Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás menstruáció alatt? fórum

Foghúzás menstruáció alatt? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 28. 21:12
Ezt a kérdést én is feltettem a fogorvosomnak. Mármint hogy ésszerű-e foghúzás a mensi alatt. De azt mondta, semmi akadálya. Esetleg annyi, hogy ilyenkor alacsonyab a fájdalomküszöbünk. De nem fogsz elvérezni, ne aggódj!
2009. dec. 28. 21:08
nem ajánlott! Dupla adag csalántea és sült máj!!
2009. febr. 25. 20:55
Nekem pont a mensim kellos kozepen huztak..ki muszly volt..nem vereztem el..de az bizti hogy most is faj nagyona hely (hetfon huztak ki..ma szerda)
2008. nov. 13. 19:23
Nekem pont azon a napon húzták a bölcsesség fogamat, amikor megjött. Beletört a foggyökér, később műteni kellett, de nem véreztem el:-)
2008. nov. 13. 18:59
nagyon fájt a fogam és pont megjött a havim is, igy az elsönap voltam foghuzáson, semmi gond nem volt:)
2008. ápr. 3. 07:42

Ha sürgős akkor meg kell csinálni,mert komolyabb gondokat csinálhat a fog okozta gyulladás ..szólsz a dokinak és kellő körültekintéssel semmi gond nem lehet.

Szerintem egyedi eset az elvérzéses sztori...biztos más is hozzájátszott....mert normál körülmények között...ha menstruálsz is nem szabad elvérezni...max.megnyúlik a vérzési idő.

És a húzás utáni tanácsokat be kell tartani mert ha nem akkor tényleg sokáig vérezhet:

-hajolgatni,emelgetni nem szabad

-tejes dolgot nem szabad enni inni

-magasitott párnán feküdni,nem lógatni a fejed

-nyálat nyelni kell,nem szabad köpködni mert

megindithatja a vérzést

-nem szabad öblögetni a helyét mert kijön a

véralvadék

-nem szabad piszkálni a helyét

2008. ápr. 1. 05:41
Ha muszáj:)))
2008. ápr. 1. 01:24

Ha egy mód van rá semmi esetre ne tegyél ilyesmit, ha nem sürgős. Azért elvérezni nem lehet, ha csak akkor nem, ha olyan gyógyszert szed az illető.pl.vérhigitót/Plavix/

Én sem gondoltam, amikor kihúzták a fogamat, csak az orvos csodálkozott, hogy miért nem áll el a vérzés. Amikor rákérdezett akkor már tudta is. Ott tartott a rendelőbe addig míg ténylegesen nem állt el a szivárgás. Addig meg teletömködte a helyét Gelasponnal.Vérzéscsillapító tampon, olyan mint a szivacs..:))

2008. ápr. 1. 00:35
Hallottam régen, hogy volt valaki akinek kihúzták a havi várzés alatt a fogát és röviddel utánna meghalt mert elvérzett. Egyéni eset volt vagy előfordult már más környezetében is ilyen??
2008. ápr. 1. 00:32
Foghúzás menstruáció alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook