Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? fórum

Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. okt. 13. 20:41

Nekem tegnap húztá a bölcsességfogamat:( Nagy lett a lyuk, egy másikat már kimütötték 5 éve, akkor a lyukat varrni is kellett.

Nekem doki kamillás öblögetést javasolt.

Tegnap du. 1-kor húzták, és még ma is vérzett. Tegnap este csak teát, és yoghurtot ettem, ma már mindent:) De egy tarhonya belement a lyukba, és fogkefével mostam ki.

Fájni tegnap rettenetesen fájt. Ma már elviselhetö. Bár mellette az ínyem kicsit érzékeny, és olyan, mintha egy darab benne maradt volna. Nagyon remélem, hogy nem!!! Mert sajna beletört, és a gyökereit darabokba tudta kiszedni:( És sajna holnap is megyek, akkor egyet töm. Remélem tömni fogja, mert a bölcsességfoggal is így mentem tegnap, hogycsak tömni kell. Erre kihúzta:(

100. Gy.Ibi
2009. okt. 13. 19:42
Nem olvastam vissza,csak az én módszerem írom le.Négy fogam húzták ki eddig,a bölcsek megvannak.Az első után nem ettem,nem ittam,még másnap is vérezgetett,meg fájt.Utána érdeklődtem,ki mit csinál,hogy hamar túl legyen rajta.Vidéken lakunk,pálinkafőzde pár utcányira,talán ezért,de a házipálinkás öblögetést ajánlották.A következőnél kipróbáltam,addig kell,amíg a fájdalomcsillapító hat.Igazuk volt,mert a harmadiknál elfelejtettem,már kiment az érzéstelenítő hatása,az nagyon fájt amikor hozzáért a pálinka,akkor nem ajánlom.Viszont az sem vérzett,másnap már el is feledkeztem róla.A negyediknél már rutinos voltam.Húzás,haza,tampon ki,házipálinka.Én kiköptem,de van aki azt mondta,minden cseppért kár.:-)
2009. okt. 13. 18:47

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...most olvaslak Titeket..Délelőtt húztak...most egy órája ettem először...vékony trappistasajt szeleteket...most ittam rá kortyonként 2 pohár tejet (nagyon jólesett)--de mint olvasom,semmi tejeset nem kéne---nekem ezt nem mondták---

A másik....túl vagyok a forró fürdőn és a hajmosáson is---ezt sem tiltották... Na ilyenkor mi van ?

98. kiyomi
2009. okt. 6. 15:47
Kétszer volt eddig foghúzásom, mindkettő bölcsesség fog. Az orvosom azt mondta, hogy egy napig szinte vizet se igyak, emelt párnán aludjak. Majd csak valóban másnap délután lehet elkezdeni enni-inni, de azt is óvatosan. Fogmosás a másnap esti időponttól jó, de a fog helyét nem szabad! Öblögetni tilos, mert kijön a vérdugó, amitől gyógyul. Az első fogamnál se éreztem fájdalmat, se ennél a másodiknál. Mivel tökéletesen működött amit mondott, ezért hitetlenkedve olvastam vissza, hogy kinek miket ajánlott. Egy napig simán kibírja mindenki evés nélkül, és óvatosan kortyolva vízzel is.
97. xti_
2009. szept. 2. 22:27
ha nem vagy érzékeny rá, nekem nagyon jó volt a propolisz tinktúra. csak rácsöpögtettem a sebre. összehúzó, gyulladáscsökkentő,baktériumölő és sebgyógyító hatású.
96. Drommo (válaszként erre: 95. - K.jutka68)
2009. szept. 2. 22:24

Szia!


Remélem,hogy azóta jobban vagy már.Azért 4 fogat kihúzni egyszerre,nem kis dolog! nem irigyellek:(

2009. aug. 17. 18:21
sziasztok.én ma voltam húzatni fogat mert retentően fájt hétvégén.jó be is dagadt.elmegyek a dokihoz erre azt mondja ,hogy 4 fogamat kell kihúzni mert mind be van gyulladva.ki is húzta mind a 4.et másfél óra alatt.azt hittem ,hogy megőrülök annyira fájt.hazajöttem ésmost meg jobban dagad mint eddig ,és vérzik is .lassan aszemem se látni olyan duzzadt az egész arcom.mit csináljak?hideg vizes borogatást tettem rá de nem javul.segitsetek.köszi.
94. dodkacsa (válaszként erre: 90. - Drommo)
2009. aug. 16. 20:22
igen fogjuk rá, hogy javult a helyzet, még mindig fájogat, de mostmár közel sem annyira mint eddig, hogyha elkezd fájni akkor 1 Algoflex Forte, és 5 perc után már el is múlik. Holnap pedig időpontom van a fogorvosomhoz, és majd ő megmondja, hogy mi is a helyzet :) köszönöm a segítséget :)
2009. aug. 12. 18:02
Azt mondta a dokim ,hogy az nap ne de másnap öblögethetek persze nagyon óvatossan.
2009. aug. 12. 16:04
Sziasztok! Az enyémet tegnap húzta ki a doki du. 2 körül, de még este is vérzett+nyáladzottam mint egy baba, akinek jön a foga! Este olyan 12 körül tudtam csak lefeküdni, ráadásul amikor kezdett kimenni az érzéstelenítő hatása, iszonyúan elkezdett fájni, úgyhogy begyógyszereztem magam, de nem sokat segített, még most is fáj, érzem, pedig ma is vettem már be vagy 2 Panadolt. Nekem azt mondta a doki, hogy ne öblögessek. Tegnap nem mostam este fogat -bevallom- a vérzés miatt, de ma mindenképpen fogok, meg van itthon cserszömörcés szájvíz, azzal átöblögetem majd a számat óvatosan.
2009. aug. 12. 15:35
Nekem mostanába kb 7 fogat húztak elsőnap semmit nem csináltam a második naptól chlorhexamed szájfertőtlenitőt használtam.
90. Drommo (válaszként erre: 89. - Dodkacsa)
2009. aug. 12. 09:54

Szia!


Nekme is jó ideig voltak fájdalmaim.Nekem szerdai napon húzták ki a fogam és vasárnapig vmi borzalmas fájdalmaim voltak.Aztán onnantól kezdve még vagy másfél hétig kellett gyógyszert beszedjek,de akkor már elég volt napi 1 cataflam este.Mjad meglátod ,hogy szépen fog gyógyulni.Bár szerintem mióta írtál biztos javult a helyzet :)

2009. aug. 7. 18:05
Sziasztok! Nekem hétfőn húzták ki az alsó 6-os 7-es fogamat, semmi baj nem volt velük, szinte alig véreztek. De már péntek van, és még mindig fáj a "helyük" :( Szerintem nincs begyulladva, legalábbis nem úgy néz ki, szépen húzódnak be a sebek, de mégis nagyon fáj, és hétfő óta, már nem is tudom, hány fájdalomcsillapítót vettem be. (pedig jól tűröm a fájdalmat, legalábbis idáig ezt gondoltam). Szerintetek normális, hogy még mindig fáj? Öblögessem esetleg vmivel, vagy hagyjam, hagy gyógyuljon magától? Végülis eddig szépen gyógyult. És honnan ismerhetem fel, ha be van gyulladva az ínyem? Segítsetek légyszi :(
2009. júl. 17. 18:58

Nah a vérzés lassan de biztosan de végül is elállt :)

Mostmár az inyem duzzadt meg, ez van nem lehetek túl secc-pecc rajta :)

87. Drommo (válaszként erre: 83. - Laergirl)
2009. júl. 16. 23:16
Jaj és eszembe jutott,hogy ilyenkor jobb ha úgy alszol ,hogy a fejed kissé feljebb van.Úgy értem,hogy ne vízszintesen feküdjél.De ne aggódj,biztos nem elsz semmi gond :)
86. Drommo (válaszként erre: 83. - Laergirl)
2009. júl. 16. 23:15

Szerintem ne akard ,hogy fájjon...Minden pillanatban attól rettegek(főleg így este) hogy mikor fog megint elkezdeni fájni.

Nekem vérzés nem nagyon jutott ,pedig szájsebész szedte ki a fogamat,mert nem volt egyszerű eset.Viszont kijutott a fájdalomból rendesen.

85. Drommo (válaszként erre: 84. - Laergirl)
2009. júl. 16. 23:12
Úgy olvastam,hogy jobb ha lenyeled,mert a köpködés is kiszedheti a véralvadékot.
2009. júl. 16. 22:45
Jaj még egy kérdés, az igaz, hogy a nyálat nyelni kell? Én meg eddig mindig törölgettem a számat inkább..
83. Laergirl (válaszként erre: 80. - Drommo)
2009. júl. 16. 22:43

Köszi a gyors választ!

Hát nem ömlik a vér, de azért rossz mert szépen lassan de csordogál, nem tudom hogyan fogok aludni tőle :( Inkább fájna egy kicsit azt legalább tudnám hogy normális de ez az állandó vér már kezd idegesíteni..hát majd meglátom mennyit javul reggelre!


Mindenkinek kitartást és gyógyulgatást kívánok!!

82. Drommo
2009. júl. 16. 22:26
Elnézést a helyesírási hibák miatt....
81. Drommo (válaszként erre: 79. - 00346cf747)
2009. júl. 16. 22:25

Igen írták már ,de azért köszi ,hogy te is megemlítetted.É nne mittam és ettem napokig teje ételeket/italokat.Igaz nem is nagyon ettem....

Nem is tudom.Szerintem nálam vmi nem stimmel.Estére mindig bedurran a jobb oldalam.Szerintem az állkapocsízületemmel is lett valami,mert az kezd el fájni bizonyos fejtartásoknál,meg vannak pontok amiket ha megnyomok akor fáj....Szerencsére napközben nincs már gondom,de estére mindig bekell vegyek 1 cataflamot.

Jaj és ne mtudom,hogy másnak volt e így,de nekem a kihúzott fogam helyről mintha vmi savas/citromos ízű folyadék jönne.Volt vkinek ilyesmi?Én lökött tegnap ezt elfelejtettem megkérdezni a varratkiszedő dokitól....Annyira örültem,hogy nem vájt a kiszedeése és hogy szép a seb ,hogy elfeljetettem lényeges dolgokat megkérdezni...

80. Drommo (válaszként erre: 78. - Laergirl)
2009. júl. 16. 22:21

Szia!


Én úgy tudom ,hogy 1-2 napig nem probléma ha vérzik.Persze ez attól is függ,hogy milyen mértékben.

2009. júl. 16. 22:02
Nem tudom, írták-e már, hogy foghúzás után tejet nem szabad inni, lepedéket képez a seben. Valamint nem tanácsos hajolgatni, és nehéz fizikai munkát végezni.
2009. júl. 16. 22:01

Sziasztok!


Nekem ma délután 3kor volt az első foghúzásom! (Am 18 éves lány vagyok!)

Nem tudom a húzás után mennyivel kell elmúlnia a vérzésnek, de nekem még mindig vérzik egy kicsit igaz korántsem annyira mint az első három órában! Azt mondta a fogorvosom hogy este már fogat moshatok, így most óvatosan megtettem de nem nagyon mertem a seb felé menni, meg nem tudom a vérzésre is mennyire jó ez, mindenesetre most újból jobban vérzik.


Ti mit mondanátok meddig normális hogy így jövöget belőle a vér?

Egyébként maga a húzás nem volt nagy cucc pedig féltem tőle rendesen, de utólag sajog csak kicsit a fog helye igaz nekem az sem vészesen 1 sem Algopyrin után!

77. Drommo
2009. júl. 11. 11:53

Sziasztok!


Nekem szerdán szedték ki a jobb alsó bölcsességfogamat.Szegén fekve nőtt ki,de azért a teteje kilátszott.Már 2 hete szenvedtem miatta,mert fájt a fogam én úgy éreztem ,hogy felül,de aztán kiderült ,hogy ez csinálja a bajt.Miután a fogorvosunk tett bele gyógyszert el is múlt a fájdalmam.Szerdán kivették,nagyon hamar ment,semmit nem éreztem.Na de most....Tudtam ,hogy nem lesz kellemes utána,de ezt nem sejtettem ,hogy ennyire.Ott tartok,hogy nem tudok csak ülve aludni,mert ahogy lefekszem elkezd fájni a fél arcom.A cataflam kb. 2 órát ha hat,a donalgin több ideig de mellette is van ,hogy fáj.Szedek árnika montanát ,c vitamint.A seb úgy ítéljük meg ,hogy szép,a számat is már szinte rendesen kitudom nyitni meg az állkapcsomon is már jóval kisebb a dudor.Vettem curasept szájöblítőt,de eddig egyszer mertem még használni.Igaz ,hogy mondta az orvos,hogy ehetek bármit ,de még kerülöm a nagy falatozásokat és csak vizet iszom(borzalmas :) ).Szerdán megyek varratszedésre ,remélem hogy nem lesz semmi gond.Mindenesetre remélem,hogy nem lesz hamar több foghúzásom,ez volt az első és remélem,hogy az utolsó is...:)Aki ilyesmin átesik annak kitartást és fájdalommentes napokat kívánok.Nagyon rossz a fájdalom ,de azért hamar túllesz rajta az ember.Én is bizakodom a fájdalmak ellenére is :))

Sziasztok

76. azmatics (válaszként erre: 63. - Bomee)
2009. jún. 19. 09:26

Én is csak ezt tudom ajánlani, hogy ne öblögessünk semmivel és ne együnk, főleg nem savanyított tejterméket, mert a vérnek bele kell alvadnia az üregbe. Mondjuk nekem összevarrták, mert ki kellett műteni, ezért valószínűleg nehezebben tudott volna kiöblögetődni a vér, de vigyáztam is rá.


Különben kialakul az angolul "dry socket"-nek [kb. száraz hüvely] nevezett jelenség, ami nagyon fájdalmas és elodázza a gyógyulást.


[link]

2009. jún. 15. 14:12
Kamilla tea nagyon jo gyulladas ellen.
2009. jún. 15. 07:42

Sziasztok!


Nekem kedden húzták ki a jobb alsó bölcsességfogam, és bár az orvos ilyet nem említett, de tényleg nem szabad ilyenkor szoláriumozni, napozni? Ha tudtok erről valamit, megköszönném! :)

2009. máj. 31. 15:01
én magándokival csináltattam ,igaz 8000-be került ,de 15 perc alatt kihúzta.akkor és azóta se fájt pedig már több mint egy hónapja volt szóval nekem megérte.
2009. ápr. 27. 10:35
1 napig nem szabad öblögetni, aztán utána kamillázás jót tesz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook