Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogínysorvadásra mi lehet a megoldás? fórum

Fogínysorvadásra mi lehet a megoldás? (tudásbázis kérdés)


6. b486c9cf7d (válaszként erre: 3. - O.melinda)
2011. aug. 5. 14:56

Sajnalom :(

Tengeri sos vizzel oblogetes, grapefruitmag kivonatot cseppenteni vizbe es azzal oblogetes es fontos, hogy a fogorvos a fogakat rendszeresen kotelenitse, ha nem is a sajat fogaid vannak, de a meglevoket es a potoltakat is fontos, hogy rendszeresen tisztittasd illetve melytisztittasd.

Az inysorvadast lassitja a C vitamin, nyar kivetelevel ajanljak.

SLS- es fluormentes figkremet hasznalj!


Remelem megoldodik a problema, gyogyulj meg!

5. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - O.melinda)
2011. aug. 5. 14:52
akkor mindenképpen fogorvos kell hozzá. Viszont a nagy dózis C-vitamin sztem csak jót tehet.
4. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - O.melinda)
2011. aug. 5. 14:21

Nekem akkor lett sokkal jobb a fogínyem helyzete, mikor hónapokig 2000 mg Cvitamint szedtem naponta.

Jobb lettet úgy értsd, hogy előtte minden fogmosáskor piros lett a fogkrém (nem rózsaszín, rendes piros!), csomó helyen be volt duzzadva az ínyem, meg gyulladt is volt kicsit. Most meg nincs piros íny, vérzés csak ritkán, és akármit ehetek, mert nem fáj evés közben a fogínyem, ha valami megböki kicsit. És stabilabbnak érzem a fogsoromat is, régebben mintha kicsit "lötyögtek" volna a fogaim.

És Cvitaminból sem mindegy, hogy milyet. A Dr. Chen-es és a Lenkei-s nagyon jó, azok természetes Cvitamint tartalmaznak.

2011. aug. 5. 14:11

Sajnos autóbalesetem volt,több helyen felszakadt az ínyem.Gyógynövényes fogkrémeket használok,C vitamint is szoktam szedni,annak ellenére is.

Azóta van,mióta a balesetem volt.Ott már sajnos nem is a saját fogam van

2011. aug. 5. 14:08
először szedesd le a fogkövet, és rakasd rendbe a fogaid. Aztán jöhet a speckó fogkrém, és az antiszeptikus szájvíz rendszeres használata. És félévente mindenképpen fogkő leszedés. Jah, és az sem árt, ha C-vitaminnal tömöd magad.
2011. aug. 5. 14:07
Fogínysorvadásra mi lehet a megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook