Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogköz túl nagy, ezért az étel belemegy és oldalnyomás- és ínyérzékeny lesz. Mi a megoldás? fórum

Fogköz túl nagy, ezért az étel belemegy és oldalnyomás- és ínyérzékeny lesz. Mi a megoldás? (tudásbázis kérdés)


2020. aug. 12. 14:30
A szájzuhany használata is alaposan kitisztítja a fogközöket.
2020. aug. 10. 19:13
Meg még egy dolog: amíg gyulladt, és valószínűleg tasak van a fogad mellett, használj Corsodyl szajvizet! A drogériákban, vagy online el tudod olvasni mennyi ideig, hogyan lehet használni, vagy megkérdezhetem a patikában.
18. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Tumbo2)
2020. aug. 10. 16:06
Akkor használjad minden nap :-)
17. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Anna.manna)
2020. aug. 10. 16:06
Mert többféle méret van és te valószínűleg túl nagyot vettél. Vegyél kisebbet.
16. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Anna.manna)
2020. aug. 10. 15:54
meg elgörbült.
2020. aug. 10. 15:49
Jut eszembe, az elmexnek van egy sensitive fogkrémje ami jó az ilyesmire. Én is azt használtam régebben csak már úgy felemelték az árát, hogy egyre kevésbé engedhetem meg magamnak.
14. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Anna.manna)
2020. aug. 10. 15:45
nekem is volt,de nem vált be.
13. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Anna.manna)
2020. aug. 10. 15:18
Akkor gyakorlat és kitartás!
2020. aug. 10. 15:11

Tudom mire gondoltok, ami drótra van rakva, mint egy kis kefe.

Vettem olyat is de felszúrtam az ínyem vele :( nem tudom normálisan használni. Mintha nem lenne ahhoz elég hely...

11. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Bözsi néni)
2020. aug. 10. 14:38
van,jó pár
2020. aug. 10. 14:24
Nekem is elkezdett kilyukadni elol, ket fog kozott nekem is folyton belemegy a kaja, ugy nez ki mint egy kis makszem, gondolom még be lehet tomni, de hogy fog az ott kinezni elol. Mondjuk biztos jobban, mint ha nem lenne fogam :D
9. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Tumbo2)
2020. aug. 10. 14:16
Vegyél fogköz tisztítót.
8. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Anna.manna)
2020. aug. 10. 14:15

Lehet kapni gyógyszertárban, drogériában fogköz tisztító kis keféket. Ez a neve, fogköz tisztító. Különböző méretekben, kisebb, nagyobb résekhez.


Ezeket alapos fogmosás után kell használni, a fogközbe dugod (fogkrém nélkül), lent, az ínynél. Minden ételmaradékot kitisztít. Meg fogsz lepődni, hogy még fogmosás után is maradhat ételmaradék a résekben és az melegágya az ínygyulladást, fog lukadást okozó baciknak.

2020. aug. 10. 11:17

Én is használok fogselymet minden étkezés után. Mindig félek, hogy most mennyire sértette/tolta fel az ínyemet az étel..

hihetetlen hogy így tönkre tudják vágni a jó hírű fogorvosok is.


Már 1 hónapja lassan ezzel szenvedek, visszamentem hozzá, de azt mondta betétet be tud rakni (egy fogtechnikus készíti el). De miért nem lehet elejében normálisan megcsinálni? Fogszabin is gondolkodtam, jól is jönne talán egyébként is, csak drága nekem :(

El vagyok keseredve és a páromnak borzasztóak a fogai, most már félek a saját fogorvosomhoz járatni, hogy csinálgassa a fogait :(

2020. aug. 10. 11:08
azóta próbálkozom .fogselyemmel,fogpiszkálóval,bármivel.
5. globus (válaszként erre: 1. - Anna.manna)
2020. aug. 10. 11:08
Étkezések után fogselyem használata. Sajnos, gyakran fogkefével sem lehet eltávolítani a beszorult ételmaradványt.
2020. aug. 10. 11:07
részvétem.én 68 éves vagyok,először azt hittem lyukas a fogam,de nem az étel megy a fogközbe.a fogorvos megvonta a vállát,ha akarja,kihúzom.
3. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Anna.manna)
2020. aug. 10. 11:04
Mikor én fogkö leszedésen voltam télen, azt javasolta számomra a procedúrát végző hölgy, hogy apró kis kefékkel hatoljak be a két fogam közé és azzal tisztítsam meg. Ezeket lehet kapni a különböző illatszer boltokban. Úgy néz ki, hogy nagyjából bevált, mert nincs begyulladva az ínyem és a fogkő sem tért vissza csak minimális mértékben.
2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Anna.manna)
2020. aug. 10. 11:02
Első sorban a fogkoz tisztítása étkezés után. Amúgy a fogszabályozás segíthet, ha tényleg a fogkoz a gond.
2020. aug. 10. 10:55
Sziasztok. 23 éves vagyok, viszont van egy problémás fogam. 3x tömték. Utoljára azért mert a tömés alatt kezdett el szuvasodni. Azóta nagyon könnyedén belemegy a kaja és elkezdni egyből feltolni a két fog közötti ínyt és szerintem nyomja a két fogat is oldalirányból. Mi a megoldás? Már az egyik legjobb magándoki Szegeden is ilyen munkát végez és kétségek közt hagy akkor kihez fordulhatnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook