Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Foglalatba tört izzó maradványát mivel szedhetem ki? fórum

Foglalatba tört izzó maradványát mivel szedhetem ki? (tudásbázis kérdés)


2016. febr. 3. 21:52
Sikeresen kiszedtem ma, tettem be uj Égőt :DD (ezt az Égőt most a 9-es hsz-bol masoltam ki, nincsenek ekezetes betuim :DD )Koszonom mindenkinek a segitseget, van vilagitas a helysegben, hurra :))
2016. febr. 2. 07:47

Azért én mindenképpen lecsapnám a biztosítékot, biztos, ami biztos... Aki nem ért hozzá (mint én sem) inkább ne nyúkáljon bemondás alapján semelyik részébe. Véletlenül is hozzáérhet valamihez, amiben áram van.


Egyébként mi is így szedtük ki, mikor beletört a foglalat, harapófogóval, és persze biztosíték lecsapása után.

2016. febr. 2. 07:28
Azon gondolkodtam, hogyan kell egót cserélni, aztán megnyitottam, és megvilágosodtam. :) Égőt...
8. hamurapi (válaszként erre: 6. - *Csajszi*)
2016. febr. 1. 22:35
Kapcsold "KI" állásba a rossz égő kapcsolóját!! Ha nem automata biztositód van-akkor csavaros porcelánfejű biztositód is lehet akár a lakáson belül.A porcelánfejet nyugodtan megfoghatod és kicsavarhatod.Vedd ki a porcelán fejet,benne van a biztositék Nézd meg,hogy a porcelánfej elején a kis üveg mögött van e egy kis szines korong.Jegyezd meg a SZINÉT aztán eldobhatod.Ez jelzi,hogy a biztosiék kiégett! Ha a porcelánfejben lévő betét végén van a szines korong, akkor jó a biztositékod,az égőfoglalat és égőcsere után visszacsavarhatod a biztositékot a porcelánfejnél fogva! Ne félj tőle,de máshova ne nyulj semmivel! Kapcsold fel az uj égő kapcsolóját.Ha világit---nyertél! Ha nem--akkor szerezz be uj,azonos szinű /fenti/ betétet és cseréld ki! Előfordul,hogy van automata biztositék és porcelánfejü is !Ha igy van, akkor az automata lekapcsolása a biztos!
7. 9345b11ecc (válaszként erre: 5. - 67d75b6c5b)
2016. febr. 1. 22:27
Én keresztanyámnál kettő is így vettem ki, és két most napja. ;)
6. *Csajszi* (válaszként erre: 4. - Nagyhella)
2016. febr. 1. 21:58
Koszonom, tenyleg eleg egyertelmu :) Holnap megprobalom.
5. 67d75b6c5b (válaszként erre: 4. - Nagyhella)
2016. febr. 1. 21:57

Jajaja.

Én is így tettem pár hónapja.

2016. febr. 1. 21:56
Kapcsold le a biztosítékot és utána kombinált fogóval vagy vmi hasonlóval meg tudod fogni és kitekerni.
2016. febr. 1. 21:51
Probaltam kicsavarni kezzel, kesztyuvel is, mert a fem elegge eles, de nem jon ki :( Valakivel volt hasonlo?
2016. febr. 1. 21:51
Bocsanat, elkuldte felig keszen a kerdest. szoval egot kellene cserelnem de beletort a foglalatba. a 'maradekot' (az a csavaros resz amit betekerek a foglalatba maradt ott), hogy szedhetem ki?
2016. febr. 1. 21:49
Egot akartam cserelni es beletort a foglala

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook