Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogmosás fórum

Fogmosás (beszélgetős fórum)


17. bnedora (válaszként erre: 16. - Skuki)
2012. febr. 1. 22:10
Kicsi korban még nem azért romlik el foguk, mert nem mossák meg. Amúgy fogorvos mondta, hogy mindegy milyen fogkrémet használunk, ha valakinek a foga hajlamos a szuvasodásra, akkor az úgy is beindul.
16. skuki
2012. febr. 1. 20:01
igen a fogkefével nálunk sincs gond. Minden este mosom is a fogát és engedi szépen. Ez már lassan egy éve. De gondolom már kellene fogkrém is, mert ugye eszik iszik ő is rendesen és hát elég büdi tud lenni a szája:-) De félek, hogy lenyeli ezt a sok sz..t- viszont azt sem akarom, hogy elromoljanak a fogai
15. bnedora (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2012. febr. 1. 19:58
...fogkrémet...
2012. febr. 1. 19:57
A fiamék az unokáimnak akkor vették az első fogkefét, amikor 2-4 foguk lett. Először csak a kezébe adták fürdés közben, és a gyerkőcök úgyis mindent a szájukba vesznek, így hozzászoktak. Később már gyermekfogkérmet tettek rá, és hagyták, hogy ő maguknak mossák. Nem szabad erőltetni, mert akkor vált ki belőlük ellenállást.
13. skuki
2012. febr. 1. 19:51
látom már régen volt hozzászólás. Mikor kell fogkrémmel elkezdeni mosni a baba fogát? Milyen fogkrémet használtok?
12. ede9aabae1 (válaszként erre: 10. - Ccd8b44456)
2010. máj. 5. 17:06
vettünk neki elemes fogkefét. Ágál ellene, de nem annyira, mint a sima fogkefénél.:-) Szerintem, ezt hamarosan megszokja. Kérdeztem a fogorvost is és azt mondta, hogy az elektromost próbáljuk meg. a Rossmann -ba vettem elemeset, és 790-. volt. Próbaképpen megéri:-)
11. ccd8b44456 (válaszként erre: 6. - Eperke9)
2010. máj. 5. 14:29
prob mar elektromossal most is ari figuras, jo izu fogrem deutal fogat mosni :(
10. ccd8b44456 (válaszként erre: 1. - Ede9aabae1)
2010. máj. 5. 14:27
sajna negy evesemmel ugyanez a helyzet
2010. márc. 14. 19:36
Én 10 hónapos korában adtam neki gumifogkefét amit fürdésnél rágcsált.Mindig előtte mostunk fogat.1 évesen igazi fogkefét kapott.Nézte hogy hogyan kell fogat mosni és próbált utánozni.Most 2.5 éves és nincsen kedve minden nap fogat mosni és és nem is erőltetem.A fogkeféjét ő választja a boltban hogy nagyobb legyen a kedve hozzá.Finom ízű gyerekfogkrémet adok neki.Persze a felét megeszi.Erőltetni nem erőltetem a dolgot csak ha kedve van akkor mossa.És reménykedem hogy egyszer majd minden nap fogja többször is.Hát túl okosat nem tudtam mondani.bocsi
8. ede9aabae1 (válaszként erre: 6. - Eperke9)
2010. márc. 9. 11:13

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat! Aranyosak vagytok.

További szép napot!:-)

2010. márc. 9. 11:13
29 hónapos kislányom szintén nem akar fogat mosni... :(
2010. márc. 9. 11:07

A figurás fogkefe szerintem is jó ötlet.

Nálunk ebből sosem volt gond, mikor kibújtak az első fogacskák én kézujjra húzható fogkefével egyből mostam (akkor még fogkrém nélkül, a doki ezt javasolta).

Amikor már nagyobb lett meséltem neki a fognyűvő manókról,és hogy mi lesz ha nem mossuk meg a fogunkat.

Megértette és szeret is fogat mosni :-)

5. Mariann7533 (válaszként erre: 4. - Vikianya)
2010. márc. 9. 11:03
Én is ezt mondom,a maga módján fogja mosni először.De megszokja,és ki fog alakulni a fogmosás mozdulata.
2010. márc. 9. 11:02
mi hagyjuk, hogy maga mossa, és nagyon élvezi. Igaz, hogy így nem olyan hatékony, de legalább megszerette a fogmosást
3. ff36256613 (válaszként erre: 1. - Ede9aabae1)
2010. márc. 9. 11:01

Szia!

Nekem most 2 éves és 4 hónapos a kisfiam. Mi már a legelső kis fogaknál elkezdtük neki puha kis szilikon (gyógyszertárban kapható) "fogkefével" mosni a kis fogát... Szerintem ,ezt jobb minél hamarabb elkezdeni, mert akkor az esti fürdés része lesz, és megszokja hamar:)

2010. márc. 9. 11:01
Szia.Nálunk imádnak fogat mosni.Szeritnem vegyél neki olyan fogkefét,ami jó kis figurás.Add a kezébe,rá kis fogkrém,és ha rágja akkor rágja.A lényeg,hogy elkezdje ilyen módon megszokni.Én mind a háromnak ahogy kibújt az első négy fog,már adtam a kezükbe a fogkefét.
2010. márc. 9. 10:57

Sziasztok!


Kérdésem az lenne, hogy ti hogyan szoktattátok fogmosásra a lurkókat? Nekünk ellenálás és hiszti közepette történik. Próbáltuk, hogy mi is mossuk a sajátunkat(az utánzás miatt, de ez sem vezetett eredményre).

Segítségeteket elpre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook