Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? fórum

Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
11. 80ASIQ (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2007. ápr. 21. 19:42
Volt dolgom Corsodyllal, szerintem nagyon jó. Símán meg lehet venni az apotékában, van hozzá használati utasítás. Fejből nem tudom, de gondolom minden evés+fogmosás után lehet használni, biztosan több mint kétszer, hiszen nem kell lenyelni. Próbáld ki! :)
10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2007. ápr. 21. 17:24

Itthon csak egy Colgate szajoblogetot talaltam, az sem az enyem, megmenekult a kidobastol, de ami benne van, azt az eletben nem vennem az egeszseges szamba sem, nemhogy a beteg foginyre (propylene glycol, PEG-40, Sodium fluorid, sodium saccharin..., a szinezek pedig ami ebben van, mergezo is) sokban gondolom nem kulonbozik ezeknek az osszeteteluk.

Szerintem nelkule kevesebbet artasz, mint vele. A parom most fogorvoshoz jar, es direkt vettem Weleda szajvizet es foginybalzsamot, ezek nem tartalmaznak irritalo anyagokat, fogkremet is csak ilyen markat hasznalok, mert nem talaltam normalis osszetetelut, ami nem tartalmaz karos anyagokat, csak ezt.

2007. ápr. 21. 16:47
A corsodyl szájöblögető oldat az jó lehet az öblögetésre? Meg szerintetek napi hányszor lehet? Csak kétszer?
2007. ápr. 19. 13:36
Sokban függ a fogorvostól is. Volt, hogy a kedvenc fogorvom kihúzta reggel a fogamat, és két-három óra múlva már vizsgáztam. Nem fájt akkor sem, utánna sem, csak egy kicsit zsibongot, miután kiment az érzéstelenítő
2007. ápr. 19. 08:55
Nekem már 3x volt dolgom szájsebésszel:)Aranyos bölcsességfogaim miatt! Nagyon durván fájt a fog helye, a fejem kék-zöld volt! És mivel a műtét utáni 2. napon mindig szájzárat kaptam(ami azt jelentette, hogy a fogsoromat 1-2cm-nél nagyobbra nem tudtam kinyitni), így aznap érdekes volt a fogmosás....De én öblögettem is fertőtlenítős szájvízzel!
6. figarina (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2007. ápr. 18. 22:11
arnica montana CH15 2x5 golyócska
5. age11 (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2007. ápr. 18. 19:06

Én is úgy tudom, hogy tisztán kell tartani, nekem külön fel is hívta a doki a figyelmet rá.

Ezt az alvadt véres dolgot nem hallottam.

Én meridol szájvízzel öblögettem, az nyogtatja. Csak csínyán kell, mert szinezheti a fogat.

4. moncsicsi83 (válaszként erre: 3. - Daroki)
2007. ápr. 18. 18:42
Nekem is ma húztak két bölcsifogat és ezért kérdeztem. Nekem annyit mondott csak a doki, hogy pár napig tejeset nem, na meg ne öblögessek mert az alvadt vér kell a gyógyuláshoz.. de ezen kívül valami praktika?
2007. ápr. 18. 18:24

Szia!


Nekem pont ma volt a húgom a szájsebészeten és fogat húztak neki:(Azt mondta neki a doki,hogy nyugodtan ehet,ihat,a fog helyét is ugyanúgy mossa mint eddig,fontos,hogy tisztán tartsa azt a részt is.Enni ugyan nem fog sztem pár napig ezen az oldalon,de a tisztán tartása tényleg nagyon fontos!

2007. ápr. 18. 17:40
Gondolok én arra, hogy mit ajánlott enni, inni, mivel kell kezelni vagy éppen nem kezelni. Nektek milyen praktikák jöttek be, hogy minél hamarabb csak a múlté legyen a dolog?
2007. ápr. 18. 17:39
Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook