, és hasonló is mint a Tiéd. Szájzárat kaptam kétszer, és csak a folyékony levest és tejfölt tudtam szívószállal enni. Szájsebészeten műtöttek, nem tiltottak el tőle. Mindig fertőtlenítővel öblögettem.

Gyógyulj meg gyorsan!

Ha félsz a tejterméktől, akkor inkább ne edd, mert csak aggódni fogsz, mi történhet :)

18. aniju (válaszként erre: 13. - Basset)
2012. aug. 7. 14:15

viszonylag sok ilyen varratom volt a baleset után, elárulom, h nem fog lejönni, de semmi bajod nem lesz.


Öblögess szorgalmasan. Én a tejtermék megvonást betartanám, a többit eheted.


Viszont irigylem,h ki tudod nyitni a szád. :D

A fogműtét után fasza kis szájzáram lett.... :)

2012. aug. 7. 13:43
csak azért, hogy ne fertőződjön a varrat, semmi egyéb oka nincs, és a tejfélék baciknak jó táptalajok.
2012. aug. 7. 13:43
én 4-5 napig nem fogyaszthattam tejes dolgokat miután kioperálták mind a 4 bölcsesség fogamat. a varratok 2 hétig voltak bent, nem volt semmi probléma.
15. Basset (válaszként erre: 14. - Ae8f040a2b)
2012. aug. 7. 13:29
:)
14. ae8f040a2b (válaszként erre: 11. - Basset)
2012. aug. 7. 13:27
ne aggódjál már ennyire..nem lesz tőle bajod.)
13. Basset (válaszként erre: 10. - Suesue)
2012. aug. 7. 13:27

Igazából nem volt agyam megkérdezni, mert kikészített a műtét... Inkább a gyógyszerekről beszéltünk, meg a tisztításról.

Adott egy papírt, amin vannak utasítások, ott azt írja, tejterméket az elkövetkező napokban nem ajánlott, nyers tejtermékről 4 napig lemondani.

De a papíron pl. az is rajta van, hogy puha fogkefével lehet mosni, de a doki azt mondta, ne mossam sehogy, csak ezekkel az öblögető cuccokkal.

Ilyen fehér lepedékszerű van a varratok körül (a varratok teljesen az íny tövénél vannak), mosom Betadinnal és öblögetek szorgalmasan, de nem tudom, mennyire lesz elég. Ja és szedek napi 2 Augmentilt. Próbálok bízni...

12. virag32 (válaszként erre: 1. - Basset)
2012. aug. 7. 13:26

Szia!


Engem többször műtöttek kőkemény gyökér-resectioval, a metszőfogaim felett. Egyik alkalommal műtét után másfél órával csirkeszárnyat ettem. :)))))))


Én soha nem "diétáztam" fogműtétek után, óvatosan kell enni-inni és nem lesz semmi gond szerintem.

11. Basset (válaszként erre: 7. - Pandáné)
2012. aug. 7. 13:22
Ezt nem hallottam, hogy tojást sem lehet... Jaj... 2. nap rántottát ettem, mert azt nem kell rágni...
10. Suesue
2012. aug. 7. 13:14

A fogorvos mit mondott?

Az enyém egy hetet javasolt tejtermék nélkül.

Betartottam, és minden renben van. :)

2012. aug. 7. 13:10

sziasztok..anyuka már másnap evett joghurtot,itta a kis kávéját..kutya baja nem lett.


evés után ment fogat mosni..öblögetett betadinnal.


ha nagyon félsz ne egyél..de a tejeskávétól szerintem semmi bajod nem lesz.


anyucika is úgy félt..mondtam neki csak tessék enni,inni..hát..bejött neki.


egyébként kis propolisszal jó kenegetni!

2012. aug. 7. 13:09

egy hét. durvább esetben kettő.

(volt fog műtétem is, ill. balesetem állkapocs töréssel.)

7. pandáné (válaszként erre: 3. - Basset)
2012. aug. 7. 13:08
Húú, szerintem egy hétig kerüld a tejes/tojásos dolgokat, és a kávé sem a legjobb ilyenkor, mert lassíthatja a gyógyulást (koffeintartalma miatt). Én banánt ettem kevés vízzel összeturmixolva, sima zöldséglevest szintén turmixban összepépesítve, almapürét,ilyesmiket. Fogyókúrának sem utolsó... :)
2012. aug. 7. 13:02
Hát, eléggé be vagyok ijedve, úgyhogy akkor nem kockáztatok... :)
2012. aug. 7. 13:00
Én egyhétig nem ittam-ettem tejes dolgokat,meg a varratszedés után sem pár napig.
2012. aug. 7. 12:57

3-4 napot javasolnak...

Én betartottam!

2012. aug. 7. 12:56

Sziasztok!


Volt egy elég durva fogműtétem pénteken délben. A felső fogsorom végig fel van varrva. Nehezen tudom betartani a szájhigiéniát, mert fogkefével nem nyúlhatok hozzá - alsó fogsort mosom a szokottnál gyakrabban, Corsodyl, Betadin és Strepsils - ezeket használom. Nagyon félek, hogy begyullad vagy gennyesedik, nem élném túl, ha még egyszer fel kellene vágni...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ki miket evett vagy nem evett és meddig.

És a legégetőbb kérdés: mikor ihatok már tejeskávét...? :) (a simát nem szeretem)

2012. aug. 7. 12:55
én úgy tudom 2-3 napig semmiképpen se,
2012. aug. 7. 12:53
Fogműtét után (még benn vannak a varratok) mennyi idő után lehet tejféléket enni-inni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook